Lielisks 23 collu monitors ar IPS matricu, kas pieejams par ļoti patīkamu cenu – LG IPS235V-BN

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šodien es jums pastāstīšu par LG IPS235V-BN monitoru. Kā galvenais ierīces trumpis jau sākumā ir jāmin tās cena – pieejama par nieka 105 latiem, taču aprīkota ar 23 collu IPS matricu.

Monitoru testam saņēmu pirms vairāk nekā mēneša, tā kā ārpus darba esmu pieradis darboties pie IPS monitoriem, tad par šo biju tādā sajūsmā, ka apskats, pēc kā ierīce būs, diemžēl, jāatdod atpakaļ, top tikai šodien.

IPS jeb In-Plane-Switching tehnoloģiju 1996. gadā izstrādāja kompānija Hitachi, lai aizstātu “parasto” jeb TN matricu vājo skata lenķi un slikto krāsu attēlojumu, ātri vien IPS tehnoloģijas monitori kļuva populāri datorgrafiķu aprindās, taču nedaudz vēlāk tika izveidoti vairāki IPS veidi, arī lētāki, kas būtu pieejama plašākai publikai.

Vēl pirms salīdzinoši neilga laika, lai iegādātos IPS monitoru bija jāšķiras no veselas bagātības, taču šobrīd tādu varam iegūt par nedaudz vairāk kā 100 latiem, aktuāls ir jautājums, vai par tādu cenu vispār ir iespējams kvalitatīvs monitors ar IPS matricu? Kā man izdevās pārliecināties, tad patiešām, tas ir iespējams!

Displeja rāmis ir veidots no matētas plastmasas, savukārt balsta kāja – no glancētas. Konstrukcija gan nav pati stabilākā un līdz ar to, stiprāk sašūpojot galdu, līdzi līgosies arī monitors, to gan negribētos saukt par būtisku mīnusu. Dizains ir visnotaļ klasisks un tam vajadzētu iederēties jebkurā interjerā. Pateicoties VESA stiprinājumu atbalstam, ierīci iespējams piekarināt pie sienas.

Kā jau tas mūsdienīgam monitoram pienākas, tad šis ir apvienots ar pieslēgvietu trio – D-Sub, DVI un HDMI, tāpat arī pieejama 3.5 milimetru audio izeja.

Ierīces izvēlne ir intelektuāla, turklāt tajā ir arī viegli pārvietoties, izmantojot LG IPS235V-BN displeja rāmja apakšpusē novietotos fiziskos taustiņus. Jāteic, ka šāds risinājums monitoros šķiet tīkamāks nekā skārienjutīgie taustiņi, taču jebkurā gadījumā, ierīci lielākoties vienu reizi uzstādam un monitora taustiņus diži daudz pēc tam neizmantojam.

Kā jau iespējams noprast pēc ierīces modeļa numura, tad displeja diagonāles garums ir 23 collas, kas ir visnotaļ optimāls izmērs kā tīmekļa pārlūkošanai, filmu baudīšanai, tā arī darbam grafiskās apstrādes programmās. Protams, patīkamāk būtu 27 collu displejs, taču tas būs ievērojami dārgāks. Izšķirtspēja ir 1920×1080 pikseļi, kas šādai ierīcei ir standarts, malu attiecība – 16:9.

LG IPS235V-BN nodrošina lielisku attēlu ar ļoti patīkamām, dabiskām krāsām un iespaidīgu skata lenķi, kā jau to varam sagaidīt no monitora ar IPS matricu, attēla ziņā patiešām nav pie kā piesieties. Lai arī 8 milisekunžu laiks varētu šķist paliels, tomēr praksē pārliecinājos, ka nekādu problēmu, spēlējot dinamiskas datorspēles nav! Displeja pārklājums ir matēts, kas palīdzēs pasargāties kā no atspīdumiem, tā arī viegli pielīpošiem putekļiem.

Pēc vairāk nekā mēneša, darba dienās pavadītām 8 stundām pie LG IPS235V-BN, par to varu teikt tikai to labāko, un ja man būtu šobrīd būtu aktuāla monitora iegāde, tad ilgi nedomājot izvēle kristu par labu šim.

Šodien apskatītais LG lolojums par sevi ir atstājis vairāk nekā labu iespaidu, turklāt pateicoties pieejamajai cenai, ierīce būs pa maciņam teju ikvienam. Tā, protam,s ir nedaudz dārgāka nekā šāda paša izmēra monitoru bez IPS matricas, tomēr pieliekot dažus latus varam iegūt ierīci, kas piedāvā ievērojami kvalitatīvāku attēlu, tad loģiski būtu izvēlēties tieši šo – LG IPS235V-BN.

Par apskatā minēto cenu ierīce pieejama M79 datorsalonā.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 1. Stulbs jautājums.
  Par cik šim ir HDMI vai pie viņa varētu pieslēgt Xbox vai PS3 ? un attiecīgi kko uzspēlēt ?

 2. To #2.

  Bļin, ja ir HDMI, kāpēc gan lai nevarētu pieslēgt XBOX 360? Ibiorio, ja tiešām tik švaki ar saprašanu – Gūūgle.

 3. Apraksts ļoti nepilnīgs – taču IPS matricām svarīgākais kritērijs ir nevis spēļu dzenāšana bet gan krāsu kvalitāte maketēšanas darbiem! Kur ir kalibratora rezultāti, kur pantone krāsu tests, kur subjektīvi atzinumi no kāda poigrāfiķa?

  Veči, cmoon – priekš tehnikas portāla supersekls reklāmraksts. Šī monitora mērķauditorija atbirst uzreiz!

 4. To #5
  Vāji nervi, Einštein, ka tā jāuzvelkas, ja kādam rodas jautājums, kas tev liekās pašsaprotams?

 5. Tas labi, ka “displeja diagonāles garums ir visnotaļ optimāls filmu baidīšanai”. Varēs daudz filmas nobaidīt. :)

 6. Stulbs jautājums.
  Par cik šim ir HDMI vai pie viņa varētu pieslēgt Xbox vai PS3 ? un attiecīgi kko uzspēlēt ?

 7. #6 Boots jau nekad nav bijis profesionāls tehnikas jaunumu portāls.. vienmēr esmu bootu uzskatījis par blogu, kur raksta attiecīgajā nozarē neizglītoti cilvēki. Vai tad viņiem ir kaut viens autors, kam ir žurnālistikas izglītība.. vai vismaz redaktors? Pēc rakstu kvalitātes neizskatās… Turklāt autori nav izglītoti arī tehnoloģijās… nekompetence vienkārši spiežās acīs. Atvainojos, bet tā nu tas ir.

 8. #Artanis – šis nav īsts IPS tajā izpratnē, ka eksistē dažādi IPS – S-IPS, H-IPS, E-IPS un šim monitoram krāsu kalibrācijas testus, gamutu un vēl daudzko taisa tikai krievu žurnāli.
  Profesionāļu preces ir profesionāļiem, bet plaša patēriņa preces – patērētājiem. Nevajag 2 dažādas lietas jaukt.

 9. To #2.

  Bļin, ja ir HDMI, kāpēc gan lai nevarētu pieslēgt XBOX 360? Ibiorio, ja tiešām tik švaki ar saprašanu – Gūūgle.

 10. Apraksts ļoti nepilnīgs – taču IPS matricām svarīgākais kritērijs ir nevis spēļu dzenāšana bet gan krāsu kvalitāte maketēšanas darbiem! Kur ir kalibratora rezultāti, kur pantone krāsu tests, kur subjektīvi atzinumi no kāda poigrāfiķa?

  Veči, cmoon – priekš tehnikas portāla supersekls reklāmraksts. Šī monitora mērķauditorija atbirst uzreiz!

 11. To #5
  Vāji nervi, Einštein, ka tā jāuzvelkas, ja kādam rodas jautājums, kas tev liekās pašsaprotams?

 12. Tas labi, ka “displeja diagonāles garums ir visnotaļ optimāls filmu baidīšanai”. Varēs daudz filmas nobaidīt. :)

 13. #10 Perfekto vienkārši!! Prieks ka apkārt ir cilvēki kas kaut ko arī saprot. :) Tomēr vēl paliek jautājums, vai nevajadzēja sākuma apgaismot sabiedrības neizglītoto daļu par to kas ir IPS :D
  Un vispār neiesaku šo monitoru daudz labāks ir SAMSUNG 23″, tiesa gan 20ls dārgāks, bet labāks ;)
  P.S.
  Izskatās pieckārtējas m79 reklāmas :D

 14. #6 Boots jau nekad nav bijis profesionāls tehnikas jaunumu portāls.. vienmēr esmu bootu uzskatījis par blogu, kur raksta attiecīgajā nozarē neizglītoti cilvēki. Vai tad viņiem ir kaut viens autors, kam ir žurnālistikas izglītība.. vai vismaz redaktors? Pēc rakstu kvalitātes neizskatās… Turklāt autori nav izglītoti arī tehnoloģijās… nekompetence vienkārši spiežās acīs. Atvainojos, bet tā nu tas ir.

 15. #Artanis – šis nav īsts IPS tajā izpratnē, ka eksistē dažādi IPS – S-IPS, H-IPS, E-IPS un šim monitoram krāsu kalibrācijas testus, gamutu un vēl daudzko taisa tikai krievu žurnāli.
  Profesionāļu preces ir profesionāļiem, bet plaša patēriņa preces – patērētājiem. Nevajag 2 dažādas lietas jaukt.

 16. #10 Perfekto vienkārši!! Prieks ka apkārt ir cilvēki kas kaut ko arī saprot. :) Tomēr vēl paliek jautājums, vai nevajadzēja sākuma apgaismot sabiedrības neizglītoto daļu par to kas ir IPS :D
  Un vispār neiesaku šo monitoru daudz labāks ir SAMSUNG 23″, tiesa gan 20ls dārgāks, bet labāks ;)
  P.S.
  Izskatās pieckārtējas m79 reklāmas :D

 17. no decembra lietoju 24″ 1920×1080 moni un jaasaka ka ikdienaa noderiigaaks ir 1920×1200 – platums netiek zaudeets bet klaat naak augstums.

 18. Kamēr nav parādīti testi par šo monitora, nav īsti jēgas apspriest labs vai slikts. Pats lietoju IPS226V modeli. Testos ieguva vislabākās atzīmes, ielika pat DELLiem, taču atpalika “hardwares” ziņā

  Būtu no svara, ja BOOT iepirktu LCD paneļu kalibrācijas sensoru, vai kā viņu tur īsti sauca. Lai izvilktu reālos response time, krāsas gammas, kontrastus.

  TO ko ražotājs norādā specifikācijā tie ir no pirksta izzīsti.

 19. no decembra lietoju 24″ 1920×1080 moni un jaasaka ka ikdienaa noderiigaaks ir 1920×1200 – platums netiek zaudeets bet klaat naak augstums.

 20. pieslegt xbox var, bet jaatrisina jautajums par skanu. Vai nu ir jadod skana caur optisko izeju vai jaskatas vai monitoram ir vai nu skalruni (kuri bus vaji un sliktas kvalitates ja bus) vai tam jabut austinu izejai kurai var pieslegt kadas aktivas tumbinas.

 21. Kamēr nav parādīti testi par šo monitora, nav īsti jēgas apspriest labs vai slikts. Pats lietoju IPS226V modeli. Testos ieguva vislabākās atzīmes, ielika pat DELLiem, taču atpalika “hardwares” ziņā

  Būtu no svara, ja BOOT iepirktu LCD paneļu kalibrācijas sensoru, vai kā viņu tur īsti sauca. Lai izvilktu reālos response time, krāsas gammas, kontrastus.

  TO ko ražotājs norādā specifikācijā tie ir no pirksta izzīsti.

 22. pieslegt xbox var, bet jaatrisina jautajums par skanu. Vai nu ir jadod skana caur optisko izeju vai jaskatas vai monitoram ir vai nu skalruni (kuri bus vaji un sliktas kvalitates ja bus) vai tam jabut austinu izejai kurai var pieslegt kadas aktivas tumbinas.

 23. Nekur neatradu norādes uz “testa” un raksta autoru. Anonīms reklāmraksts? Pēc būtības rakstā nekā nav. Kur atrodas tāda vai citāda vadības poga, es pats atradīšu.Acis un rokas ir.Bet kā ir ar krāsām un ar visām pārējām būtiskām tehniskām lietām? Klusums.
  Man tašam pašlaik ir jāizvēlās kāds kvalitatīvs IPS,bet izlasot šo,kaut kā negribas pirkt konkrēto modeli.Šādi produkti jātestē speciem(videoinženieriem,fotogrāfiem uttt), nevis zaļam studentam vai kantora klerkam.

 24. Nekur neatradu norādes uz “testa” un raksta autoru. Anonīms reklāmraksts? Pēc būtības rakstā nekā nav. Kur atrodas tāda vai citāda vadības poga, es pats atradīšu.Acis un rokas ir.Bet kā ir ar krāsām un ar visām pārējām būtiskām tehniskām lietām? Klusums.
  Man tašam pašlaik ir jāizvēlās kāds kvalitatīvs IPS,bet izlasot šo,kaut kā negribas pirkt konkrēto modeli.Šādi produkti jātestē speciem(videoinženieriem,fotogrāfiem uttt), nevis zaļam studentam vai kantora klerkam.

 25. #15 Raimonds

  A tu pats iztestēt negribi? zarniņa par tievu? Ja nepatīk boot apskati, lasi nopietnus starptautiskos portālus, ko arī nopietni vīri dara.

 26. #15 Raimonds

  A tu pats iztestēt negribi? zarniņa par tievu? Ja nepatīk boot apskati, lasi nopietnus starptautiskos portālus, ko arī nopietni vīri dara.