Ir pagājis kāds laiks, kopš pēdējās labās ziņas no SAAB. Pēdējos divus gadus SAAB cīnījies ar bankrotu, īpašnieku maiņu, līdz beidzot autoražotāju nopirka Zviedrijas Nacionālā elektrotransporta kompānija.

Kā jau vēsta pēdējā īpašnieka nosaukums – SAAB vajadzētu pārdzimt kā elektro automašīnai. Pagaidām gan šāda tipa auto nes tikai zaudējumus (izņēmums ir Tesla). Jauno īpašnieku plāns bija 2014. gadā izlaist SAAB 9-3 kā pilnīgi elektrisku automašīnu.

Par laimi kāds milzīgajā kompānijā iedomājies, ka ātrāk, lētāk un efektīgāk būtu jauno 9-3 izlaist kā auto ar gāzes dzinēju. Tas paātrinātu 9-3 nonākšanu tirgū par vienu gadu – kaut kad 2013. gadā. Pagaidām ražošanas plāni vēl netiek atklāti, jo nav noslēgts līgums par gāzes dzinēju iegādi. Lieki piebilst, ka elektrotransporta kompānijai pašai nav iekšdedzes dzinēju.

Jaunu SAAB 9-3 ar gāzes dzinēju būtu daudz vieglāk pārdot plašākā tirgū, šāda dzinēja izvēle skaitās “zaļāka” un ražotājam nebūtu jāiegulda papildu līdzekļi piemērota elektromotora izstrādei.

Tiek ziņots, ka SAAB 9-3 taps kādā no Zviedrijas rūpnīcām. Paliek tikai viens jautājums – kurš SAAB tirgos? Iepriekšējais dīleru tīkls ir pārtraucis darbību vai pārorientējies uz citu marku pārdošanu.

Saistītās tēmas: automašīnassaab

Komentāri 0

Leave a Reply

 • Ģirts Jansons
  November 27, 2012, 23:18

  Uzraksti kaut ko vel loģiskāku. Kas ir benzīna vai dizeļdzinēji?

 • Misters Džonsons
  November 27, 2012, 23:18

  Uzraksti kaut ko vel loģiskāku. Kas ir benzīna vai dizeļdzinēji?

 • Zariņš Ruslans
  November 27, 2012, 20:24

  Cerams, ka SAAB’s dzīvos ilgi un laimīgi, jo tomēr ir skaists auto..

 • Dzintars Kronbergs
  November 27, 2012, 12:07

  Kas ir gāzes dzinējs, kaut kāda gāzes turbīna? Un kāpēc tiek rakstīts, ka lieki piebilst, ka elektrotransporta kompānijai pašai nav iekšdedzes dzinēju. Tas, ka nav iekšdedzes dzinēju uzņēmumam kaut kā ir saistīts ar to, ka jāpasūta automašīnām gāzes dzinēji? Manā uzņēmumā arī nav pašiem savu iekšdedzes dzinēju, ko darīt? Arī jāpasūta gāzes dzinēji?