Volkswagen izlaiduši video, kurā skaidrots kā uzņēmums plāno panākt, lai dīzeļdzinēju skandālā iesaistītie spēkrati turpmāk atbilstu kaitīgo izmešu normām.

Divu litru dzinējiem pietikšot tikai ar dzinēja vadības bloka programmatūras jaunināšanu, kas aizņemšot aptuveni 30 minūtes, savukārt 1.6 litru dzinējiem pirms gaisa masas mērītāja tiks novietots gaisa plūsmas pārveidotājs, kas ļaušot precīzāk mērīt dzinējā ieplūstošā gaisa daudzumu un attiecīgi pielāgot degvielas padevi. Kopumā ar programmatūras jauninājumu, remonts aizņems mazāk par stundu.

Kamēr šādi pārveidojumi nav veikti, ir grūti spriest kā tas ietekmēs degvielas patēriņu un dzinēja jaudu, tomēr Volkswagen sola, ka izmaiņas šajos rādītājos nebūšot. Konkrētie uzlabojumi tiks veikti Eiropā pārdotajiem spēkratiem.

Kā jau iepriekš esam ziņojuši, no sākuma ASV atklāja, ka Volkswagen automašīnas aprīkotas ar programmatūru, kas tām ļauj krāpties dīzeļdzinēju izmešu testos. Kā izrādījās, tad ar šādu programmatūru aprīkoti ne tikai 500 tūkstoši Volkswagen grupas auto ASV, bet gan 11 miljoni automašīnu visā pasaulē.

Skandāla rezultātā no amata atkāpās koncerna ilggadējais vadītājs Martins Vinterkorns, kura vietā iecelts Porsche (kas arī ietilpst VW koncernā) vadītājsMatiass Millers. Pret Vinterkornu Vācijā sākta kriminālizmeklēšana.

Saistītās tēmas: Volkswagen

Komentāri 5

Leave a Reply

 • aaa
  November 27, 2015, 12:38

  Un kāda jēga tad bija šmaukties, ja tas nemaina degvielas patēriņu? Es arī neticu, ka patēriņš, komforts vai jauda nemainīsies.

 • Čipsis
  November 27, 2015, 10:55

  Latvijā tāpat visiem ir atslēgti EGR vārsti, izgriezti DPF filtri, lai varētu dot čībā un nečakarēties ar nevajadzīgiem remontiem! Tas pats ar jauno Adblue sistēmu atslēgšanu!

  • Tas pats Jānis
   November 27, 2015, 21:09

   Pastāv iespēja, ka EU presēšanas rezultātā, jau ļoti drīz DPF izgriezēji un pārējie ķēmi varēs braukt ar sabiedrisko… kam nav izgriests dpf…

 • gp
  November 26, 2015, 16:50

  ja kas porche arī ir tās pašas fīčas kā vw, tā ka tas jaunais porche džeks diez vai ilgi noturēsies. un vispār vairs nav skaidrs kā šim autoražotājam var uzticēties :))

 • me
  November 26, 2015, 15:57

  neticu, ka netiks ietekmēts jaudas vai degvielas patēriņa rādītājs.