Pirms dažām nedēļām Tesla prezentēja savu budžeta klases elektromobili Model 3, kā arī uzsāka pieņemt rezervācijas. Šobrīd rezervāciju skaits sasniedzis tādu apjomu, kuru pat optimistiskākie analītiķi neuzdrošinājās nosaukt.

scenic-mountain-1-1

Nesen kādā konferencē Amsterdamā Tesla pārstāvis atklājis, ka šobrīd Model 3 rezervāciju skaits pārsniedzis jau 400 tūkstošus. Atgādinām, ka Tesla Model 3 cena būs aptuveni 35 tūkstoši ASV dolāru, to rezervējot, jāiemaksā viens tūkstotis dolāru.

Atšķirībā no dārgākajiem Tesla, šis modelis nebūs tik ātrs – ieskrējiens no 0 – 100 kilometriem stundā aizņems zem 6 sekundēm, kas gan tāpat ir ļoti respektabls uzrāviens. Spēkrata akumulatori ar vienu uzlādi spēs nodrošināt braucienu aptuveni 350 kilometru garumā. Līdzīgi kā pārējiem Tesla spēkratiem, arī šim centra konsoles vietā ir skārienekrāns, tiesa, nedaudz mazāks – ar 15 collu diagonāli. Auto, bez vadītāja, vēl ir vieta četriem pasažieriem.

Komentāri 3

Leave a Reply

 • raimis
  April 18, 2016, 18:58

  Cerams litija ieguvēji neadekvāti nesacels cenas. Pēc dažiem gadiem pieprasījums pēc litija būs lielāks par šī brīža ieguves apjomiem. Un tas praktiski tikai dēļ Teslas. Kad visi autoražotāji sāks pievērsties elektroauto ražošanai, pieprasījums var augt ļoti straujā progresijā. Ir uz apvāršņa redzama kāda alternatīva litija baterijām?

  • a
   April 19, 2016, 11:16

   protams, sen jau pie tā tiek strādāts..

 • Tas pats Jānis
  April 18, 2016, 14:02

  Un ja salīdzinam šo cenu ar pie mums piedāvāto, smieklīgo, e-Up?…..