Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Volvo ir laidis klajā jaunu spēkratu – XC90. Iespējams, ka tieši šis praktiskais, agresīvā paskata bezceļnieks ir viens no kompānijas svarīgākajiem pēdējo gadu modeļiem, ņemot vērā, ka tā izveidē tika ieguldīta liela daļa no 8 miljardu eiro investīciju programmas. Jāuzsver, ka auto izstrāde ilga trīs gadus un tas saņēmis pilnīgi jaunu šasiju.

Pie patērētājiem auto nonāks jau šā gada beigās, piedāvājot visai plašu modeļa versiju klāstu, kurā būs pat auto ar hibrīddzinēju.

volvo-xc90-dfjtj59-122222

Sagaidāms, ka hierarhijas augstāko pakāpienu ieņems auto, kas būs plug-in tipa elektromobiļa, hibrīdauto un jaudīga benzīnnieka apvienojums. Tas izmantos 2 litru četrcilindru dzinēju, lai ar jaudu apgādātu priekšējos riteņus, taču aizmugurējos riteņus piedzīs 80 zirgspēku elektromotors.

volvo-xc90-dfjtj59-14

Tiesa, sagaidāms, ka populārākais dzinējs būs 245 zirgspēku tubodīzelis, kas būs atrodams XC90 D5 modelī, un nodrošinās visu riteņu piedziņu. Plašajā dzinēju klāstā būs atrodami arī citu jaudu dīzeļdzinēji un vairāki benzīndzinēji, kas apgādāti ar turbīnām.

volvo-xc90-dfjtj59-18

Kaut arī Volvo turpina pieturēties pie kompānijas pamatvērtībām, nodrošinot funkcionālu virsbūvi, ietilpīgu salonu, dāsnu drošības aprīkojumu un trešo krēslu rindu, ir jūtamas arī jaunas vēsmas. Ja auto dizains būtu gaumes jautājums un gan jau būs daži vērotāji, kam tas liksies garlaicīgs, tad pavisam citu ainu vēsta auto papildaprīkojumu klāsts, kurā būs atrodama pat 22 collu riteņu opcija un iespaidīga Bowers & Wilkins skaņu sistēma, kas sastāv no 19 skaļruņiem un, kā apgalvo Volvo, spēj pārvērst auto par milzīgu “sabvūferi”.

volvo-xc90-dfjtj59-27

Tāpat patīkami svaigais vēsmas atrodamas auto interjerā, kur atrodams visai gaumīgs minimālisms, ko papildina loģiski izvietotas pogas un jaunākās tehnoloģijas.

Komentējot šī auto izstrādi, Volvo pārstāvji atzīmē ieguldīto darbu un faktu, ka kompānija centusies atrast kompānijas spēkratiem raksturīgo “DNS” jeb identitāti.

volvo-xc90-dfjtj59-01

Saistītās tēmas: volvo

Izsaki savu viedokli