Izvēlamies lietotu auto: Volkswagen Passat B7 (2010–2014)

Passat saglabājot dižpārdokļa statusu, lietoto auto tirgū ir teju neierobežots piedāvājums. Taču kāds Passat ir labākā izvēle?

Passat sestajai paaudzei uz konveijera pavadot piecus gadus, B7 kļuva par vācu kompānijas atbildi uz iepriekšējās desmitgades ekonomisko krīzi. Nodēvēts par jaunu auto, Passat patiesībā bija modernizēta B6 versija, ražotājam koncentrējoties uz atsevišķiem automobiļa aspektiem. Neskatoties uz modernizācijas mērenību, pircēji gan drīzāk tikai ieguva.

Volkswagen Passat Alltrack

Tā Passat tika pie jauna dizaina virsbūves paneļiem, labākas salona apdares un papildu aprīkojuma, kas tam – vismaz pircējiem pieejamo iespēju ziņā – palīdzēja palikt soli priekšā konkurentiem. Mašīnas arsenālā parādījās daudzrežīmu piekare, gaismu asistents ar automātiskām tālajām gaismām, noguruma detektors, kā arī pilsētas avārijas bremzēšanas sistēma.

Kāpēc izvēlēties

Lai arī Passat tehniskās uzticamības reputācija nav pilnīgi nevainojama, augsto pieprasījumu jāskaidro ar lieliski apvienotām īpašībām. Passat prot spēlēt dažādas lomas – no pelēka darba zirdziņa līdz glaunai raķetei, kas tur līdzi dārgākiem auto. To ietekmē ne vien aprīkojuma iespējas, bet arī tehnika: Passat ir plašs dzinēju klāsts, turklāt auto ir pieejams ar pilnpiedziņas transmisiju.

Passat stiprā puse ir gaitas īpašības. Neatkarīgi no piedziņas veida auto ir stabils visos braukšanas apstākļos, un to raksturo veiksmīgs kompromiss starp komfortu un precīzu vadāmību, ko vēl vairāk stiprina regulējamā amortizācija.

Cits Passat trumpis – ietilpība. Pat uz jaunākās paaudzes automobiļu fona Passat B7 ir atzīstami praktisks braucamais, it īpaši universāļa formātā. Salīdzinājumam B7 riteņu bāze ir 2712 mm, jaunajam Passat – 2791 mm. Bagāžnieka ietilpība, salīdzinot universāļus: 603–1731 litru pret 650–1780 litru astotās paaudzes mašīnā. Tas nozīme, ka vecais Passat ir ietilpīgāks arī par jaunāko Ford Mondeo.

Kabīnes iekārtojums allaž ir gaumes jautājums, taču Passat nevar pārmest brāķi ergonomikā: pogas, sviras atrodas tieši tur, kur gaidīts, un pie stūres ērtu sēdpozīciju var ieņemt dažādi vadītāji.

2012. gadā parastajam Passat pievienojās modernizētais Alltrack, kura būtiskākās iezīmes bija lielāks klīrenss (165 mm) un virsbūves plastmasas aizsarguzlikas, kā arī jaunākā Passat CC versija.

Kā tas uzbūvēts

Passat B7 pamatā ir no Passat B6 pārņemta platforma, ko priekšgājējs kopš 2005. gada dalīja ar Golf V. Tas nozīmē šķērsām novietotu dzinēju, pilnpiedziņu ar Haldex sajūgu aizmugurējā tiltā un neatkarīgu visu riteņu piekari. Pēdējā visā visumā kalpo uzticami, un ne visai dārgo daļu maiņa diez vai būs vajadzīga biežāk kā reizi pāris gados.

Modeļa dzinēju klāstam jāspēj apmierināt ļoti dažādas gaumes. Benzīna mašīnu piedāvājumu veido 1.4 TSI (122 ZS), 1.4 TSI EcoFuel (150 ZS), 1.4 TSI (160 ZS), 1,8 TSI (160 ZS), 2.0 TSI (210 ZS) un 3.6 FSI 4WD (300 ZS). Dīzeļi: 1.6 TDI (105 ZS) un 2.0 TDI (140 vai 170 ZS). No šīm versijām ar pilnpiedziņu varēja apgādāt jaudīgāko benzīna mašīnu un divlitrīgos dīzeļus.

Kurš motors ir labākā izvēle? Savu uzdevumu – pārvietot relatīvi lielu auto – paveiks arī mazie dzinēji, taču labāko dinamikas un ekonomiskas ekspluatācijas salikumu piedāvā divlitru dīzelis ar 140 ZS. Ja plānotais nobraukums nav liels, interesants kandidāts ir 1.8 TSI benzīnnieks – ar to auto ir dinamisks, kluss un komfortabls. Tiesa, 1.8 TSI var sagādāt raizes ar mehāniskiem defektiem un prasa regulāru eļļas līmeņa kontroli.

Atsevišķs stāsts ir automātiskā pārnesumkārba – alternatīva sešpakāpju manuālajām. Volkswagen pircējiem piedāvāja 6 un 7 pārnesumu divsajūgu automātu, ar ko varēja aprīkot visus dzinējus, izņemot mazo dīzeli.

Septiņu pārnesumu DSG ir ar sausajiem sajūgiem un domāta dzinējiem, kuru maksimālais griezes moments nepārsniedz 250 Nm. Pārējos motorus komplektēja ar sešu pārnesumu DSG, kam sajūgs ir eļļas vannā. Lietotāju pieredze ar DSG nav viennozīmīgi pozitīva, atsauksmēm liecinot gan par sajūsmu, gan par vilšanos. Protams, pārnesumkārbas izvēle ir personīgo prioritāšu jautājums, turklāt neplānotus izdevumus nevar izslēgt arī ar manuālo kārbu (skat. divu masu spararats).

Cenas un pieejamība

LATAUTO.lv sludinājumu sistēmā šobrīd ir reģistrēti 267 automobiļi, cenu diapazonam sniedzoties no 9000 līdz 29 500 eiro. No tiem 200 auto ir ar dīzeļmotoru, bet pieci desmiti ar benzīna. Visvairāk mašīnu nākušas no Vācijas un Francijas. Visizplatītākā krāsa ir pelēka sudraba, kam seko melna un zila.

Interesanti, ka 144 automobiļi ir aprīkoti ar DSG, un, protams, ka universāļi ir populārāki nekā sedani – praktiski divas reizes.

Vairums automobiļu ir aprīkoti ar klimata iekārtu, un 160 braucamajiem ir uzstādīta navigācija.

Piecas lietas, ar ko var nākties rēķināties

Viltots nobraukums. Savā dzimtenē Passat dažos gados mēdz nobraukt milzu distanci, bet auto salons ir nostrādāts tik kvalitatīvi, ka to var nepamanīt. Reālajam nobraukumam solīto pārsniedzot divas, trīs reizes, var sākties domino efekts, un īpašniekam jāmetas nevienlīdzīgā cīņā pret remontu vējdzirnavām. Pārbaudiet auto vēsturi!

Cieto daļiņu (kvēpa) filtrs. Filtra nokalpošanu nevar uzskatīt par defektu, taču pie apmēram 200 000 km nobraukuma tas šā vai tā būs jāmaina. Filtra cena 2 litru dīzeļa gadījumā: 2360 eiro, plus 130 eiro par uzstādīšanu.

Divu masu spararats. Mašīnām ar manuālo kārbu uzstāda divu masu spararatu, kura uzdevums ir samazināt no dzinēja nākošās vibrācijas. Pieredze liecina, ka tā kalpošanas laiku nav iespējams prognozēt: sajūgs var „izbeigties” pie 100 000 km, bet var arī nokalpot līdz 300 tūkstošiem. Lietpratīgs servisa meistars viegli sazīmēs bojājumu. Sparata un papildu detaļu cena ir 900 eiro, kam jāpieskaita 284 eiro par nomaiņu.

DSG. Izvēloties lietotu auto ar divsajūgu kārbu, ir svarīgi sekot tās darbībai. Auto apkopjot pie dīlera vai nopietnā servisā, kārbu jums visdrīzāk piedāvās nokalibrēt, lai tā strādātu atbilstoši disku nodiluma pakāpei. Ja kārba nefunkcionē, kā nākas, servisa apmeklējumu nevajag atlikt – sekas var būt pārāk dārgas.

Prakse rāda, ka sešu pārnesumu DSG kalpo uzticamāk nekā septiņu pārnesumu.

Automobilim ar 1,4 litru benzīna dzinēju jauna DSG kārba (ar septiņiem pārnesumiem) maksā 4884 eiro, vadības bloks ar izpildmehānismu – 1320 eiro. Darbu izmaksas ir attiecīgi 270 vai 186 eiro.

Volkswagen DSG kārbām dod divu gadu garantiju (trīs gadu vai 100 000 km, ja auto pirkts Baltijas valstīs). Beidzoties garantijai, katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, un ražotājs daļēji vai pilnībā var segt izdevumus.

Rūsa. Passat B7 īpašnieku komentāri liecina, ka mašīna rūsē. Problēmvietas ir pie aizmugurējās numurzīmes un bagāžnieka vāka mala. Lai arī šādu apgalvojumu izteikt, iespējams, ir pāragri, šķiet, ka B7 rūsa apdraud mazāk nekā B6. Vērts atcerēties, ka ražotājs dod trīs gadu garantiju krāsai un lakojumam, savukārt no problēmām ar caurejošu rūsu klientam vajadzētu būt pasargātam 12 gadus.

Pievieno savu komentāru

Lietotājvārds:
Komentārs:3 komentāriatpakaļ uz rakstu

#1pmpNovember 16, 2015, 13:14

Es pie šīm problēmām vēl pieliktu vienu no sliktākiem motoriem VW vēsturē 2.0 dīzelis, tā ir bēdu ieleja no sprauslām līdz elektroniskajiem vadības blokiem, šis remonts arī parasti var prasīt pāris tūkstošus EUR. Es personīgi uzskatu, ka labāk izvēlēties japāņu ražojums ar benzīna motoriem HONDA, SUBARU utt tikai ne TOYOTA kas arī ir sākusi iet VW ceļu un to izstrādājumi sākot 2010 gadu rada aizdomas par to atbilstību to solītai kvalitātei.


#2e=dNovember 16, 2015, 19:29

Tas ir auto, kuram visi dzinēja parametri ir noviltoti.


#3HackeyNovember 16, 2015, 20:45

Phe, iebraucis auzā ar vienu Passat un tagad eksperts :D
Visiem kam es zinu šos autiņus nav problēmu!
Vot tie japāņi gan pa mūsu ceļiem netur - tīrākās miskastes, sāk rūsēt vēl neizbraukuši no rūpnīcas (gandrīz :D ), visi kas ir šos mēslus pirkuši pa gruntenēm ātri iet čupā hadenes. Iespējams ka pa asfaltu no problem. Saloni ar japāņiem skaļi kā jaunajiem žiguļiem :D


Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!(0)

Nedēļas nogalē Biķerniekos, norisināsies Drift King of Riga drifta sacensības, kuru ietvaros piektdienas vakarā notiks parāde pa Rīgas pilsētas ielām.

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean(0)

Nedēļas nogalē 17-18 septembrī Biķerniekos norisināsies Drift Masters Triobet Latvian GP posmi, kur vienuviet trasē satiksies Polijas, Latvijas un Eiropas drifteri, tūkstošiem zirgspēku, divas dienas, trīs atsevišķos posmos piekūpinās Biķernieku trasi. Šī būs pirmā reize, kad spēcīgākais Polijas drifta seriāls aizvadīs kādas sacensības ārpus Polijas, un tieši šim notikumam viņi ir izvēlējušies Biķernieku trasi.

CSDD slēptās kameras eksperiments:  kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas

CSDD slēptās kameras eksperiments: kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas(0)

Nav noslēpums, ka drošības jostas jālieto un jāpiesprādzējas arī starppilsētu autobusos. Taču izrādās, ka šis fakts joprojām raisa izbrīnu lielai daļai pasažieru, kuri ar autobusu dodas uz kādu no Latvijas pilsētām, secināts CSDD kampaņas “Dzīvības josta” ietvaros veiktajā eksperimentā.  Kā apliecina slēptās kameras video, drošības jostas nejauši izvēlētā autobusā nebija lietojis  neviens  pasažieris. Savukārt pēc

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus(0)

Gandrīz trešā daļa jeb 28% vecāku pārvadā savus bērnus automašīnā nepiesprādzētus – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktais eksperiments, novērojot automašīnas, ar kurām pirmajās jaunā mācību gada dienās uz mācību iestādēm tika atvesti bērni.  

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto(0)

Otrdienas, 6. septembra, pievakarē Biķernieku trasē norisinājās Minišosejas disciplīnas sestais un pēdējais 2016. gada posms. Sezonas noslēgumā uzvaru absolūti un OPEN klasē izcīnīja Artūrs Batraks ar Mitsubishi Lancer Evo VI, aiz sevis atstājot otrā posma uzvarētāju Kristapu Dzīvīti (Audi 80 Quattro) un ar Mitsubishi Lancer Evo VIII braucošo Juri Jevhutu.

кредит онлайн на карту

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.
займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе
buy viagra cialis levitra online