Aktuāls

Bezvadu datorpeles nav gluži pats iecienītākais aksesuārs geimeru vidū, jo agrāk spēlēs, kurās nepieciešama nevainojuma precizitāte šādi risinājumi ir pievīluši. Šobrīd tas viss ir pagātne, arvien vairāk ražotāji piedāvā bezvadu datorpeles, kuras ir cienīgas sacenstiem ar astainajiem konkurentiem. Šodien jūsu uzmanībai piedāvājam SteelSeries Sensei Wireless bezvadu datorpeles apskatu.

Kā raksta paši SteelSeries, tad Dānijā bāzētā uzņēmuma inženieri ir cītīgi strādājuši, lai ar Sensei Wireless izskaustu visus mītus par bezvadu datorspēlēm un geimingu. Padomāts ir par visu gan akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi, gan pašu uzlādes procesu un protams, pašu galveno – precizitāti.

IMG_7471

Komplektācija

SteelSeries Sensei Wireless komplektācijā ietilpst pati datorpele, kura aprīkota ar iebūvētu akumulatoru, USB kabelis, kā arī lādēšanas paliktnis, kas reizē ir uztvērējs. Peli iespējams lādēt kā novietojot uz minētā paliktņa, tā atvienojot USB kabeli no paliktņa un iespraužot to pelē. Otrajā gadījumā varēsim turpināt izmantot Sensei Wireless, paralēli veicot uzlādi. Jāpiemin, ka pieslēgvieta peles pusē aprīkota ar īpašu drošības slēdzi – kabeli iespējams izņemt nospiežot šo slēdzi. Tas palīdzēs izvairīties no kabeļa nejaušas izraušanas spraigākos spēles momentos.

Dizains

IMG_7478

Peles formas ir identiskas kā klasiskajai Seinsei, kura arī bijusi pamatā Seinsei Wireless veidošanā, kā jau tas noprotams pēc nosaukuma. Kā pele, tā arī lādēšanas paliktnis aprīkoti ar diodēm, kuru krāsu varam konfigurēt pēc sirds patiks. Man visērtākā šķiet iespēja izmantot paliktņa apgaismojumu kā indikatoru akumulatora uzlādes līmenim – 100-20% no enerģijas tiek izgaismoti zaļā krāsā, 20%-5% oranžā krāsā, savukārt zem pieciem procentiem – sarkanā.

IMG_7484

Uz peles līdz ar diodēm novietots sensors, ka nosaka kad lietotāja plauksta ir virsū pelei, attiecīgi varam konfigurēt lai šajos brīžos apgaismojums tiktu izslēgts enerģijas taupīšanas nolūkos. Tāpat arī iespējams apgaismojumu pilnībā izslēgt. Apgaismojums izvietots 3 zonās – uz lādēšanas paliktņa, pie peles rullīša, kā arī pašas peles virsmas.

IMG_7487

SteelSeries Sensei Wireless ir simetriska pele, attiecīgi būs piemērota kreiļiem. Katrā peles sānā novietoti divi papildus taustiņi.

SteelSeries Engine 3

Capture

Sensei Wireless uzstādījumu konfigurēšana iespējama, izmantojot SteelSeries Engine 3 programmatūru. Tā ir izveidota ļoti intuitīvi un ļauj definēt dažādas darbības katram taustiņam, veikt jau minēto apgaismojuma pielāgošanu, rediģēt akumulatora enerģijas taupīšanas iestatījumus, kā arī virkni citu – peles pacelšanas distanci (lai izvairītos no neparedzētām kursora kustībām, paceļot un pārvietojot peli), CPI (jeb DPI 50-8200 (16400)), akselerāciju un citus. Iespējams izveidot vairākus iestatījumu profilus.

Iebūvētais akumulators

Kā norāda ražotāji tad akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi ir 16 stundas. Aptuveni šādus pašus rezultātus izdevās sasniegt arī man – no 13 līdz 17 stundām Sensei Wireless lietošanas. Lai pielādētu pilnībā izlādējušos akumulatoru būs nepieciešamas aptuveni 3 ar pusi stundas. Tā kā akumulators nav lietotāja spēkiem nomaināms, jārēkinās, ka ar laiku tā ietilpība varētu sarukt, attiecīgi nodrošinot īsāku darbības laiku ar vienu uzlādes reizi.

IMG_7490

Tā kā paliktnis tiek izmantots kā uztvērējs (labs risinājums, lai novietotu to tuvāk pašai pelei), jāņem vērā, ka peles uzlāde pie izslēgta datora būs iespējama tikai tad, ja pamatplate atbalsta tā saukto USB lādēšanas iespēju. Tas varētu radīt zināmas neērtības, piemēram mans dators šādu ekstru neatbalsta, savukārt man labpatiktos peli uzlādēt pa nakti, tajā pašā laikā izslēdzot datoru.

Precizitāte 

Cepuri nost un kāju virsū! Par šīs peles precizitāti un darbību bezvadu režīmā varu teikt tikai to labāko! Reakcijas laiks ir samazināts līdz vienai milisekundei – tieši tas agrāk bija viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem bezvadu ievades ierīcēm. Ne reizi peles testēšanas laikā, neizdevās saskarties ar nereģistrētām kustībām, klikšķiem, atslēgšanos vai kursora apmaldīšanos. Jāpiemin, ka tajā pašā telpā, kur testēta Sensei Wireless, tika izmantotas arī citas bezvadu ievades ierīces – nekādi traucējumi netika manīti. Pele vienlīdz precīzi darbojas kā bezvadu režīmā, tā arī pieslēgta ar kabeli.

IMG_7489

Lietošanas ērtums

Šis gan būs ļoti individuāls rādītājs, bet tomēr. Nekādas nopietnas pretenzijas pret peles dizainu izteikt nevaru. Jāpiemin gan, ka turot peli labajā rokā, būs pagrūti nospiest labajā sānā novietotos taustiņus, savukārt kreiļiem – kreisajā pusē novietotos, taču tas ir tikai loģiki un pagaidām neesmu testējis peli, kurai nebūtu līdzīgas problēmas. Jāuzteic, ka taustiņi klikšķi ir ļoti precīzi un šķiet tieši tādi kādiem būtu jābūt. Arī rullītis ir ļoti patīkams un precīzs.

Kopsavilkums

Vai es jau teicu “Cepuri nost un kāju virsū“? Ar Sensei Wireless SteelSeries ir pierādījuši, ka bezvadu pelēm ir vieta geiminga pasaulē arī starp FPS šūteru cienītājiem. Peles formas un precizitāte ir identiski populārajai astainajai Sensei, kura kopš iznākšanas 2009. gadā ir saņēmusi virkni pozitīvu novērtējumu. Šodien apskatītais gadžets gan ir nišas produkts ar ne to zemāko cenu. Lai arī Sensei Wireless darbojas nevainojami, neesmu drošs, ka katrs geimeris būtu gatavs šķirties no aptuveni 150 eiro, lai savu arsenālu papildinātu ar šo darbarīku.

Saistītās tēmas: datorpelespelessteelseries

Izsaki savu viedokli