BOOT.Lv http://www.boot.lv būtiskākie tehnikas jaunumi katru dienu Fri, 03 Jul 2015 07:47:27 +0000 en-US hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.2 Praktiski padomi, kā pasargāt viedierīci vasaras svelmē http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-padomi-ka-pasargat-viedierici-vasaras-svelme http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-padomi-ka-pasargat-viedierici-vasaras-svelme#comments Fri, 03 Jul 2015 07:47:27 +0000 http://www.boot.lv/?p=91335 Līdz šim temperatūras stabiņš ir bijis ļoti mānīgs, taču šobrīd mūs sasniegusi gada karstākajam gadalaikam atbilstoša svelme. Viedierīces – telefoni, planšetdatori, kameras – šādā laikā prasa īpašu uzmanību, tāpēc Samsung Electronics klientu apkalpošanas pārstāvis Andrejs Rehačevs sniedz dažus praktiskus padomus to pasargāšanai, baudot festivālu atmosfēru, sauļojoties vai peldoties.

Ierices_vasara

Nē – tiešiem saules stariem un karstumam

Jāatceras, ka telefonu un planšetdatoru nevajadzētu ilgstoši turēt tiešos saules staros. Vislabāk to paslēpt zem dvieļa, ielikt maciņā vai somā. Viedierīci nevajadzētu atstāt arī automašīnā uz priekšējā paneļa, kur tā pakļauta karstumam un saulei. Tas var radīt darbības traucējumus un saīsināt ekspluatācijas laiku.

Nevajadzētu aizmirst arī par tālruņu ventilāciju, piemēram, pa nakti to neapsegt ar segu vai spilvenu, lai saglabātu gaisa apriti. Arī portatīvos datorus nav ieteicams turēt klēpī vai uz pleda, lai neaizsegtu ventilācijas atveres.

Telefona „ienaidnieks” – smiltis

Baudot festivālu vasaru vai spēlējot pludmales volejbolu, smilšu graudi skaļrunī, mikrofonā, kameras lēcā, pogās vai tālruņa pieslēgvietās nav retums. Slapjas smiltis var izraisīt koroziju vai radīt īssavienojumu telefona uzlādes brīdī, tāpēc jāatceras telefonu ņemt ar sausām un tīrām rokām.

Sargā no ūdens

Savai drošībai labāk izvairīties no runāšanas pa telefonu ar slapjiem matiem vai stiprā lietū. „Ja telefons izbaudījis ūdens priekus, svarīgi vispirms izņemt bateriju, novietot tālruni uz ilgāku laiku sausā vietā un ļaut tam izžūt un pēc tam vērsties servisa centrā, lai pārbaudītu ierīces atbilstību drošai lietošanai,” saka Samsung klientu apkalpošanas pārstāvis A.Rehačevs. Pat izžāvētu bateriju nav ieteicams ievietot atpakaļ, jo ierīcē mitrums vēl var būt saglabājies, un, to savienojot ar akumulatoru, var rasties īssavienojums. Nedaudz mitru telefonu var ielikt traukā ar sausiem rīsiem, jo tie labi uzsūc ūdeni. Nekādā gadījumā nežāvējiet tālruni ar siltumu.

Izslēdz lieko

Vasarā daudz vairāk sava laika pavadām pie dabas bez viegli pieejamām iespējām savu viedierīci uzlādēt, tāpēc, lai, piemēram, skaistā saulrieta iemūžināšanu neizbojātu tukšs akumulators, seko līdzi ierīcē atvērto programmu skaitam. Ne vienmēr ieslēgtā navigācija, spēles vai Youtube ir nepieciešamas, tāpēc ir vērts lieko izslēgt ar „Task Manager” palīdzību, kas pieejams Sasmung jaunākajos tālruņos. Tāpat var atslēgt datu pārraidi un WiFi brīdī, kad to neizmanto, kā arī samazināt ekrāna spilgtumu – tas samazinās baterijas enerģijas patēriņu un ļaus ierīcei darboties ilgāk.

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-padomi-ka-pasargat-viedierici-vasaras-svelme/feed 4
Philips izlaiž Android 5.0 darbinātus televizorus http://www.boot.lv/tehnika/philips-izlaiz-android-5-0-darbinatus-televizorus http://www.boot.lv/tehnika/philips-izlaiz-android-5-0-darbinatus-televizorus#comments Fri, 03 Jul 2015 07:44:02 +0000 http://www.boot.lv/?p=91331 TP Vision pērn kļuva par pirmo ražotāju pasaulē, kas uzsāka ražot Philips televizorus uz Android operētājsistēmas bāzes. Šogad ražotājs paplašina Philips Smart iespējas ar otro paaudzi Android, būtiski uzlabojot tehniskās iespējas. Šobrīd gandrīz viss Philips televizoru sortiments darbojas uz jaunā Android 5.0 (Lollipop) bāzes, sniedzot līdz šim nebijušas iespējas baudīt Philips Smart platformu un Google Play veikala priekšrocības.

Philips_TP_V

Šāds ražotāja solis vēl vairāk nostiprina Philips Android televizorus kā nozīmīgu izklaides instrumentu mājās un sniedz vēl nebijušas iespējas baudīt Smart TV priekšrocības. Šis tehnoloģiju jaunums paplašina Smart TV platformas iespējas un nodrošina augstu ātrumu un televizora veiktspēju gan televīzijas pārraižu skatīšanās laikā, gan lietojot kādu no tiešsaistes spēlēm.

Pieslēdzot televizoru internetam, ir iespējams lietot Philips Smart TV un izmantot plašo Google Play veikalu ar plašo lietotņu, spēļu, televīziju un tiešsaišu pakalpojumiem. Televizori ir savienojami gan ar viedtālruņiem, gan ar planšetdatoriem, kuri atbalsta Android operētājsistēmu, un sniedz plašas darbības iespējas.

Palielina iekšējo atmiņu līdz 16 GB

Lai varētu uzglabāt aplikācijas, spēles un lejupielāžu saturu, Philipts televizori, kas aprīkoti ar Android, piedāvā 8 vai 16 GB lielu iekšējo atmiņu. Tiem, kam šāds apjoms ir par mazu, vienlaikus var ērti pieslēgt ārējo atmiņu, izmantojot USB.

Pirmais piedāvā aplikāciju Spotify Connect

TP Vision ir pirmais ražotājs pasaulē, kas savos Philips Smart televizoros integrējis mūzikas aplikāciju Spotify Connect. Tas ļauj Spotify Premium lietotājiem klausīties mūziku, sinhronizējot mobilo tālruni vai planšetdatoru ar Philips televizoru, kas darbojas uz Android vai iOS operētājsistēmas bāzes. Pateicoties Connect, Spotify Premium lietotāji no mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem var atskaņot un kontrolēt pašu izveidoto saturu, kā arī viegli piekļūt vairāk nekā 20 miljoniem dziesmu, izmantojot bezvadu savienojumu. Svarīgi, ka mūzikas atskaņošana televizorā turpinās arī tad, ja mobilais tālrunis saņem zvanus vai tiek izmantotas citas mobilā tālruņa aplikācijas. Lietotāji var izmantot arī televizora pulti, lai darbotos ar Spotify izvēlni un saturu.

Ar jaunākās paaudzes Android 5.0 (Lollipop) ir aprīkoti Philips televizori, sākot no 5. sērijas. Tirdzniecībā Latvijā tie nonāks jūlijā un maksās no 800 eiro.

Par TP Vision

TP Vision ir vizuālās digitālās izklaides industrijas nozīmīgs spēlētājs. TP Vision koncentrējas uz Philips zīmola televizoru izstrādi, ražošanu un pārdošanu Eiropā un citviet pasaulē. Mēs to paveicam, apvienojot projektēšanas pieredzi un inovatīvos Philips televizoru sasniegumus ar TPV tehnoloģijas darbības izcilību, pielāgojamību un ātrumu. Apvienojot stiprās puses, tirgū ieviešam augstas kvalitātes televizorus: elegantus, ērti lietojamus un ar izcilu dizainu (no jauniem materiāliem un plānus). TP Vision atrodas Amsterdamā, Nīderlandē, un ir ekskluzīvs Philips TV zīmola licences turētājs.

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/philips-izlaiz-android-5-0-darbinatus-televizorus/feed 1
Iespēja nominēt savu iecienītāko .eu tīmekļa vietni .eu 2015. gada tīmekļa balvām (Web Awards 2015) http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/iespeja-nominet-savu-iecienitako-eu-timekla-vietni-eu-2015-gada-timekla-balvam-web-awards-2015v http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/iespeja-nominet-savu-iecienitako-eu-timekla-vietni-eu-2015-gada-timekla-balvam-web-awards-2015v#comments Wed, 01 Jul 2015 10:29:29 +0000 http://www.boot.lv/?p=91325 Bezpeļņas organizācija, kas pēc konkursa procedūras un Eiropas Komisijas norīkojuma pārvalda augstākā līmeņa domēnu “.eu – EURid  nesen apstiprināja savu partnersadarbību ar EurActiv, atbalstot 2015. gada tīmekļa balvas piešķiršanas procesu. Nomināciju periods rit pilnā sparā, un strauji tuvojas arī noslēguma pasākums. Ceremonija, kuru vadīs īru programmas vadītājs Konors Maknellijs (Conor McNally), notiks Dabas zinātņu muzejā, Briselē, 2015. gada 18. novembrī.

web awards

Esam iepriecināti par EurActiv iesaistīšanos šajā iniciatīvā un ļoti gaidām šo sadarbību. Partnersadarbība ar uzņēmumu, aptverot informācijas apmaiņas priekšrocības, ir ļoti svarīga,” komentēja ārējo attiecību menedžeris Džovanni Sepija (Giovanni Seppia).

Tomēr tie vēl nav visi jaunumi! “.eu reģistrs paziņojis 2015. gada tīmekļa balvas žūrijas locekļu sastāvu:

  • Emīlija Teilore (Emily Taylor) — žūrijas prezidente,
  • Maksimilians Strotmans (Maximilian Strotmann) — saziņas konsultants Eiropas Komisijā,
  • Dominiks Lails (Dominic Lyle) — EACA ģenerāldirektors,
  • Deimiens Malijs (Damien Mulley) — īru uzņēmējs un īru tīmekļa balvu organizators,
  • Marks Makfedens (Mark McFadden) — InterConnect komunikācijas.

Savu iecienītāko “.eu tīmekļa vietni var nominēt līdz 2015. gada 1. septembrim, izmantojot automātisko tiešsaistes lietojumprogrammas procesu. “.eu domēnu vārdu īpašnieki šajā procesā var parādīt, cik novatoriska ir viņu klātbūtne tiešsaistē.

Lai vairāk uzzinātu par .eu tīmekļa balvām un iesaistīšanās iespēju, lūdzu, skatiet šo saiti: http://www.webawards.eurid.eu. Papildinformāciju par mūsu multivides partneri skatiet, izmantojot šo saiti: http://www.euractiv.com/.

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/iespeja-nominet-savu-iecienitako-eu-timekla-vietni-eu-2015-gada-timekla-balvam-web-awards-2015v/feed 1
Pēc CSDD kampaņas „Dzīvības josta” par 6% pieaug drošības jostu lietotāju skaits http://www.boot.lv/auto/pec-csdd-kampanas-dzivibas-josta-par-6-pieaug-drosibas-jostu-lietotaju-skaits http://www.boot.lv/auto/pec-csdd-kampanas-dzivibas-josta-par-6-pieaug-drosibas-jostu-lietotaju-skaits#comments Wed, 01 Jul 2015 10:22:58 +0000 http://www.boot.lv/?p=91322 Saskaņā ar automašīnu plūsmas novērojuma rezultātiem, drošības jostu lietotāju īpatsvars Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas „Dzīvības josta” norises laikā ir palielinājies par 6 procentiem (no 74% pirms kampaņas uzsākšanas līdz 80% tai noslēdzoties). Turklāt kampaņa mudinājusi ne vien pašam piesprādzēties, bet arī sekot līdzi, lai to dara visi auto sēdošie – vadītājs un pasažieri, liecina Tirgus un sociālo pētījumu aģentūras „Latvijas Fakti” un kampaņas īstenotāja „DDB” veiktie pētījumi.

dzivibas_josta_klips

Visbūtiskāk ir uzlabojušies Rīgas rādītāji, kur piesprādzējas 93% autovadītāju, 92% priekšā un 58% aizmugurē sēdošo pasažieru. Bet īpaši jāatzīmē vecāku un pieaugušo atbildības pieaugums par bērnu drošību automobilī; saskaņā ar novērojumiem, Rīgā patlaban tiek piesprādzēti 89% bērnu, pirms kampaņas – 80%.

„Veiktais pētījums, novērojot autovadītāju un pasažieru sprādzēšanās ieradumus, un interneta aptauja apliecina, ka kampaņa „Dzīvības josta” ir ne tikai pamanīta, bet sasniegusi rezultātu – mudinājusi vairāk lietot drošības jostas, sekot līdzi ne tikai saviem, bet arī citu cilvēku sprādzēšanās paradumiem,” pētījumu rezultātus skaidro „Latvijas Fakti” vadītājs Aigars Freimanis. „Gadu gaitā pētot cilvēku uzvedības tendences, ļoti labi redzam, ka sabiedrības paradumu maiņa nenotiek ne vienas dienas un pat ne gada laikā, taču ar šādām kampaņām sakustinot ledu, pozitīva tendence turpina īstenoties ilgtermiņā.

Kopumā Latvijā autovadītāju drošības jostu lietojums no 80% pieaudzis līdz 83%, priekšā sēdošajiem pasažieriem pieaugums ir no 75% līdz 81%, savukārt aizmugurē sēdošajiem no 51% līdz 52%. Taču īpaši satraucoša situācija joprojām ir vairākās Latvijas reģionu pilsētās, kas CSDD un Valsts policiju rosina domāt par turpmākām reģionālām aktivitātēm drošības jostu lietojuma uzlabošanai.

CSDD kampaņa „Dzīvības josta” ar simbolisku spēli uz dzīvību tika aizsākta maija vidū Zelta Boulinga un skvoša centrā un ātri guva plašu sabiedrības ievērību. Par kampaņas spilgtāko tēlu kļuva jauns puisis no kampaņas video klipa, kura galva avārijas brīdī pārtapa par akmens bumbu un kā ierocis ietriecās priekšā sēdošajos. Šis video internetā skatīts ap 200 tūkstošiem reižu, tādejādi tas ir kļuvis par skatītāko video klipu CSDD sociālo kampaņu 15 gadu vēsturē.

Spilgti parādot, kā aizmugurē sēdošā pasažiera nesprādzēšanās avārijas situācijā var radīt smagas sekas, tika pievērsta uzmanība un panākta rezonanse sabiedrībā, kā arī diskusijas sociālajos medijos, kur cilvēki viens otram atgādināja par sprādzēšanās nozīmi. To darīja arī kāda ģimene, kas pēc piedzīvotas avāriju dalījās iespaidos, ka tieši piesprādzēšanās viņus ir izglābusi no traģiskām sekām. Tāpat sociālo mediju lietotāji akcentēja, ka satiksmes drošības jomā vadošajās valstīs drošības jostu lietojums ir tik pašsaprotams, ka autovadītājs nemaz neuzsāk kustību, līdz visi pasažieri nav piesprādzējušies. Kopējā #Dzīvībasjosta sociālo mediju ierakstu ekspozīcija sasniedza teju pusmiljonu reižu.

]]>
http://www.boot.lv/auto/pec-csdd-kampanas-dzivibas-josta-par-6-pieaug-drosibas-jostu-lietotaju-skaits/feed 0
Ceļojuma aplikāciju TOP 8 http://www.boot.lv/software/celojuma-aplikaciju-top-8 http://www.boot.lv/software/celojuma-aplikaciju-top-8#comments Wed, 01 Jul 2015 10:14:08 +0000 http://www.boot.lv/?p=91317 Vasara ierasti ir atvaļinājumu, ceļojumu un pārgājienu laiks, taču, lai viss iecerētais izdotos kā plānots, nepieciešana rūpīga gatavošanās. Kur atrast aviobiļetes un naktsmājas? Kā neapmaldīties svešā pilsētā? Kā uzņemt elpu aizraujošus skatus? Samsung Electronics produktu eksperts Jānis Lejnieks iesaka aplikācijas, kuras, lejupielādējot savā viedierīcē, zini – brauciens izdosies.

001_intro

Skyscanner

„Skyscanner“ vietnē iespējams atrast labākos un lētākos avioreisus no vairāk nekā 100 lidojumu kompānijām, tostarp airBaltic, Rynair un Wizz Air, kā arī viegli pārskatīt savienotos lidojumus, lai atrastu sev piemērotāko. Lietotnē iespējams ērti izraudzīties arī izdevīgākos viesnīcas apartamentus un īres automašīnas.

HolidayPirates

Šī vietne noderēs tiem, kas savu atvaļinājumu steidz plānot pēdējā brīdī. „HolidayPirates“ dod iespēju iegādāties pilna servisa ceļojumu piedāvājumus, viesnīcu numuriņus u.c. tūrisma pakalpojumus par ļoti izdevīgām cenām. Piemēram, divu nedēļu brīvdienas Portugālē, Algarvē ar iekļautu lidmašīnas biļeti, transfēru, dzīvošanu viesnīcā un brokastīm izmaksās ap 255 eiro. Svarīgi atcerēties – aplikācija kā izlidošanas vietas piedāvā tikai Eiropas lielākās lidostas.

Touristeye

Kā universālais kabatas ceļvedis populārākajām apskates un izklaides vietām kalpos viena no populārākajām šāda veida aplikācijām „Touristeye“. Tā īpaši patiks tiem, kas ceļojumus neplāno un ļaujas mirkļa iespaidiem, jo apskates un izklaides vietas tiek piedāvātas, balstoties uz konkrēto atrašanās punktu. Apmeklējot kādu no šīm vietām, aplikācija sniedz iespēju to novērtēt, tā palīdzot citiem tūristiem. Atvaļinājuma plānošanai noderēs arī viena no pasaulē novērtētākajām lietotnēm „TripAdvisor“, kurā var izlasīt citu viesu atsauksmes par viesnīcām.

Hotel Tonight

Ja ceļojuma plānos gadījušies neparedzēti apstākļi, ar aplikācijas „Hotel Tonight“ palīdzību varēsi atrast sev pēdējā brīža naktsmājas kādā no tuvējām viesnīcām. Tāpat var noderēt arī booking.com vai laterooms.com. Savukārt, ja dod priekšroku dzīvošanai privātos apartamentos, noderēs vietnes „Airbnb“ aplikācija, kurā vietēji cilvēki piedāvā īrēt savus mājokļus un baudīt pilsētu, jūtoties kā mājās.

Camera360 Ultimate

Kas gan būtu piedzīvojums bez iemūžinātām krāsainākajām fotogrāfijām un spilgtākajiem mirkļiem? Ar Samung Galaxy S6 un S6 edge 5MP priekšējo un 16MP aizmugurējo kameru iespējams tvert gan dabas ainavas, gan izteiksmīgas pašbildes. Ar „Camera360Ultimate“ kameras funkcijas iespējams paplašināt vēl vairāk – 200 dažādi filtri, rediģēšanas rīks, iespēja dalīties ar bildēm ar saviem draugiem un saglabāt bildes „mākonī“.

HERE maps

Šī bezmaksas aplikācija ir lieliska alternatīva populārajam „Waze“, jo tā nodrošina iespēju lietot ne tikai online, bet arī vairāk nekā 100 valstu kartes bezsaistē. Braucienā ir ļoti svarīgi sekot līdzi mobilā interneta patēriņam, tāpēc bezsaistes režīms ļaus ceļot ar mierīgu sirdi, neuztraucoties par datu patēriņu vai mobilā tīkla pieejamību kādā kalnu ielejā. Turklāt lietotnē nodrošina arī navigāciju, ja pārvietojies ar kājām vai sabiedrisko transportu. Nokļūšanai galapunktā noderēs arī „Sygic“, „TomTom“ vai „Maps.me“.

Deezer
Kas gan ir ceļošana bez mūzikas? Garākiem pārbraucieniem un pārlidojumiem izmanto vienu no populārākajiem mūzikas servisiem „Deezer“. Samsung jaunāko flagmaņu īpašniekiem  (Galaxy S6 un S6 edge, Galaxy S5,Galaxy Note 4 un Alpha) ir īpaša priekšrocība – pirmos 3 mēnešus aplikāciju iespējams lietot bez maksas.

Uber

Taksometru rindas, vietas un adrešu nepārzināšana, skaidra nauda – šie un vēl citi iemesli var kļūt par šķērsli līdz nokļūšanai galamērķī. „Uber“ ir pasaulē popularitāti ieguvis startup uzņēmums, kas piedāvā taksometra pakalpojumus, kuros par „taksistu“ var piereģistrēties ikviens autovadītājs. Ar aplikāciju savienotā bankas pieeja automātiski veiks arī maksājumu. Eiropas ceļojumā noderēs Igaunijā radītais „Taxify“, kas ļauj telefona aplikācijā redzēt, kur taksometri atrodas un brīvi izvēlēties, ar kuru gribi braukt.

]]>
http://www.boot.lv/software/celojuma-aplikaciju-top-8/feed 3
“Tele2” 4G tīkls pārklāj 4171 apdzīvotu vietu Latvijā http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/tele2-4g-tikls-parklaj-4171-apdzivotu-vietu-latvija http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/tele2-4g-tikls-parklaj-4171-apdzivotu-vietu-latvija#comments Wed, 01 Jul 2015 10:03:48 +0000 http://www.boot.lv/?p=91313 No šodienas, 1. jūlija, “Tele2” 4G tīkls ir pieejams lielākajā daļā apdzīvoto vietu Latvijā – 71 pilsētā un 4100 pagastu centros, ciemos un lauku apdzīvotās teritorijās. “Tele2” klienti, kas ir puse Latvijas iedzīvotāju, jau pusotru gadu lieto “Tele2” 4G internetu Rīgā un tās apkārtnes novados, kā arī lielākajās pilsētās. Tagad, līdz ar 4G tīkla būtisku paplašināšanu arī pārējās pilsētās un mazāk apdzīvotās teritorijās, “Tele2” 4G tīkls kopumā ir pieejams jau 90% jeb 1 826 000 iedzīvotāju.

“Ātri un pārdomāti izvēršot 4G tīklu un ceļot jaunas bāzes stacijas visā valsts teritorijā, esam panākuši izcilu rezultātu – “Tele2” klientiem Latvijā ir pieejams viens no plašākajiem 4G tīkliem Eiropā!” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“No šodienas “Tele2” sāk izmantot SPRK rīkotajā izsolē iegūto 800 megahercu frekvenci, kas ļauj mums apmēram trīs reizes efektīvāk nodrošināt 4G tīklu mazāk apdzīvotās teritorijās, jo katra bāzes stacija sniedz būtiski plašāku signāla pārklājumu. Lai arī “Tele2” ir ieguldījis miljonus plaša 4G tīkla izveidē, esam izmantojuši resursus daudz racionālāk nekā LMT, un tas nozīmē, ka arī turpmāk spēsim piedāvāt tirgū patiešām lieliskus 4G pakalpojumus,” saka V.Vancovičs.

Līdz šim “Tele2” 4G datu pārraidi nodrošināja vienīgi 1800 megahercu (MHz) un 2600 MHz frekvencēs, kuras vislabāk pielietojamas blīvi apdzīvotos reģionos un pilsētās. “Tele2” 800 MHz frekvenču lietošanas tiesības ieguva 2013. gadā SPRK rīkotā izsolē, valstij samaksājot 1 503 000 eiro.

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/tele2-4g-tikls-parklaj-4171-apdzivotu-vietu-latvija/feed 2
Kādu automašīnu iespējams nopirkt par 500 vai mazāk eiro? http://www.boot.lv/auto/kadu-automasinu-iespejams-nopirkt-par-500-vai-mazak-eiro http://www.boot.lv/auto/kadu-automasinu-iespejams-nopirkt-par-500-vai-mazak-eiro#comments Tue, 30 Jun 2015 12:49:43 +0000 http://www.boot.lv/?p=91308 No „žiguļa”, kuram nav bremžu, no rūsas saēstas „Alfa Romeo” līdz dažu desmitu gadu vecam „Audi”, ar kuru pagriezienā braucot, autovadītājs riskētu pazaudēt izpūtēju. Tādas automašīnas iespējams nopirkt, ja kabatā ir tikai 500 vai mazāk eiro, apgalvo valstī lielākā transporta sludinājumu portāla LATAUTO.lv pārstāvji.

„Vēloties iegādāties automašīnu, pietiek ar nedaudz mazāku summu nekā vidējā mēnešalga – 530 eiro. Tomēr ticams, ka tādam pirkumam būs trūkumi. Piemēram, virsbūvi „izrotās” deformācijas, salonu – caurumi un traipi, bet zem motora pārsega blakus motoram slēpsies arī kāds defekts. Tāda automašīna, protams, ripos, bet izbraukt ar to uz ielas būs bīstami,” teic Andris Mālnieks, portāla LATAUTO.lv pārdošanas vadītājs.

Šobrīd starp ļoti lēti pārdodamām automašīnām dominē vācu „Volkswagen”, „Audi”, „BMW”, zviedru „Volvo” un amerikāņu „Ford” markas automašīnas. Tiesa, starp tām var sastapt arī retākas markas – piemēram, kompaktu japāņu „Daihatsu Sirion” automašīnu sarkanā krāsā.  

3006151341-mazda-323f

Automašīnu tirgus eksperts atzīmē, ka vairums tādu automašīnu sasniegušas 20 vai vairāk gadu. Turklāt nereti tās tiek pārdotas bez dokumentiem, un tehniskā apskate ir beigusies vai ir tuvu beigām.

„Iegādājoties vecu transportlīdzekli, autovadītājam vajadzēs iziet visas obligātās procedūras, lai varētu to vadīt. Nemaz nerunājot par remontu, pēc kura „prasās” lielākā daļa pustūkstoša vērtās automašīnas,” apgalvo A. Mālnieks.

Piemēram, starp pavecām automašīnām var atrast pirms 26 gadiem ražotu melnu “Audi 90″ sedānu ar benzīna dzinēju, kuru šodien var nopirkt par nieka 160 eiro, smilšu krāsas žiguli „VAZ 21063”, kurš maksā 300 eiro vai baltu „BMW 318”, par kuru tiek prasīti 450 eiro.

Taču, kā apgalvo LATAUTO.lv pārdošanas vadītājs, pārlūkojot šo automašīnu sludinājumus, var redzēt, ka žigulis tiek pārdots bez bremzēm un akumulatora, „BMW” dzinēja pārsegs nolietojies, bet „Audi” automašīnai vajadzētu mainīt gan bremzes, gan dzinēja palaišanas sistēmu. Turklāt, pēc A. Mālnieka teiktā, atrodas pārdevēji, kuri automašīnai veic tikai kosmētisko remontu un piedāvā to par šķietami pievilcīgu cenu.

3006151341-daihatsu-sirion

„Atrast transportlīdzekli tehniskā kārtībā par 500 vai mazāk eiro gandrīz nav iespējams. Tāpēc autovadītājiem vajadzētu labi padomāt, vai viņiem labāk atmaksājas pirkt nekārtīgu „večuku” un remontam iztērēt papildus dažus simtus eiro, vai nedaudz pataupīt un pameklēt 5 vai 10 gadus vecas automašīnas labākā stāvoklī uz nomaksu,” teic A. Mālnieks.

Pec LATAUTO.lv datiem, šobrīd Latvijā tiek pārdotas apmēram 150 automašīnas, kuru cena nepārsniedz pus tūkstoš eiro.

]]>
http://www.boot.lv/auto/kadu-automasinu-iespejams-nopirkt-par-500-vai-mazak-eiro/feed 7
Eksperte: viedās tehnoloģijas ienāk arī restorānu biznesā http://www.boot.lv/tehnologijas-2/eksperte-viedas-tehnologijas-ienak-ari-restoranu-biznesa http://www.boot.lv/tehnologijas-2/eksperte-viedas-tehnologijas-ienak-ari-restoranu-biznesa#comments Tue, 30 Jun 2015 12:43:44 +0000 http://www.boot.lv/?p=91304 Latvijas restorāniem jākļūst elastīgākiem un atvērtākiem dažādu tehnoloģiju izmantošanā, tas varētu palīdzēt uzlabot servisa kvalitāti un stiprināt konkurētspēju, uzskata restorānu biznesa eksperte Jeļena Kašina.

Pēc ekspertes domām, tādā nelielā tirgū kā Latvija, kur uz dažiem tūkstošiem gardēžu ir vairāki simti restorānu, tehnoloģiju primārais mērķis ir paaugstināt efektivitāti un uzlabot apkalpošanu, bet nākamais solis – piesaistīt jaunus klientus.

“Kā ikvienā viesmīlības biznesā, svarīgi ir ne vien klientu iegūt, bet arī prast sniegt servisu tā, lai viņš atgrieztos,” piebilst Kašina.

Šo tendenci apliecina nule notikusī Rīgas restorānu nedēļa, kurā tika eksperimentēts ar galdiņu rezervēšanu tiešsaistē. Piemēram, restorānā “Aqua Luna” tas palielināja apmeklētāju skaitu par 9%, salīdzinot ar citām restorānu nedēļām.

Kašina to vērtē kā teicamu rezultātu, īpaši uzsverot, ka vairākiem restorāniem kopēja galdiņu rezervēšanas sistēma ir efektīvs veids, kā Latvijas restorāni var sasniegt to, ko apmeklētāji sagaida bez pārmērīgām investīcijām, proti, ka restorāni tāpat kā citi uzņēmumi arī izmantos dažādas viedās tehnoloģijas.

Jārēķinās ar tendenci, ka aizvien vairāk tūristu tiešsaistē vēlas rezervēt ne vien naktsmītnes, dažādas biļetes, bet arī galdiņu restorānā. Uzņēmējiem jādomā, kā to viskvalitatīvāk nodrošināt: apstrādājot manuāli e-pastā saņemtus pieteikumus vai meklējot iespēju pievienoties kādai automātiskai vai pusautomātiskai rezervēšanas sistēmai.

Galdiņu pieteikšanu tiešsaistē pasaulē nes līdzi citu tendenci, proti, par rezervāciju tiek ieturēta neliela maksa, kas sedz restorāna zaudējumus gadījumā, ja cilvēki nebrīdinot tomēr neierodas. “Domāju, ka arī Latvijā teju ikviens restorāns ir saskāries ar šādu situāciju. Šeit, protams, jautājums, vai Latvijas patērētājs ir tam gatavs?” saka Kašina.

“Daudzi teiks, ka Latvijā restorāniem nav pa spēkam ieguldīt dažādos tehnoloģiskos risinājumos, tomēr vienlaikus es aicinātu raudzīties ilgtermiņā. Reizēm ieguldījumi kvalitatīvā POS sistēmā, ko var integrēt ar klientu vadības sistēmu, atmaksājas stiprinātā klientu lojalitātē,” skaidro Kašina.

Mainās arī veidi, kā cilvēki vēlas norēķināties par baudīto ēdienu – šogad pasaulē uzvaras gājienu prognozē mobilajiem maksājumiem un pat iespējai veikt samaksu tiešsaistē pirms maltītes. Latvijā gan tā šķiet vēl nākotne.

“Apgūt jaunās tehnoloģijas ir izaicinājums – ne tikai, lai tās ieviestu un iedzīvinātu, bet vienlaikus, lai tomēr nezaudētu šo personīgo saskarsmi ar klientu. Bez tā nevar pastāvēt neviens viesmīlības bizness un it sevišķi augstas klases restorāni,” rezumēja Kašina.

Jeļena Kašina ir restorānu biznesa eksperte ar teju 15 gadu pieredzi nozarē gan Latvijā, gan starptautiski. Pašlaik J.Kašina ir viena no restorāna “Aqua Luna” un grilbāra “Doma Dārzs” īpašniecēm, tāpat J.Kašina pašlaik pārvalda pludmales restorānu Jūrmalā “Legend. Beach”

Jelena_Kasina_AquaLuna

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/eksperte-viedas-tehnologijas-ienak-ari-restoranu-biznesa/feed 0
Latvija 2.vietā optiskā interneta izmantošanā starp Eiropas valstīm http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvija-2-vieta-optiska-interneta-izmantosana-starp-eiropas-valstim http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvija-2-vieta-optiska-interneta-izmantosana-starp-eiropas-valstim#comments Tue, 30 Jun 2015 12:40:43 +0000 http://www.boot.lv/?p=91300 Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, pieejamībai un iedzīvotāju prasmēm izmantot interneta priekšrocības, Latvija starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir viena no līderēm optiskā interneta izmantošanā, ko vairāk nekā pusei jeb 480 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību nodrošina Lattelecom.

Ar 40% optiskā interneta (ar ātrumu virs 100 Mbit/s) abonentu īpatsvaru Latvija ieņem topa otro vietu, kamēr Lietuvā tie ir 11%, bet Igaunijā tikai 5%. Kategorijā ātrgaitas internets virs 30 Mbit/s Latviju apsteidz vien Beļģija, Rumānija un Malta. Arī šajā topā Latvijai (54%) ir labāki rādītāji kā kaimiņiem Lietuvai un Igaunijai, attiecīgi 52% un 24%.

“Pētījums atklāj to, ko vislabāk novērojam, viesojoties citās valstīs, proti, ātrgaitas interneta pieejamības ziņā esam soli priekšā daudzām ES dalībvalstīm, kur iespējas ir ierobežotas. Kopumā pēdējos 10 gados Lattelecom optikas un vara tīklu izbūvē visā Latvijā investējis 104 miljonus EUR. Tostarp šogad uzsākta vērienīga vara kabeļu tīkla modernizācija, kas ir īpaši nozīmīga mājsaimniecībām, kurām līdz šim nav iespējams pievilkt optisko interneta tīklu. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 180 000 Latvijas iedzīvotājiem būs līdz pat 10 reizēm ātrāks internets, vēl vairāk uzlabojot Latvijas kopējos rādītājus,” pētījuma datus komentē Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido pieci uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology, Lattelecom BPO, Citrus Solutions un Baltijas Datoru Akadēmija.

Eiropas Komisijas 19. ziņojums veikts par 2014. gada elektronisko sakaru nozares tirgu un aktualitātēm, iekļaujot aktuālo informāciju par nozares regulējumu. Tajā piedalījušās visas Eiropas Savienības dalībvalstis. Ar detalizētiem pētījuma datiem iespējams iepazīties šeit: http://bit.ly/1LMC0GQ

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvija-2-vieta-optiska-interneta-izmantosana-starp-eiropas-valstim/feed 0
Piecas IBM tehnoloģiju prognozes, kas tuvākajā piecgadē mainīs tavu dzīvi http://www.boot.lv/tehnologijas-2/piecas-ibm-tehnologiju-prognozes-kas-tuvakaja-piecgade-mainis-tavu-dzivi http://www.boot.lv/tehnologijas-2/piecas-ibm-tehnologiju-prognozes-kas-tuvakaja-piecgade-mainis-tavu-dzivi#comments Mon, 29 Jun 2015 09:33:52 +0000 http://www.boot.lv/?p=91296 Tehnoloģiju kompānijas IBM pētnieki šogad ir pievērsušies idejai, ka nākotnē visas ierīces kļūs izzinošas un to veicinās jauna kognitīvo sistēmu ēra, kurā mehānismi mācīsies, domās un sadarbosies ar mums dabiskākā un personalizētākā veidā.

Šīs inovācijas sāk parādīties, pateicoties tam, ka apvienojas mākoņdatošana, lielo datu analīze un mācīšanās tehnoloģijas. Jaunā skaitļošanas ēra novedīs pie atklājumiem, kas paplašinās mūsu iespējas, palīdzēs mums izdarīt labu izvēli, aizsargās mūs un palīdzēs orientēties pasaulē jaunos iedarbīgos veidos.

IBM pētnieki ir izveidojuši prognozes, apkopojot piecas inovācijas, kas tuvākajos piecos gados mainīs veidu, kādā mēs dzīvojam un pieņemam svarīgus lēmumus.

  1. Skolas klase iepazīs tevi

Nākotnes mācību klase iepazīs ikvienu skolēnu viņa mācību gaitu laikā, palīdzot viņam apgūt prasmes, kas ir vitāli nozīmīgas izvirzīto mērķu sasniegšanā.

  1. Fiziskais veikals pārspēs tirdzniecību internetā

Apķērīgi mazumtirgotāji lietos kognitīvās tehnoloģijas un izmantos fiziskā veikala spēju pārdot nekavējoties, lai sniegtu pircējiem priekšrocības, kādas nav iespējamas, piedāvājot preces un produktus tikai interneta veikalos.

  1. Ārsti regulāri izmantos tavu DNS veselības saglabāšanas nolūkā

Datori palīdzēs ārstiem izprast, kā specifiskas mutācijas pacienta DNS ir izraisījušas, piemēram, audzēja attīstību. Katram konkrētam pacientam tiks piemeklēts medicīnisku pasākumu kopums, kas vislabāk spēs apkarot šo audzēju.

  1. Pilsēta palīdzēs tev tajā dzīvot

Kognitīvās sistēmas iemācīsies saprast, kas cilvēkiem ir nepieciešams, kas viņiem patīk, kāda ir viņu nodarbošanās un kā viņi pārvietojas no vienas vietas uz citu – tādējādi pilsētas plānotāji varēs labāk reaģēt uz iedzīvotāju vajadzībām.

  1. Digitālais sargs internetā

Drošības sistēmas iegūs 360 grādu skatījumu uz katra indivīda datiem, iekārtām un lietotnēm. Tās nekavējoties pamanīs pazīmes, kas varētu liecināt par kiberuzbrukumu vai identitātes zādzību.

Ar prognožu kopumu „IBM’s 5 in 5” kompānija IBM nāk klajā regulāri, ņemot vērā jaunākās tehnoloģiju tendences un inovācijas pasaulē.

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/piecas-ibm-tehnologiju-prognozes-kas-tuvakaja-piecgade-mainis-tavu-dzivi/feed 0