Kā pārvest auto no Lietuvas?

Lietota auto iegāde Lietuvā ir kā mītisks vienradzis – daudzi par to ir dzirdējuši, taču tikai retais paveicis pats. LATAUTO.lv skaidro, kādas formalitātes kārtojamas un kā plānot izmaksas, auto vedot no dienvidu kaimiņa.

2511151516-latauto-noderigi-2015-11-24-big-foto

Katrs pircējs dabiski vēlas par izdodamo naudu iegūt pēc iespējas labāku preci vai nolūkoto mantu iegādāties pēc iespējas lētāk. Ja tirgus ir liels un izvēle plaša, izredzes to izdarīt uzlabojas. Lietuva, pateicoties ģeogrāfiskajam novietojumam un nodokļu politikai, ir lietoto auto tranzītpunkts ar lielu braucamrīku apgrozījumu.

Tam ir savi plusi – teorētiski zemākas cenas, bet arī mīnusi – risks, kas saistīts ar vietējo apstākļu nepazīšanu, izvērstu “rokdarbnieku industriju” un iespējamu krāpniecību. Sava nozīme ir tam, ko ar pirkto spēkratu plānots darīt tālāk – pārdot vai paturēt personīgai lietošanai.

Lai vai kā, savu laimi izmēģināt nevienam nevar aizliegt, un, lūk, kāds ir auto iegādes formālais process.

Ja auto nav reģistrēts Lietuvā

Kad Lietuvā izraudzīts automobilis, pircējam un pārdevējam būtu jānoslēdz pirkuma līgums. Tas nav obligāts, tomēr to darīt ir ļoti ieteicami.

Ar līgumu un automobiļa dokumentiem jādodas uz Regitra (CSDD ekvivalents Lietuvā, regitra.lt), kur jāveic datu pārbaude un salīdzināšana un jāiegādājās OCTA aprošināšana. Kad tas izdarīts, Regitra izdod pagaidu numura zīmes jeb tranzīta numurus, kas derīgi 30 dienas. Tehniskā apskate nav nepieciešama.

Jaunais īpašnieks nu var braukt vai transportēt auto uz Latviju un to reģistrēt šeit.

Kādas ir izmaksas? Datu salīdzināšana Lietuvā maksā € 6,10, apdrošināšana ap € 10, pagaidu reģistrācija € 12,50, tranzīta numuri € 8,40. Viss kopā – 37 eiro.

Uzmanību tiem, kas sapņo īstenot “fantastiski izdevīgu” darījumu! Auto pārdevējs Lietuvā var piedāvāt “nekrāmēties” ar datu pārbaudi un tranzīta numuriem. Tā vietā var tikt izmantots fiktīvs pirkuma līgums starp “pārdevēju” auto izcelsmes valstī, piemēram, Vācijā, un jauno pircēju.

Jaunais īpašnieks, pa taisno automobili attransportējis uz Latviju, ar šo līgumu var doties uz CSDD un veikt pirmreizējo reģistrāciju.

Tomēr, pirms tā rīkojas, septiņreiz jāpadomā, vai ir vērts riskēt. Ja automobilim atklāsies būtisks bojājums, piedzīt skādi būs neiespējami. Un nekāds ietaupījums nav tā vērts, lai atklātu, ka nopirktais auto ir zagts, kas nozīmē, ka zaudēta gan nauda, gan mašīna. Šādi gadījumi joprojām nav retums. Tieši tāpēc tik svarīgi noslēgt līgumu.

Nereģistrētu auto bez pārbaudes Regitra vēl varētu pirkt no juridiskas personas, autotirdzniecības uzņēmuma, pret kuru vēlāk – ja atklājas problēmas – iespējams vērst prasību. Var ar visu pārdevēju ierasties Latvijā un maksāt, kad auto pārbaudīts, ja šķiet, ka tas ir finansiāli attaisnoti.

Auto pircējam jāatceras par dokumentiem – līdzi nepieciešama pase un derīga autovadītāja apliecība.

Ja auto reģistrēts Lietuvā

Ja automobilis jau ir reģistrēts Lietuvā, tālākie soļi atkarīgi no tā, kā to paredzēts atgādāt uz Latviju.

Ja plānots transportēt, Lietuvā auto jānoņem no uzskaites.

Ja auto uz Latviju brauks savā gaitā, tad nepieciešama pagaidu reģistrācija, tranzīta numuri un OCTA.

Arī šajā gadījumā vērts slēgt līgumu!

Kopš 2015. gada novembra jauns pirkuma līgums

Kopš novembra Regitra automobiļu pircējiem Lietuvā piedāvā jaunu līgumu. Tas ir rekomendējoša rakstura un ieviests ar mērķi mazināt negodīgu darījumu skaitu.

Pārdevējam līgumā jānorāda negadījumi, ja auto tādos cietis, odometra rādījums (nobraukums), bojājumi vai defekti, ja tādi ir: bremžu sistēmā, stūres iekārtā, balstiekārtā, vadītājam un pasažieriem paredzētajā drošības aprīkojumā. Šādi fakti jāmin arī par izplūdes sistēmu un lukturiem.

Tiesa gan, līgums pagaidām pieejams tikai lietuviski. Paraugu var lejuplādēt šeit.

Transportēšanas izmaksas

Cik maksā transports? Ja jums ir sava vai palienēta piekabe (un atbilstošas kategorijas autovadītāja apliecība), tad tik, cik ceļa izdevumi. Piekabes īre Latvijā maksā € 25–40 dienā. Var izmantot autovedēju, bet tad jārēķinās ar apmēram € 0,70 par kilometru, un, ja vedējs ir no Latvijas, tas gribēs, lai samaksājat par vinjeti.

Kārtība Latvijā

Pirmo reizi transportlīdzekli reģistrējot Latvijā, procedūra sākas ar datu pārbaudi un salīdzināšanu (€ 3,78) un reģistrāciju (€ 4,60). Jaunais īpašnieks saņem reģistrācijas apliecību (€ 7,68) un numura zīmju komplektu (€ 27,87). Tēriņi kopā – 43,93 eiro.

Ar jaunreģistrēto auto jādodas uz tehnisko apskati un jāsamaksā ikgadējā nodeva.

Ar Lietuvā reģistrētu auto Latvijā – vai iespējami?

Runājot par ekspluatācijas izmaksu samazināšanu, autobraucēji mēdz apspriest iespēju Latvijā braukt ar Lietuvā reģistrētu automobili. Kaimiņvalstī tik tiešām tehniskā apskate jāveic tikai reizi divos gados (auto, kas vecāki par 3 gadiem) un nav jāmaksā ikgadējā nodeva.

Latvijā drīkst braukt ar citā valstī reģistrētu automobili – ar noteikumiem var iepazīties CSDD interneta vietnē. Taču jāņem vērā, ka maksimālais ilgums ir 92 dienas gadā, un konkrēts periods vai periodi – tiesa, ne uzreiz – iepriekš jānorāda.

Nosacījumi atļaujas saņemšanai ārvalstīs pastāvīgi reģistrēta vieglā automobiļa izmantošanai Latvijas teritorijā.

Pievieno savu komentāru

Lietotājvārds:
Komentārs:6 komentāriatpakaļ uz rakstu

#1MārtiņšNovember 26, 2015, 13:47

Auto nevajag pirkt Lietuvā. Jāpērk vai nu Vācijā vai Latvijā.


    #2MuskulisNovember 26, 2015, 18:34

    Jā Mārtiņ, pērc auto Latvijā, ko es būšu atdzinis no Lietuvas un tu pat to nenojautīsi:) Varēsi turpināt stāstīt cik Lietuvā viss ir slikti


#3rbNovember 26, 2015, 17:01

pazistams nopirka 06 gada passat ar vispilnako komplektaciju par labu ciparu, braukaa un nesudzas..


    #4alienNovember 26, 2015, 19:16

    Nu paga, es savus 2 pēdējos aparātus pirku Rumbulā pa labu ciparu un nesūdzos... Tiesa gan, Rumbula tika ķemmēta dienas 3, lai iebrauktu šrotā!


#5Tas pats JānisNovember 27, 2015, 21:07

Neiedziļinoties šajā beztēmas rakstā, atbilde uz virsrakstā uzdoto jautājumu - nekā nepārvest, jo Lietuvā pērk auto tikai tie, kas grib pārbaudīt savu veiksmi.


#6auzasNovember 30, 2015, 21:08

Es jau 3 gadus dzīvoju Viļņā un mans viedoklis par šo tēmu ir:
Pie lielajiem autodīleriem (lietoti auto no BRC, INCHCAPE utt.) cenas ir līdzīgas Latvijā un Lietuvā. Pērc tur, kur pieejams kārotais modelis. Tranzīta numuri un piegāde no Viļņas vai Tallinas uz kopējā cenas fona nav nozīmīgi. Risks daudz mazāks salīdzinot ar citiem lietotu auto tirgotājiem, bet prasītā cena neiepriecina :(.
Pavisam cita aina ir tirgos un pie mazajiem auto tirgoņiem. Piedāvājums un konkurence Lietuvā ir daudz lielāki nekā LV. Viļnas, Kauņas autotirgos, Klaipēdas ostā (neatmuitoti auto pa taisno no prāmja), Paņevežos, Tauragē u.c. cenas ir jūtami zemākas kā Latvijā. Skat. sludinājumu serveri .http://auto.plius.lt
Man brīžiem liekas, ka katrs 10. lietuvietis dzen un/vai remontē lietotus auto. Labs noieta tirgus ir Baltkrievija. Izdzīvot var tikai piedāvājot labu cenu. Un tā nu leiši no visas Eiropas savāc visas vislētākās mašīnas. Visur pilns ar maziem autoservisiem, kur viņas tiek sagatavotas tālākpārdošanai. Nav tā, ka visas viņas ir lūžņi, var arī paveikties. Taču attīti spidometri, aizkrāsota rūsa, ar avīzi aizlīmēti caurumi, pēc smagas avārijas mājas garažā reanimēti auto ir sastopami reizes 10 biežāk kā LV.
Labi auto par adekvātu cenu ir, taču, lai viņus atrastu tajā masā, ir jābūt lielai pieredzei un pacietībai.


Citas ziņasBOOT.Lv sākumlapa

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!

„Drift King of Riga” sacensību ietvaros, drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, uz Brīvības pieminekli ,jau piektdienas vakarā!(0)

Nedēļas nogalē Biķerniekos, norisināsies Drift King of Riga drifta sacensības, kuru ietvaros piektdienas vakarā notiks parāde pa Rīgas pilsētas ielām.

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean

Drift Masters King of Riga posmos čempionu cīņas, jau šajā nedēļas nogalē, uz starta trīskārtējais Eiropas drifta čempions James Dean(0)

Nedēļas nogalē 17-18 septembrī Biķerniekos norisināsies Drift Masters Triobet Latvian GP posmi, kur vienuviet trasē satiksies Polijas, Latvijas un Eiropas drifteri, tūkstošiem zirgspēku, divas dienas, trīs atsevišķos posmos piekūpinās Biķernieku trasi. Šī būs pirmā reize, kad spēcīgākais Polijas drifta seriāls aizvadīs kādas sacensības ārpus Polijas, un tieši šim notikumam viņi ir izvēlējušies Biķernieku trasi.

CSDD slēptās kameras eksperiments:  kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas

CSDD slēptās kameras eksperiments: kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas(0)

Nav noslēpums, ka drošības jostas jālieto un jāpiesprādzējas arī starppilsētu autobusos. Taču izrādās, ka šis fakts joprojām raisa izbrīnu lielai daļai pasažieru, kuri ar autobusu dodas uz kādu no Latvijas pilsētām, secināts CSDD kampaņas “Dzīvības josta” ietvaros veiktajā eksperimentā.  Kā apliecina slēptās kameras video, drošības jostas nejauši izvēlētā autobusā nebija lietojis  neviens  pasažieris. Savukārt pēc

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus

Trešdaļa vecāku savus bērnus automašīnā pārvadā nepiesprādzētus(0)

Gandrīz trešā daļa jeb 28% vecāku pārvadā savus bērnus automašīnā nepiesprādzētus – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktais eksperiments, novērojot automašīnas, ar kurām pirmajās jaunā mācību gada dienās uz mācību iestādēm tika atvesti bērni.  

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto

Minišosejas noslēgumā noskaidroti sezonas uzvarētāji, uz starta arī elektro auto(0)

Otrdienas, 6. septembra, pievakarē Biķernieku trasē norisinājās Minišosejas disciplīnas sestais un pēdējais 2016. gada posms. Sezonas noslēgumā uzvaru absolūti un OPEN klasē izcīnīja Artūrs Batraks ar Mitsubishi Lancer Evo VI, aiz sevis atstājot otrā posma uzvarētāju Kristapu Dzīvīti (Audi 80 Quattro) un ar Mitsubishi Lancer Evo VIII braucošo Juri Jevhutu.

кредит онлайн на карту

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.
займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе
buy viagra cialis levitra online