CSDD Rīgas nodaļas klientu apkalpošanas centrā, Bauskas ielā 86, autovadītāju ērtībām ierīkota Rīgā pirmā elektromobiļu līdzstrāvas ātrās uzlādes stacija. Tā nodrošina salīdzinoši ātru automobiļa uzlādi – nepilnas pusstundas laikā.

Uzlādes stacija ir pielāgota gan automobiļiem ar Eiropas standarta (Combo2), gan ar Japānas (CHAdeMO) standarta pieslēgumiem. Papildus tam, minētā stacija nodrošina arī maiņstrāvas uzlādi līdz 43kVA. Uzlādes punkts pieejams visu diennakti.

Lai īstenotu uzlādes stacijas projektu, CSDD pieteicās Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) projektam „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai”. Tā rezultātā tika saņemts 50% līdzfinansējums – 17 163,78 euro, ātrās uzlādes stacijas izveidei Bauskas ielā. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem, ātrās uzlādes staciju Bauskas ielā izveidoja un uzturēs SIA „MMX Energy”.

KPFI projekta „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai” mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu. Vairāk par projektu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājas lapā: http://www.varam.gov.lv/lat/darbibas_veidi/KPFI/projekti/?doc=14778

elektromob_uzlade_bauskas

Komentāri 7

Leave a Reply

 • Atsauksme
  April 27, 2015, 09:39

  Lasīju jau lietotāju atsauksmes, ka ar lielu pompu atklātā uzpildes stacija tehnisku iemsslu dēļ nestrādājot! Tas pats ar uzlādi esot Galerija Rīga, Mols, un Ogrē.

 • Obelix
  March 18, 2015, 01:25

  Visur citur ir pusātrā uzlāde – 4 stundas, bet CSDD saņēmās, uzlika ātro. Paldies viņiem. Tagad visi tuvākie elektromobiļi spieto pie CSDD.

 • zo
  March 5, 2015, 16:59

  A mobīlo cik ātri var tur uzlādēt?

 • abs
  March 4, 2015, 00:38

  #3
  Tā pie RTU ir smieklīga, paradzēta tikai jauno RTU VW eUP lādēšanai.

 • Es
  March 3, 2015, 22:36

  Un pie rtu?

 • Vārds
  March 3, 2015, 18:04

  Un Alfā ? Tur jau ar kādu laiku tāda ir

 • Bils
  March 3, 2015, 14:40

  Kāda ir uzlādes stacija pie Mola, laikam nav ātrā, ja?