Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Skaidrs, ka nav tālu tas brīdis, kad cilvēkiem nebūs nepieciešamība operēt ar stūres ratu, pedāļiem un ātrumkārbu, lai ar savu personīgo spēkratu nonāktu galamērķī. Visu braukšanas procesu paveiks autonomās vadības spēkrati, ļaujot auto īpašniekam atpūsties un izbaudīt pārvietošanos.

Mercedes-Benz, kas ir viens izcilākajiem luksus klases auto ražotājiem, ir publicējis pirmos attēlus, atrādot kā izskatīties autonomās vadības spēkrata koncepta salons, kas plašākai sabiedrībai tiks atrādīts CES 2015 izstādē janvārī.

merc-auto-driving-interior-028

Kompānijas izstrādātais koncepts paredz salonā atvēlēt vietu četriem ērtiem, grozāmiem krēsliem, kas apgādāti ar drošības jostām. Izvietojums un krēslu daļējās kustības iespējas nodrošinās to, ka pasažieriem būs viegli komunicēt savā starpā.

Turklāt pasažieri varēs savā veidā komunicēt ar spēkratu, pateicoties dažādām roku un acu kustībām, kā arī skārienjutīgiem displejiem. Salonā būs iespējams redzēt arī citus satiksmes dalībniekus un ceļa malā esošās ēkas. Turklāt spēkrats varēs sniegt informāciju, kas saistīta ar šiem objektiem.

merc-auto-driving-interior-029

Lai arī attēlos tas nav redzams, Mercedes norāda, ka interjers būs luksus klases, nodrošinot pasažieriem ērtības un iespēju lietderīgi pavadīt ceļojuma laiku.

Mercedes vēsta, ka autonomās vadības tehnoloģiju nodrošina lērums sensoru, kuru skaitā ir divas (stereo) kameras un vairāki tuvās un tālās distances radari. Jāmin, ka, piemēram ,S500 Intelligent Drive konceptauto ir spējīgs skenēt ceļu attālumā līdz pat 200 metriem, turklāt tas tiek darīts 25 reizes sekundē. Skenēšanas laikā tiek “pamanīti” ne tikai visi objekti, bet arī kustībā esošajiem objektiem un subjektiem tiek noteikts to pārvietošanās ātrums un virziens.

TecDay Autonomous Mobility Sunnyvale 2014/ Virtual 360° interior experience

Saistītās tēmas: autonomsmercedesvadība

Izsaki savu viedokli