Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Francijā bāzētais autobūves uzņēmums Renault ir atrādījis jaunāko lolojumu – Eolab konceptauto. Šis auto nav viss kārtējais supervāģis, kas apgādāts agresīvām dizaina līnijām un jaudīgu dzinēju, bet gan īpaši ekonomisks transportlīdzeklis, kas, visticamāk, uzstādīs jaunus degvielas ekonomijas rekordus.

Ir jāmin vien divi skaitļi, lai dotu priekšstatu par iespaidīgo tehnoloģiju, ar ko Renault grasās apgādāt šo spēkratu. 0,83 – tik litrus degvielas Renault Eolab konceptauto patērē uz katriem simts kilometriem. 22 – tik daudz gramus CO2 izmešu radīs Renault lolojums uz katru nobraukto kilometru.

EOLABextra-01

Labos rezultātus nodrošina vieglais Eolab korpuss, kas sver 955 kilogramus, turklāt tas veidots ievērojot visus galvenos aerodinamikas priekšnoteikumus. Rezultātā auto ir ne tikai par 400 kilogramiem vieglāks par esošās paaudzes Clio, bet arī 30 procentiem aerodinamiskāks.

renault-sdddwk3-eolab-concept-001

Spēkratu darbina viena litra trīscilindru SCe benzīna dzinējs, kas nodrošina 74 zirgspēkus, un 67 zirgspēku elektromotors. Jauda ar trīspakāpju pārnesumkārbu tiek novadīta līdz priekšējiem riteņiem. Interesanti, ka pirmie divi ātrumi sajūdz riteņus ar elektromotoru, bet iekšdedzes dzinējs tiek izmantots brīdī, kad vadītājs izmanto trešo pārnesumu.

renault-sdddwk3-eolab-concept-013

Renault apgalvo, ka savdabīgā pārnesumkārba nodrošina vairākus ieguvumus, no kuriem galvenie ir samazinātas ražošanas izmaksas un mazāks svars.

Eolab tiks prezentēts jau oktobrī gaidāmajā Parīzes auto izstādē. Tiesa pārdošanā Eolab, visticamāk, nenonāks, taču spēkrats kalpo kā piemērs ražotāja “B” klases spēkratiem, kas pie pirmajiem pircējiem nonāks tuvāko 10 gadu laikā.

renault-sdddwk3-eolab-concept-009

Saistītās tēmas: Renault

Izsaki savu viedokli