Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Maskavas auto izstādē Renault atrādīja kompānijas jaunāko sporta auto – RS 01. Šis spēkrats var lepoties ar visnotaļ aizraujošu dizainu, ko papildina sacīkšu trasēm paredzēta jauda un izturība.

Auto 3,8 litru V6 biturbo dzinējs ir aizlienēts no Nissan GT-R, taču tā nodrošinātā pārsniedz 500 zirgspēkus, savukārt maksimālais griezes moments ir 600 Nm. Auto apgādāts ar septiņpakāpju sekvenciālo pārnesumkārbu.

renaultrs01-1-1-moscow2

Kaut arī Renault neatklāj, cik ātri auto spēj paātrināties vai kāds ir tā maksimālais ātrums, domājams, ka šie skaitļi būs visai iespaidīgi, ņemot vērā, ka auto svars tikai nedaudz pārsniedz vienu tonnu.

Jau tik ierastās plūdlīnijas, antispārnus un iespaidīga gaisa ieplūdes sistēmas papildina vairāki futūristiski elementi, piemēram, LED gaismas auto priekšpusē un aizmugurē.

renault sport rs01

Renault pārstāvji norāda, ka auto iedvesmas avoti ir 2010. gadā prezentētais DeZir koncepts, kas varēja lepoties ar kaijas “spārnu” durvīm, kā arī Renault Etoile Filante – auto, kas 1956. gadā Bonevillas sāls līdzenumā uzstādīja jaunu ātruma rekordu, sasniedzot 307 km/h lielu ātrumu.

Kaut arī Renault RS 01 ir sacīkšu auto, kompānija norāda, ka to var iegādāties jebkurš. Interesi par 354 tūkstošus eiro vērto spēkratu esot izrādījušas jau vairākas sacīkšu komandas.

renault sport rs01 2

Saistītās tēmas: Renault

Izsaki savu viedokli