BOOT.Lv http://www.boot.lv būtiskākie tehnikas jaunumi katru dienu Thu, 28 May 2015 10:38:31 +0000 en-US hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.2 Sony izlaiž Xperia Z3+ viedtālruni http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/sony-izlaiz-xperia-z3-viedtalruni http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/sony-izlaiz-xperia-z3-viedtalruni#comments Thu, 28 May 2015 10:36:34 +0000 http://www.boot.lv/?p=91087 Sony nākuši klajā ar jaunu viedtālruņu līnijas flagmani, kas nodēvēts par Z3+. Ja vizuāli ierīce ļoti atgādina iepriekšējo modeli Z3, Sony parūpējušies lai tehniskā satura ziņā viedtālrunis pilnībā atbilstu 2015. gada flagmaņa godam.

01_Xperia_Z3_+_Copper_Group

Viedtālruni darbina Qualcomm Snapdragon 810 astoņu kodolu mikroshēmojums apvienojumā ar 3 gigabaitu operatīvo atmiņu. Ja Xperia Z3 bija 7.3 milimetrus plāns, tad Z3+ ir notievējis līdz 6.9 milimetriem, tiesa līdz ar to slaido līniju ieturējis arī akumulators – no 3100 miliampērstundām līdz 2900. Tam nevajadzētu būtiski ietekmēt ierīces darbības laiku ar vienu uzlādes reizi, jo Snapdragon 810 ir ekonomiskāks salīdzinājumā ar Z3 mikroshēmojumu. Sony sola līdz divu dienu darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Displeja ziņā nekas nav mainījies – 5.2 collas, 1080p izšķirtspēja. Tāpat arī pārmaiņas nav piedzīvojusi aizmugurējā 20.7 megapikseļu kamera, selfiju cienītāji gan sajūsmā lauž krēslus jo viedtālruņa priekšējā kamera no 2 megapikseļiem ir pieņēmusies līdz pieciem.

10_Xperia_Z3_+_Copper_Waterproof

micro-USB pieslēgvieta, kas kalpo kā ierīces uzlādei, tā datu pārsūtīšanai nu ir novietota kreisajā apakšējā stūrī un nav aprīkota ar hermetizējošo vāciņu jo ir ūdens izturīga pati par sevi. Kā jau lielākā daļa Sony telefonu, arī Xperia Z3+ ir ūdens un putekļu izturīgs, atbilstot IP65/68 sertifikācijai. Tāpat arī viedtālruni iespējams uzlādēt, izmantojot magnētisko pieslēgvietu.

Latvijā Xperia Z3+ jau iespējams rezervēt Sony Center veikalā, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 40, kā arī no 8. jūnija savu Xperia Z3+ varēsi aizsist pie visiem operatoriem. Visi rezervētāji iegādājoties ierīci dāvanā saņems Sony sporta Bluetooth austiņas MDR-AS800BT, kā arī sporta maciņu viedtālrunim, dāvanas vērtība – 130 eiro. Brīvā pārdošanā Xperia Z3+ nonāks 1. jūlijā. Viedtālruņa cena pagaidām nav zināma.

kit i1IV

 

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/sony-izlaiz-xperia-z3-viedtalruni/feed 4
Neatkarīga Latvijas spēļu studija izstrādā, iespējams, jauna žanra mobilo spēli Dwarf Forest http://www.boot.lv/speles-2/neatkariga-latvijas-spelu-studija-izstrada-iespejams-jauna-zanra-mobilo-speli-dwarf-forest http://www.boot.lv/speles-2/neatkariga-latvijas-spelu-studija-izstrada-iespejams-jauna-zanra-mobilo-speli-dwarf-forest#comments Thu, 28 May 2015 10:01:40 +0000 http://www.boot.lv/?p=91081 Jaunā latviešu izstrādātā spēle Dwarf Forest (Rūķu mežs) ir svaigs, aizraujošs un skaists skatījums uz tradicionālajām “līniju vilkšanas” spēlēm. Vienkāršu pārvietošanās līniju zīmēšanu Gamevision mobile pārveido par stratēģisku līmeņu spēli, ar dinamisku vidi un pretiniekiem no kuriem izvairoties jāvāc kristāli un dimanti, tā, iespējams, radīts jauns mobilās spēles žanrs.

“Mēs esam pārliecināti, ka Dwarf Forest spēlētājiem piedāvās aizraujošu spēles procesu, kas viņus izklaidēs stundām ilgi,” stāsta Gamevision Mobile spēļu studijas vadītājs Jānis Krekovskis, skaidrojot, ka “spēles pamatmehāhika ir rūķu kontrolēšana velkot līnijas”. Šī vienkāršā  sistēma spēlētājam ļauj vākt resursus, izvairīties no pretiniekiem un lamatām kā arī uzbrukt pretiniekiem.

Spēles stāsts vēsta par seno meža un kristālu raktuvju iemītniekiem rūķiem, kuriem ir pienākuši grūti laiki. Ļaunais Saimniektrollis ar saviem mošķiem uzbrūk viņu karalistei un, izmantojot maģijas darbinātu kristālu urbi, grasās nozagt visus kristālus. Rūķu karalis to nedrīkst pieļaut, tādēļ viņš kopā ar saviem padotajiem izstrādā plānu, kā padzīt ļaundarus no meža.

Spēles mērķis ir atbrīvot rūķu mežu, kuru ir okupējis ļaunais Saimniektrollis (Master Troll).  Spēlētājam jāvada rūķi un jāpalīdz tiem sasniegt drošās alas, izvairoties no troļļiem un citiem tumšā meža mošķiem, kas atrodas maģiska meža vidū.

Mobilās spēles 50 līmeņi ir sadalīta četrās zonās, katrā no tām ir unikāli pretinieki un šķeršļi, kas spēlētājam ir jāparvar. Katra misija tiek veidota tā, lai piedāvātu iespējami interesantāko pieredzi pakāpeniski paaugstinot grūtības pakāpi.

Dwarf Forest  būs pieejama Android un iOS viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem bezmaksas, spēlē būs iespējams veikt mikropirkumus, lai iegādātos papildu dzīvības un resursus.

Rūpīgi izstrādātie mākslinieka zīmējumi un atmosfēriskais skaņu celiņš ļauj noticēt maģiskā meža stāstam, skaidro J. Krekovskis, “Aplikāciju vairākkārt pārveidojām, lai sniegtu iespējami labāku spēlēšanas pieredzi, tāpat, un tas ir ne mazāk svarīgi, gribējām, lai mums patiktu tas, ko esam radījuši.”

Šobrīd iespējams pieteikties  Dwarf Forest BETA testam.

Lai pieteiktos BETA testram rakstiet uz adresi – gamevisionmobile@gmail.com. iOS lietotājiem, lūgums e-pastā norādīt savas iekārtas UDID.

df splash

 

]]>
http://www.boot.lv/speles-2/neatkariga-latvijas-spelu-studija-izstrada-iespejams-jauna-zanra-mobilo-speli-dwarf-forest/feed 2
Kickstarter projekts Halo Back sola novērst būtiskāko iPhone nepilnību http://www.boot.lv/interesanti/kickstarter-projekts-halo-back-sola-noverst-butiskako-iphone-nepilnibu http://www.boot.lv/interesanti/kickstarter-projekts-halo-back-sola-noverst-butiskako-iphone-nepilnibu#comments Sat, 23 May 2015 17:50:38 +0000 http://www.boot.lv/?p=91075 Kopš iPhone ekrāna izmērs ir pārsniedzis 4 collas, daļa tā lietotāju sūdzas par to, ka telefona lietošana kļuvusi mazāk ērta. Halo Back izstrādātāji ir izveidojuši neparastu, taču daudzsološu risinājumu vismaz daļai no lielā ekrāna radītajām neērtībām.

Agrākajam Apple vadītājam ir taisnība – 3,5 collas liels ekrāns ir tuvs maksimālajam izmēram, ko cilvēka roka spēj nevainojami ērti lietot, bez piepūles aizsniedzot jebkuru tā punktu. Par laimi (vai nelaimi), mūsdienās telefoni kļūst lielāki un Apple, padevies visu citu ražotāju radītajam spiedienam, sāk piedāvāt aizvien lielāka izmēra telefonus.

Diemžēl, ekrāniem augot, Apple nav pietiekoši parūpējušies par ērtu risinājumu, kā lielākā ekrānā lietot jau no pašiem iPhone pirmsākumiem ierastos navigācijas elementus.

Kā viena no būtiskākajām problēmām , daudzu lietotāju acīs, ir “Back” pogas atrašanās vieta ekrāna augšējā stūrī. Apple mēģināja mazināt problēmas tās aizsniegšanai ar dubulta pieskāriena “Home” pogai funkciju, kas īslaicīgi pārvieto šo pogu zemāk, taču tas nav nosaucams par nevainojami ērtu risinājumu.

Halo Back izstrādātāju ideja šķiet ievērojami labāka.

Vienkārši raksturojot šo ideju, tā ir iPhone aizsargplēve, kas papildina telefonu ar virtuālu “Back” pogu, kas novietota blakus “Home” pogai. Gluži, kā Android un Windows Phone ierīcēs.

Halo Back projekts turpinās vākt finansējumu vēl 19 dienas, taču par tā finansiālo veiksmi šaubīties nav pamata – šim projektam piešķirtā finansējuma apjoms jau teju 3 reizes pārsniedzis sākotnēji norādīto mērķi.

]]>
http://www.boot.lv/interesanti/kickstarter-projekts-halo-back-sola-noverst-butiskako-iphone-nepilnibu/feed 8
Google Maps zina, kur atrodas “nigga house” http://www.boot.lv/interesanti/google-maps-zina-kur-atrodas-nigga-house http://www.boot.lv/interesanti/google-maps-zina-kur-atrodas-nigga-house#comments Wed, 20 May 2015 20:13:42 +0000 http://www.boot.lv/?p=91061 Navigācijas un karšu serviss Google Maps iepriekšējo nedēļu laikā jau paspējis iekarot savu vietu interneta joku cienītāju uzmanības lokā. Šajā reizē joks slēpjas adresē, kas atveras ievadot meklētājā noteiktus atslēgas vārdus.

Atklājies, ka Google Maps meklētājā ierakstot vārdus “nigga house”, meklētājs nekavējoties atrod adresi, kas norādītiem meklēšanas vārdiem atbilst visai netiešā veidā.

Maps

Jūs saskatījāt pareizi: tas ir “Baltais Nams” – Amerikas prezidenta darba vieta.

Google vēl nav izplatījuši skaidrojumu tam, kādā veidā izveidota šī meklēšanas sistēmas kļūda.

Daži no iepriekšējās nedēļās atklātajiem, Google Maps ievietotajiem, jociņiem, kartēs nonāca pateicoties ne pietiekami rūpīgai lietotāju veikto labojumu kontrolei. Šie mākslas darbi no kartēm jau ir izvākti.

android_apple_pee

google_maps_review_crap

]]>
http://www.boot.lv/interesanti/google-maps-zina-kur-atrodas-nigga-house/feed 2
“Tele2” pirmais atceļ minūtes maksu zvaniem uz ārvalstīm; ievieš Starptautiskās zvanu pakas http://www.boot.lv/latvija/tele2-pirmais-atcel-minutes-maksu-zvaniem-uz-arvalstim-ievies-starptautiskas-zvanu-pakas http://www.boot.lv/latvija/tele2-pirmais-atcel-minutes-maksu-zvaniem-uz-arvalstim-ievies-starptautiskas-zvanu-pakas#comments Mon, 18 May 2015 11:31:58 +0000 http://www.boot.lv/?p=91056 Lai iedzīvotājiem nebūtu vairāk jāmaksā par katru zvana minūti uz ārvalstīm, “Tele2” laiž klajā jaunumu – Starptautiskās zvanu pakas. Turpmāk iedzīvotāji var izvēlēties konkrētu minūšu apjomu par izdevīgu cenu, lai veiktu starptautiskos zvanus no Latvijas uz jebkuru Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsti*. “Tele2” ir pirmais mobilo sakaru operators Baltijas valstīs, kas ievieš šādu inovāciju.

“Zvanu skaits no Latvijas uz ārvalstīm katru gadu būtiski pieaug – tā, piemēram šī gada pirmajā ceturksnī iedzīvotāji zvanīja uz ārvalstīm par 16% vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Priecājamies tagad mainīt tirgu un sniegt iespēju iedzīvotājiem daudz brīvāk zvanīt uz Eiropas valstīm – “Tele2” Starptautiskās zvanu pakas ir lielisks jaunums visiem, kuriem ir radi, draugi, paziņas un biznesa partneri ārvalstīs. Mūsu aprēķini rāda, ka, piemēram, lietojot Starptautisko zvanu paku ar 30 minūtēm, iedzīvotāji varēs ietaupīt līdz pat 70%, savukārt ar Starptautisko zvanu paku ar 150 minūtēm ietaupījums sasniegs līdz pat 87%,” saka “Tele2” komercdirektors Jānis Spoģis.

“Tele2” Starptautisko zvanu pakas ir pieejamas jebkuram “Tele2” tarifu plānam par izdevīgu papildu abonēšanas maksu – 30 minūtes par 3,99 eiro, 60 minūtes par 5,99 eiro un 150 minūtes par 9,99 eiro. Izvēlēto Starptautisko zvanu paku var pieslēgt, sūtot īsziņu uz 1681 ar kodu “STE30”, “STE60” vai “STE150”. Papildu informācija: www.tele2.lv.

Klienti, kuri vēlas zvanīt uz valsti, kas nav Eiropā, vai nevēlas lietot Starptautisko zvanu paku, varēs tāpat kā līdz šim veikt starptautiskos zvanus pēc katras valsts minūtes tarifa: http://www.tele2.lv/balss-tarifi/zvani-uz-arvalstim2/

Bez Starptautiskajām zvanu pakām “Tele2” ir arī vienīgais mobilo sakaru operators, kas piedāvā vairākus inovatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem, kuri ceļo uz ārvalstīm. “Tele2” tarifu plāns “Baltija” nodrošina bezlimita zvanus un īsziņas un 2GB mobilo internetu visās Baltijas valstīs. Ar “Tele2” Viesabonēšanas datu pakām klientiem vairāk nav jāmaksā par katru megabaitu, bet ir iespēja iegādāties konkrētu datu apjomu par izdevīgu cenu viesabonēšanā jau 72 pasaules valstīs.

]]>
http://www.boot.lv/latvija/tele2-pirmais-atcel-minutes-maksu-zvaniem-uz-arvalstim-ievies-starptautiskas-zvanu-pakas/feed 8
Pētījums: Latvijā strauji attīstās e-pārvalde, taču līdz ideālam vēl tālu http://www.boot.lv/latvija/petijums-latvija-strauji-attistas-e-parvalde-tacu-lidz-idealam-vel-talu http://www.boot.lv/latvija/petijums-latvija-strauji-attistas-e-parvalde-tacu-lidz-idealam-vel-talu#comments Mon, 18 May 2015 11:27:43 +0000 http://www.boot.lv/?p=91052 Kaut arī Latvijā pēdējos gados straujāk nekā vidēji Eiropas Savienībā valsts un pašvaldību pakalpojumi tiek pārcelti elektroniskajā vidē, produktīvākas e-pārvaldes ieviešanai eksperti iesaka izvirzīt konkrētus mērķus.

Proti, būtu ieteicams valsts pārvaldi organizēt kā vienu publisku personu, veidot vienotu datu telpu un aktīvāk attīstīt vienotu tehnoloģiju arhitektūru.

Citiem vārdiem sakot, lai cilvēki varētu izmantot visas efektīvas e-pārvaldes un e-pakalpojumu priekšrocības, ir jāveic virkne pasākumu, kas skar gan valsts pārvaldē izmantoto datu pieejamību gan iestādēm savstarpēji, gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, gan arī pašu e-pakalpojumu attīstību un aktīvāku izmantošanu.

Šādi secinājumi izdarīti apjomīgā pētījumā „Ar pakalpojumiem saistīto informācijas sistēmu arhitektūras rekomendējamā modeļa izstrāde”, ko pēc Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pasūtījuma ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu sagatavojuši „PricewaterhouseCoopers”, „IS Consulting” un „Microsoft Latvia” eksperti.

„Pētījuma mērķis ir apzināt virzienus, kuros būtu jāattīsta publiskās pārvaldes informācijas sistēmas un informācijas tehnoloģiju infrastruktūra. Ekspertu grupa ir veikusi apjomīgu analīzi, un tās darba rezultāts ir ieteikumi, kurus ieviešot tiktu sasniegts vēlamais e-pārvaldes darbības līmenis. Tas ir solis pretī sakārtotai nākotnei, tādēļ ir prieks, ka VARAM izprot efektīvas e-pārvaldes nozīmi,” pētījuma svarīgumu apstiprina „PricewaterhouseCoopers” pārstāve Baiba Apine.

Viena no valsts pārvaldes strukturālajām reformām paredz izveidot vienotu valsts klientu apkalpošanas centru tīklu un pilnveidot publisko pakalpojumu sniegšanu, proti, iedzīvotājiem būtu jābūt iespējai vienuviet un sev ērtā formā – klātienē, internetā vai pa telefonu – atrisināt visus ar valsts vai pašvaldību iestādēm saistītos jautājumus.

Patlaban bieži vien esošie pakalpojumu sniegšanas risinājumi nav savstarpēji integrējami, liela problēma ir arī vispārpieņemtu standartu un vienotu apkalpošanas principu trūkums. Piemēram, nav nodrošināta klientu identifikācija pēc vienotiem kritērijiem, nav pietiekami attīstīta informācijas apmaiņa starp iestādēm, taču ir iespējams izstrādāt kvalitatīvāku procesu atbalstu un novērst funkcionāli līdzīgu infrastruktūru dublēšanos, secinājuši pētnieki.

Ja valsts pārvalde pārietu uz pilnībā elektronisku dokumentu apriti, kā arī optimizētu un digitālajā vidē pārceltu iekšējos procesus, tad uzlabotos publisko pakalpojumu sniegšana un efektīvāk tiktu izlietoti arī budžeta līdzekļi.

„Aprakstītās vīzijas īstenošana būtu cilvēkiem saprotamāka un pieejamāka valsts pārvalde. Protams, bezgalīgi papīru kalni pamazām kļūst par pagātni, tomēr joprojām nākas saskarties ar garām rindām, „futbolu” starp dažādām iestādēm un nevajadzīgu „papīru pārbīdīšanu”. Otrkārt, efektīva pārvalde ļautu ietaupīt nodokļu maksātāju naudu un izlietot to citu, sasāpējušu problēmu risināšanai, uzskata BiSMART meistarklašu organizatora „Big event” vadītāja Solvita Ķieģele.

Pētījumā iegūtie secinājumi un ieteikumi tiks prezentēti „BiSMART” konferencē „Biznesa tehnoloģijas efektīvai valsts pārvaldei”, kas norisināsies 26.maijā.

“BiSMART” ir platforma, kur tiekas bizness, idejas un viedās tehnoloģijas. BiSMART apvieno progresīvākos, veiksmīgākos un atvērtākos uzņēmumus, kas ir saistīti ar biznesa tehnoloģiju pakalpojumiem un ir plaši pazīstami kā Latvijā, tā pasaulē. Vienkārši par sarežģīto! Vairāk par BiSMART aktivitātēm var uzzināt šeit: www.bismart.lv

]]>
http://www.boot.lv/latvija/petijums-latvija-strauji-attistas-e-parvalde-tacu-lidz-idealam-vel-talu/feed 2
LG WebOS 2.0 Smart TV sistēmas priekšrocības salīdzinājumā ar WebOS 1.0 http://www.boot.lv/tehnika/lg-webos-2-0-smart-tv-sistemas-prieksrocibas-salidzinajuma-ar-webos-1-0 http://www.boot.lv/tehnika/lg-webos-2-0-smart-tv-sistemas-prieksrocibas-salidzinajuma-ar-webos-1-0#comments Mon, 18 May 2015 11:19:01 +0000 http://www.boot.lv/?p=91046 LG WebOS 2.0 ir atjaunināta versija kompānijas unikālajai WebOS Smart TV operētājsistēmai, kas sākotnēji tika izstrādāta, lai padarīt televizoru pārvaldi vienkāršu un novērstu aizvien pieaugošu neapmierinātību ar pārmērīgi sarežģītām televizoru izvēlņu sistēmām. LG webOS 2.0 ir īpaši radīta, lai uzlabotu svarīgākās funkcijas, kas pieejamas jaunāko paaudžu Smart TV televizoru modeļos, tādējādi nodrošinot lietotāja pieredzi, ar kuru nespēj sacensties neviena no konkurējošajām platformām. Lai arī vizuālā atšķirība starp sistēmas pirmo un otro versiju varētu nešķist saskatāma, webOS 2.0 nodrošina vairākus jaunus pilnveidojumus un uzlabojumus salīdzinājumā ar sākotnējo piedāvājumu.

Ātrāks ielādes laiks

WebOS iedarbināšana tagad kļuvusi krietni ātrāka – Home Launcher aktivizēšanas un aplikāciju palaišanas laiks ticis samazināts par 70%. Uzlabojumi panākti ar sistēmas optimizācijas palīdzību, kas ievērojami samazina ieslēgšanas un viedo pakalpojumu ielādes laikus.

Jauns ērtību līmenis

Jaunums WebOS 2.0 ir funkcija My Channels. Ta nodrošina iespēju lietotājiem individuāli pielāgot savus iecienītākos televīzijas kanālus, lai nodrošinātu lielāku ērtību. Tāpat tikusi uzlabota arī Live Menu funkcija – soļu skaits, kas nepieciešams noteiktas manipulācijas veikšanai, ticis ievērojami samazināts salīdzinājumā ar WebOS 1.0.

Tāpat jaunums ir Quick Settings, kas ļauj skatītājiem veikt izmaiņas, nepārtraucot programmu, kuru viņi skatās. Operētājsistēmā WebOS 1.0 uzstādījumu lapa aizklāja pusi ekrāna un bija krietni sarežģītāka lietošanā. Visi jaunie Quick Settings piedāvā gaumīgu un intuitīvu lietotāju saskarnes navigāciju.

Vēl viena būtiska izmaiņa ir Input Picker, kas nodrošina iespēju nekavējoties atpazīt pieslēgto ierīci tūlītējai lietošanai. Operētājsistēmā WebOS 1.0 ievades lapa tika attēlota pāri ekrāna saturam, tādējādi ievērojami traucējot skatīšanās pieredzi.

LG Content store

LG Store ticis pārdēvēts par LG Content store. Jauns veikals ir skaidri un vienkārši lietojams ar lielu daudzumu informācijas par pieejamām filmām un televizijas raidījumiem, padarot to par lieliski piemērotu vietu visai pieejamajai izklaidei. Uzlabota satura pārlūkošana nodrošina iespēju lietotājiem atrast un baudīt viņiem vēlamo saturu bez nepieciešamības pārlūkot lērumu saturu un lapas.

Skaitļi uz LG Magic Remote tālvadības pults

LG Magic Remote tālvadības pults, kas ļauj lietotājiem pa ekrānu vadīt kursoru, pievienojot skaitļu tastatūru. Tādējādi turpmāk jums būs nepieciešama tikai viena tālvadības pults, lai pārvaldītu savu televizoru.

lg-webos_0

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/lg-webos-2-0-smart-tv-sistemas-prieksrocibas-salidzinajuma-ar-webos-1-0/feed 10
Filtred.lv serviss izfiltrēs tev interesējošos auto vai dzīvokļu sludinājumus un piegādās tavā e-pastā http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/filtred-lv-serviss-izfiltres-tev-interesejosos-auto-vai-dzivoklu-sludinajumus-un-piegadas-tava-e-pasta http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/filtred-lv-serviss-izfiltres-tev-interesejosos-auto-vai-dzivoklu-sludinajumus-un-piegadas-tava-e-pasta#comments Wed, 13 May 2015 06:00:19 +0000 http://www.boot.lv/?p=91039 Pavisam nesen dienasgaismu ieraudzījis projekts Filtred.lv, kas lietotāja vietā izskatīs publicētos sludinājumus, izfiltrēs un piegādās uz e-pastu tieši tos, kas lietotājam interesēs.

Lietotājam tikai mājaslapā www.filtred.lv jāievada filtrēšanas kritēriji un atliek gaidīt atbilstoša sludinājuma parādīšanos e-pastā!

Ar šo servisu būtībā tiek “nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu” – lietotājs netērē savu laiku, sēžot sludinājumu portālos, tomēr saņem paziņojumu uzreiz pēc atbilstoša sludinājuma publicēšanas, tā neko nepalaižot garām.

Lai pakalpojumu padarītu efektīvāku, ieteicams lietot tādus e-pasta servisus, kā gmail.com vai inbox.lv un mobilajā tālrunī aktivizēt uznirstošos paziņojumus.

„Sākumā bija ideja palīdzēt sev, bet sapratām, ka varam palīdzēt daudziem, kas ikdienā saskaras ar ierobežota laika problēmu” tā idejas autors Oskars Andersons. „Ceru, ka palīdzēsim tūkstošiem cilvēku un atbrīvosim vairāk laika tām lietām, kam patiešām ir nozīme mūsu ikdienā!”

Šobrīd mājaslapā piedāvā izveidot filtrus divām sludinājumu grupām – automašīnu iegādei un dzīvokļu iegādei vai īrei. Protams, ar to projekts neapstāsies, plānots pievienot arī privātmājas, mobilos tālruņus un citas aktuālas sludinājumu kategorijas.

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/filtred-lv-serviss-izfiltres-tev-interesejosos-auto-vai-dzivoklu-sludinajumus-un-piegadas-tava-e-pasta/feed 7
Latvijā notiks Baltijas kiberdrošības forums http://www.boot.lv/latvija/latvija-notiks-baltijas-kiberdrosibas-forums http://www.boot.lv/latvija/latvija-notiks-baltijas-kiberdrosibas-forums#comments Wed, 13 May 2015 05:00:47 +0000 http://www.boot.lv/?p=91036 Jau pēc mēneša, 2015.gada 28.maijā pirmo reizi Latvijā norisināsies viens no lielākajiem neatkarīgajiem IT drošības pasākumiem „Baltijas kiberdrošības forums 2015” („Baltic Cyber Security Forum 2015”). „Baltijas kiberdrošības forums 2015” notiks Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā, Rīgā, Elizabetes ielā 55.

Foruma mērķauditorija ir valsts un privātā sektora profesionāļi, kas atbild par IT drošības jautājumiem. Dalība pasākumā būs bez maksas.

Kiberdrošība ir jautājums, kas tiek aktualizēts arī Eiropas Savienības Padomē brīdī, kad Latvija ir prezidējošā valsts. Foruma organizatori uzskata, ka kiberdrošībai nav robežu – sabiedrībā valda atšķirīgi stereotipi par IT drošību, kas ietekmē organizāciju IT sistēmas. Jautājums nav par to, vai manu organizāciju tas varētu skart, bet, ja tas notiks, kādas būs sekas. „Baltijas kiberdrošības foruma 2015” mērķis ir aktualizēt kiberdrošības jautājumu, skaidrojot riskus, kā arī ieguvumus, ja organizācijas savlaicīgi gatavosies iespējamiem uzbrukumiem IT sistēmām.

Latvijas organizācijas un sabiedrība ar kiberdrošību lielākoties izprot tikai mobilo iekārtu un programmu pretvīrusu aizsardzību. Kaut arī izglītībai par IT drošību, t.i., darbošanos internetā un datortīklu aizsardzību tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība, tā vēl joprojām ir nepietiekama. Kā uzskata „Baltijas kiberdrošības foruma 2015” organizatoru pārstāvji, šī attieksme varētu mainīties, ja, piemēram, Latvija saskartos ar nopietnu virtuālās drošības krīzi vai kiberuzbrukumu.

Foruma dienas kārtība tiks organizēta divās daļās – pirmajā daļā neatkarīgi ārvalstu IT drošības eksperti no starptautiskiem uzņēmumiem, kā Barclays Bank, Cisco, Fortinet un Websense iepazīstinās ar aktualitātēm kiberdrošības jomā. Otrā daļa norisināsies trīs paralēlas sesijās, kurās savā pieredzē dalīsies gan ārvalstu, gan Latvijas IT nozares uzņēmumi – F-secure, Palo Alto, Kaspersky Lab, Sophos, Cyberoam, Sec Consult, Hermitage Solutions, DPA, ATEA, Komerccentrs DATI grupa, Stallion un citi. Foruma noslēgumā paredzēta apaļā galda diskusija par dienas laikā apskatītajiem kiberdrošības jautājumiem.

Baltijas kiberdrošības foruma 2015” eksperti centīsies mainīt stereotipus par IT drošību, iepazīstinās dalībniekus ar speciāli mācībām izveidotu vidi – virtuālo kazino.

„IT drošības speciālisti šodien spēj viegli uzlauzt vismaz piecus no desmit Latvijas interneta portāliem. Mājas lapu izstrādātāji un to turētāji vēl aizvien pamanās pieļaut nepilnības, kas saistītas ar sistēmu drošību. Mēs ceram, ka tiem foruma dalībniekiem, kuri iepazīsies ar virtuālo kazino, būs izpratne, kādēļ nepieciešams savlaicīgi un pastāvīgi rūpēties par IT drošības sistēmu profilaktiskos nolūkos,” uzsver Miroslavs Lucinskijs, „Baltijas kiberdrošības foruma” organizatoru iniciatīvas grupas pārstāvis.

Pasākuma organizatori būs izveidojuši īpašu foruma mājas lapu – mācību vidi jeb virtuālo kazino, kurā dalībniekiem pašiem būs iespējams izmēģināt un iepazīties ar virtuālā kazino drošības nepilnībām. Mājas lapas mērķis – izmantot pēc iespējas vairāk virtuālo kazino sistēmas ievainojamību. Šāds hakeru konkurss Latvijā norisināsies pirmo reizi.

Reģistrēties foruma apmeklējumam iespējams šajā linkā.

]]>
http://www.boot.lv/latvija/latvija-notiks-baltijas-kiberdrosibas-forums/feed 2
Astoņi Brother krāsu lāzerdrukas printeri apstiprināti medicīniskam pielietojumam http://www.boot.lv/tehnika/astoni-brother-krasu-lazerdrukas-printeri-apstiprinati-mediciniskam-pielietojumam http://www.boot.lv/tehnika/astoni-brother-krasu-lazerdrukas-printeri-apstiprinati-mediciniskam-pielietojumam#comments Wed, 13 May 2015 04:00:02 +0000 http://www.boot.lv/?p=91033 Brother jaunākie krāsu lāzerdrukas printeri ir kļuvuši par jaunāko printeru sēriju, kas saņēmusi starptautisko Cerner sertifikātu, kas nozīmē, ka Brother printeri darbojas izcili medicīnas darba vides iestādēs – slimnīcās, laboratorijās utml.

Cerner, iespējams, nav plaši zināms zīmola nosaukums lielākajai daļai sabiedrības daļas, taču, ja vaicāsies cilvēkiem, kas darbojas farmācijas nozārē starptautiskā līmenī, īpaši IT nozares darbiniekiem, tad noteikti saņemsiet apstiprinošu atbildi.

ASV radītais Cerner grupas uzņēmums speciālizējas IT nozarē, sniedzot risinājumus slimnīcām un iestādēm veselības aprūpes sfērā daudzās pasaules valstīs.

Darbojoties IT iekārtu nozārē ar vairāk nekā 18 000 klientiem visā pasaulē, ir svarīgi būt labās attiecībās ar Cerner, kas attiecas arī uz tādu printeru ražotāju, kā Brother.

Līdzās veselības aprūpes risinājumu sniegšanai, Cerner sniedz arī sertificēšanas programmas apstiprinājumu IT aprīkojumam fārmācijas nozarē un, šajā sakarā, astoņi no Brother jaunākajiem krāsu lāzerdrukas printeriem nesen ir ieguvuši šo sertifikātu.

Augstāk minētie printeri ir astoņi Brother krāsu lāzerdrukas klāsta modeļi, tajā skaitā arī profesionālās daudzfunkciju drukas iekārtas.

Cerner sertifikāts sniedz viena no vadošo slimnīcu un veselības aprūpes sektora iestāžu IT sistēmu apkalpotāju apliecinājumu. Tagad Brother printeri būs īpaši rekomendēti pircējiem, kas vēlēsies iegādāties tehniku šīs lielās nozares iestādēm,’’ skaidro Krišjānis Ozoliņš, Brother tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs.

Šis sertifikāts arī veido labāko praksi starp Cerner IT sistēmām un Brother printeriem, nodrošinot tos vienmēr ar atjauninātām programmām un protokliem.

Brother jaunais krāsu lāzerdrukas printeru klāsts sastāv no trīs krāsu lāzerdrukas printeriem un piecām daudzfunkciju ierīcēm, kas sniedz kopēšanas, drukāšanas, skenēšanas un pat faksa sūtīšanas iespējas.

Brother krāsu lāzerdrukas modeļi drukā līdz 30 lapām minūtē un pirmo lapu izdrukā dažās sekundēs. Printeri ir saderīgi ar dažādām drukas darbu sistēmām, padarot Brother printerus piemērotus aktīvā darba vidē, piemēram, slimnīcās, kur ārstiem un citiem darbiniekiem pirmāmkārtām ir jārūpējas par pacientu veselību un aprūpi, nevis jāgaida uz lēnu printeru darbu, drukājot svarīgus dokumentus.

Astoņi Brother krāsu lāzerdrukas modeļi, kas ir ieguvuši Cerner sertifikācijas apstiprinājumu:

  • HL-L8250CDN
  • HL-L8350DCW
  • HL-L9200DWT
  • DCP-L8400CDN
  • DCP-L8450CDW
  • MFC-L8650CDW
  • MFC-L8850CDW
  • MFC-L9550CDWT

Plašākai informācijai, lūdzu kontaktējaties ar

Brother tirdzniecības vadītāju Baltijas valstīs – Krišjāni Ozoliņu, telefons – 263 608 96, e- pasts:

Krisjanis.Ozolins@brother.lv

brother

Brother MFC-L8850CDW ir lielākais no jaunajiem Brother krāsu lāzerdrukas modeļiem, kas tagad ir ieguvuši Cerner sertifikātu lietošanai veselības aprūpes iestāžu darba vidē. Brother MFC-L8850CDW ir ar bezvadu tīkla savienojumu un apvieno krāsu drukāšanas, kopēšanas, skenēšanas un faksa sūtīšanas funkcijas. Turklāt, tas nodrošina automātisku abpusējas drukas funkciju un drukā ar ātrumu – 30 krāsu un melnbaltas lapas minūtē.

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/astoni-brother-krasu-lazerdrukas-printeri-apstiprinati-mediciniskam-pielietojumam/feed 4