Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau pēc dažām dienām oficiālu debiju piedzīvos, bet nākamgad pārdošanā nonāks jaunākais Honda Civic Type R modelis. Spēkrats leposies ar iespaidīgu jaudu, izteiksmīgiem dizaina vaibstiem, bet to visu papildinās ietilpīgs bagāžas nodalījums un piecas sēdvietas salonā. 

Honda Civic Type R visā krāšņumā tiks atrādīts oktobrī gaidāmajā Parīzes auto izstādē, bet pārdošanā nonāks nākamgad. Dotajā brīdī tiekot veikti intensīvi spēkrata testi, kuru mērķis padarīt šo modeli par ātrāko priekšpiedziņas auto. Lai to panāktu, jaunākās paaudzes Civic Type R būs jāpārspēj Renault Megane RS 275 Trophy-R uzstādītais Nirburgringas ātrākā apļa rekords priekšpiedziņas automašīnām – 7 minūtes un 54,3 sekundes.

honda-adfj43 8d-civic-sdf23r-concept-001

Civic Type R tiks apgādāts ar 2 litru i-VTEC dzinēju, kas saņēmis kompānijas jaunāko Earth Dreams tehnoloģiju. Tas nodrošinās aptuveni 300 zirgspēku jaudu, ļaujot spēkratam sasniegt 100 km/h lielu ātrumu nepilnās sešās sekundēs.

Honda pārstāvji norāda, ka viņu plāns ir padarīt šo modeli pievilcīgu tiem patērētājiem, kas izbauda braukšanu ar auto un vēlas kontrolēt katru šīs darbības daļu. Tādēļ arī spēkrats apgādāts ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu.

honda-adfj43 8d-civic-sdf23r-concept-004

Interesanti, ka sportiskais Type  R ir apgādāts ar “+R” braukšanas režīmu, kas nodrošina vēl ātrāku un jutīgāku spēkrata darbību, ļaujot braucējam izbaudīt vēl dinamiskāku un precīzāku braucienu.

No standarta Civic modeļa sportiskais Type R atšķiries ar uzlabotu gaisa dzesēšanas sistēmu, izteiktākām plūdlīnijām, aerodinamiku uzlabojošiem elementiem, krietni jaudīgāku dzinēju un par 30 milimetriem pazeminātu klīrensu. Tā visa rezultātā ar miermīlīgo hečbeku šim sporta vāģim ir kopīgs tikai jumts, priekšējās durvis un bagāžas nodalījuma pārsegs.

honda-adfj43 8d-civic-sdf23r-concept-003

Saistītās tēmas: honda

Izsaki savu viedokli