BOOT.Lv http://www.boot.lv būtiskākie tehnikas jaunumi katru dienu Thu, 23 Apr 2015 07:12:15 +0000 en-US hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1.3 Praktiski ieteikumi, kā iegādāties energoefektīvu sadzīves tehniku http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-ieteikumi-ka-iegadaties-energoefektivu-sadzives-tehniku http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-ieteikumi-ka-iegadaties-energoefektivu-sadzives-tehniku#comments Thu, 23 Apr 2015 07:12:15 +0000 http://www.boot.lv/?p=90996 Pēdējo četru gadu laikā lielo sadzīves tehniku mainījusi vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, atklāj Samsung dzīvesstila indekss LIVING Smart. Jaunu ledusskapi iegādājušies 36%, veļasmašīnu 38%, bet putekļusūcēju 44% aptaujāto. Kā izvēlēties sev piemērotāko un izdevīgāko sadzīves tehniku, skaidro Samsung Electronics Baltics un Latvenergo Energoefektivitātes centra speciālisti. 

„Kā nākamais iemesls pēc nepieciešamības aizvietot salūzušo tehniku, ir vēlme iegūt jaunāku un mūsdienīgāku ierīci. Piemēram, pusei veļasmašīnas pircēju iepriekšējā bija salūzusi, bet 32% vēlējās vairāk inovāciju. Turklāt būtiskākie izvēles kritēriji ir energoresursu patēriņš un preces izmērs, ietilpība. Vairāk nekā puse jeb 56% aptaujāto Latvijā ir gatavi ieguldīt līdzekļus augstākas energoefektivitātes klases produktu iegādē, lai iegūtu energoresursu un ūdens ietaupījumu ilgtermiņā,” stāsta Iveta Bojāre, Samsung Electronics Baltics korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Izpēti energoefektivitātes marķējumu

Katrs desmitais jeb 14% aptaujāto Latvijā nezina, kā atpazīt energoefektīvus produktus, bet 15% nepievērš uzmanību ierīču elektrības patēriņam. Lai būtu vieglāk izvēlēties, jāskatās standarta energoefektivitātes marķējums, kam, saskaņā ar ES normām, jābūt uz visām elektroprecēm – informācijai par energoefektivitātes klasi, elektroenerģijas un ūdens patēriņu gada laikā un trokšņu līmeni. Sadzīves tehnikas septiņas energoefektivitātes klases apzīmē ar alfabēta burtiem no „A” līdz „G”. Augstākā ir „A” klase, kas ne vien ļaus samazināt elektrības patēriņu, bet arī saudzēs apkārtējo vidi. Līdz ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, burti tiek papildināti ar „+” zīmēm un tiek dzēsti pēdējie burti energomarķējumā. Piemēram, no „A++” līdz „E” un „A++” līdz „D”.

„A+++” energoefektivitātes klases ledusskapis elektroenerģiju patērēs par 60% mazāk nekā „A” klases ledusskapis, „A+++” energoefektivitātes klases veļas mazgājamā mašīna par 32% mazāk nekā „A” klases un „A+++” energoefektivitātes klases trauku mazgājamā mašīna par 30% mazāk nekā „A” klases iekārta.

Iepazīsties ar lietošanas instrukciju

Detalizētu informāciju par elektroierīču drošu un efektīvu izmantošanu, piemēram, veļasmašīnai ieteicamos mazgāšanas režīmus un temperatūras, var izlasīt ražotāja piedāvātajā lietošanas instrukcijā. Savukārt izvēloties jaunu putekļusūcēju, galvenā uzmanība ir jāpievērš energoefektivitātes marķējumam, elektroenerģijas patēriņam gada laikā un putekļu sūkšanas kvalitātei no „A” līdz „G”, nevis kopējai elektriskajai jaudai, kas norādīta uz iekārtas korpusa. Piemēram, jaunajiem putekļusūcējiem, kuri apzīmēti ar energoefektivitātes marķējumu, elektriskā jauda nebūs lielāka par 1600 W bet darbības kvalitāte būs līdzīga vai pat labāka nekā agrāk ražotajiem putekļusūcējiem bez energoefektivitātes marķējuma un ar jaudu 2100 W.

Izvēlies sev atbilstošu tehniku

Viena cilvēka mājoklim nav nepieciešams milzu ledusskapis, vai tieši pretēji – mazas ietilpības ledusskapis, veļas vai trauku mašīna kuplai ģimenei. Jāņem vērā arī ierīces novietojums telpā, piemēram, atsevišķi novietojama ledusskapja elektroenerģijas patēriņš ir par 10 – 20% mazāks nekā mēbelēs iebūvēta ledusskapja elektroenerģijas patēriņš.

Lai cilvēciska aizmāršība nemaksātu naudu, jānoskaidro ierīču elektroenerģijas patēriņš gaidīšanas režīmā un automātiskās regulācijas iespējas. Piemēram, ja bieži aizmirst izslēgt televizoru, nākamais modelis ir jāizvēlas ar iebūvētu klātbūtnes sensoru – ekrāns automātiski izslēdzas, ja pie tā neviens neatrodas. Televizors ar iebūvētu apkārtējā apgaismojuma sensoru tumšā telpā automātiski regulēs optimālo ekrāna spožumu, tādējādi ietaupot elektroenerģiju par 30 – 50%, bet ja to pārsvarā lieto, lai klausītos mūziku, ieteicams izvēlēties ierīci ar ekrāna izslēgšanas funkciju.

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/praktiski-ieteikumi-ka-iegadaties-energoefektivu-sadzives-tehniku/feed 0
StartUp Weekend Riga: kļūsti par uzņēmēju 54 stundās. http://www.boot.lv/latvija/startup-weekend-riga-klusti-par-uznemeju-54-stundas http://www.boot.lv/latvija/startup-weekend-riga-klusti-par-uznemeju-54-stundas#comments Thu, 23 Apr 2015 07:07:53 +0000 http://www.boot.lv/?p=90992 Augstskola RISEBA sadarbībā ar biedrību StartupLatvia organizē pasākumu Startup Weekend Riga, kas norisināsies no 22. maija līdz 24. maijam augstskolas RISEBA telpās H2O6, Ūdens 6 ielā.

„Startup Weekend Riga” ir 54-stundu garš pasākums, kas ir izmodelēts tā, lai nodrošinātu labāko uz praktiskas darbības pieredzes balstītu izglītību tehniskajiem un netehniskajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Nedēļas nogales pasākums ir vērsts uz darbību, inovāciju un izglītību un tā laikā dalībniekiem ir izaicinājums izveidot jauniesācējuzņēmumus (startup) un spēt sadarboties ar līdzīgi domājošiem indivīdiem ārpus sava ikdienas kontaktu tīkla.

Pasākuma programma sākas piektdienas vakarā ar autoru ideju „pitčosanu” (prezentēšanu), 10 ideju izvēli un darba grupu izveidi katrai idejai. Nākamajās dienaš pasākums turpināsies ar ideju testēšanu, biznesa modeļa attīstību un produkta pamata prototipa radīšanu, kā arī praktiskiem semināriem un atbalstu no pieredzējušiem mentoriem. „Startup Weekend” programma noslēgsies svētdienas vakarā ar komandas darba rezultātu prezentāciju žūrijai, kas sastāv no potenciālajiem riska kapitāla investoriem, atbalsta programmu vadītājiem un vietējiem uzņēmējiem.

Vidēji aptuveni 50% „Startup Weekend Riga” mērķauditorijas pārstāvji ir saistīti ar informācijas tehnoloģijām (programmatūras izstrādātāji, web dizaineri u.c.), un uz 50% saistīti ar uzņēmējdarbību un vadīšanu (uzņēmēji, mārketinga un finanšu vadītāji, produktu vadītāji u.c.). Globālā aptauja liecina, ka 29% Startup Weekend dalībnieku apmeklē pasākumu savā kontaktu tīkla paplašināšanai, 20% vēlas attīstīt / veidot produktu, un 13%, lai uzzinātu, kā izveidot jaunu biznesu. Aptuveni 80% no komandu dalībniekiem plāno turpināt strādāt pie pasākuma laikā izveidotā jaunuzņēmuma arī pēc nedēļas nogalēs pasākuma beigām.

Dalībai projektā aicinām pieteikties IT speciālistus, uzņēmējus, uzņēmējdarbības attīstītājus, projektu vadītājus, studentus, ideju autorus, kā arī personas, kas sapņo un vēlas kļūt par uzņēmējiem, un kuri būtu ieinteresēti veidot sadarbību ar informāciju tehnoloģiju speciālistiem, lai uz sadarbības bāzes dibinot jaunus Latvijas uzņēmumus ar starptautisku izaugsmes potenciālu.

Ko Tu iegūsi “Startup Weekend Riga”?

 • Izglītību;
 • Kontaktu tīklu;
 • Līdzdibinātāju iepazīšanās;
 • Jaunas prasmes;
 • Uzsākt uzņēmējdarbību;
 • Mentoru atbalsts;
 • Piekļuve vērtīgiem Startup resursiem;

Startup Weekend Riga ir unikāls projekts, jo uz to iespējams atnākt tikai ar iedvesmu un entuziasmu, bet aiziet ar jau izveidoto startup uzņēmuma komandu.

Informācija par pasākumu programmu un reģistrēšanos pasākumam, kā ari pasākuma mentoriem un lektoriem (angļu valodā) pieejama šeit 

Pasākums notiks angļu valodā.

]]>
http://www.boot.lv/latvija/startup-weekend-riga-klusti-par-uznemeju-54-stundas/feed 0
Pretsmēķēšanas aplikācija iCoach palīdz dzīvot bez tabakas http://www.boot.lv/software/pretsmekesanas-aplikacija-icoach-palidz-dzivot-bez-tabakas http://www.boot.lv/software/pretsmekesanas-aplikacija-icoach-palidz-dzivot-bez-tabakas#comments Wed, 22 Apr 2015 06:07:32 +0000 http://www.boot.lv/?p=90986 Katru gadu 31.maijā Pasaules Veselības organizācija atzīmē Pasaules pretsmēķēšanas dienu (World No Tobacco Day), lai informētu sabiedrību par tabakas kaitīgo ietekmi uz veselību un samazinātu tabakas patēriņu visā pasaulē. Pēc pērnā gada Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņa “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” katrs trešais no vairāk nekā 431 000 reģistrētajiem kampaņas dalībniekiem  atmeta smēķēšanu.

Eiropas Komisijas kampaņas pamatā ir īpaši izstrādāta tiešsaistes aplikācija iCoach, kuras uzdevums ir palīdzēt atmest smēķēšanu 24 – 35 gadus jauniem Eiropas iedzīvotājiem.

Šogad kampaņas “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” galvenais uzdevums ir atgādināt smēķētājiem kādas ir priekšrocības, dzīvojot bez tabakas: labāka veselība, finansiāls ietaupījums, kas kopumā nozīmē – dzīves kvalitātes uzlabošanos tiem, kas atmet šo kaitīgo ieradumu. Katra indivīda smēķēšanas atmešana kopumā samazina Eiropas veselības aprūpes sistēmas un ekonomikas finansiālo slogu.

Veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrukaitis (Vytenis Andriukaitis) uzsver: „Katru gadu ap 700 000 cilvēku Eiropas Savienībā mirst no tabakas. Vairāk cilvēku iet bojā dēļ smēķēšanas, nekā auto negadījumu, noziegumu un narkotiku lietošanas rezultātā. Tieši tāpēc es iestājos par aktīvāku Eiropas Savienības institūciju iesaistīšanos tabakas izraisītu slimību seku samazināšanā. To plānots īstenot ar normatīvajiem regulējumiem un izpratnes veicinošo kampaņu “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” sadarbībā ar dalībvalstu organizācijām un starptautiskiem partneriem”.

„Šobrīd ap 90% gadījumu cilvēki uzsāk smēķēt nepilngadīgi. Lai gan katrs otrais smēķētājs mirst priekšlaicīgi (10-20 gadus agrāk) no smēķēšanas izraisītas slimības, atmest ir ļoti grūti. Pēc Eurobarometer datiem, Latvijā smēķē 36% pieaugušo (>15 gadiem). Īpaši skumja, varētu pat teikt – traģiska, ir situācija pusaudžu vidū. Pēc Global Youth Tobacco Survey 2011. gada datiem, Latvijā 76,2% skolēnu (13-15 gadu vecumā) kādreiz ir pamēģinājuši smēķēt, savukārt, regulāri jebkādu tabakas izstrādājumu lieto 40,5% (zēni – 39,4%, meitenes – 41,4%), no tiem 27,4% ir uzsākuši smēķēt pirms 10 gadu vecuma, 65,5% vēlas atmest smēķēšanu un 64,5% ir mēģinājuši (!) atmest pagājušā gada laikā. Šie dati raksturo sabiedrības kopējo vienaldzīgo attieksmi pret smēķēšanas nodarīto postu.”, komentē asoc. prof. Alvils Krams, Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs, piebilstot: „Cīņa pret smēķēšanu ir smaga cīņa par pusaudža domāšanu. Svarīgākais ir nesākt smēķēt! Un šajā cīņā palīdzēt var personības, kas ir autoritāte tieši pusaudzim.”

Tabakas lietošana ir Eiropas Savienībā lielākais veselības apdraudējums, ko var novērst. Lai gan pēdējos gados ir gūti vērā ņemami panākumi, smēķētāju ES joprojām ir daudz — smēķē 28% no iedzīvotāju kopskaita un 29% no 15–24 gadus vecajiem jauniešiem Eiropā.

iCoach: interaktīva smēķēšanas atmešanas programma

Jaunā un uzlabotā iCoach versija ir digitāls veselības veicināšanas rīks, kas pieejams gan tiešsaistē, gan kā mobilā aplikācija, kas bezmaksas lejupielādējama Apple un Android ierīcēs. iCoach ir izstrādāts 23 valodās (tostarp latviešu valodā) un pieejams 28 Eiropas Savienības valstīs.

]]>
http://www.boot.lv/software/pretsmekesanas-aplikacija-icoach-palidz-dzivot-bez-tabakas/feed 11
LG Latvijas tirgū laiž jaunos 4K UHD televizoru modeļus ar webOS 2.0, tostarp arī Prime UHD http://www.boot.lv/tehnika/lg-latvijas-tirgu-laiz-jaunos-4k-uhd-televizoru-modelus-ar-webos-2-0-tostarp-ari-prime-uhd http://www.boot.lv/tehnika/lg-latvijas-tirgu-laiz-jaunos-4k-uhd-televizoru-modelus-ar-webos-2-0-tostarp-ari-prime-uhd#comments Tue, 21 Apr 2015 09:49:18 +0000 http://www.boot.lv/?p=90981 LG Electronics (LG) paziņojis par jaunā televizoru klāsta pieejamību Latvijā. Nākamo mēnešu laikā klientiem tiks nodrošināta iespēja izvēlēties no daudzpusīga 4 sēriju klāsta, kurā tiks iekļautas vairāk nekā 65 jaunu UHD televizoru modeļu variācijas. Lielākā daļa jauno modeļu aprīkoti ar uzņēmuma jaunāko webOS 2.0 Smart TV platformu. Savukārt premium Prime UHD televizoru sērija ietver jaunāko LG klāsta papildinājumu – Quantum Dot tehnoloģiju.

LCD fona apgaismojuma priekšā novietojot Quantum Dot klājumu ar nanokristāliem, kuru izmērs svārstās no 2 līdz 10 nanometriem, tiek panākti būtiski sasniegumi krāsu reprodukcijas kvalitātes un vispārējā gaišuma ziņā. Tā kā nanokristāli izstaro ārkārtēji spilgtas krāsas, Quantum Dot tehnoloģija spēj uzlabot jau tā satriecošās LG 4K ULTRA HD ekrānu īpašības par vairāk nekā 30% attiecībā uz krāsu reprodukciju salīdzinājumā ar parastajiem LCD/LED televizoriem.

LG ULTRA HD televizori nodrošina pirmšķirīgu 4K izšķirtspēju ar IPS 4K paneļiem. Šie ekrāni spēj atainot attēlu krāsu dinamiku tuvu oriģinālajai kvalitātei, vienlaikus nodrošinot satriecoši plašu skatīšanās leņķi. LG True Black Control tehnoloģija uzlabo kontrastu un rada tumšāku, dziļāku melno toni. Tāpat jauninājums 2015.gadā televizoru modeļiem ir LG Natural Color funkcija, kas minimizē krāsas reprodukcijas kļūdas, kamēr Contrast Optimizer maksimizē krāsu kontrastu un gaišumu.

Sekojot pasaules tendencei, kurā patērētāji mēdz izvēlēties televizorus ar lielākiem ekrāniem, LG arī Latvijā piedāvās plašāku UHD televizoru modeļu klāstu ar ekrānu izmēriem no 40 līdz 79 collām. LG jaunais ULTRA Slim dizaina koncepts, kas ticis integrēts atzinīgi novērtētajā CINEMA SCREEN dizainā, ir svarīgs faktors televizora spējām nodrošināt padziļinātu skatīšanās pieredzi.

Papildus attēla kvalitātes uzlabojumiem jaunais televizoru klāsts arī aprīkots ar LG atjaunināto Smart TV platformu webOS 2.0. Jaunā platforma ir īpaši izstrādāta, lai pastiprinātu svarīgākās funkcijas, kas atrodamas pašreizējās paaudzes Smart televizoros, tādējādi nodrošinot vienreizēju lietotāju pieredzi, kurai nav līdzvērtīgas, konkurējošas sistēmas. webOS 2.0 balstās uz 3 pīlāriem – vienkārša savienošana, vienkārša pārslēgšana un vienkārša izpētīšana, tādējādi vienkāršību un ērtību paceļot pilnīgi jaunā līmenī, vienlaikus pārvaldot vairāk satura iespējas kā līdz šim. Ielādes laiks ticis samazināts pat par 60% un piekļuve saturam padarīta ievērojami ērtāka un ātrāka. Tāpat jauninājums webOS 2.0 platformā ir My Channels funkcija, kas nodrošina iespēju lietotājiem individuāli pielāgot savus iecienītākos televīzijas kanālus. Savukārt Quick Settings funkcija ļauj skatītājiem veikt izmaiņas, nepārtraucot programmu.

lg-8-series

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/lg-latvijas-tirgu-laiz-jaunos-4k-uhd-televizoru-modelus-ar-webos-2-0-tostarp-ari-prime-uhd/feed 6
YouTube API jauninājuma dēļ video servisa aplikācijas nedarbosies vairākās 2012. gadā ražotās un vecākās ierīcēs http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/youtube-api-jauninajuma-del-video-servisa-aplikacijas-nedarbosies-vairakas-2012-gada-razotas-un-vecakas-ierices http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/youtube-api-jauninajuma-del-video-servisa-aplikacijas-nedarbosies-vairakas-2012-gada-razotas-un-vecakas-ierices#comments Tue, 21 Apr 2015 07:46:49 +0000 http://www.boot.lv/?p=90977 Ieraksts YouTube atbalsta vietnē liecina, ka sākot no 20. aprīļa, tiek atjaunota YouTube API, kā rezultātā populārā video servisa aplikācijas nedarbosies uz atsevišķām ierīcēm, kas vecākas par 2012. gadu.

Ja tavu iPhone, iPad vai iPod Touch darbina iOS 7 vai jaunāka Apple mobilo ierīču operētājsistēmas versija, tad uztraukumam nav pamata, savukārt, ja tava ierīce ir vecāka, tad piekļūt YouTube varēsi, izmantojot tīmekļa pārlūku. Otrās paaudzes un vecāku Apple TV lietotājiem, diemžēl šobrīd vairs nav iespējas skatīties YouTube video.

Sony un Panasonic Smart TV lietotājiem, kuru ierīču tīmekļa pārlūki atbalsta flash vai HTML5 būs iespēja izmantot YouTube servisu tieši no tīmekļa pārlūka.

YouTube sola turpināt uzlabot un atjaunināt oficiālo servisa aplikāciju, kas pieejama lielākajā daļā 2013. gadā ražotu un jaunāku Smart TV, Blu-ray atskaņotāju, spēļu konsoļu un straumēšanas ierīču.

YouTube_logo_2013

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/youtube-api-jauninajuma-del-video-servisa-aplikacijas-nedarbosies-vairakas-2012-gada-razotas-un-vecakas-ierices/feed 6
Latvijas uzņēmumi lēni mākoņa tehnoloģiju ieviešanā http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvijas-uznemumi-leni-makona-tehnologiju-ieviesana http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvijas-uznemumi-leni-makona-tehnologiju-ieviesana#comments Tue, 21 Apr 2015 06:23:47 +0000 http://www.boot.lv/?p=90971 Kamēr Eiropā 40 % mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) jau pašlaik izmanto mākoņskaitļošanas pakalpojumus, Latvijā tos lieto tikai 13 %, liecina izpētes kompānijas Ipsos Mori šī gada sākumā veiktā aptauja un SKDS apkopotās atbildes. Liela daļa Eiropas MVU aktīvi lieto attālās darba virsmas (44 %), datu apmaiņu mākonī (21 %) un citus pakalpojumus, kas dažādā veidā ir uzlabojuši darba vidi uzņēmumos.

Starptautiskās izpētes kompānijas Ipsos Mori veiktajā Eiropas mēroga MVU aptaujā par IT risinājumu ietekmi uz biznesa problēmu risināšanu un darba vidi uzņēmumu iekšienē atklājās, ka 91 % darbinieku ir pieeja darba informācijai arī privātajā e-pastā vai ar datu apmaiņas risinājumu starpniecību. Biznesa informācijas pieejamība ārpus darbavietas kopā ar mobilo ierīču lielo popularitāti izskaidro to, ka 23 % darbinieku regulāri izmanto iespēju strādāt ārpus ierastajām darba stundām un vēl 31 % to dara neregulāri. Kopā 83 % darbinieku norādīja, ka ir sasniedzami ārpus darba stundām.

Tomēr Ipsos Mori aptaujā vairums darbinieku atzina, ka viņi ir labi sabalansējuši darbu un privāto dzīvi (65 %), nedaudz vairāk nekā pusei norādot, ka viņiem ir gana daudz laika, ko veltīt ģimenei un ārpus darba aktivitātēm. Par to lielā mērā var pateikties tehnoloģijām — 55 % aptaujāto atzina, ka tehnoloģijas ļauj būt produktīvākam un elastīgākam, tādējādi palīdzot labāk atrast līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.

“Pašlaik Eiropā redzam, ka tieši mazie un vidējie uzņēmumi ir darba vides revolūcijas priekšgalā — no vienas puses šie uzņēmumi kļūst konkurētspējīgāki, jo ir vieglāk sasniedzami klientiem un veiksmīgāki iekšējā komunikācijā, savukārt no otras puses tie ļauj darbiniekiem atrast sev ērtākos un produktīvākos darba apstākļus, vietu un laiku,” saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Protams, tehnoloģijas neaizvieto komunikāciju un darbu klātienē, bet tās ļauj paveikt dažādus darbus, netērējot laiku ceļā vai meklējot papīra dokumentus mapēs. Tāpat varam vairāk nodoties darbam tajās dienas stundās, kad katrs individuāli esam produktīvāki. Statistika rāda, ka pats aktīvākais darbs notiek pirmdienās desmitos no rīta, bet vismazāk uzmanības tam sanāk veltīt otrdienās ap pulksten četriem.”

Latvijā mākoņskaitļošanas un mobilitātes risinājumi pagaidām vēl netiek plaši lietoti mazo un vidējo uzņēmumu vidū — saskaņā ar SKDS pētījuma datiem tos izmanto tikai 13 % aptaujāto uzņēmumu. No uzņēmumiem, kas pašlaik neizmanto šos IT risinājumus, ieviešanas procesā ir 1,3 %, iespējas apsver vēl 7 %, bet vairākumam (79,5 %) ieviešana nav tuvākajos plānos, savukārt vēl 12,2 % nebija skaidras atbildes.

Tomēr tie Latvijas uzņēmumi, kuros tiek lietotas mākoņskaitļošanas tehnoloģijas, apzinās to priekšrocības — 49,3 % piekrīt, ka mākoņskaitļošana ļauj ietaupīt uz IT resursu uzturēšanas izmaksām, 71,1 % norāda, ka dati mākonī nevar pazust, un 72,5 % zina, ka, nezaudējot savu informāciju, var atteikties no pakalpojuma vai mainīt pakalpojumu sniedzēju.

Viens no neseniem veiksmīgiem mākoņskaitļošanas tehnoloģiju ieviešanas piemēriem ir Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA), kas šādi sasniedza gan savus mērķus IT infrastruktūras optimizācijā, pateicoties Office 365 ieviešanai, gan arī darba efektivitātes un caurskatāmības ziņā, ieviešot a/s Datorzinību centrs izstrādāto, uz Office 365 bāzes veidoto dokumentu vadības sistēmu.

“Tā kā mūsu augstskolā strādā 270 darbinieku, un mums ir 8 filiāles Latvijas reģionos, bija svarīgi rast risinājumu, kas uzlabotu informācijas un dokumentu apriti un nodrošinātu iespēju uzdot uzdevumus un sekot to izpildei. Jau pirmajā tikšanās reizē mēs sapratām, ka Datorzinību centra standartizētā, uz Office 365 bāzētā dokumentu vadības sistēma par 95 % atbilst mūsu organizācijas vajadzībām un piedāvātais produkts ir kvalitatīvs un moderns. Kā ļoti būtisku priekšrocību mēs uzskatām šī produkta elastību, jo, augot mūsu nākotnes prasībām, mēs noteikti vēlēsimies papildināt sistēmas funkcionalitāti, kas būs viegli izdarāms,” atzīst Jānis Avotiņš, RPIVA rektora padomnieks IT jautājumos.

Starptautiskā tirgus izpētes kompānija Ipsos Mori šī gada pirmajā ceturksnī aptaujāja mazo un vidējo uzņēmumu darbiniekus 16 Eiropas valstīs.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS šī gada martā aptaujāja 750 dažādu nozaru uzņēmumu darbiniekus visā Latvijā.

]]>
http://www.boot.lv/tehnologijas-2/internets/latvijas-uznemumi-leni-makona-tehnologiju-ieviesana/feed 0
Divi vīrieši viens otru sadur, strīdoties par to, kas labāks – iOS vai Android http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/divi-viriesi-viens-otru-sadur-stridoties-par-to-kas-labaks-ios-vai-android http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/divi-viriesi-viens-otru-sadur-stridoties-par-to-kas-labaks-ios-vai-android#comments Mon, 20 Apr 2015 06:00:07 +0000 http://www.boot.lv/?p=90967 Strīdi starp Android un iOS platformu lietotājiem sākās līdz ko iznāca šo operētājsistēmu darbinātie viedtālruņi. Šie strīdi lielākajā daļā gadījumu ir bezjēdzīgi un smieklīgi, izteiktie argumenti ir bērnudārza līmenī un reti starp minējumiem par kādas platformas lietotāja seksuālo orientāciju, reliģiju vai mentālo stāvokli, dzirdami vērā ņemami argumenti.

Līdz šim gan nebija dzirdēts, ka mūžīgie Apple pret Android kari būtu pārgājuši fiziskā vardarbībā, tomēr pateicoties grādīgo dzērienu ietekmei, strīds starp diviem istabas biedriem Tulsā, ASV beidzies ar abu varoņu hospitalizēšanu.

Kāda sieviete pie dzīvojamā kompleksa, auto stāvlaukumā pamanījusi asinīm klātu vīrietu, pēc kā izsaukusi policiju. Likuma sargiem izdevies noskaidrot, ka strīds izcēlies starp diviem istabas biedriem un tā iemesls ir gaužām smieklīgs – kura no viedtālruņu platformām ir labāka – iPhone vai Android.

Policija ziņo, ka abi vīrieši sasituši savas alus pudeles un viens otram ar tām iedūruši, tāpat arī viens pamanījies saplēst pudeli pret otra galva. Šobrīd abi vīrieši slimnīcā ārstē gūtos ievainojumus. Jāpriecājās, ka karstgalvju pulciņā nebija arī citu viedtālruņu platformu piekritēji, iespējams tad ievainoto skaits būtu vēl lielāks.

androidVSios-01

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/divi-viriesi-viens-otru-sadur-stridoties-par-to-kas-labaks-ios-vai-android/feed 21
Visas Asus X99 un Z97 pamatplates atbalsta NVMe http://www.boot.lv/tehnika/datortehnika-tehnika/visas-asus-x99-un-z97-pamatplates-atbalsta-nvme http://www.boot.lv/tehnika/datortehnika-tehnika/visas-asus-x99-un-z97-pamatplates-atbalsta-nvme#comments Mon, 20 Apr 2015 04:49:15 +0000 http://www.boot.lv/?p=90963 Asus paziņojuši par pirmo patērētāju klases pamatplašu līniju, kas atbalsta visas NVMe datu glabātuves opcijas, ieskaitot PCI Express, SFF-8639 un M.2, nodrošinot datu pārraides ātrumu līdz pat 32Gbit/s.

Pateicoties UEFI BIOS jauninājumam visām Asus X99 un Z97 pamatplatēm tiek nodrošināts NVMe atbalsts, izmantojot PCI Express un M.2 interfeisus. Visas uz X99 mikroshēmojumu balstītās pamatplates arīdzan atbalsta jaunākos 2.5 collu NVMe SFF-8639 SSD diskus, izmanotojot Asus Hyper Kit paplašinājuma karti.

Lai savai Asus pamatplatei uzstādītu pēdējo BIOS jauninājumu, apmeklē Asus lietotāju atbalsta vietni, sameklē savu pamatplates modeli un seko instrukcijām!

All ASUS X99 and Z97 motherboard support NVM Express

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/datortehnika-tehnika/visas-asus-x99-un-z97-pamatplates-atbalsta-nvme/feed 4
No šodienas Latvijā oficiāli uzsākta Samsung Galaxy S6 un Galaxy S6 Edge tirdzniecība http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/no-sodienas-latvija-oficiali-uzsakta-samsung-galaxy-s6-un-galaxy-s6-edge-tirdznieciba http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/no-sodienas-latvija-oficiali-uzsakta-samsung-galaxy-s6-un-galaxy-s6-edge-tirdznieciba#comments Fri, 17 Apr 2015 10:37:01 +0000 http://www.boot.lv/?p=90958 No 17. aprīļa Latvijā pieejami jaunie Samsung flagmaņi – Galaxy S6 un Galaxy S6 edge, ko GSMA (Starptautiskā mobilo operatoru asociācija) Barselonā atzinusi par labāko jauno mobilo ierīci 2015. gadā. Abi telefoni izceļas ar pārliecinošu veiktspēju un elegantu no metāla un stikla veidotu dizainu, turklāt Galaxy S6 edge ir pasaulē pirmais tālrunis ar izliektu ekrānu abos tā sānos.

Galaxy S6 un Galaxy S6 edge viedtālruņi ir apveltīti ar patlaban modernākajām Samsung tehnoloģijām, un to plānais un vieglais korpuss ir veidots no izturīgākā Corning Gorilla Glass 4 stikla. Tālruņiem ir arī uzlabota priekšējā un aizmugurējā kamera.

Tie ir vēl ērtāki un intuitīvāki lietošanā, turklāt atbalsta bezvadu uzlādi. Tālruņu klasiskā uzlāde ir pat pusotru reizi ātrāka nekā priekšgājējam Galaxy S5 viedtālrunim – ar 10 minūšu uzlādi ierīci iespējams lietot 4 stundas. Abos modeļos iekļauti arī uzlaboti drošības risinājumi.

„Līdz ar Samsung jauno viedtālruņu ienākšanu Latvijas un pasaules tirgū ir domāts ne tikai par elegantu dizainu un augstvērtīgiem materiāliem, bet arī mobilo tehnoloģiju attīstības tendencēm. Piemēram, Samsung pētījums par to, ka tālruņu lietošana sapulču laikā tiek uzskatīta par nepieklājīgu, kalpojis par iedvesmu Galaxy S6 edge izliektā ekrāna izstrādei. Ar dažādu krāsu palīdzību var personalizēt kontaktus, kas zvana laikā tiek attēloti uz ekrāna malas,” stāsta Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis atklāj: „Jaunie Samsung Galaxy S6 un Galaxy S6 edge, iespējams, ir šobrīd iekārojamākie augstas klases viedtālruņi. Tele2 klienti aktīvi izmantoja iespēju apskatīt jaunos viedtelefonus Tele2 klientu apkalpošanas centros pirms to nonākšanas pārdošanā, augsti novērtējot to tehniskās iespējas un dizainu.”

„Samsung Galaxy S6 un S6 edge viennozīmīgi ir vieni no gaidītākajiem flagmaņiem šajā gadā. Tiem ir ne tikai pārdomāts dizains, bet arī izcila funkcionālā specifikācija – it īpaši tas izceļas ar kameru un ātrās uzlādes iespēju. Bites klienti novērtēja iespēju apskatīt telefonu vēl pirms tas ir pieejams tirdzniecībā, kā arī vairāki desmiti klientu veica tālruņa rezervāciju, lai būtu droši, ka 17.aprīlī būs vieni no pašiem pirmajiem, kam būs iespēja iegūt šo ierīci savā īpašumā,” papildina BITE komunikācijas menedžere Anete Jansone.

Paralēli tehniskajiem uzlabojumiem Galaxy S6 sērija var lepoties ar plašām satura iespējām – lietotāji kopā ar ierīci saņem dāvanu komplektu, kurā iekļautas vairāk nekā 33 mobilās aplikācijas un spēles bez maksas. Populārākās no tām ir Endomondo, Deezer, Evernote, lairakstu The Economist un NewYorker Times elektroniskās versijas, Kindle for Samsung, Airbnb, Shazam Encore, VSCO cam un citas.

Samsung Galaxy S6 mazumtirdzniecības cena ir no 699 eiro (Galaxy S6 ar 32 GB atmiņu) atkarībā no izvēlēta modeļa un atmiņas lieluma. Iegādājoties ierīci, lietotājam būs iespēja bez maksas aktivizēt īpašo ekrāna apdrošināšanas pakalpojumu „Screen Care”.

Samsung_Galaxy_S6edge

]]>
http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/no-sodienas-latvija-oficiali-uzsakta-samsung-galaxy-s6-un-galaxy-s6-edge-tirdznieciba/feed 14
Canon prezentē Selphy CP1000 kompaktprinteri http://www.boot.lv/zinas/canon-prezente-selphy-cp1000-kompaktprinteri http://www.boot.lv/zinas/canon-prezente-selphy-cp1000-kompaktprinteri#comments Fri, 17 Apr 2015 06:58:00 +0000 http://www.boot.lv/?p=90954 Šodien Canon iepazīstina ar SELPHY CP1000 – jaunu foto kompaktprinteri, kas ļauj ātri un viegli izgatavot laboratorijas kvalitātes fotogrāfijas mājās un ne tikai. Ar jauno SELPHY CP1000, kas spēj izdrukāt jūsu mīļākos attēlus nieka 47 sekundēs1 tieši no kameras2, USB vai atmiņas kartes, katrai fotogrāfijai var piešķirt īpašu vērtību. SELPHY CP1000 ietilpst 6,8 cm (2,7 collu) pagriežamais LCD ekrāns, kurā apvienota vienkārša lietojamība un izcila izdrukas kvalitāte. Turklāt ar papildaprīkojumā ietverto akumulatoru, CP1000 ir izcils pārnēsājamais foto printeris.

Izdrukājiet savas mīļākās fotogrāfijas bagātīgās un spilgtās krāsās

Ar īpaši augstas kvalitātes izdrukām, pateicoties progresīvajai krāsu sublimācijas tehnoloģijai, SELPHY CP1000 nodrošina augstas izšķirtspējas fotogrāfijas, izmantojot 16,7 miljonus krāsu. Lai nodrošinātu vēl labāku drukas skaidrību, CP1000 ietverta arī Auto Image Optimize funkcija, kas paspilgtina zilās debesis un skaistos saulrietus, novērš krāsu pleķus un kontrastus, kā arī sarkano acu efektu un citus traucējumus. Smooth Skin režīms paredzēts ideālu pašbilžu un grupu fotogrāfiju iegūšanai. Tas novērš sejas nepilnības, lai ikreiz iegūtu satriecošas fotogrāfijas.

Pilnīga vadība radošai brīvībai

Tā kā tas spēj vadīt uz drukas galviņas esošās tintes lentei padoto karstumu, SELPHY CP1000 piedāvā četru krāsu izdrukas apdares bez nepieciešamības izmantot citu papīru vai apdrukājamos materiālus. Funkcijas ietver glancētu pārklājumu izdrukām, kuru mūžs būs līdz 100 gadiem, kā arī trīs daļēji glancēta pārklājuma variācijas, traipu un pirkstu nospiedumu novēršanai uz fotogrāfijām, lai tās varētu nodot no rokas rokā.

Neatkarīgi no tā, vai jums ir vajadzīgs standarta pastkartes lieluma attēls vai cits izmērs, piemēram, 50 x 50 Instagram™ tipa vai kredītkartes izmēra izdruka, SELPHY CP1000 sniedz jums brīvību radīt fotogrāfijas pēc savas patikas. SELPHY CP1000 piedāvā arī ID fotogrāfiju drukāšanas iespēju 43 iepriekš iestatītos lielumos, kas ir ideāls risinājums maziem birojiem vai pasākumiem, kad jums steidzami nepieciešams izdrukāt ID piespraudes. Turklāt ar iespēju izdrukāt divu atšķirīgu izmēru ID attēlus uz vienas loksnes, kā arī ar ID kadrēšanas un griešanas vadlīnijām, kas uzlabo rūpīgumu un precizitāti, katrai izdrukai ir minimāli papīra zudumi.

SELPHY CP1000 Connected Camera Postcard Tray LCD Up White

SELPHY CP1000 galvenās priekšrocības:

 • Kompakts un pārnēsājams foto printeris – izcils mājās un ārpus tās
 • Ātra un vienkārša drukāšana no kameras, USB vai atmiņas kartes
 • Iemūžiniet atmiņas ar ilgmūžīgām laboratorijas kvalitātes izdrukām
 • Apdares izvēle ar standarta foto papīru
 • Radiet ID fotogrāfijas vispārpieņemtajos standarta izmēros

1 47 sekundes 4 x 6 standarta izdrukām

2 Pieejams kamerām ar iespējotu PictBridge

]]>
http://www.boot.lv/zinas/canon-prezente-selphy-cp1000-kompaktprinteri/feed 0