BOOT.Lv testē: auto salona ķīmiskā tīrīšana un lukturu pulēšana. Vai ir tā vērts?

Lai saglabātu auto izskatu tas ir regulāri jākopj. Ne tikai jāmazgā virsbūve, bet arī jātīra salons. Smiltis, dubļi, putekļi, ēdiena paliekas, tabakas dūmi, dažādas smakas – tas viss ietekmē ne tikai auto salona izskatu, bet arī aromātu un galā galā, lielāks prieks braukt taču ir tīrā auto, vai ne?

Ja auto salonu tīram regulāri un tas nav sasmērēts ar grūti iztīrāmiem traipiem, tad lielakajā daļā gadījumu būs pietiekams ar putekļusūcēju un mitrajām salvetēm, taču ko darīt ar īpaši netīru, ielaistu auto salonu, kurā netīri ir kā griesti, tā arī sēdekļi, grīda un panelis, turklāt, traipi ir ieēdušies?

Bieži nākas dzirdēt par tādu pakalpojumu kā auto salona ķīmiskā tīrīšana. Vai patiešām tā spēj iztīrīt tādus traipus, kas auduma salonā ieēdušies gadiem? To mēs noskaidrosim sadarbībā ar Rīgas Pulēšanas Centru, kuri bija gatavi pierādīt savus spēkus auto salona ķīmiskās tīrīšanas un lukturu pulēšanas jomā.

Pacients: 98. gada trešās sērijas BMW sedans. Tā salons ir piedzīvojis teju visu – dubļus, apavus pie kuru zolēm ir sniega un sāls maisījums, izlietus šķidrumus, lietus ūdeni, dēļ vaļā atstātiem logiem un bērnus kas kārtīgi nospārdījuši priekšējo sēdekļu muguras, turklāt lielākā daļa no traipiem ir ieēdušies vairāku gadu garumā.

Galerija – auto pirms salona ķīmiskās tīršanas:

Ko sevī ietver auto salona ķīmiskā tīrīšana un kā tā tiek veikta?

Tiek tīrīta auto grīda, jo nav šaubu, ka tur atrodas visvairāk netīrumu – smiltis, dubļi, drupačas, zem sēdekļiem paripojušas monētas un tā tālāk. Auto sēdekļi tiek mazgāti ar ūdens putekļu sūcēju un speciālu tīrāmo līdzekli – putekļu sūcējs saslapina sēdekļus, kas izšķīdina traipus un uzreiz to iesūc atpakaļ netīrā ūdens tvertnē. Pēc tīrīšanas, sēdekļi paliek mitri un auto salons tiek žāvēts, izmantojot sildītājus un mitruma savācēju.

Ja sēdekļi ir ādas, tie tiek notīrīti un apstrādāti ar īpašu losjonu, kas pabaro ādu un atjauno tās sākotnēju izskatu.

Kā norāda Rīgas Pulēšanas Centrs, tad tieši auto griestos sakrājas smakas, tāpēc ir svarīgi iztīrīt arī tos. Griesti tiks atbrīvoti gan no nepatīkama aromāta, gan iegūs svaigu izskatu, atgriežot to sākotnējo krāsu.

Auto panelis un ventilācijas lūkas ir paradīze putekļiem, kas ne tikai bojā izskatu, bet arī mūsu elpceļus, izmantojot putekļu sūcēju un dažādu izmēru birstītes, šīs detaļas tiek rūpīgi iztīrītas. Pēc apstrādes panelis tiek apstrādāts ar krēmu, kas to pasargā no UV starojuma.

Ļoti bieži nākas ciest auto bagāžas nodalījumam, tas var būt netīrs no dažādu lietu pārvešanas, arī tā tīrīšana iekļauta pakalpojumā.

Galerija – auto pēc salona ķīmiskās tīršanas:

Cik ilgu laiku aizņem auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Tas protams atkarīgs no auto netīrības pakāpes, bet vidēji jārēķinās ar diennakti. Auto atvedot no rīta, tas pa dienu tiek iztīrīts, tomēr salons vēl ir kārtīgi jāizžāvē, kas tiek darīts pa nakti, ņemot talkā sildītājus un mitruma savācēju.

Cik izmaksā auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Rīgas Pulēšanas Centra auto salona ķīmisko tīrīšanu veic sākot no 65 līdz 100 eiro. Cena atkarīga kā no auto izmēra, tā arī netīrības pakāpes.

Protams, viss jau izklausās skaisti, taču vislabāk būtu apskatīties, kas reāli paveikts? Klikšķini uz attēliem un salīdzini pats kā auto izskatījās pirms un kā pēc salona ķīmiskās tīrīšanas.

Līdz pat pēdējām brīdim es neticēju, ka pleķus, kas gadu garumā ieēdušas auto sēdekļos būs iespējams iztīrīt, tomēr Rīgas Pulēšanas Centrs savu vārdu turēja un neņemot vērā mehānisko nolietojumu, auto salons bija teju kā jauns un patīkami smaržoja.

Auto ķīmiskā tīrīšana pirms un pēc:

auto-salona-kimiska-tirisana-1

auto-salona-kimiska-tirisana-2

auto-salona-kimiska-tirisana-3

auto-salona-kimiska-tirisana-4

Līdz ar auto salona ķīmisko tīrīšanu tika nopulēti tā lukturi. Par lukturiem ir līdzīgs stāsts kā par salonu, tie bija nodzeltējuši, stikls bija matēts un auto īpašnieks jau bija samierinājies, ka nāksies iegādāties jaunus lukturus. Stikls bija tik ļoti bojāts, ka tikai ar grūtībām tam cauri varēja saskatīt reflektorus.

Auto lukturu pulēšana pirms un pēc:

auto-lukturu-pulsesana

Arī šeit Rīgas Pulēšanas Centrs bija uzdevumu augstumos. No sākuma visi lielie negludumi tika noņemti ar smalku smilšpapīru, savukārt pēc tam lukturi tika pulēti ar speciālu pastu un pulējumo aparātu. Pēc pulēšanas lutkuru stikla stāvoklis bija tuvu jaunam un pats būtiskākais – šādi uzlabojumam ne tikai auto vizuālo stāvokli, bet arī savu drošību, jo tikai caur dzidru stiklu iespējams iegūt pareizu gaismas staru. Attēlā redzamo lukturu pulēšanas izmaksas ir 25 eiro.

Pievieno savu komentāru

Lietotājvārds:
Komentārs:41 komentāriatpakaļ uz rakstu

#1Tas pats JānisNovember 12, 2015, 11:23

Nu, vienīgais, kas ir kaut cik vērts, ir lukturu pulēšana. Tas salons ne tikai nepārliecināja, bet pat izskatījās tikai izslaucīts un viss...


  #2RPCNovember 12, 2015, 13:16

  Sveiks Jāni,
  Lukturu pulēšana sekundāri ir cik vērts vai nevērts, tā galvenokārt uzlabo redzamību un pats sajūti komfortu. Par salona tīrīšanu, ne viss ir tā kā izskatās, atdzen savu auto un ja mums neizdosies Tevi pārliecināt, pakalpojumam būs cena kā parastai salona "izslaucīšanai" Deal?


   #3MaiksDecember 23, 2015, 12:01

   Nevajag jau uzreiz aizstāvēties, bet mašīna tiešām nebija pārāk labi iztīrīta. Durvju ailes drausmīgas, sēdekļu sliedes netīras, tās pašas ventilācijas lūkas par ko runājāt pašā rakstā nav līdz galam iztīrītas, panelis pilns ar netīrumiem, saskrāpētās plastmasas vajadzētu sasmērēt ar līdzekli bez silikona lai atgrieztu svaigu un matētu skatu. atkarīgs protams par kādu cenu tiek tīrīts. ja prasat līdz 50 eiro par šādu tīrīšanu tad rezultāts pieņemams.


  #4ĀnisNovember 13, 2015, 09:32

  Jāni, man ir sliktas ziņas par Tavu redzi...


   #5Tas pats JānisNovember 13, 2015, 13:03

   Ka tad, ānīt, manai redzie vainas - nepamanīju, ka no miskastes nesanāca uztaisīt "konfektīti"?
   Katrai mašīnai dzīvē pienāk brīdis, kad jāpārstāj ar to auklēties, jo kļūst bezjēdzīgi un banāli.


    #6ĀnisNovember 13, 2015, 13:39

    Ķīmiskās uzdevums jau nav uztaisīt konfekti, bet iztīrīt salonu. Es, protams, nezinu cik liela atšķirība dzīvē, bet nu bildēs kā diena pret nakti salons izskatās pirms un pēc tīrīšanas.


     #7Tas pats JānisNovember 15, 2015, 20:10

     Drīzāk kā vēls vakars pret nakti...
     Nav tā, ka nebija rezultāta, bet autiņš bija tik nožēlojams, ka tur nekā normāla nevarēja izdarīt...


  #8OtoNovember 15, 2015, 22:38

  Pulēt plastmasas jeb polikarbonāta lukturus ir ekonomiski nelietderīgi un lieki. Visi "plastmasas" lukturi no rūpnīcas ir pārklāti ar aizsarglaku(tiec gudrs jo LV tehapskatē gan pārklāt lukturus nepieļauj) , jo plastmasa ir nenoturīga pret UV stariem un to iedarbībā rodas mikroplaisas un lukturi nodzeltē. Aizsarglaka nodrošina aizsardzību pret UV stariem, tomēr arī nekalpo mūžīgi. Uzpulējot vecu laku efekts ir īslaicīgs un pēc divām sezonām atkal lukturi būs jau nodzeltējuši un atkal jāpulē.
  Tā vietā lietderīgāk, ja reflektors ir vesels, ir lukturi nevis pulēt, bet tieši otrādi ar salīdzinoši rupju smilšpapīru uzmatēt un pārlakot. Jauna laka kalpos ilgāk nekā uzpulējums.


#9kādsNovember 12, 2015, 13:48

1) nevajag turēt salonu tik sacūkotā stāvoklī, tad nebūs jācīnās ar "speciālo" tīrīšanu. Un vispār - ādas salonu vajag, ja sīči ir. :D

2) (tas nav uzbrauciens) skaidrs, ka ja top reklāmraksts, tad RPC pacentās, lai labi viss izskatītos. ;)

3) pulēt vajag - tikko nopulēju subāram lukturus un cita lieta - priekšējie mazāk bij cietuši, bet aizmugurējie kā jauni.

Rezumē - nav svarīgi kur, bet ir vērts.


  #10RPCNovember 12, 2015, 13:56

  Tas kā kompliments, cenšamies visu laiku, un jebkurā brīdī esam gatavi savu prasmi apliecināt. Komentārs par to, ka nav svarīgi kur, piekrītam daļēji, jo kvalitātei būtu jābūt pirms cenas.


#11pffNovember 12, 2015, 16:09

Kārtējais reklāmraksts..


#12NNovember 12, 2015, 16:54

Izskatas skaisti un taa, BET cik lielam sudabralim jabut lai ta piedirstu pasham savu mashinu - jezus marija kadas tas bildes pirms tirishanas - tur saimniekam bitchslap vajag 10x uztaisit - attopies CUKA un iztiri regulari pats


#13iDmoreNovember 12, 2015, 18:39

Līdz šim nav nācies izmantot ķīmisko tīrīšanu, bet cipars, kas tiek prasīts (65-100) liekas ir stipri par lielu..


  #14Juris.December 20, 2015, 17:53

  Nopērc visas tam nepieciešamās iekārtas, pareizo salona kopšanas ķīmiju un nopisies visu dienu pa autiņu. Gribēšu redzēt cik dārgi tev tas liksies pēc tam. :)


#15:PNovember 12, 2015, 22:38

Man bija 2x netīrākim un tiešām pleķaini. Šiem vēl es teiktu nav ne vainas.
Ar Astonish carpet & upholstery un cietu bursti viss iztīrījās. Otram auto pamēģinājām ķīmisko, jo ādas salons - nav tur ne smakas no ķīmiskās. Tāds pats variants kā paklāju tīrīšana ar ūdens putekļusūcēju - aizlejam auto ar ūdeni, tad izsūcam, pārējo izkaltējam. Man apsūbējušus kontaktus vairāk nevajag.
Par lukturu pulēšanu nedaudz auzās. Bez aizsarglakas nav pat jēgas pulēt. Tātad patiesās izmaksas ir 45 eiro. Ja patiešām īstā aizsarglaka, nevis kaut kāds UV širpotrebs, tad cena pieņemama, kaut gan arī pulēšanu pats veicu. Izmaksāja 10 eiro pasta un pulējamā galva.
Šodien profesionāli ir retums, tāpēc zinu, ka pats labāk varu paveikt darbus kā 99% kantoru.


  #16RPCNovember 13, 2015, 09:21

  Tu esi ļoti gudrs un praktisks cilvēks, mēs neko salonā neaizlejam, nekādus kontaktus nebojājam, tieši tādas sliktas pieredzes dēļ ko saki rodas naids uz visiem. Arī komentārs par to, ka padārgi, tad ir takš vienmēr kāds, kas izdarīs lētāk un tad būs i kontakti iespējams beigti, i sāks salons smirdēt i pleķi nāks ārā un vēl un vēl. Mēs darām savu darbu cik vien labi ir iespējams, lukturus nopulēt tikai ar pastu - tad diemžēl arī tā ir, ka nav jēga pulēt vispār. Droši braucat, zvanat, mums ir par ko diskutēt un mēs noteikti nelienam zem vārda kantoris :) Lai veiksmīga diena :P


#17Tas pats JānisNovember 13, 2015, 10:44

Ir pozitīvs moments - šeit uzņēmēja pārstāvis tiešām komunicē ar reklkāmraksta lasītājiem un komentētājiem, kas jau ir 100x labāk, kā ikdienas "iekakātāji", kas iemet tekstu "Brother ir ļoti labs" un iet gulēt.
Par lukturu pulēšanu - esmu vairāk nomaiņas piekritējs, bet tiešām kvalitatīvi nopulēti un nolakoti lukturi ir ļoti labi. Diemžēl mūsu "asfalta kūtī" pārāk daudzi to nesajēdz un vēl ieliek lokizlādes lampas veca Pascāta miglainajos "akvārijos".
Salons man pašam ir lieliskā stāvoklī un tīrs, tāpēc par to pat neiedomājos.


  #18RPCNovember 13, 2015, 12:15

  Jā protams nenoliegsim, ka nolakots lukturis ir labāk, efekts protams, ka arī nelakotam ir labs un ne vienmēr nepieciešams nopulēt/noslīpēt visu lakas kārtu, kas ir virsū. Ar lukturiem nav tikai melns vai balts, strādājam ar skatu nākotnē un tāpēc arī komunicējam ar Jums, saviem klientiem ikdienā, mēs veicam savu pakalpojumu un ar to mūsu klienti atrod mūs, esam vienmēr atvērti sarunām, elektroniski, facebook, draugiem.lv .


#19VasjaNovember 13, 2015, 11:40

Klau, a kur juus redzat reklaamrakstu? Tad jau jebkursh tests vai apskats ir reklaama :D


  #20Tas pats JānisNovember 13, 2015, 13:01

  Uasja, šitais reklāmraksts ir ļoti saturīgs un pat netracinošs, tāpēc tik ;loti nelec acīs. Jebkuram reklāmrakstam būtu jāpieturās šādam stilam, lai netracinātu lasītājus un gūtu rezultātus. Jau tas vien, ka ir diskusija, nozīmē, ka cilvēki šo te pasākumu lasīja un apdomāja.
  Karoče, autoram cepums!


#21enyfoxNovember 13, 2015, 20:25

Izlasīju par lukturu pulēšanu šeit un šodien biju iebraucis pie viņiem. 25Eur nepilna stunda un lukturi tuvu jauniem, lai gan viens no lukturiem bija ļoti švaks, tagad abi vienādi.


#22vārdsNovember 13, 2015, 22:24

Un es domāju, ka man ir netīra mašīna, jo izsūcu salonu kādas 3x gadā :)
Te jau ir bomāri mitinājušies iekš auto


#23BezatturībnieksNovember 14, 2015, 01:17

wtf. Tā nav ķīmiskā. To pašu var panākt ar garāžā pieejamām lietām.


#24BezatturībnieksNovember 14, 2015, 01:25

Lai gan nezinu kādi ir izcenojumi. Tiem, kam nav iespējas to izdarīt pašiem, moš arī ir ok. Es uz šito skatos kā ~2h garāžā un taisītu priekš sevis :)


#25par lukturiemNovember 15, 2015, 11:57

Atceramies, lukturus var nopulēt MAKSIMUMS ~3 reizes un pēcāk tas būs velti, jo aizsargājošā laka uz luktura būs jau nobersta un pulēt tīru plastmasu pointa nebūs un iznākums nekāds nesanāks;)

Tā kā katru mēnesi pulēt ar nav ieteicams! ja nu vien katru gadu neesi gatavs mainīt lukturus savai mašīnai :D


#26BumNovember 15, 2015, 13:38

Redzams, ka komentētājiem bērnu nav :>
Tētī, man nokrita konča, tētī, man izlija suliņa, klusums, jā saldējums nogāzies uz beņka :>


  #27ArtxNovember 15, 2015, 17:41

  Audzējam emo? Par disciplīnu un pacietību nav dzirdēts? Var jau 1/2 stundiņu pagaidīt līdz mājām vai kur tur.


   #28Tas pats JānisNovember 15, 2015, 20:15

   Cik skatos, mūsdienās "disciplīna'" nav vārds, ko vecāki ir dzirdējuši. Jūtu, ka būs jāmūk no šīs valsts, kad paaugsies pašreizējā mazo mūdžu paaudze.


    #29BumNovember 16, 2015, 09:30

    Tikai pareizo virzienu paņem, uz austrumiem, rietrumos ir pilnīga izlaidība :>


   #30BumNovember 16, 2015, 09:29

   Pastāsti, cik tevi viņu ir, kādos vecumos un kādus gabalus braucat.


    #31ArtxNovember 16, 2015, 19:36

    Viens, un labi zina, ka mašīnā nekādas ēšanas nebūs (lai gan, gadās, bet pamatā nē). Reizi 3 nedēļās 200, vai 150 km vienā virzienā.


  #32AusainisNovember 30, 2015, 12:16

  mana mašīna nav nekāda rītuve! POate ēdu ārpus mašīnas un bērniem mācu to pašu! Ja kādam kaut kas nepatīk, var iet ar kājām!


  #33ElvisDecember 18, 2015, 11:39

  Ehh pedantiskie auto laizītāji, uzbāžaties ar savu pārliecību vēl trakāk kā jehovieši, tak neviens Jums neliedz to tik vien darīt kā pucēt mašīnu, ne visiem prioritātes ir vienādas


#34RPCNovember 20, 2015, 15:21

Paldies, ja izdevās uzpulēt lukturus kā gaidīts, lukturus var pulēt 5 reizes, ja labi nopulēti, tie nav jāpulē katru gadu, iespējams pa 20 EUR papildus uzklat aizsarglaku un brauc bēdu nezinot. Nekad neesam noliegušu, ka pakalpojumus varat veikt paši, mēs labprāt ar padomu ar varam palīzēt, lai autoīpašniekiem veiksmīga diena.


  #35OtoNovember 30, 2015, 11:15

  Kam tad tā pulēšana, ja var uzklāt aizsarglaku? Laka kā reiz labāk turās pie uzmatētas virsmas nevis pulētas.


   #36AusainisNovember 30, 2015, 12:19

   Var jau arī uzpulēt un uzlīmēt caurspīdīgo plēvi!
   Vienīgi ar plēvi var gadīties, ka uz TA liek noplēst, ja pamana! Kaut gan biežāk nepamana!


   #37andzaDecember 1, 2015, 12:36

   OTO tu esi traks, vai tad neredzi atšķirību tiem lukturiem?


   #38OtoDecember 4, 2015, 19:55

   Tagad redzu, bet pēc gada vairs atšķirības nebūs.


#39KasparsJanuary 13, 2016, 20:25

Subjektivi izteiksos.
Lukturi nav no sirds puleti, salons izskatas ka pec parastas salona tirisanas, bez kimiskas. Atvainojiet, bet ta vins ir, auto pec kimiskas izskatas daudzreiz labak.


#40MārisJanuary 24, 2016, 20:40

Nu ja tā skaitās ķīmiskā tad es esmu alnis .


#41filisJanuary 25, 2016, 07:53

Es laikam labāk jūtos ja darba veicēji nemēģina lekties atpakaļ un stīvēties komentāros.


Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!(0)

Nedēļas nogalē Biķerniekos, norisināsies Drift King of Riga drifta sacensības, kuru ietvaros piektdienas vakarā notiks parāde pa Rīgas pilsētas ielām.

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean(0)

Nedēļas nogalē 17-18 septembrī Biķerniekos norisināsies Drift Masters Triobet Latvian GP posmi, kur vienuviet trasē satiksies Polijas, Latvijas un Eiropas drifteri, tūkstošiem zirgspēku, divas dienas, trīs atsevišķos posmos piekūpinās Biķernieku trasi. Šī būs pirmā reize, kad spēcīgākais Polijas drifta seriāls aizvadīs kādas sacensības ārpus Polijas, un tieši šim notikumam viņi ir izvēlējušies Biķernieku trasi.

CSDD slēptās kameras eksperiments: kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas

CSDD slēptās kameras eksperiments: kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas(0)

Nav noslēpums, ka drošības jostas jālieto un jāpiesprādzējas arī starppilsētu autobusos. Taču izrādās, ka šis fakts joprojām raisa izbrīnu lielai daļai pasažieru, kuri ar autobusu dodas uz kādu no Latvijas pilsētām, secināts CSDD kampaņas “Dzīvības josta” ietvaros veiktajā eksperimentā.  Kā apliecina slēptās kameras video, drošības jostas nejauši izvēlētā autobusā nebija lietojis  neviens  pasažieris. Savukārt pēc

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus(0)

Gandrīz trešā daļa jeb 28% vecāku pārvadā savus bērnus automašīnā nepiesprādzētus – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktais eksperiments, novērojot automašīnas, ar kurām pirmajās jaunā mācību gada dienās uz mācību iestādēm tika atvesti bērni.  

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto(0)

Otrdienas, 6. septembra, pievakarē Biķernieku trasē norisinājās Minišosejas disciplīnas sestais un pēdējais 2016. gada posms. Sezonas noslēgumā uzvaru absolūti un OPEN klasē izcīnīja Artūrs Batraks ar Mitsubishi Lancer Evo VI, aiz sevis atstājot otrā posma uzvarētāju Kristapu Dzīvīti (Audi 80 Quattro) un ar Mitsubishi Lancer Evo VIII braucošo Juri Jevhutu.

кредит онлайн на карту

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.
займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе
buy viagra cialis levitra online