Pālekt uz saturu


Visvairāk ieteiktais saturs


#1453836 Pārdod sadaļas noteikumi

Pievienoja Žaks Noriss 30 August 2011 - 14:52

INFO
Sludinājumi tiek izskatīti 2 darba dienu laikā kopš ievietošanas un tiek pieņemts lēmums par publicēšanu.

Drīkst pārdot tikai sev piederošas un rīcībā esošas, ļoti vēlams, ar tehniku saistītas mantas. Nederēs teksts no sērijas "dators nav mans, es tikai sludinājumu ieliku" vai "pēc nedēļas pārdošu lietotu datoru".

Netiks apstiprināti to lietotāju topiki, kuriem brīdinājuma līmenis būs 40%.

Sadaļas noteikumu neievērošana tiks novērtēta ar brīdinājumu pēc administrācijas ieskatiem. Tas īpaši attiecas uz svarīgāko punktu neievērošanu - precīzu virsraksta nenoformēšanu, cenas nenorādīšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu.

Par iespējamajiem uzmetieniem vai nekorektu pircēja/pārdevēja attieksmi/darbību lūdzu nekavējoties informējiet foruma administrāciju, izmantojot pogu REPORT attiecīgā sludinājuma tēmā.

NEPIECIEŠAMS
Izveidojot tēmu vēlams izmantot tagus, atzīmējot pārdodamās mantas. Ja nav mantai atbilstoša taga, izmantojam tagu Pārdod [cits]

Jāsniedz pēc iespējas sīkāks preces apraksts, ļoti vēlama bilde un/vai links uz ražotāja lapu. Jāinformē arī par preces garantijas esamību / neesamību, kā arī defektiem.

Jānorāda izsmeļošs preces nosaukums, apraksts un cena. Cenai jābūt adekvātai. Uzskrūvētas cenas variet piedāvāt ss.lv auditorijai. Frāzes "cena runājama" un "piedāvājiet savu cenu" NAV cenas aizstājēji. Jebkurā izsolē vienalga tiek nosaukta sākuma cena kā sākuma punkts. Sludinājumi, kuri nesatur cenu, netiks apstiprināti.

Ļoti vēlams ir norādīt preces atrašanās vietu, piegādes vai nosūtīšanas pa pastu iespējas un nosacījumus.

Pēc preces pārdošanas pārdevējam vēlams aicināt foruma administrāciju tēmu dzēst/slēgt. (Tas nepieciešams, lai nepiesārņotu forumu ar nedzīviem pārdošanas sludinājumiem un nemaldinātu biedrus par mantas esamību. Kā arī, lai netraucētu pārdevēju ar jautājumiem par mantām, kuras jau sen pārdotas. Tas ir jūsu pašu interesēs.)

 

Vismaz 25 aktīviem postiem forumā.

NEDRĪKST
Nav atļauta komercdarbība un saimnieciskā darbība, pirms sludinājuma ievietošanas nesaskaņojot to ar foruma administrāciju!

Ar komercdarbību saprotam nevis savas mantas pārdošanu, bet organizētu uzņēmējdarbību. Pazīmes:

 • preces "tikko no veikala, neatvērtā iepakojumā";
 • preces vairākos eksemplāros;
 • bieža, regulāra viena īpašnieka dažādu preču pārdošana.

Kategoriski aizliegts ievietot savus pārdošanas sludinājumus citu foruma biedru izveidotajos pārdošanas sludinājumos. Visi "pielīmētie" sludinājumi tiks dzēsti, pretenzijas pieņemtas netiek. Katram pārdevējam ir jāveido sava tēma.
PAPILDUS INFO
Jo kvalitatīvāk jūs noformēsiet savus sludinājumus, jo ātrāk tos apstiprinās un ātrāk pārdosiet. Laiks, ko potenciālie pircēji pavada, cenšoties saprast, ko jūs vispār te mēģināt pārdot, nestrādā Jūsu labā.


 • slapinatajs, ChaosPope, princ_fm un 83 citi iesaka


#1326885 Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)

Pievienoja Didzis 22 March 2010 - 13:32

Pa brīvdienam veicu nelielu "labratorijas darbu" http://fotki.lv/lv/M...ments-30297445/ Vienlaicīgi salīdzināju Selteka TC-402SD(paldies foruma biedram RIDAO), Flexbox T202HDCX un TVSTAR http://fotki.lv/lv/M...ments-30297451/ Nepievērsu uzmanību aparātu pults pogu krāsai,elektrības patēriņam, aparātu dizainam, u.t.t. jo tās lietas aprakstītas neskaitāmas reizes :sarkasms: Tātad visi aparāti tika pieslēgti vienlaicīgi vienai antenai caur signāla vajinatāju un spliteri uz četrām izejām(vienai izejai bija pieslēgts milivoltmetrs) http://fotki.lv/lv/M...ments-30297446/ Samazinot signālu vispirms parstāja radīt Selteka, tad TV STAR un visilgak stabili bildi rādija Flexbox. Flexbox jūtība bija par 3-4dB augstāka par pārejiem aparātiem. Flexbox uztvērējam vienīgajam bija normāls signāla līmeņa un kvalitātes indikators. StAR un Selteka indikatori rāda pilnīgos "papagaiļos" un nav izmantojami antenas regulēšanai. Tālāk pārbaudīju noturību pret traucējošu signalu. Caur spliteri no analogā TV signāla ģenerātora padevu signālu uz visiem uztvērējiem http://fotki.lv/lv/M...ments-30297450/ Visātrāk uz traucējumu reaģēja Flexbox un pārstāja rādīt. Ar traucējumiem visilgak "cīnijās" Selteka. Tad tika pārbaudīta noturība pter mobilā telefona traucējumiem http://fotki.lv/lv/M...ments-30297448/ Šajā testā vissliktākai rezultāts bila Selteka uztverējam. Tuvinot antenai zvanošu mobilo telefonu, Selteka pārstāja rādīt, bet Flexbox un STAR uztvērējus mobīlais signals pilnīgi nekādīgi neietekmēja . Tad starp antenu un uztvērējiem tika izmēģināti daždi platjoslas pastiprinātāji http://fotki.lv/lv/M...ments-30297449/ Tiklīdz tika izmantots pastiprinatās, tā no mobilā telefona visi uztvērēji momentāli bija "mierā". Nebija svarīgi, vai pastiprinātājs bija prpfesionāls Terras stipreklis, vai poļu lētā antenas plāksnīte .Vienīgais variants, kad mobilais telefons uz 66 kanāla nespēja traucet uztveršnai bija izmantojot vienkanāla selektīvu pastiprinatāju http://fotki.lv/lv/M...ments-30297447/ Diemžēl uz vienu kanālu ir ļoti grūti panākt ideālu signāla linearitāti un, izmantotais pastiprinatājs, signāla kvalitāti neuzlaboja, bet traucējumi to arī nespēja ietekmet. Tautai ļoti populars ir mīts, ka pastiprinātājs uzlabo uztveršanu. Pārbaudīju arī to. Tika testeti: Terra HA 126,HA 013, MA004, Spaun NV120F, TRIAX T-TA24B un ANPREL SWA9001. Vissliktāk "uzvedās" pastiprinātāji ar lielu pastiprināsnas koeficientu un piemēram HA126 ar34dB pastiprinajumu drīzāk pasliktināja uztveršanu, nevis to uzlaboja. Jāatdzīst(man ta slikās neticami) bet poļu ANPREL plāksnīte ar 1,7dB trokšņu līmeni tiešām uzlaboja signāla uztveršanu un pat par kādiem 6-8dB.Žēl, ka pie rokas nebija neviena pastiprinātāja ar mazāku trokšņa līmeni.
Tiem, kuriem neinteresē tehniskās nianses-secinājumi:
Neviens no testētajiem uztvērējiem nav ideāls un katram ir savas labās un sliktās īpašības. Vislabākie uztveršnas parametri viennozīmīgi ir Flexbox T202HDCX un tikai šim uztvērējam vienīgajam ir normāls signāla un kvalitātes indikātors.Selteka TC-402SD savukart uzvar ar iespeju ierakstīt bildi, bet TV SAR kā bija viduvejiba tā arī palika- rāda un tā ir vienīgā labā šī aparāta īpašība :sarkasms:
Nav vēlama antenas pastiprinātāju izmantošana, jo pie labas antenas tas galīgi nav vajadzīgs. Ja izmanto vienkāršu antenas pastiprinātāju, tad tikai "meža vidū" un ar trokšņu līmeni zem 2dB. Protams var izmantot pastiprinatāju ar noformētu frekvenču raksturlīkni līdz 862MHz. Tirgotāji to sauc par mobilo telefonu filtru. Neredzu gan tam nekādu jēgu, ja pie labas 15dB antenas, kura atrodas istabā, 45km attāluma no raidītaja var bez pastiprinatāja pieslēgt četrus uztvērējus un tad arī vēl ir signala rezerve.
 • ImissimI, Devil_Inside, Zoom un 39 citi iesaka


#1428699 Pamācība: kā izveidot offline navigācijas kartes savam Androīdam

Pievienoja Artanis 08 May 2011 - 16:14

Labdien!

Jau iepriekš pateikšu - ja esi slinks, galīgi nesanāk ņemšanās ar softiem, bet ļoti gribi sev offline Latvijas kartes, uzsit PM - gan jau sarunāsim ka par šokolādi tev uztaisīšu.. :grin:

Ievads
Es esmu viens no tiem Androīdu īpašniekiem, kas pieejama WiFi pārklājuma zonā atrodas trīs ceturtdaļas laika, kad tālrunī tiešām nepieciešams internets, un tādēļ neredz nepieciešamību pieslēgt fiksētu vai apjoma datu plānu, jo no tā vienkārši nav jēgas. Toties viena lieta, ko bez datu pieslēguma neiespējami izdarīt, ir Google Maps vai citas online navigācijas/karšu aplikācijas izmantošana braucot vai ejot kaut kur. Attiecīgi tika meklēts risinājums offline karšu pārlūkam ar atrašanās vietas un pārvietošanās vektora indikāciju, ar ko varētu izveidot un izmantot Gūgles karti offline.

Manas izvirzītās prasības pret risinājumu bija –
 • Obligāti bezmaksas risinājums (gan karšu kešošanas programma uz kompja, gan aplikācija tālrunī)
 • Iespēja izvēlēties tikai tos kartes apgabalus, ko man vajag, un izvēlēties, cik lielā detalizācijā tos gribu
 • Iespēja iekešot gan gūgles gan Microsoft Maps, un pārslēgties starp tām tālrunī
 • Labs interfeiss tālruņa aplikācijai (pinch pirkstu žests zoomam, iespēja pārslēgties uz landscape horizontālo skatu ja braucu ar auto, iespēja aplikācijā atzīmēt vietas, automātiskā kartes grozīšana atkarībā no debespuses)

Izmantotās aplikācijas
Pēc apmēram divas stundas ilgiem klejojumiem pa forumiem, atsauksmju un ieteikumu lasīšanas, nosecināju, ka ērtākā bezmaksas kombinācija ir rMaps aplikācija Androīdam, un Mobile Atlas Creator (MAC) softs uz datora. Būtība – ar MAC softu datorā izvēlos kartes apgabalus, mērogu, un izgatavoju offline kartes priekš telefona, tad tās ielādēju aparātā, nokonfigurēju rMaps, lai tās lasītu, un aidā klejojumos pa pasauli.

Tad nu ķeramies klāt:

________________________________________________

Lejupielādējam Mobile Atlas Creator versiju ne jaunāku par 1.8c (!): vislabāk izmantojiet šepat kā pielikumu pievienoto. Jaunākā 1.9 MAC aprīkota ar kaut kādu stulbu ierobežojumu, kas neļauj izmantot Google kartes priekš kešošanas. Šāda ierobežojuma savukārt nav drusku vecākajā 1.8c versijā, un tādēļ izmantosim to.

Pievienotais fails  Mobile Atlas Creator 1.8bcnav.zip   1.54MB   1009 Lejupielādēto skaits

Lejupielādējam rMaps aplikāciju savam androīdam ar šo QRkodu (vai atrodam App Marketā):
rmaps.png

Lejupielādējam JAVA SQL moduli sqlitejdbc-v056.jar: šeit

Uzinstalējam MAC 1.8c softu, lejupielādējam SQL moduli, iemetam tajā pašā direktorijā, kur MAC 1.8c.


rmaps_01.jpg
Lejupielādēto MAC atarhivējam jaunā mapē iekš Program Files foldera. Turpat ieceļam arī lejupielādēto SQL moduli. Uztaisām šortkatu un propertijos ieliekam lai vienmēr laistu programmu kā administrators, vai arī vienkārši laižam programmu kā admins.


rmaps_02.jpg
karšu izejas formātu uzstādam rMaps SQL. Ja nepajautā pie palaišanas, tad to var norādīt arī vēlāk.


rmaps_03.jpg
Izvēlamies izmantoto karšu dzinēju. Es dodu priekšroku Google Maps vai Microsoft Maps. Pārējās Latvijā ir ļoti zemā kvalitātē vai arī neprecīzas.


rmaps_04.jpg
Te sākas konfigurācijas daļa – ar peles rullīti var piezūmot karti un kartes augšpusē blakus slaiderim apskatīties, kāds ir konkrētais zoom’a līmenis. Ja karti vajag lai orientētos pilsētā un/vai pastaigai ar kājām, jāizvēlas sākot ar vismaz 16 līmeni. Ja tikai lai ar autiņu pa šoseju skrietu un pilsētu atrastu, pietiek ar 11 līmeni. Es parasti izvēlos no 16 līdz 9 līmenim – tādā veidā es noklāju visus tuvinājuma līmeņus sākot no attāla vietas skata, lai vispār saprastu maršrutu un virzienu, līdz pat tuvākajam ielu skatam. Katrs veidojot karti līmeņus un apgabalus var izvēlēties pēc nepieciešamības un brīvās vietas kartē.

Orientējoši aizņemamā vieta – visa Rīga tuvākajā 17. zoom līmenī (no 9 līdz 17 līmenim) aizņem ap 50MB. Visa Latvija 10.līmenī tikai priekš navigācijas uz šosejām 6MB. Jelgavas karte tuvākajā 17.līmenī – 15MB. Ja vieta kartē atļauj, un ja sanāk bieži vien braukāt pa Latviju (kā manā gadījumā), tad iesaku nepažēlot nepilnus 800MB, un uztaisīt visas Latvijas karti 15.līmenī (ko arī daru šajā pamācībā). Tas nodrošinās to, ka nonākot jebkurā Latvijas mazpilsētā man vienmēr būs ielu līmeņa karte.

Apvelkam kartē vajadzīgo kartes apgabalu (manā gadījumā visu Latviju), kreisā sāna izvēlnē atzīmējam nepieciešamos zoom līmeņus. Lai mana karte būtu universāla sākot no navigācijas uz šosejas, līdz pat pastaigai ar kājām, es izvēlos visus līmeņus no 9 līdz 15. Šitik detalizēta karte sanāks ap 800MB liela, bet tā kā 8GB atmiņas kartes mūsdienās jau ir standarts, tad tā nav problēma.

Vēl, lai taupītu tālruņa resursus navigācijas laikā, izvēlos opciju lai standarta 256x256 pikseļu kartes flīzīšu vietā dators uzģenerētu karti no lielākām – 1024 pikseļu lielām flīzēm. Tas nodrošinās mazāku atmiņas patēriņu un attiecīgi palielinās baterijas laiku tālrunim. Der atzīmēt, ka šī funkcija uz pusi paildzinās kartes veidošanas procesu, kā arī lai to izmantotu priekš MAC programmas ir jānoslauc divi papildus moduļi –

jai_core.jar (lejupielādējam šeit)
un
jai_codec.jar (lejupielādējam šeit)

Ja tiek veidotas nelielas kartes (kādai pilsētai atsevišķi vai tikai Latvijas šoseju karte mazā zoom līmenī), vai arī ja navigācija telefonā tiks izmantota reizi gadā pārgājienā, tad šī papildfīča ar flīžu izmēra mainīšanu nav īsti vajadzīga, jo tikai aizņems lieku laiku.
Abus lejupielādētos moduļus ir jāiemet MAC direktorijā iekš Program Files mapes. Programma tos atradīs pati. Izvēlamies PNG 256 krāsu kompresiju (ievērojami ietaupa vietu salīdzinot ar pilnkrāsu karti), un flīzes izmēru 1024px.

Ievēro! Ja tālrunim ir lēns procis, labāk neeksperimentē ar flīžu mērogošanu. Tas ir ieguvums tikai gadījumos, ja tālrunis ir ātrs.


rmaps_05.jpg
Tālāk ierakstam kartes fragmenta nosaukumu, manā gadījumā „Visa Latvija” un klikšķinam „add selection”. Tad pārliecināmies, vai atlasa formāts ir rMaps SQL, un voalā – klikšķinām Create, un varam iet taisīt kafiju vai skatīties filmu.

rmaps_06.jpg
Pēc pieredzes – uz 10Mbit Lattelecom pieslēguma ar MAC softa settingos norādītiem 10 paralēliem slotiem, visa Latvijas karte taisījās apmēram stundu un 20 minūtes.

rmaps_07.jpg
Kad karte ir gatava, izveidoto *.sqlitedb failu pārkopējam uz tālruni - iekš SD kartes izveidojam mapi ar ceļu "[telefona karte]/rmaps/maps/" un tajā iekopējam failu.


rmaps_08.jpg
Tad varat uzinstalēt rMaps uz sava Android tālruņa, ja to vēl neizdarījāt.


rmaps_09.jpg
Palaižot rMaps, un nospiežot Manu taustiņu uz tālruņa, atvērsies izvēlne ar sešām pogām. Varat pēcāk pieregulēt priekš sevis settingus, bet pašlaik mūs interesē Maps sadaļa – sospiežam to,un atvērsies saraksts ar pieejamajām kartēm.

rmaps_10.jpg
Pašā saraksta augšpusē būs kartes ar piedēkli „Custom ..” – tās arī būs jūsu ielādētās, offlainā pieejamās kartes.

rmaps_11.jpg
Izvēlaties savu izveidoto karti, un uz priekšu. Te var ļaut vaļu iztēlei – piemēram, ja regulāri atrodaties tikai divās pilsētās, tad varat atsevišķi uztaisīt vienu karti vienai un otru otrai, vai arī pirms kāda brauciena, piemēram, uztaisīt karti tikai konkrētajam apgabalam.

Ja ir kādi jautājumi, komentāri, lūgtum – mēģināšu palīdzēt. :)
Pārējiem biedriem – cerams ka pamācība noderēs, un līdzīgas drīzumā varēs lasīt arī no jums.
 • Senteevs, Zoom, frii un 36 citi iesaka


#1264974 Ziemassvētku ziedojums sīčiem 2009 !

Pievienoja NormaalsCilveeks 19 October 2009 - 12:50

Laiks skrien un drīz būs Ziemassvētku prieki klāt ...
Pienācis laiks kārtējai būtistu ziedojumu akcijai “Ziemassvētku ziedojums sīčiem 2009”
2007. gadā palīdzējām Istalsnas bērnunamam iekārtojot virtuvi, kur sīči var mācīties ēst pagatavot.
2008. gadā Gaujienas bērnunamam iekārtojām spēļu istabu un velosipēdus.
2009. gadā palīdzam Alsungas novada bērnunamam "Zīļuks" sagādājot desmit divstāvīgās bērnu gultiņas.

Ziedotāji :

(vārdu neizpaužot) 50.00
Dust Angel 50.00
Gestapo 6.66
Mr. Nejēga 13,33
kragun 30,00
Mezhavecis 10.00
Devil_Inside 20.00
yuppio 10.01
Leshij 20.01
Aleksejs 100.00
Jozziks 15.00
tomy007 100.01
Sergejs 25.00
GNU 10.00
The_Saint 10.00
Vipsis 30.00
D.D.D 5.00
eziitiss 20.00
MarcisB 20.00
Hrjum 20.00
Vipsis 50.00
LOSHULIGANOS 25.00
Gestapo 6.66
Tā pat vien 10.00
Jānis Ķuze 5.00
Ernests Dreimanis 35.00
ulcha 5.00
Mazulis 10.00
paulis 10.24
izbijis būtists 10.00
VIPSIS 50.00
LAURAISS 15.00
VIL 100.00
JANISK 10.00
ĢIRTS 80.00
TOMS22 5.00
ggg97 5.00
Killerbiz 50.00
Marss 10.00
OSSCAR 30.00
Maix 25.00
zaap 10.00
OTO 50.00
EG 50.00
Kristīne 30.00
Kristaps 10.00
tt2t 25.00
andot 10.00
AIG 10.00
gugi 15.00
Killerbiz 50.00
MarcisB 20.00
Juris Malinens 5.00
Andris Zeiļa 50.00

Kopā Ls 1446.92
 • Senteevs, ImissimI, Zoom un 34 citi iesaka


#1453221 Datoru komplektācijas dažādās cenu grupās

Pievienoja TaPaKaH 28 August 2011 - 20:30

Pedejaa laikaa uzpeld daudz lidzigu "komplektacija lidz X Ls" topiku - lai vienu un to pashu lietu neapspriest vairakas reizes - piedavaju turet un apspriest visparigas bazes (optimizejamas katram atseviskam gadijumam) shii topikaa.

pedejais update - 24.11.2013

<200€ sistembloks trivialam darbibam:

~61€ = AMD E-350 procesors + matesplate
~20€ = 2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~48€ = InWin mITX korpuss ar 250W barosanas bloku
Kopaa ~187€

Opcijas:
+7€ = 4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks

~68€ = Intel Celeron 847 procesors + matesplate
~19€ = 2Gb DDR3-1333 SODIMM operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~48€ = InWin mITX korpuss ar 250W barosanas bloku
Kopaa ~193€

Opcijas:
+7€ = 4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks

~37€ = AMD A4-4000 procesors
~41€ = ASRock FM2A55M-DGS matesplate
~20€ = 2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~36€ = Inter-Tech mATX korpuss ar "500W" barosanas bloku
Kopaa ~192€

Opcijas:
+7€ = AMD A4-5300 procesors
+9€ = AMD A4-6300 procesors
+6€ = ASRock FM2A75M-DGS matesplate (ar USB3 un SATA3)
+20€ = otrais 2Gb DDR3-1333 atminjas modulis
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<270€ sistembloks ar uzsvaru darbam / procesora jaudai:

~99€ = Intel Core i3-3240 procesors
~34€ = ASRock H61M-VG3 matesplate
~40€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~36€ = Inter-Tech mATX korpuss ar "500W" barosanas bloku
Kopaa ~267€

Opcijas:
+11€ = ASRock B75M-DGS matesplate (ar USB3 un SATA3)
+28€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<320€ sistembloks ar uzsvaru spelem / videokartes jaudai:

~37€ = Intel Celeron G1620 procesors
~34€ = ASRock H61M-VG3 matesplate
~40€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~88€ = Radeon HD7770 videokarte
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Gigabyte mATX korpuss
~25€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~310€

Opcijas:
+10€ = Pentium G2020 procesors
+14€ = Pentium G2030 procesors
+11€ = ASRock B75M-DGS matesplate (ar USB3 un SATA3)
+17€ = GeForce GTX650 Ti videokarte
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<320€ sistembloks ar uzsvaru darbam / procesora jaudai:

~104€ = AMD FX-6300 procesors
~37€ = Gigabyte GA-78LMT-S2P matesplate
~68€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Gigabyte mATX korpuss
~25€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~334€

Opcijas:
+18€ = AMD FX-6350 procesors (oficiali atbalstits tikai ar apakshaamineto matesplati)
+13€ = ASRock 980DE3/U3S3 matesplate (ar USB3 un SATA3)
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<375€ sistembloks ar uzsvaru spelem / videokartes jaudai:

~50€ = Pentium G3220 procesors
~42€ = MSI H81M-E33 matesplate
~40€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~126€ = Radeon R7-260X videokarte
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Gigabyte mATX korpuss
~30€ = Chieftec 500W barosanas bloks
Kopaa ~374€

Opcijas:
+28€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+14€ = Radeon HD7850 videokarte
+22€ = GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB videokarte
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<375€ sistembloks ar uzsvaru darbam / procesora jaudai:

~160€ = Core i5-4430 procesors
~42€ = MSI H81M-E33 matesplate
~68€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Gigabyte mATX korpuss
~25€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~381€

Opcijas:
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks


<430€ sistembloks "visam", uzlabojams specifiskam prasibam

~104€ = Core i3-4130 procesors
~42€ = MSI H81M-E33 matesplate
~68€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~105€ = GeForce GTX650 Ti videokarte
~44€ = Seagate 500Gb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Gigabyte mATX korpuss
~25€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~430€

Opcijas:
+9€ = Seagate 1Tb cietais disks

Uzlabojums "darbam":
+55€ = Core i5-4440 procesors

Uzlabojums "spelem":
+21€ = Radeon R7-260X videokarte
+35€ = Radeon HD7850 videokarte
+43€ = GeForce GTX 650 Ti Boost 2GB videokarte
+53€ = GeForce GTX 660 videokarte
+5€ = Chieftec 500W barosanas bloks

Dargakam komplektacijam jau parasti naak individualas prasibas (vel jaudigaka videokarte, virstakteshana, SSD/lielaks HDD, ipashs USB/PCIe/PCI portu skaits, klusums utt.) un kadu visparigo risinajumu bus uzrakstit gruti.
 • serioussam909, emalja, Code un 31 citi iesaka


#1539427 Dators iekritis vannā.

Pievienoja drunk_lizard 02 August 2012 - 07:46

iesaku veersties pie psihiatra.
 • VIL, wellstar, Mežavecis un 27 citi iesaka


#1452452 var uzklokot psu?

Pievienoja drunk_lizard 25 August 2011 - 14:51

Drīzuma iegādāšos jaunu vga, un tagadējais psu ir bik par vāju.
thermaltake 470w it kā labs, bet wati biš pa maz , tā nu domaju līdz ~650w ir reāli uzklokot? Cpu/vga uzklokot nav problēma, bet esmu dzirdējis,ka psu arī viegli padodas klokošanai, kāds var par to sīkāk pastāstīt?


avots

 • Zoom, serioussam909, DJWoX un 26 citi iesaka


#1400687 Muskuļu treniņš mājas apstākļos

Pievienoja Verneris no Rīgas 08 January 2011 - 22:18

a es esmu paalii!!!
 • jopciks, versatile, wxy un 26 citi iesaka


#1431099 Kur pazudis Fotomeistars?

Pievienoja Fotomeistars 20 May 2011 - 01:31

tik nevajag safanoties par mr. Fotomeistars, kā par ko ideālu - ne mazums klientu iesvīda, domādami, ka vairs savas kameras neredzēs ...


Neviens nav ideāls. Es savas kļūdas apzinos. Šiem cilvēkiem cenšos kompensēt manis sagādātās neērtības - neņemot neko par remontu (ja arī detaļu izmaksas bijušas 20ls) u.tml. Man ir kauns palikt parādā. Arī ja gadās kļūdīties remonta gaitā, kļūdas cenšos labot - pat ja eju mīnusos. Ir redzēti servisi, kuri atdod aparātu atpakaļ maisiņā - "mēs nevarējām, mums kaut kas nesanāca" vai tamlīdzīgi (reāli gadījumi iz dzīves) - man būtu vienkārši kauns. Esmu arī bez maksas konsultējis cilvēkus gan par aparātiem, gan remontiem utt, pat svētdienā plkst. 23.30. Domāju, ka nav daudz meistaru, kas bez maksas būtu ar mieru tā "tērēt" savu brīvo vai darba laiku (zvana kā uz veikalu, konsultējas pusstundu, kādu aparātu pirkt vai tamlīdzīgi). Arī parasti neņemu maksu par diagnostiku vai ņemu simbolisku samaksu par maziem darbiem, pretēji pazīstamo meistaru praksei "izspiest pēc iespējas vairāk sulas no katra remonta" un samuldēt dajebko lai tikai izspiestu vismaz 10ls par kādu sīkumu, jo itkā "esot jāizjauc viss aparāts". Var jau būt, ka savā ziņā tas ir pareizāk. Es vismaz cilvēkam sejā skatoties nediršu, ka man tur būšot viss aparāts jāizārda un kas vēl, ja tā nav taisnība. Esmu arī taisījis tādus defektus, kurus citi nemaz nevēlas uzņemt labot (tikai mainīt konkrēto detaļu). Gadās arī ka nosēžu pāris dienas, bet remonts ir nesekmīgs - tādā gadījumā es arī neprasu naudu, bet ja cilvēks dod - neatsaku (lai gan ir izņēmumi).

Protams, ir noteikti kādi izņēmumi, lai gan uz sitiena neatceros. Iespējams, biju saguris no tā visa - vairāk kā divus gadus ar to visu ņēmos katru dienu. Darbnīcā, mājās, vakaros, naktīs, brīvdienās. Vislaik kāds zvana, vislaik kaut kur jāskrien, par kaut ko jāstreso. Nu nav tas darbs, kurā atsēdi astoņas stundas, ej mājās un atpūties. Vislaik kaut kas jādara un jāskraida apkārt. Bet kad vēl beigās saproti, ka esi kārtīgos mīnusos, saproti, ka ir kaut kas jāmaina.


Bet - katrs pats ir atbildīgs par savu rīcību, katrs pats izvēlas ceļu, ko iet. Pats pie visa esmu vainīgs.

Vēlreiz vēlos atvainoties visiem, kuriem sagādāju neērtības. Zinu, ka vajadzēja to visu teikt un rīkoties agrāk, bet kādu laiku biju noizolējies - vajadzēja pabūt vienam. Un vēlreiz - manas problēmas, kuru dēļ nevienam nebija jācieš. Bet ja kādam vēl ir kaut kas pie manis, lūdzu sazināties ar mani.
 • Peleecis, raiviic, Mežavecis un 21 citi iesaka


#1435612 nozagta laptopa atrašana?!

Pievienoja Firza 11 June 2011 - 22:34

Šāda tēma ir gari un plaši apspriesta krievu forumos, un gala secinājums ir tāds, ka atrast un atgūt nozagto datoru ir tuvas nullei.

Pat, ja izdosies atrast nozagtā datora jauno īpašnieku, lai to atgūtu ir:
1) Jāpierāda, ka vispār ir notikusi zādzība, nevis vecais īpašnieks to pats pārdeva, uzdāvināja, zaudēja kāršu spēlē vai aizmirsa sabiedriskajā transportā
2) Jāpierāda, ka atrastais dators tiešām ir Tavs, nevis „ļoti līdzīgs tam, ko man nozaga”. Bet pierādīt to nemaz nav tik viegli kā pirmajā brīdi var likties. Tas, ka cilvēkam uz rokas ir datora pirkuma dokumenti un ražotāja dokumentācija, neko nepierāda, pat, ja pirkuma dokumentos ir ierakstīti datora numurs. Veikala pirkuma čeks, garantijas talons un citi papīri pierāda vienīgi to, ka cilvēkam uz rokas ir šādi papīri, bet tie neapliecina to, ka šis cilvēks ir datora īpašnieks (var taču, viens cilvēks pārdot citam cilvēkam datoru, vispār bez papīriem, bet tas nenozīmē, ka datora īpašnieks vēl ar vien ir cilvēks, pie kura atrodas datora pirkuma čeks un citi papīri).
3) Pat tad, ja izdosies atrast nozagto datoru un pierādīt, ka tas tiešām ir Tavs datoru. Lai to atgūtu būs jāiziet cauri tiesas procesam, un atgūt datoru varēs vienīgi pēc tiesa procesa beigām, jo, kamēr ilgst tiesa, dators ir lietiskais pieradījums.
4) Tiesas procesu var uzsākt vienīgi pret personu, kura ir izdarījusi zādzību. Ja zaglis datoru jau paspēja pārdot, tad atgūt to no jaunā datora īpašnieka to vairs nav iespējams. Labākajā gadījumā, tiesa datora zaglim var piespriest atmaksāt cietušam radušos zaudējumus, bet konfiscēt datoru no jaunā īpašnieka nav nekāda juridiska pamata.
 • VIL, Zoom, maize un 23 citi iesaka


#1368783 DIY 9 minūšu marinētājs

Pievienoja marciss 27 August 2010 - 21:35

Labs vakars!
Jau sen bija ieintereseejis shis 9 minuushu marineetaajs, bet 45ls par to izdot neeesmu gatavs. Patiesiibaa no fizikas viedokja tur parasts vakuums, kas galjas poraam liek "suukt" sevii iekshaa marinaadi. Tad nu jaarada pasham savs vakuums :) Uzreiz gribu piemineet, ka pashlaik pa fikso uztaisiiju tikai taadu kaa testa variantu, ja metode patiks, uztaisiishu gliitaaku. Atpakalj pie lietas.
Kas buus nepiecieshams:
Burka parastaa, man pie rokas bija 3L
0318220.jpg
Burkas vaacinjsh
127969925940.jpg
VacuVin viina vakuuma korkjis iegaadaajams viina veikalos, es pirku Gemossaa, 2gab pa 1.69Ls
073200.jpg
VacuVin vakuuma pumpiits Dabuujams arii Gemossaa, pats pirku saimnieciibas prechu veikalaa Briiviibas 100 pa 1,- Ls(skjiet, ka panjeemu peedeejo)
vacu_vin_wine_pump_-_2_sealers.jpg
+veel kautkaads nazis.

 • Njemam burkas vaacinju un apziimeejam korkjiisha kontuuru uz vaacinja.
 • Ar nazi izgriezham daudz maz regulaaras formas apliiti.
 • Spiezham iekshaa vakuumkorkjiiti, paaraak var neaizrauties ar to dziljumaa iespiezhanu, jo vakuums "iesuuks" to cik dzilji vajadzees.
Pa lielam arii viss. Tagad burkaa ielejam uudeni un uzliekam vaacinju. Vajadzeetu izskatiities shitaa:
IMG_1018.JPG
Kad uudens ieliets, ar pumpiiti izkachaajam aaraa gaisu un apgriezham otraadi, lai redzeetu vai ir hermeetisks (ja nav naaks burbulji). Lai gan ieprieksh uzskatiiju, ka shie vaacinji nav hermeetiski, man par briinumu gaisu nelaida arii peec 30 min.
Paraleeli gatavoju arii ar skruuveejamo vaaku citam traukam:
IMG_1013.JPG
IMG_1028.JPG
Bet te kaa jau metaals nav hermeetisks, jaanjem talkaa silikons, kas kaartiigi nozhuus peec paaris dienaam tikai.

Ok, metam galju iekshaa, klaat garshvielas utt, kaartiigi izpupmeejam gaisu un lai galja saak vilkt to visu iekshaa, varam paripinaat butku pa griidu lai vienmeeriigaak garsha tiek klaat:
IMG_1019.JPG
Peec minuuteem 10mit nolaizham gaisu un metam uz pannas virsuu (protams, ka uz grilla labaak, bet nu nebija man pie rokas grills tagad):
IMG_1021.JPG
Ko, cik ilgi un kaa cept, paliek katra pasha zinjaa. Manaa gadiijumaa sanaaca ljoti suliigs (kad paargriezu, sulinja krietni teceeja laukaa) un miiksts steika gabals:
IMG_1023.JPG

Nu luuk arii 9minuushu marineetaajs, ko censhaas mums notirgot pa 45ls, tikai krietni leetaak, ~3 LVL.
 • versatile, andza, Jeasus un 19 citi iesaka


#1372006 Rapidshare.com atverts Premium registracija.

Pievienoja Nettwerk 10 September 2010 - 16:54

Visiem kas lieto, vai velas lietot ir atverta registracija uz Premium kontu: http://rapidshare.com/index.html
 • Ghost_az, marciss, Grisha un 18 citi iesaka


#1446383 Ar ko atšķiras virtual core un real core un kas tie vispār ir?

Pievienoja Vilx- 03 August 2011 - 23:49

Senos laikos visi procesori bija "vienkodolu". T.i. viens CPU bija... viens CPU. Tas spēja vienlaicīgi izpildīt vienu programmu. Ja gribēji vienlaicīgi darbināt vairākas programmas, tām nācās savā starpā dalīt laiku, ko tās pavadīja CPU - vispirms viena programma mazliet padarbojās, tad otra, tad atkal pirmā, u.t.t. Bet jebkurā konkrētā brīdī CPU apstrādāja tieši vienu programmu. Mainot programmas savā starpā gana ātri, radās ilūzija, ka programmas darbojas vienlaicīgi.

Ja gribējās reāli darbināt 2 programmas paralēli, vajadzēja pirkt speciālas mātesplates, uz kurām varēja uzspraust 2 vai vairāk CPU. Taču tas bija (un joprojām ir) dārgs prieks, un to pārsvarā izmantoja tikai niknajos serveros, kuriem ātrdarbība bija ļoti svarīga.

Tehnoloģijām attīstoties CPU ražotāji sāka ražot CPU, kas darbojās aizvien ātrāk un ātrāk (tika celti MHz un GHz), taču pēc kāda laika tas viss atdūrās pret fundamentāliem fizikas likumiem, kas šādu attīstības ceļu vairs neļāva iet. Kā redzi, mūsdienās visi CPU joprojām strādā aptuveni 2-3GHz robežās, un augstāk nekāpj. Var jau ar varu uzdzīt šos CPU arī līdz 4 un 5 GHz, bet tad vajag ļoti kvalitatīvu čipu, un mežonīgu dzesēšanu (kā arī mežonīgs enerģijas patēriņš). Masveida ražošanai šāda pieeja nav derīga.

Taču CPU ātrumu kaut kā vajag uzlabot, jo tirgus iet uz priekšu, programmas un cilvēki kļūst prasīgāki. Nevarot padarīt vienu CPU ātrāku, ražotāji ķērās pie nākamā loģiskā trika - vienā CPU ievietot vairākus CPU. T.i. uz viena un tā paša silikona kristāla uzlikt divus CPU. Rezultāts ir fundamentāli tāds pats, kā senajos laikos ar dārgajām mātesplatēm un diviem CPU, taču viena CPU izmaksas sanāk lētākas, un arī mātesplates var taisīt vienkāršākas, jo uz tās nepieciešams izvietot tikai vienu čipu un to apkalpojošo elektroniku. Šajā virzienā arī notiek attīstība šobrīd, piedāvājot CPU, uz kuriem reāli atrodas 2, 3, 4, 6 un līdz pat 8 "kodoli".

Un marketinga cilvēki var teikt, ka jaunais CPU ir "divreiz ātrāks nekā vecais", jo uz tā reāli ir divi CPU virsū. Protams, tas neļaus jebkurai vienai programmai strādāt ātrāk, taču divas programmas vienlaicīgi patiesi strādās divreiz ātrāk, jo nebūs savā starpā "jākaujas" par viena CPU izmantošanu. Un eksistē jau arī dažas tādas programmas, kuras patiesi spēj izmantot visus šos kodolus vienlaicīgi. Tās tad reāli sadala darbu vairākās "apakšprogrammās" un darbina tās paralēli. Bet, nu, protams, tādi softi nav daudz, un tad tur programmētājiem ir pie tā īpaši jāpiedomā, lai tā uztaisītu.

Hyperthreading, jeb "virtuālie kodoli" bija tāds kā pusceļš starp vienkodola CPU un vairākkodolu CPU. To vari iztēloties kā CPU-siāmas dvīni. Tam ir itkā divi kodoli, kuriem tomēr ir kopīgas daļas. Kamēr katrs kodols izmanto savas lietas, tikmēr viss notiek paralēli, bet, kad vajag izmantot kopīgās lietas, tad vienam kodolam jāgaida uz otru. Tā kā biki ātrdarbības uzlabojums ir, bet ne tuvu tik liels, kā divu reālu kodolu gadījumā. Taču šādu CPU uzražot ir vēl lētāk, nekā CPU ar diviem reāliem kodoliem (jo tur tomēr ir kopīgas daļas). Tāpēc arī vispirms parādījās CPU ar Hyperthreading, un tikai pēc tam - ar reāliem vairākiem kodoliem.
 • versatile, Dzonis, Artanis un 15 citi iesaka


#1451006 kāpēc lietojat sociālos portālus?

Pievienoja janka71 20 August 2011 - 20:51

Draugiem.lv lai apskatītu meitas jauno "boifrendu"
"Phonebook" lai kontaktētos ar pārējiem radiem un draugiem :whistle3:
Caur tviteru kontrolēju meitu cik daudz dzērusi un caur yurtubi skatos kā dzērusi
 • Peleecis, Zuxters, Mežavecis un 14 citi iesaka


#1434323 Spēļu programma

Pievienoja Vilx- 04 June 2011 - 22:44

(Atruna: ar spēļu izstrādi neesmu nodarbojies; zemāk rakstītais ir tas, ko pats par šo tēmu esmu izzinājis)

Ļoti kompleksi; spēles veidošanā iesaistītas ļoti daudzas programmas. Jau pareizi esi identificējis, ka 3D modeļus veido ar 3ds max vai kādu tā analogu (piem. Maya vai Blender), un pēc tam konvertē uz kādu spēlei saprotamu formātu. Taču tekstūrām izmanto arī Adobe Photoshop un varbūt pat vēl kādu citu rīku. Tāpat arī daudzi specefekti ir jāprogrammē (jāraksta šeideri), un tur ar pliku dizainēšanu nepietiek. Šeideri tiek rakstīti HLSL vai GLSL valodās, kas ir līdzīgas C valodai, un kompilēti ar īpašu kompilatoru.

Ar skaņu un mūziku ir tas pats, tikai tur es pat nezinu, kas ir standarta softi. Pieļauju, ka tur nav izteiktu līderu.

Pati programmēšana tradicionāli notiek C++ valodā, jo... tādas ir stipras tradīcijas. Un cilvēkiem daudz pieredzes ar to. Programmēšanai C++ valodā ir daudz rīku; Windows vidē viens no populārākajiem ir Microsoft Visual Studio. Uzdrošināšos apgalvot, ka tas ir arī viens no labākajiem rīkiem. Nezinu, kādi rīki tiek izmantoti, lai programmētu konsoles (Xbox, PS3, Wii, utml.) Ir aizdomas, ka arī tā pati Visual Studio, bet noteikti jau būs arī alternatīvas. Linux/Mac vidē būs vēl kas cits, par ko es neko nezinu.

Taču C++ valodā tiek uzrakstīta tikai pati "endžīne" un tai atbilstošais "tūlsets" (rīks, ar kuru veidot spēles pasauli). Augstāka līmeņa lietas (piem. dialogus, personāžu uzvedību, AI, utml.) parasti mēdz programmēt kādā skriptošanas valodā. Te nav vienotas izvēles, var dzirdēt daudz dažādus vārdus. Python un Lua gan laikam ir diezgan populāri šodien. Principā to visu var programmēt arī tajā pašā C++ (un AI reizēm arī tā dara), taču vieglāk ir sadalīt darbus un veidot līmeņus, ja šie skripti nav jāpārkompilē katru reizi, kad tos pamaina. Dinamiskajām skriptošanas valodām ir tā priekšrocība, ka skriptus var pamainīt pat nepārtraucot pašu spēli, tādējādi atvieglojot līmeņu izstrādātāju darbu. Tāpat arī programmēt šādās valodās ir vienkāršāk nekā C++. Ja rodas jautājums - "A kāpēc tad arī visu pārējo nerakstīt šajā valodā?" - tad atbilde ir - ātrdarbība. Līmeņu skriptiem nav nepieciešama īpaša ātrdarbība, bet 3D renderēšanai gan ir. Attiecīgi arī šāds darbu sadalījums.

Nu, un pa ceļam jau arī tiek izmantoti dažādi citi, ar spēli varbūt tieši nesaistīti, bet procesā visādi nepieciešami softi - versiju kontrole, dažādi teksta redaktori (Notepad++ utml.), failu salīdzinātāji, testēšanas rīki (bugtrackeri, automatizētie testi), dokumentēšanas rīki (Word, Excel, utml.), kalkulatori un matemātikas softi, un daudzas citas lietas.
 • VIL, Zoom, Artanis un 15 citi iesaka


#1568078 Ministra Ķīļa ideja par planšetēm skolās

Pievienoja Koalīcija 10 November 2012 - 18:28

Neesmu es vecs, bet laikam vecmodīgs gan..
Manuprāt, tas viss velk uz "nemāk neko citu kā tikai bakstīt ar pirkstu" paaudzi. Baigais "progress". Pēc gadiem cilvēks (cilvēks parastais) nebūs spējīgs ar rokām darināt neko, pat ne rakstīt, jo būs pieradis, ka visu var "uzbaxtīt". [īsts pokesapnis] Un tiklīdz baxtāmdēlis nomirst tā akal jāpērk par desmitiem vai simtiem bakšu kkāds i-štrunts, jo bez tā pat vairs sasveicināties nemāk. Tas protams nozīmē lielo $$$$ lielajiem vēderiem.
Ja rokraksta attīstīšana vienlaikus stimulē/attīsta bērna smadzenes, tad, ko attīsta tupa pirksta bakstīšana?
Toč nelabi paliek un šis ir mans 5dienas pļū*iens!
 • Zoom, Peleecis, versatile un 13 citi iesaka


#1362523 Padoms: BOOT ieteiktās datora komplektācijas

Pievienoja Izliecies 02 August 2010 - 12:59

Šeit būs pieejamas datora komplektācijas, kas, izņemot pirmo, galvenokārt paredzētas spēlēm.

Disklaimeris: nepiesieties par sliktām mātesplatēm. Šie komplekti paredzēti, lai tos varētu salikt kopā un par tiem aizmirst - tātad parastam lietotājam, kuram interesē tikai tas, lai viņš par savu naudu varētu maksimāli labi spēlēt spēles. Tā kā tādiem dažnedažādās funkcijas, ko mātesplašu ražotāji mēdz iekļaut savos produktos, nav nepieciešamas, tika izvēlētas pašas lētākās mātesplates, kas pilda vien, varētu teikt, "hosta" funkciju.

Ls 200

Šai komplektācijai nav atsevišķas videokartes, tāpēc spēlēm tas nebūs paredzēts. Ja datoru izmanto internetam, mācībām, lai skatītos filmas un klausītos mūziku, kā arī šad tad pačatotu Skype, look no further! Šis būs ideāls komplekts iepriekšminētajām darbībām: tam ir divkodolu procesors, 2GB operatīvās atmiņas, 500GB cietais disks, kā arī mātesplate ar jaudīgāko AMD iebūvēto videokarti, kurai turklāt ir SidePort atmiņa, kas nozīmē, ka videokarte lieki neaizņemsies no operatīvās atmiņas. Šim datoram nebūs problēmu arī ar Full HD materiāla atskaņošanu.

Jāpiebilst, ka operatīvā atmiņa nestrādās ar specifikācijā norādītajiem 1333MHz un CL9, bet gan ar 1066MHz un CL7. Tas tāpēc, ka Athlon II X2 procesoru atmiņas kontrolieris defaultā atbalsta tikai tādas frekvences. Bet nav ko uztraukties; datora darbību tas nekādi neietekmēs.

MB: ASRock M3A785GM-LE/128M AM3
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0GHz
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CTG-350-80P
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 250

Šim komplektam jau ir pievienota atsevišķa videokarte, tāpēc varam runāt arī par ne pārāk prasīgām spēlēm. Barošanas bloks nomainīts uz nedaudz jaudīgāku. Nevajag šaubīties par mātesplates un procesoru savietojamību, jo, lai gan mātesplate ir balstīta uz AM2+ ligzdas, tā ir salīdzinoši nesen izlaista un atbalsta arī visus jaunākos AM3 procesorus bez BIOS atjaunināšanas.

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0GHz
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Sapphire Radeon HD 5670 512MB
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec APS-450S
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 300

Trīskodolu procesors, par 32% jaudīgāka videokarte nekā iepriekšējā komplektācijā un vēl nedaudz jaudīgāks barošanas bloks.

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Athlon II X3 440 3.0GHz
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Asus Radeon HD 5770 512MB
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec APS-500S
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 350

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Athlon II X3 440 3.0GHz
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Gigabyte GeForce GTX 460 768MB OC
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec APS-500S
Case: Compucase 6T Micro-ATX

Ls 400

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Phenom II X4 945 3.0GHz
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Gigabyte GeForce GTX 460 768MB OC
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CFT-650-14CS
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 450

Vēl jaudīgāks un nu jau četru kodolu procesors. Šajā gadījumā spēlēm palīdzēs arī tā L3 cache, kas iepriekšējo komplektāciju procesoros nebija. Videokarte ir par 20% jaudīgāka nekā iepriekšējā komplektācijā, kā arī ir virstaktēta jau rūpnīcā un pamanās pietuvoties ļoti tuvu savai 1GB versijai jaudas ziņā. Bez tam šajā komplektācijā bija iespējams iekļaut jau 4GB operatīvās atmiņas.

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Phenom II X4 945 3.0GHz
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Gigabyte GeForce GTX 460 768MB OC
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CFT-650-14CS
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 500

MB: ASRock N68C-S UCC AM2+
CPU: AMD Phenom II X4 945 3.0GHz
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: Asus Radeon HD 5850 1GB
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CFT-650-14CS
Case: Compucase 6T Micro-ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 600

Pati jaudīgākā komplektācija. Vairāk naudas spēļu datorā vienkārši nav vērts izgāzt, jo sanāks tikai pārmaksāt. Bez videokartes, kas ir par 25% jaudīgāka nekā GTX 460 un procesora, kas ir ideāls spēļu datoriem, šajā komplektācijā izdevās ievietot arī Samsung Spinpoint F3 1TB versiju.

MB: MSI P55-CD53 LGA1156
CPU: Intel Core i5 750 2.66GHz
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: MSI GeForce GTX 470 1280MB
HDD: Samsung Spinpoint F3 1TB
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CFT-750-14CS
Case: Compucase 6C ATX

-----------------------------------------------------------------

Ls 750

Es taču jau pie Ls 600 vērtās komplektācijas teicu, ka vairāk naudas nav vērts izgāzt, vai ne? Tad ko šeit dara šī komplektācija, jūs vaicāsit? Nu, par papildus Ls 150 ir iespējams sakomplektēt datoru ar SSD. Tas ievērojami samazinās spēļu ielādes laikus, kā arī liks krietni ātrāk startēties Windows un programmām. Tiesa, cietais disks gan atkal jānomaina atpakaļ uz 500GB versiju. Visādi citādi jaudas ziņā šis dators ne ar ko neatšķiras no sava priekšgājēja.

MB: MSI P55-CD53 LGA1156
CPU: Intel Core i5 750 2.66GHz
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9
VGA: MSI GeForce GTX 470 1280MB
HDD: Samsung Spinpoint F3 500GB
SSD: Western Digital SiliconEdge 128GB
---- Kingston 2.5" to 3.5" Brackets & Screws
ODD: LG Electronics DVD+/-RW
PSU: Chieftec CFT-750-14CS
Case: Compucase 6C ATX

-----------------------------------------------------------------

Iespējams, vēlāk pievienošu vēl sīkāk izdalītas komplektācijas (starp Ls 300 un Ls 450; starp Ls 450 un Ls 600), taču šīs pagaidām ir galvenās ar reālu jaudas pieaugumu, pārejot uz nākamo.

Ja vēlies iegādāties kādu komplektāciju, bet interneta veikalā tās vairs nav uz vietas vai pasūtot tev veikala darbinieki pasaka, ka preces nav, lūdzu ziņot par to man.
 • Norchello, DJWoX, ronalds_ un 13 citi iesaka


#1550476 Nopludināti VISI kredītkaršu PIN kodi.

Pievienoja Aleksejs 10 September 2012 - 17:57

Es šobrīd taisu lapu, kur varēs ievadīt savas kartes nymuru lun pin kodu, kas pateiks, vai konkrētais pinkods ir uzlausto sarakstā.
 • Vilx-, Peleecis, Sky_High un 12 citi iesaka


#1484774 Aparatūra skolas disenēm

Pievienoja Gestapo 27 December 2011 - 00:27

Muļķības, 4 s90 ar kādu stiprekli un būs ok, ka tik troksnis. Tāpat tur svarīgāk ir Ievas pupus pataustīt un ar puikiem bamsli iztukšot. Akustiskais gurmānisms lai paliek pusmūžam viesistabā :)
 • Grisha, edw, dzhonsons un 12 citi iesaka


#1461226 Kā pārbaidīt PCI-E slotu?

Pievienoja Vilx- 28 September 2011 - 17:12

PCI-E slotus ir grūti pārbaidīt. Bet, var, ja ļotiļoti klusiņām pielavās no aizmugures, kamēr viņi neskatās Tavā virzienā, un tad skaļi skaļi iebrēcas nelabā balsī.
 • VIL, Peleecis, wxy un 12 citi iesaka