Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Jau esam vēstījuši par savdabīgo Nissan ZEOD spēkratu, kas startēs Lemānas 24 stundu autosacīkstēs. Tagad kompānija atklājusi iespaidīgu informāciju par dzinēju, kas nodrošinās spēkratam nepieciešamo jaudu.

Nissan ir paziņojis, ka ZEOD spēkratā atrodamais benzīna dzinējs varēs lepoties ar trīs cilindriem un 1,5 litru tilpumu. Protams, šos skaitļus ir grūti nosaukt par iespaidīgiem vai vismaz cienījamiem, taču īpaši pārsteidz agregāta spējas. Necilais dzinējs nodrošinās 400 zirgspēku jaudu un 380 Nm lielu griezes momentu.

Iespaidīgie parametri panākti, pateicoties tiešās iesmidzināšanas sistēmai un turbopūtei. Jāatzīmē, gan, ka dzinējs var lepoties ar augstu efektivitāti un īpaši zemu svaru – 40 kg.

Turklāt jāatzīmē, ka ZEOD ir hibrīds, liekot iespaidīgajam dzinējam darboties tandēmā ar elektromotoru. Interesanti ka, pateicoties auto akumulatoriem un diviem elektromotoriem, būs iespējams veikt veselu apli vien ar elektroenerģiju.

Nobeigumā jāmin, ka, kaut arī ZEOD dzinējs netiks tiešā veidā ieviest masveida ražošanas spēkratos, tas atklāj trīscilindru benzīna dzinēju priekšrocības. Līdzīgā virzienā dodas arī Ford, kas jaunāko Fiesta modeli aprīkojis ar viena litra trīscilindru dzinēju, ļaujot spēkratam attīstīt 123 zirgspēkus.

nissan zeod

Saistītās tēmas: dzinējsNissan

Izsaki savu viedokli