Lai saglabātu auto izskatu tas ir regulāri jākopj. Ne tikai jāmazgā virsbūve, bet arī jātīra salons. Smiltis, dubļi, putekļi, ēdiena paliekas, tabakas dūmi, dažādas smakas – tas viss ietekmē ne tikai auto salona izskatu, bet arī aromātu un galā galā, lielāks prieks braukt taču ir tīrā auto, vai ne?

Ja auto salonu tīram regulāri un tas nav sasmērēts ar grūti iztīrāmiem traipiem, tad lielakajā daļā gadījumu būs pietiekams ar putekļusūcēju un mitrajām salvetēm, taču ko darīt ar īpaši netīru, ielaistu auto salonu, kurā netīri ir kā griesti, tā arī sēdekļi, grīda un panelis, turklāt, traipi ir ieēdušies?

Bieži nākas dzirdēt par tādu pakalpojumu kā auto salona ķīmiskā tīrīšana. Vai patiešām tā spēj iztīrīt tādus traipus, kas auduma salonā ieēdušies gadiem? To mēs noskaidrosim sadarbībā ar Rīgas Pulēšanas Centru, kuri bija gatavi pierādīt savus spēkus auto salona ķīmiskās tīrīšanas un lukturu pulēšanas jomā.

Pacients: 98. gada trešās sērijas BMW sedans. Tā salons ir piedzīvojis teju visu – dubļus, apavus pie kuru zolēm ir sniega un sāls maisījums, izlietus šķidrumus, lietus ūdeni, dēļ vaļā atstātiem logiem un bērnus kas kārtīgi nospārdījuši priekšējo sēdekļu muguras, turklāt lielākā daļa no traipiem ir ieēdušies vairāku gadu garumā.

Galerija – auto pirms salona ķīmiskās tīršanas:

Ko sevī ietver auto salona ķīmiskā tīrīšana un kā tā tiek veikta?

Tiek tīrīta auto grīda, jo nav šaubu, ka tur atrodas visvairāk netīrumu – smiltis, dubļi, drupačas, zem sēdekļiem paripojušas monētas un tā tālāk. Auto sēdekļi tiek mazgāti ar ūdens putekļu sūcēju un speciālu tīrāmo līdzekli – putekļu sūcējs saslapina sēdekļus, kas izšķīdina traipus un uzreiz to iesūc atpakaļ netīrā ūdens tvertnē. Pēc tīrīšanas, sēdekļi paliek mitri un auto salons tiek žāvēts, izmantojot sildītājus un mitruma savācēju.

Ja sēdekļi ir ādas, tie tiek notīrīti un apstrādāti ar īpašu losjonu, kas pabaro ādu un atjauno tās sākotnēju izskatu.

Kā norāda Rīgas Pulēšanas Centrs, tad tieši auto griestos sakrājas smakas, tāpēc ir svarīgi iztīrīt arī tos. Griesti tiks atbrīvoti gan no nepatīkama aromāta, gan iegūs svaigu izskatu, atgriežot to sākotnējo krāsu.

Auto panelis un ventilācijas lūkas ir paradīze putekļiem, kas ne tikai bojā izskatu, bet arī mūsu elpceļus, izmantojot putekļu sūcēju un dažādu izmēru birstītes, šīs detaļas tiek rūpīgi iztīrītas. Pēc apstrādes panelis tiek apstrādāts ar krēmu, kas to pasargā no UV starojuma.

Ļoti bieži nākas ciest auto bagāžas nodalījumam, tas var būt netīrs no dažādu lietu pārvešanas, arī tā tīrīšana iekļauta pakalpojumā.

Galerija – auto pēc salona ķīmiskās tīršanas:

Cik ilgu laiku aizņem auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Tas protams atkarīgs no auto netīrības pakāpes, bet vidēji jārēķinās ar diennakti. Auto atvedot no rīta, tas pa dienu tiek iztīrīts, tomēr salons vēl ir kārtīgi jāizžāvē, kas tiek darīts pa nakti, ņemot talkā sildītājus un mitruma savācēju.

Cik izmaksā auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Rīgas Pulēšanas Centra auto salona ķīmisko tīrīšanu veic sākot no 65 līdz 100 eiro. Cena atkarīga kā no auto izmēra, tā arī netīrības pakāpes.

Protams, viss jau izklausās skaisti, taču vislabāk būtu apskatīties, kas reāli paveikts? Klikšķini uz attēliem un salīdzini pats kā auto izskatījās pirms un kā pēc salona ķīmiskās tīrīšanas.

Līdz pat pēdējām brīdim es neticēju, ka pleķus, kas gadu garumā ieēdušas auto sēdekļos būs iespējams iztīrīt, tomēr Rīgas Pulēšanas Centrs savu vārdu turēja un neņemot vērā mehānisko nolietojumu, auto salons bija teju kā jauns un patīkami smaržoja.

Auto ķīmiskā tīrīšana pirms un pēc:

auto-salona-kimiska-tirisana-1

auto-salona-kimiska-tirisana-2

auto-salona-kimiska-tirisana-3

auto-salona-kimiska-tirisana-4

Līdz ar auto salona ķīmisko tīrīšanu tika nopulēti tā lukturi. Par lukturiem ir līdzīgs stāsts kā par salonu, tie bija nodzeltējuši, stikls bija matēts un auto īpašnieks jau bija samierinājies, ka nāksies iegādāties jaunus lukturus. Stikls bija tik ļoti bojāts, ka tikai ar grūtībām tam cauri varēja saskatīt reflektorus.

Auto lukturu pulēšana pirms un pēc:

auto-lukturu-pulsesana

Arī šeit Rīgas Pulēšanas Centrs bija uzdevumu augstumos. No sākuma visi lielie negludumi tika noņemti ar smalku smilšpapīru, savukārt pēc tam lukturi tika pulēti ar speciālu pastu un pulējumo aparātu. Pēc pulēšanas lutkuru stikla stāvoklis bija tuvu jaunam un pats būtiskākais – šādi uzlabojumam ne tikai auto vizuālo stāvokli, bet arī savu drošību, jo tikai caur dzidru stiklu iespējams iegūt pareizu gaismas staru. Attēlā redzamo lukturu pulēšanas izmaksas ir 25 eiro.

Komentāri 41

Leave a Reply

 • filis
  January 25, 2016, 07:53

  Es laikam labāk jūtos ja darba veicēji nemēģina lekties atpakaļ un stīvēties komentāros.

 • Māris
  January 24, 2016, 20:40

  Nu ja tā skaitās ķīmiskā tad es esmu alnis .

 • Kaspars
  January 13, 2016, 20:25

  Subjektivi izteiksos.
  Lukturi nav no sirds puleti, salons izskatas ka pec parastas salona tirisanas, bez kimiskas. Atvainojiet, bet ta vins ir, auto pec kimiskas izskatas daudzreiz labak.

 • RPC
  November 20, 2015, 15:21

  Paldies, ja izdevās uzpulēt lukturus kā gaidīts, lukturus var pulēt 5 reizes, ja labi nopulēti, tie nav jāpulē katru gadu, iespējams pa 20 EUR papildus uzklat aizsarglaku un brauc bēdu nezinot. Nekad neesam noliegušu, ka pakalpojumus varat veikt paši, mēs labprāt ar padomu ar varam palīzēt, lai autoīpašniekiem veiksmīga diena.

  • Oto
   November 30, 2015, 11:15

   Kam tad tā pulēšana, ja var uzklāt aizsarglaku? Laka kā reiz labāk turās pie uzmatētas virsmas nevis pulētas.

   • Oto
    December 4, 2015, 19:55

    Tagad redzu, bet pēc gada vairs atšķirības nebūs.

   • andza
    December 1, 2015, 12:36

    OTO tu esi traks, vai tad neredzi atšķirību tiem lukturiem?

   • Ausainis
    November 30, 2015, 12:19

    Var jau arī uzpulēt un uzlīmēt caurspīdīgo plēvi!
    Vienīgi ar plēvi var gadīties, ka uz TA liek noplēst, ja pamana! Kaut gan biežāk nepamana!

 • Bum
  November 15, 2015, 13:38

  Redzams, ka komentētājiem bērnu nav :>
  Tētī, man nokrita konča, tētī, man izlija suliņa, klusums, jā saldējums nogāzies uz beņka :>

  • Elvis
   December 18, 2015, 11:39

   Ehh pedantiskie auto laizītāji, uzbāžaties ar savu pārliecību vēl trakāk kā jehovieši, tak neviens Jums neliedz to tik vien darīt kā pucēt mašīnu, ne visiem prioritātes ir vienādas

  • Ausainis
   November 30, 2015, 12:16

   mana mašīna nav nekāda rītuve! POate ēdu ārpus mašīnas un bērniem mācu to pašu! Ja kādam kaut kas nepatīk, var iet ar kājām!

  • Artx
   November 15, 2015, 17:41

   Audzējam emo? Par disciplīnu un pacietību nav dzirdēts? Var jau 1/2 stundiņu pagaidīt līdz mājām vai kur tur.

   • Bum
    November 16, 2015, 09:29

    Pastāsti, cik tevi viņu ir, kādos vecumos un kādus gabalus braucat.

    • Artx
     November 16, 2015, 19:36

     Viens, un labi zina, ka mašīnā nekādas ēšanas nebūs (lai gan, gadās, bet pamatā nē). Reizi 3 nedēļās 200, vai 150 km vienā virzienā.

   • Tas pats Jānis
    November 15, 2015, 20:15

    Cik skatos, mūsdienās “disciplīna'” nav vārds, ko vecāki ir dzirdējuši. Jūtu, ka būs jāmūk no šīs valsts, kad paaugsies pašreizējā mazo mūdžu paaudze.

    • Bum
     November 16, 2015, 09:30

     Tikai pareizo virzienu paņem, uz austrumiem, rietrumos ir pilnīga izlaidība :>

 • par lukturiem
  November 15, 2015, 11:57

  Atceramies, lukturus var nopulēt MAKSIMUMS ~3 reizes un pēcāk tas būs velti, jo aizsargājošā laka uz luktura būs jau nobersta un pulēt tīru plastmasu pointa nebūs un iznākums nekāds nesanāks;)

  Tā kā katru mēnesi pulēt ar nav ieteicams! ja nu vien katru gadu neesi gatavs mainīt lukturus savai mašīnai :D

 • Bezatturībnieks
  November 14, 2015, 01:25

  Lai gan nezinu kādi ir izcenojumi. Tiem, kam nav iespējas to izdarīt pašiem, moš arī ir ok. Es uz šito skatos kā ~2h garāžā un taisītu priekš sevis :)

 • Bezatturībnieks
  November 14, 2015, 01:17

  wtf. Tā nav ķīmiskā. To pašu var panākt ar garāžā pieejamām lietām.

 • vārds
  November 13, 2015, 22:24

  Un es domāju, ka man ir netīra mašīna, jo izsūcu salonu kādas 3x gadā :)
  Te jau ir bomāri mitinājušies iekš auto

 • enyfox
  November 13, 2015, 20:25

  Izlasīju par lukturu pulēšanu šeit un šodien biju iebraucis pie viņiem. 25Eur nepilna stunda un lukturi tuvu jauniem, lai gan viens no lukturiem bija ļoti švaks, tagad abi vienādi.