Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ceturtdien, 18.septembrī, Rēzeknē, Jupatovkas ielā 1a no plkst.19:00 līdz 24:00 notiks Tehniskās apskates nakts. Tās devīze – „Mēs par drošu auto!”. Pasākuma laikā tiks svinīgi atklāts arī atjaunotais CSDD klientu apkalpošanas centrs.

Tehniskās apskates nakts pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pasākuma laikā Rēzeknes tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika, kā arī tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati un pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus kasē.

Iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota, automašīnu plūsma tiks regulēta ar nupat uzstādīto tehniskās apskates rindu sistēmas tablo palīdzību. Proti, pie iebraukšanas tehniskās apskates stacijas stāvlaukumā transportlīdzekļu īpašnieki saņems kārtas numuriņu. Savukārt uz tablo tiks rādīts tas kārtas numurs, kuram konkrētajā brīdī jāiebrauc pie tehniskās apskates stacijas. Tehniskās apskates rindu sistēma Rēzeknē darbosies arī turpmāk un tā ir uzstādīta CSDD Rēzeknes nodaļas klientu ērtībai, lai atkristu drūzmēšanās rindās. Tā vietā klients pie nodaļas esošajā stāvvietā varēs ērti novietot automašīnu, veikt nepieciešamos maksājumus un rindas gaitai sekot pēc vairākiem tablo nodaļas telpās vai stāvvietā.

Pasākuma kulminācija būs motosporta kluba „STUNTFIGHTERS” priekšnesums Jāņa Rozīša vadībā. Motobraukšanas paraugdemonstrējumi paredzēti ap plkst.20:30 un plkst.22:00.

Tehniskās apskates nakti Rēzeknē organizē CSDD sadarbībā ar SIA „Scantest”.

2013.gadā Rēzeknes tehniskās apskates stacijā tika pārbaudīti gandrīz 30 tūkstoši automobiļi. Tā ir trešā noslogotākā tehniskās apskates stacija Latgalē (visvairāk auto tiek pārbaudīti Daugavpilī, otrajā vietā atstājot Jēkabpili). 57,66% automobiļi, kuri pārbaudīti Rēzeknē, ar pirmo reizi tika atzīti par satiksmē drošiem transportlīdzekļiem, bet pārējām mašīnām tehniskās apskates darbinieki atklāja būtiskus defektus. Visvairāk automobiļu pērn tika „izbrāķēti” par bojājumiem balstiekārtā, nenoregulētiem vai nedegošiem lukturiem, neatbilstošu bremžu darbību vai virsbūves koroziju.

Jāpiebilst, ka Latvijā vidēji ar pirmo reizi tehnisko apskati iziet 58% automobiļu un izplatītākie bojājumi, tāpat kā Rēzeknē, ir bojājumi balstiekārtā, gaismas ierīcēs, kā arī virsbūves korozija.

plakats_rezekne_lv

Saistītās tēmas: auto tehniskā apskatetehniskā apskate

Izsaki savu viedokli