No 2016.gada 1.aprīļa Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedāvā drošu, ērtu un kontrolējamu transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-vidē (https://e.csdd.lv), ko varēs izmantot kā juridiskās, tā arī fiziskās personas. Līdz ar to turpmāk kā īpašnieka maiņu apliecinošs dokuments vairs nebūs derīgs juridiskas personas izsniegts pieņemšanas – nodošanas akts, kas sastādīts pēc 1.aprīļa. Šīs izmaiņas nosaka grozījumi Ceļu satiksmes likumā. 

ipashnieku_maina_epak

Šis ir būtisks uzlabojums komplicētājā  transportlīdzekļu pārreģistrācija procesā. Izmaiņas klientiem samazinās iesniedzamo dokumentu skaitu, ietaupīs laiku un izskaudīs iespēju pārreģistrēt transportlīdzekli ar viltotiem dokumentiem, kā arī precīzi tiks noteikts īpašuma tiesību maiņas brīdis.

Lai īpašnieka maiņu reģistrētu e-vidē, vispirms reģistrētajam auto īpašniekam (pārdevējam) ir jānoņem transportlīdzeklis no uzskaites atsavināšanai Latvijā. Tādēļ CSDD elektroniskajā vidē piedāvā vēl vienu jaunu pakalpojumu: “TL noņemšana no uzskaites atsavināšanai LR”. Šai darbībai seko pircēja  izdarīta atzīme reģistrā par to, ka viņš vēlas iegādāties konkrētu transportlīdzekli. Savukārt pārdevējs piecu dienu laikā apstiprina īpašnieku maiņu. Abas atzīmes arī izdarāmas e-pakalpojumos. Reģistrācijas procedūra pilnībā tiek pabeigta CSDD nodaļā, kad transportlīdzekļa ieguvējs saņem reģistrācijas apliecību.

Īpašuma tiesību maiņa un atbildība tiek fiksēta no tā brīža, kad pārdevējs reģistrā ir apstiprinājis īpašnieka maiņu. Tas nozīmē, ka ar šo brīdi:

 • pircējs iegūst īpašuma tiesības uz konkrēto transportlīdzekli;
 • beidzas pārdevēja obligātā civiltiesiskā atbildība par konkrēto auto, savukārt, pircējs, par pamatu ņemot atzīmi reģistrā, var iegādāties OCTA polisi;
 • pircējs atbild par izdarītajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Transportlīdzekļu īpašnieku maiņu, kā līdz šim, varēs reģistrēt arī CSDD nodaļās vai izmantojot tirdzniecības uzņēmumus.

Komentāri 2

Leave a Reply

 • gg
  March 29, 2016, 22:54

  “Reģistrācijas procedūra pilnībā tiek pabeigta CSDD nodaļā”
  Šis teikums padara so jauninajumu, kam bija jabut ieviestam gadus 8-10 atpakal, par nederigu vai ne lidz galam pabeigtu…

  • aa
   March 30, 2016, 09:32

   Nu protams ,ka jaunajam īpašniekam ir jādodas uz CSDD ,lai saņemtu jauno tehnisko pasi, tagad vismaz visa atbildība ir uz jauno īpašnieku tajā brīdi kamēr tas nav bijis csdd , nevis kā tas bija līdz šim.