Ir noslēdzies iepirkums par stacionāro fotoradaru piegādi, uzstādīšanu un darbības nodrošināšanu. Tas nozīmē, ka pirmie stacionārie fotoradari uz Latvijas ceļiem būs jau šajā gadā. 

Līdz ar to CSDD nodrošina, ka tiek turpināta valdības, Ceļu satiksmes drošības padomes un Ceļu satiksmes drošības plānā 2014.-2016.gadam noteikto uzdevumu izpilde saistībā ar ceļu satiksmes drošības uzlabošanu. Būtiski uzsvērt, ka stacionārie fotoradari ir tikai viens no satiksmes drošības uzlabošanas instrumentiem. Tikpat nozīmīgi ir, piemēram, infrastruktūras uzlabošana, pārvietojamie fotoradari, sabiedrības izglītošana un informēšana, policijas veikta pastiprināta kontrole; to apliecina arī citu valstu pieredze.

CSDD īpašu uzmanību pievērš tam, lai radaru ieviešana un darbība ir caurskatāma. Līdz šim CSDD jau veikusi rūpīgu un apjomīgu darbu, lai noteiktu mērierīču atrašanās vietas – analizēti ceļu satiksmes negadījumi, transportlīdzekļu plūsma, ievainoto un bojā gājušo skaits. CSDD uzskata, ka radariem jābūt sabiedrībai saprotamam instrumentam satiksmes drošības uzlabošanai, prevencijai, kā arī vidējā braukšanas ātruma samazināšanas un ievērošanas nodrošināšanai, nevis naudas pelnīšanas avotam. Tāpēc pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām plānots izvietot informatīvas zīmes, kā arī uz ceļa klājuma norādīt mērierīces atrašanās vietā atļauto braukšanas ātrumu. Turklāt CSDD uzsver, ka būtiski, lai par radaru fiksētajiem pārkāpumiem iekasētie līdzekļi nonāk valsts budžetā un tiek izmantoti tikai un vienīgi ceļu infrastruktūras un satiksmes drošības uzlabošanai. Pretēji iepriekšējai kārtībai un praksei, tagad nodrošināts, ka maksa par radaru darbības nodrošināšanu nekādā veidā nebūs atkarīga no iekasēto soda naudu apmēra.

Plānots, ka pirmie stacionārie fotoradari tiks uzstādīti vietās, par kurām jau iepriekš veikta padziļināta analīze un kuras atbilstoši tehniski iekārtotas.

Šis iepirkums paredz jaunu stacionāro radaru piegādi, uzstādīšanu, nodošanu ekspluatācijā un darbības nodrošināšanu (uzturēšanu). Atbilstoši iepirkumam tiks piegādātas pieredzējušā Nīderlandes uzņēmuma „GATSO” iekārtas, kas savus uzdevumus veiksmīgi pilda jau vairākus gadu desmitus apmēram 60 pasaules valstīs. Šo iekārtu piegādi veiks SIA „RECK”, kuram fotoradaru darbības uzturēšana jānodrošina vēl piecus gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā. Iepirkuma līgumcena ir 896 786,88 eiro bez PVN. Lēmumu par līdzekļu piešķiršanu no CSDD peļņas dividendēm stacionāro fotoradaru iegādei šī gada vasarā pieņēma Ministru kabinets.

Par līdz šim paveikto, par radaru atrašanās vietām un papildinformāciju par stacionārajām ātruma kontroles mērierīcēm iespējams uzzināt šeit.

Saistītās tēmas: Fotoradarisatiksmes drošība

Komentāri 4

Leave a Reply

 • Iponts
  October 13, 2014, 08:59

  Firma radarus apkalpos 5 gadus, bet garantija ir tikai 2 gadi! Tas nozīmē, ka sākot ar 3šo gadu, apkopes būs par maksu! :)
  Atkal valsts ir apčakarēta!
  Nu labi vismaz, ka iekasētā nauda paliks ceļu infrastruktūras uzlabošanai, nevis privātfirmas un Zivtinga ķešā!

 • Alex
  October 12, 2014, 23:54

  Tikai par šiem jau tiks nepamatoti tērēta nodokļu maksātāju nauda. Vienīgā lieta, kuru varēja droši nodot ārpakalpojumā, tika sačakarēta! pipec!

 • Janis
  October 11, 2014, 19:13

  Tiešām, Šmerļa Neste un Murjāņi ir vietas, kur visvairāk avāriju? Jeb vienkārši tās ir vietas, kur ir nepamatoti mazs atļautais ātrums, kā rezultātā var labi nopelnīt?

 • aha
  October 10, 2014, 18:04

  Kā var teikt “turpinās”, ja pāris gadus nav nekas redzēts un dzirdēts?