Auto nomas un līzinga uzņēmums Sixt papildinājis savu autoparku ar pieciem jauniem elektroauto, kas ikvienam interesentam piedāvās iespēju iepazīt galvenās šo automobiļu priekšrocības – ekonomiju un pārvietošanos bez kaitīgiem izmešiem. Pašlaik Sixt auto nomā tiek piedāvātas divas elektroauto grupas – ekonomiskie Volkswagen e-UP un premium klases BMW i3.

Jau 2014. gada 18. decembrī Sixt iepazīstināja savus klientus un Latvijas lielāko autoparku pārvaldītājus ar jaunu pakalpojumu Latvijas tirgū – elektroauto nomu. Pasākuma laikā autoparku īpašniekiem bija iespēja iepazīties un izmēģināt uz Latvijas ceļiem biežāk manītos Volkswagen e-UP. Savukārt no šodienas ikviens interesents var iznomāt arī daudz ekskluzīvāku un aprīkojumā bagātāku BMW i3 elektroauto.

„Papildinot Sixt autoparku ar elektroauto, mēs speram soli tuvāk dabai un esam pārliecināti, ka arī mūsu klienti novērtēs iespēju pārvietoties dabai draudzīgā veidā. Turklāt tā ir arī ļoti praktiska alternatīva ierastajiem auto pilsētas satiksmē, kur jāveic nelieli attālumi un nepieciešams kompakts transportlīdzeklis. Turklāt vispatīkamākā nianse noteikti ir tā, ka elektroauto nav nepieciešama degviela, bet pietiek vien ar uzlādi no elektrotīkla. Tāpēc aicinām ikvienu jau šodien izmēģināt nākotnes tehnoloģiju iespējas, jo braukšana ar elektroauto piedāvā pilnīgi jaunu pieredzi pat rūdītiem autovadītājiem,” stāsta Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs.

Elektroauto iegādes projektu Sixt īsteno uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības un vides aizsardzības stratēģijas ietvaros, kas paredz attīstīt apkārtējai videi draudzīgu un efektīvu resursu izmantošanu, kā arī popularizēt videi draudzīgus pārvietošanās veidus. Sixt  jau līdz šim ir spēris vairākus būtiskus soļus videi kaitīgo izmešu samazināšanā, Rīgā un Jūrmala attīstot velo nomu, kā arī nodrošinot, ka nomas autoparkā esošo automobiļu vidējais CO2 izmešu daudzums nepārsniedz 120 g/km. Elektroauto ar CO2 izmešiem 0 g/km ir nākamais loģiskais solis šīs stratēģijas ietvaros.

Elektroauto no 2014. gada decembra beigām ir pieejami trīs Sixt auto nomas birojos Rīgā – Radisson Blu Hotel Latvija, Starptautiskajā lidostā Rīga un Sixt galvenajā birojā Juglā. Elektroauto iespējams rezervēt internetā www.sixt.lv. Elektroauto Sixt iegādājies, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā projektu konkursā par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansiālo atbalstu elektromobiļu iegādei, lai mazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas transporta sektorā. Konkursā piedalījās un elektroauto iegādi veica gan Sixt auto noma, kuru pārstāv SIA Transporent auto noma, gan Sixt Leasing, kuru pārstāv SIA Transporent.

Sixt-BMW-i3-elektroauto

Saistītās tēmas: elektroauto

Komentāri 5

Leave a Reply

 • Tas pats Jānis
  January 6, 2015, 12:34

  Nomas maksu tiem kroplīšiem apskatījāties?
  Kārtējā dupsī sabāztā nauda šitais viss pasākums.

  • y
   January 8, 2015, 15:08

   jataisa autonoma par pucenu
   <36500km=43800EUR ien;akumu par degviielu terejot <700EUR.

   To var izmantot ka BMW antreklamu.

 • hmmm
  January 5, 2015, 22:00

  nevarēja piedāvāt Teslu? Būtu vismaz auto kurš neizskatās pēc kropļa un mierīgi braucot 400km var nobraukt.

 • Volts
  January 5, 2015, 10:44

  Tā jau būtu forši paņemt un pabraukāt, ja būtu pārliecība, ka ir vietas, kur pa fikso viņu uzlādēt! Būsim reāli, Purčikā, vai Zoļikā taču nevilksi pagarinātāju no devītā stāva loga, lai uzlādētu auto!? :)

 • bums
  January 5, 2015, 10:32

  ja tas VARAM konkurs butu ari nodrosinajis ilgtspējīgas uzlādes infrastruktūras attīstību, tad nomājot nebūtu jāmokās ar 100km pilnas uzlādes nobraukumu un tad autoevakuātora meklēšanu.