Elektromobiļiem ir neskaitāmi plusi, sākot ar pārvietošanās izmaksām, beidzot ar zaļo domāšanu un fantastisku paātrinājumu, tomēr arī ir viens ļoti liels mīnuss – salīdzinoši maza nobraukuma distance ar vienu akumulatora uzlādes reizi. 

2015-tesla-model-s-70d-instrumented-test-review-car-and-driver-photo-658384-s-original

Elektromobiļu ražotāji cenšas uzlabot akumulatorus un auto enerģijas patēriņu, lai maksimizētu distanci ar vienu uzlādes reizi, piemēram jau tagad Tesla Model S spēj nobraukt teju 450 kilometrus. Kā intervijā kādam Dānijas laikrakstam norādījis Tesla vadītājs Īlons Masks, tad jau tuvāko gadu laikā atsevišķi modeļi spēs nobraukt 1000 kilometrus ar vienu uzlādes reizi, savukārt līdz 2020. gadam tiks izlaisti elektromobiļi, kas spēs nobraukt pat 1200 kilometrus ar vienu uzlādes reizi.

Tāpat arī intervijā aizskarta autonomo auto tēma, Masks norāda, ka jau tuvāko mēnešu laikā gaidāms Tesla jauninājums, kas ļaus izmantot automātiskā stūrēšanas funkciju uz šosejām vai “vienkāršiem ceļiem”. Pilnīga autonoms auto sagaidāms trīs gadu laikā, taču Tesla vadītājs piebilst, ka varas iestādes šādu auto izmantošanu varētu aizkavēt par vēl vienu līdz trim gadiem.

Saistītās tēmas: elektromobīļitesla

Komentāri 3

Leave a Reply

 • hmm
  February 7, 2016, 01:08

  Interesanti kaada ir apsildes sisteema ja ar auto buus jaabrauc piemeeram skandinavijas ziemeljos pa ziemu?Cik taalu taads auto varees nobraukt pateereejot elektriibu salona apsildei?

 • Marko
  September 28, 2015, 13:42

  Nu ar šo es tā uzmanīgāk. Masks ir reāls vecis, bet viņam patīk saukt nereālus termiņus. Pēc pieredzes redzams, ka viss notiek ne gluži tik ātri kā viņam gribētos. Piemēram, tas pats ModelX.

 • Tataa
  September 28, 2015, 11:15

  Kur ta links uz oriģinālo interviju?