Apple pirms aptuveni stundas iepazīstināja tehnoloģiju pasauli ar otrās paaudzes iPad Air planšetdatoru. Atbilstoši tā nosaukumam, ierīce ir ļoti viegla, ļoti plāna un, atbilstoši kompānijas tradīcijām, krietni jaudīgāka par iepriekšējās paaudzes ierīci.

Apple iPad Air korpuss ir tikai 6,1 mm biezs, kas padara šo ierīci par vienu no plānākajiem planšetdatoriem pasaulē. Tas ir par aptuveni 20 procentiem plānāks, ja salīdzinām ar pagājušajā gadā prezentēto iPad Air, un divreiz plānāks, ja salīdzina ar pirmās paaudzes iPad. Ierīce sver 430 gramus.

ipad-vs-air-2

Ierīce lepojas ar jaudīgo Apple A8X čipsetu, kas izveidots speciāli iPad planšetdatoriem. Ja salīdzina ar Apple A7 čipsetu, tad jaunajā procesors ir par 40 procentiem ātrāks, savukārt grafiskais procesors ir 2,5 reizes ātrāks.

Beidzot arī līdz iPad planšetdatoriem ir nonācis kompānijas TouchID pirkstu nospiedumu lasītājs.

ipad air touch id

Planšetdatora displeja izmērs un izšķirtspēja nav mainījušies (9,7 collas, 1536 x 2048 pikseļi). Tiesa, tagad tā uzbūvē izmantota jauna tehnoloģija, kas ne ir viens no ierīces iespaidīgā plānuma iemesliem, bet arī samazina atspīdumu par 56 procentiem.

iPad Air 2 saņēmis 8 MP f/2.4 kameru, kas nodrošina arī 1080p izšķirtspējas video uzņemšanu. Patīkami, ka kamera spēs uzņemt arī palēninātus video ar 120 kadriem sekundē, turklāt, lai nodrošinātu labāku skaņu, ierīce ir apgādāta ar diviem mikrofoniem. “Uzprišināta “ arī korpusa priekšpusē atrodamā kamera. Tā saņēmusi jaunu sensoru un uzlabotu sejas atpazīšanas funkciju, kā arī spēju uzņemt HDR video.

ipad air 2 4

Neraugoties uz faktu, ka ierīces korpuss ir palicis plānāks, bet jauda – lielāka, planšetdatora akumulators ar vienu uzlādes reizi nodrošinās ierīces darbību līdz pat 10 stundām (tāpat kā iepriekšējās paaudzes izstrādājums).

ipa air 2 front

iPad Air 2 būs pieejams pelēkā, sudraba un zelta krāsā. Tā cena sāksies no 499 dolāriem par 16 GB versiju un sasniegs 699 ASV dolārus par 128 GB versiju. Piedāvājumā nebūs iespējams atrast versiju ar 32 GB iebūvēto atmiņu, savukārt 64 GB modelis maksās 599 dolārus. LTE modifikācijas būs vēl par 130 dolāriem dārgākas. Arī šim planšetdatoram būs pieejami Smart Cover un Smart Case ietvari.

Ierīču iepriekšpasūtīšana tiks uzsākta jau rīt, bet pie pirmajiem pircējiem planšetdators nonāks jau nākamnedēļ.

ipad air 2 cover

Saistītās tēmas: appleipadplanšetdatori

Komentāri 7

Leave a Reply

 • janis
  October 21, 2014, 13:11

  apple cilvekiem deretu sakt saprast varda “jauda” patieso nozīmi.

  • User
   October 23, 2014, 10:48

   Un kas tad ir “jaudas” patiesā nozīme? Astoņi kodoli ar 3GB RAM? no dzelžu viedokļa jā, piekrītu. Tā ir jauda. Kā nekā arī automašīnām vienmēr jaudu izsaka zirgspēkos, un tikai retais pievērš uzmanību ZS/kg attiecībai…
   Bet vai tas ka attiecīgais Planšetdators vai viedtālrunis darbojas ātri un plūstoši vai to nevar saukt par jaudu? Vai ierīce ar astoņu kodolu procesoru kas nedarbojas ne par kripatiņu ātrāk kā apple ierīce ar mazāk kodolu procesoru būtu jāsauc par jaudīgāku?

   • resnais
    November 22, 2014, 09:21

    ZS/kg ir atkarīgi no tā cik kg sakāps mašīnā. To ražotājs nezin. Tāpēc Zs/kg jārēķina pašam pircējam. ;)

 • sīkais
  October 17, 2014, 21:42

  Drīz redzēsim testus kā šis izturēs kabatas! :D

  • xx
   October 19, 2014, 15:34

   kpc lai ipadu liktu kāds kabatā? doh :D

 • Nokia
  October 17, 2014, 16:52

  Vēl dārgāks…

  • no kia
   October 18, 2014, 20:47

   Necepies, ja nevari sagrabināt, tev neviens to neliek pirkt.

   Un jā, tradicionāli Apple nākamās paaudzes gadžeti maksā tikpat cik iepriekšējās. Ieprieksējās paaudzes ierīces pārdod lētāk.