Pālekt uz saturu


Visvairāk ieteiktais saturs


#1453836 Pārdod sadaļas noteikumi

Pievienoja Žaks Noriss 30 August 2011 - 14:52

INFO
Sludinājumi tiek izskatīti 2 darba dienu laikā kopš ievietošanas un tiek pieņemts lēmums par publicēšanu.

Drīkst pārdot tikai sev piederošas un rīcībā esošas, ļoti vēlams, ar tehniku saistītas mantas. Nederēs teksts no sērijas "dators nav mans, es tikai sludinājumu ieliku" vai "pēc nedēļas pārdošu lietotu datoru".

Netiks apstiprināti to lietotāju topiki, kuriem brīdinājuma līmenis būs 40%.

Sadaļas noteikumu neievērošana tiks novērtēta ar brīdinājumu pēc administrācijas ieskatiem. Tas īpaši attiecas uz svarīgāko punktu neievērošanu - precīzu virsraksta nenoformēšanu, cenas nenorādīšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu.

Par iespējamajiem uzmetieniem vai nekorektu pircēja/pārdevēja attieksmi/darbību lūdzu nekavējoties informējiet foruma administrāciju, izmantojot pogu REPORT attiecīgā sludinājuma tēmā.

NEPIECIEŠAMS
Izveidojot tēmu vēlams izmantot tagus, atzīmējot pārdodamās mantas. Ja nav mantai atbilstoša taga, izmantojam tagu Pārdod [cits]

Jāsniedz pēc iespējas sīkāks preces apraksts, ļoti vēlama bilde un/vai links uz ražotāja lapu. Jāinformē arī par preces garantijas esamību / neesamību, kā arī defektiem.

Jānorāda izsmeļošs preces nosaukums, apraksts un cena. Cenai jābūt adekvātai. Uzskrūvētas cenas variet piedāvāt ss.lv auditorijai. Frāzes "cena runājama" un "piedāvājiet savu cenu" NAV cenas aizstājēji. Jebkurā izsolē vienalga tiek nosaukta sākuma cena kā sākuma punkts. Sludinājumi, kuri nesatur cenu, netiks apstiprināti.

Ļoti vēlams ir norādīt preces atrašanās vietu, piegādes vai nosūtīšanas pa pastu iespējas un nosacījumus.

Pēc preces pārdošanas pārdevējam vēlams aicināt foruma administrāciju tēmu dzēst/slēgt. (Tas nepieciešams, lai nepiesārņotu forumu ar nedzīviem pārdošanas sludinājumiem un nemaldinātu biedrus par mantas esamību. Kā arī, lai netraucētu pārdevēju ar jautājumiem par mantām, kuras jau sen pārdotas. Tas ir jūsu pašu interesēs.)

 

Vismaz 25 aktīviem postiem forumā.

NEDRĪKST
Nav atļauta komercdarbība un saimnieciskā darbība, pirms sludinājuma ievietošanas nesaskaņojot to ar foruma administrāciju!

Ar komercdarbību saprotam nevis savas mantas pārdošanu, bet organizētu uzņēmējdarbību. Pazīmes:

 • preces "tikko no veikala, neatvērtā iepakojumā";
 • preces vairākos eksemplāros;
 • bieža, regulāra viena īpašnieka dažādu preču pārdošana.

Kategoriski aizliegts ievietot savus pārdošanas sludinājumus citu foruma biedru izveidotajos pārdošanas sludinājumos. Visi "pielīmētie" sludinājumi tiks dzēsti, pretenzijas pieņemtas netiek. Katram pārdevējam ir jāveido sava tēma.
PAPILDUS INFO
Jo kvalitatīvāk jūs noformēsiet savus sludinājumus, jo ātrāk tos apstiprinās un ātrāk pārdosiet. Laiks, ko potenciālie pircēji pavada, cenšoties saprast, ko jūs vispār te mēģināt pārdot, nestrādā Jūsu labā.


 • slapinatajs, ChaosPope, princ_fm un 93 citi iesaka


#1326885 Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)

Pievienoja Didzis 22 March 2010 - 13:32

Pa brīvdienam veicu nelielu "labratorijas darbu" http://fotki.lv/lv/M...ments-30297445/ Vienlaicīgi salīdzināju Selteka TC-402SD(paldies foruma biedram RIDAO), Flexbox T202HDCX un TVSTAR http://fotki.lv/lv/M...ments-30297451/ Nepievērsu uzmanību aparātu pults pogu krāsai,elektrības patēriņam, aparātu dizainam, u.t.t. jo tās lietas aprakstītas neskaitāmas reizes :sarkasms: Tātad visi aparāti tika pieslēgti vienlaicīgi vienai antenai caur signāla vajinatāju un spliteri uz četrām izejām(vienai izejai bija pieslēgts milivoltmetrs) http://fotki.lv/lv/M...ments-30297446/ Samazinot signālu vispirms parstāja radīt Selteka, tad TV STAR un visilgak stabili bildi rādija Flexbox. Flexbox jūtība bija par 3-4dB augstāka par pārejiem aparātiem. Flexbox uztvērējam vienīgajam bija normāls signāla līmeņa un kvalitātes indikators. StAR un Selteka indikatori rāda pilnīgos "papagaiļos" un nav izmantojami antenas regulēšanai. Tālāk pārbaudīju noturību pret traucējošu signalu. Caur spliteri no analogā TV signāla ģenerātora padevu signālu uz visiem uztvērējiem http://fotki.lv/lv/M...ments-30297450/ Visātrāk uz traucējumu reaģēja Flexbox un pārstāja rādīt. Ar traucējumiem visilgak "cīnijās" Selteka. Tad tika pārbaudīta noturība pter mobilā telefona traucējumiem http://fotki.lv/lv/M...ments-30297448/ Šajā testā vissliktākai rezultāts bila Selteka uztverējam. Tuvinot antenai zvanošu mobilo telefonu, Selteka pārstāja rādīt, bet Flexbox un STAR uztvērējus mobīlais signals pilnīgi nekādīgi neietekmēja . Tad starp antenu un uztvērējiem tika izmēģināti daždi platjoslas pastiprinātāji http://fotki.lv/lv/M...ments-30297449/ Tiklīdz tika izmantots pastiprinatās, tā no mobilā telefona visi uztvērēji momentāli bija "mierā". Nebija svarīgi, vai pastiprinātājs bija prpfesionāls Terras stipreklis, vai poļu lētā antenas plāksnīte .Vienīgais variants, kad mobilais telefons uz 66 kanāla nespēja traucet uztveršnai bija izmantojot vienkanāla selektīvu pastiprinatāju http://fotki.lv/lv/M...ments-30297447/ Diemžēl uz vienu kanālu ir ļoti grūti panākt ideālu signāla linearitāti un, izmantotais pastiprinatājs, signāla kvalitāti neuzlaboja, bet traucējumi to arī nespēja ietekmet. Tautai ļoti populars ir mīts, ka pastiprinātājs uzlabo uztveršanu. Pārbaudīju arī to. Tika testeti: Terra HA 126,HA 013, MA004, Spaun NV120F, TRIAX T-TA24B un ANPREL SWA9001. Vissliktāk "uzvedās" pastiprinātāji ar lielu pastiprināsnas koeficientu un piemēram HA126 ar34dB pastiprinajumu drīzāk pasliktināja uztveršanu, nevis to uzlaboja. Jāatdzīst(man ta slikās neticami) bet poļu ANPREL plāksnīte ar 1,7dB trokšņu līmeni tiešām uzlaboja signāla uztveršanu un pat par kādiem 6-8dB.Žēl, ka pie rokas nebija neviena pastiprinātāja ar mazāku trokšņa līmeni.
Tiem, kuriem neinteresē tehniskās nianses-secinājumi:
Neviens no testētajiem uztvērējiem nav ideāls un katram ir savas labās un sliktās īpašības. Vislabākie uztveršnas parametri viennozīmīgi ir Flexbox T202HDCX un tikai šim uztvērējam vienīgajam ir normāls signāla un kvalitātes indikātors.Selteka TC-402SD savukart uzvar ar iespeju ierakstīt bildi, bet TV SAR kā bija viduvejiba tā arī palika- rāda un tā ir vienīgā labā šī aparāta īpašība :sarkasms:
Nav vēlama antenas pastiprinātāju izmantošana, jo pie labas antenas tas galīgi nav vajadzīgs. Ja izmanto vienkāršu antenas pastiprinātāju, tad tikai "meža vidū" un ar trokšņu līmeni zem 2dB. Protams var izmantot pastiprinatāju ar noformētu frekvenču raksturlīkni līdz 862MHz. Tirgotāji to sauc par mobilo telefonu filtru. Neredzu gan tam nekādu jēgu, ja pie labas 15dB antenas, kura atrodas istabā, 45km attāluma no raidītaja var bez pastiprinatāja pieslēgt četrus uztvērējus un tad arī vēl ir signala rezerve.
 • ImissimI, Devil_Inside, Zoom un 39 citi iesaka


#1428699 Pamācība: kā izveidot offline navigācijas kartes savam Androīdam

Pievienoja Artanis 08 May 2011 - 16:14

Labdien!

Jau iepriekš pateikšu - ja esi slinks, galīgi nesanāk ņemšanās ar softiem, bet ļoti gribi sev offline Latvijas kartes, uzsit PM - gan jau sarunāsim ka par šokolādi tev uztaisīšu.. :grin:

Ievads
Es esmu viens no tiem Androīdu īpašniekiem, kas pieejama WiFi pārklājuma zonā atrodas trīs ceturtdaļas laika, kad tālrunī tiešām nepieciešams internets, un tādēļ neredz nepieciešamību pieslēgt fiksētu vai apjoma datu plānu, jo no tā vienkārši nav jēgas. Toties viena lieta, ko bez datu pieslēguma neiespējami izdarīt, ir Google Maps vai citas online navigācijas/karšu aplikācijas izmantošana braucot vai ejot kaut kur. Attiecīgi tika meklēts risinājums offline karšu pārlūkam ar atrašanās vietas un pārvietošanās vektora indikāciju, ar ko varētu izveidot un izmantot Gūgles karti offline.

Manas izvirzītās prasības pret risinājumu bija –
 • Obligāti bezmaksas risinājums (gan karšu kešošanas programma uz kompja, gan aplikācija tālrunī)
 • Iespēja izvēlēties tikai tos kartes apgabalus, ko man vajag, un izvēlēties, cik lielā detalizācijā tos gribu
 • Iespēja iekešot gan gūgles gan Microsoft Maps, un pārslēgties starp tām tālrunī
 • Labs interfeiss tālruņa aplikācijai (pinch pirkstu žests zoomam, iespēja pārslēgties uz landscape horizontālo skatu ja braucu ar auto, iespēja aplikācijā atzīmēt vietas, automātiskā kartes grozīšana atkarībā no debespuses)

Izmantotās aplikācijas
Pēc apmēram divas stundas ilgiem klejojumiem pa forumiem, atsauksmju un ieteikumu lasīšanas, nosecināju, ka ērtākā bezmaksas kombinācija ir rMaps aplikācija Androīdam, un Mobile Atlas Creator (MAC) softs uz datora. Būtība – ar MAC softu datorā izvēlos kartes apgabalus, mērogu, un izgatavoju offline kartes priekš telefona, tad tās ielādēju aparātā, nokonfigurēju rMaps, lai tās lasītu, un aidā klejojumos pa pasauli.

Tad nu ķeramies klāt:

________________________________________________

Lejupielādējam Mobile Atlas Creator versiju ne jaunāku par 1.8c (!): vislabāk izmantojiet šepat kā pielikumu pievienoto. Jaunākā 1.9 MAC aprīkota ar kaut kādu stulbu ierobežojumu, kas neļauj izmantot Google kartes priekš kešošanas. Šāda ierobežojuma savukārt nav drusku vecākajā 1.8c versijā, un tādēļ izmantosim to.

Pievienotais fails  Mobile Atlas Creator 1.8bcnav.zip   1.54MB   1050 Lejupielādēto skaits

Lejupielādējam rMaps aplikāciju savam androīdam ar šo QRkodu (vai atrodam App Marketā):
Pievienotais fails  rmaps.png   1.19K   884 Lejupielādēto skaits

Lejupielādējam JAVA SQL moduli sqlitejdbc-v056.jar: šeit

Uzinstalējam MAC 1.8c softu, lejupielādējam SQL moduli, iemetam tajā pašā direktorijā, kur MAC 1.8c.


Pievienotais fails  rmaps_01.jpg   80.92K   1149 Lejupielādēto skaits
Lejupielādēto MAC atarhivējam jaunā mapē iekš Program Files foldera. Turpat ieceļam arī lejupielādēto SQL moduli. Uztaisām šortkatu un propertijos ieliekam lai vienmēr laistu programmu kā administrators, vai arī vienkārši laižam programmu kā admins.


Pievienotais fails  rmaps_02.jpg   48.75K   1279 Lejupielādēto skaits
karšu izejas formātu uzstādam rMaps SQL. Ja nepajautā pie palaišanas, tad to var norādīt arī vēlāk.


Pievienotais fails  rmaps_03.jpg   111.29K   1333 Lejupielādēto skaits
Izvēlamies izmantoto karšu dzinēju. Es dodu priekšroku Google Maps vai Microsoft Maps. Pārējās Latvijā ir ļoti zemā kvalitātē vai arī neprecīzas.


Pievienotais fails  rmaps_04.jpg   130.33K   1459 Lejupielādēto skaits
Te sākas konfigurācijas daļa – ar peles rullīti var piezūmot karti un kartes augšpusē blakus slaiderim apskatīties, kāds ir konkrētais zoom’a līmenis. Ja karti vajag lai orientētos pilsētā un/vai pastaigai ar kājām, jāizvēlas sākot ar vismaz 16 līmeni. Ja tikai lai ar autiņu pa šoseju skrietu un pilsētu atrastu, pietiek ar 11 līmeni. Es parasti izvēlos no 16 līdz 9 līmenim – tādā veidā es noklāju visus tuvinājuma līmeņus sākot no attāla vietas skata, lai vispār saprastu maršrutu un virzienu, līdz pat tuvākajam ielu skatam. Katrs veidojot karti līmeņus un apgabalus var izvēlēties pēc nepieciešamības un brīvās vietas kartē.

Orientējoši aizņemamā vieta – visa Rīga tuvākajā 17. zoom līmenī (no 9 līdz 17 līmenim) aizņem ap 50MB. Visa Latvija 10.līmenī tikai priekš navigācijas uz šosejām 6MB. Jelgavas karte tuvākajā 17.līmenī – 15MB. Ja vieta kartē atļauj, un ja sanāk bieži vien braukāt pa Latviju (kā manā gadījumā), tad iesaku nepažēlot nepilnus 800MB, un uztaisīt visas Latvijas karti 15.līmenī (ko arī daru šajā pamācībā). Tas nodrošinās to, ka nonākot jebkurā Latvijas mazpilsētā man vienmēr būs ielu līmeņa karte.

Apvelkam kartē vajadzīgo kartes apgabalu (manā gadījumā visu Latviju), kreisā sāna izvēlnē atzīmējam nepieciešamos zoom līmeņus. Lai mana karte būtu universāla sākot no navigācijas uz šosejas, līdz pat pastaigai ar kājām, es izvēlos visus līmeņus no 9 līdz 15. Šitik detalizēta karte sanāks ap 800MB liela, bet tā kā 8GB atmiņas kartes mūsdienās jau ir standarts, tad tā nav problēma.

Vēl, lai taupītu tālruņa resursus navigācijas laikā, izvēlos opciju lai standarta 256x256 pikseļu kartes flīzīšu vietā dators uzģenerētu karti no lielākām – 1024 pikseļu lielām flīzēm. Tas nodrošinās mazāku atmiņas patēriņu un attiecīgi palielinās baterijas laiku tālrunim. Der atzīmēt, ka šī funkcija uz pusi paildzinās kartes veidošanas procesu, kā arī lai to izmantotu priekš MAC programmas ir jānoslauc divi papildus moduļi –

jai_core.jar (lejupielādējam šeit)
un
jai_codec.jar (lejupielādējam šeit)

Ja tiek veidotas nelielas kartes (kādai pilsētai atsevišķi vai tikai Latvijas šoseju karte mazā zoom līmenī), vai arī ja navigācija telefonā tiks izmantota reizi gadā pārgājienā, tad šī papildfīča ar flīžu izmēra mainīšanu nav īsti vajadzīga, jo tikai aizņems lieku laiku.
Abus lejupielādētos moduļus ir jāiemet MAC direktorijā iekš Program Files mapes. Programma tos atradīs pati. Izvēlamies PNG 256 krāsu kompresiju (ievērojami ietaupa vietu salīdzinot ar pilnkrāsu karti), un flīzes izmēru 1024px.

Ievēro! Ja tālrunim ir lēns procis, labāk neeksperimentē ar flīžu mērogošanu. Tas ir ieguvums tikai gadījumos, ja tālrunis ir ātrs.


Pievienotais fails  rmaps_05.jpg   103.39K   1367 Lejupielādēto skaits
Tālāk ierakstam kartes fragmenta nosaukumu, manā gadījumā „Visa Latvija” un klikšķinam „add selection”. Tad pārliecināmies, vai atlasa formāts ir rMaps SQL, un voalā – klikšķinām Create, un varam iet taisīt kafiju vai skatīties filmu.

Pievienotais fails  rmaps_06.jpg   107.49K   1131 Lejupielādēto skaits
Pēc pieredzes – uz 10Mbit Lattelecom pieslēguma ar MAC softa settingos norādītiem 10 paralēliem slotiem, visa Latvijas karte taisījās apmēram stundu un 20 minūtes.

Pievienotais fails  rmaps_07.jpg   69.74K   993 Lejupielādēto skaits
Kad karte ir gatava, izveidoto *.sqlitedb failu pārkopējam uz tālruni - iekš SD kartes izveidojam mapi ar ceļu "[telefona karte]/rmaps/maps/" un tajā iekopējam failu.


Pievienotais fails  rmaps_08.jpg   71.78K   1047 Lejupielādēto skaits
Tad varat uzinstalēt rMaps uz sava Android tālruņa, ja to vēl neizdarījāt.


Pievienotais fails  rmaps_09.jpg   125.47K   1203 Lejupielādēto skaits
Palaižot rMaps, un nospiežot Manu taustiņu uz tālruņa, atvērsies izvēlne ar sešām pogām. Varat pēcāk pieregulēt priekš sevis settingus, bet pašlaik mūs interesē Maps sadaļa – sospiežam to,un atvērsies saraksts ar pieejamajām kartēm.

Pievienotais fails  rmaps_10.jpg   117.8K   1430 Lejupielādēto skaits
Pašā saraksta augšpusē būs kartes ar piedēkli „Custom ..” – tās arī būs jūsu ielādētās, offlainā pieejamās kartes.

Pievienotais fails  rmaps_11.jpg   117.26K   1114 Lejupielādēto skaits
Izvēlaties savu izveidoto karti, un uz priekšu. Te var ļaut vaļu iztēlei – piemēram, ja regulāri atrodaties tikai divās pilsētās, tad varat atsevišķi uztaisīt vienu karti vienai un otru otrai, vai arī pirms kāda brauciena, piemēram, uztaisīt karti tikai konkrētajam apgabalam.

Ja ir kādi jautājumi, komentāri, lūgtum – mēģināšu palīdzēt. :)
Pārējiem biedriem – cerams ka pamācība noderēs, un līdzīgas drīzumā varēs lasīt arī no jums.
 • Senteevs, Zoom, frii un 36 citi iesaka


#1264974 Ziemassvētku ziedojums sīčiem 2009 !

Pievienoja NormaalsCilveeks 19 October 2009 - 12:50

Laiks skrien un drīz būs Ziemassvētku prieki klāt ...
Pienācis laiks kārtējai būtistu ziedojumu akcijai “Ziemassvētku ziedojums sīčiem 2009”
2007. gadā palīdzējām Istalsnas bērnunamam iekārtojot virtuvi, kur sīči var mācīties ēst pagatavot.
2008. gadā Gaujienas bērnunamam iekārtojām spēļu istabu un velosipēdus.
2009. gadā palīdzam Alsungas novada bērnunamam "Zīļuks" sagādājot desmit divstāvīgās bērnu gultiņas.

Ziedotāji :

(vārdu neizpaužot) 50.00
Dust Angel 50.00
Gestapo 6.66
Mr. Nejēga 13,33
kragun 30,00
Mezhavecis 10.00
Devil_Inside 20.00
yuppio 10.01
Leshij 20.01
Aleksejs 100.00
Jozziks 15.00
tomy007 100.01
Sergejs 25.00
GNU 10.00
The_Saint 10.00
Vipsis 30.00
D.D.D 5.00
eziitiss 20.00
MarcisB 20.00
Hrjum 20.00
Vipsis 50.00
LOSHULIGANOS 25.00
Gestapo 6.66
Tā pat vien 10.00
Jānis Ķuze 5.00
Ernests Dreimanis 35.00
ulcha 5.00
Mazulis 10.00
paulis 10.24
izbijis būtists 10.00
VIPSIS 50.00
LAURAISS 15.00
VIL 100.00
JANISK 10.00
ĢIRTS 80.00
TOMS22 5.00
ggg97 5.00
Killerbiz 50.00
Marss 10.00
OSSCAR 30.00
Maix 25.00
zaap 10.00
OTO 50.00
EG 50.00
Kristīne 30.00
Kristaps 10.00
tt2t 25.00
andot 10.00
AIG 10.00
gugi 15.00
Killerbiz 50.00
MarcisB 20.00
Juris Malinens 5.00
Andris Zeiļa 50.00

Kopā Ls 1446.92
 • Senteevs, ImissimI, Zoom un 34 citi iesaka


#1453221 Datoru komplektācijas dažādās cenu grupās

Pievienoja TaPaKaH 28 August 2011 - 20:30

Lai dot aptuveno atbildi uz "komplektacija lidz xxx €" tipa jautajumiem, kas laiku pa laikam paradas shi sadaljaa, piedavaju turet un apspriest visparigas bazes (optimizejamas katram atseviskam gadijumam) shii topikaa.

pedejais update - 05.10.2014

<200€ sistembloks trivialam darbibam:

~50€ = Intel Celeron J1800 procesors + pamatplate
~33€ = 4Gb DDR3-1333 operativa atminja (SODIMM vai DIMM, atkaribaa no letakas pieejamas pamatplates)
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~34€ = GF (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mITX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~182€

Opcijas:
+15€ = Intel Celeron J1900 procesors + pamatplate

~37€ = AMD Sempron 3850 procesors
~26€ = ASUS AM1I-A pamatplate
~33€ = 4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~34€ = GF (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mITX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~195€

Opcijas:
+10€ = AMD Athlon 5150 procesors
+20€ = AMD Athlon 5350 procesors
+33€ = otrais 4Gb DDR3-1333 operativas atminjas modulis

~31€ = AMD A4-4020 procesors
~40€ = Asrock FM2A78M-DG3+ pamatplate
~33€ = 4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Linkworld (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mATX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~197€

Opcijas:
+7€ = AMD A4-6320 procesors
+33€ = otrais 4Gb DDR3-1333 operativas atminjas modulis

Intel konfiguracijai ir nedaudz atraks procesors bet vajaka videokarte salidzinot pret pirmo AMD konfiguraciju. Otrai AMD konfiguracijai ir jutami labaka integreta videokarte, bet ir lielaks izmers un enegrijas paterinsh.

<275€ sistembloks ar uzsvaru darbam / procesora jaudai:
 

~107€ = Intel Core i3-4150 procesors
~36€ = ASRock H81M-DGS pamatplate
~37€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Linkworld (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mATX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~273€

Opcijas:
+29€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks


<275€ sistembloks ar uzsvaru spelem / videokartes jaudai:
~40€ = Celeron G1840 procesors
~36€ = ASRock H81M-DGS pamatplate
~37€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~67€ = Zotac GT640 videokarte
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Linkworld (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mATX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~273€

Opcijas:
+11€ = Pentium G3220 procesors
+20€ = Pentium G3258 procesors
+29€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
+9€ = Radeon R7-250 videokarte
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks


<350€ sistembloks ar uzsvaru darbam / procesora jaudai:
~167€ = Core i5-4460 procesors
~36€ = ASRock H81M-DGS pamatplate
~66€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~28€ = Linkworld (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) mATX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~362€

Opcijas:
-60€ = Core i3-4160 procesors
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks
+24€ = InWin ATX korpuss (bez barosanas bloka) + InWin 450W barosanas bloks

~136€ = AMD FX-8320 procesors
~53€ = MSI 760GA-P43FX pamatplate
~66€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~25€ = GF (vai jebkurs cits leta gala, pec pieejamibas) ATX korpuss ar barosanas bloku
Kopaa ~345€

Opcijas:
-38€ = AMD FX-6300 procesors
-16€ = AMD FX-6350 procesors
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks
+24€ = InWin ATX korpuss (bez barosanas bloka) + InWin 450W barosanas bloks

Intel konfiguracija bus atraka ja neizmanto vairak par 4 kodoliem, citadi AMD konfiguracija ir labaka.

<350€ sistembloks ar uzsvaru spelem / videokartes jaudai:
 

~51€ = Pentium G3220 procesors
~36€ = ASRock H81M-DGS pamatplate
~37€ = 2x2Gb DDR3-1333 operativa atminja
~122€ = GeForce GTX750Ti videokarte
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~15€ = jebkursh mATX vai ATX korpuss
~24€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~350€

Opcijas:
+9€ = Pentium G3258 procesors
+54€ = Core i3-4150 procesors
+29€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
-17€ = Radeon R7-260X videokarte
+15€ = Radeon R7-265 videokarte
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks
+10€ = InWin mATX korpuss


<430€ sistembloks "visam", uzlabojams specifiskam prasibam
~107€ = Core i3-4160 procesors
~36€ = ASRock H81M-DGS pamatplate
~66€ = 2x4Gb DDR3-1333 operativa atminja
~105€ = Radeon R7-260X videokarte
~51€ = Seagate 1Tb cietais disks
~14€ = DVD-RW diskdzinis
~25€ = InWin mATX korpuss
~24€ = InWin 450W barosanas bloks
Kopaa ~426€

Opcijas:
+25€ = Seagate 2Tb cietais disks

Uzlabojums "darbam":
+60€ = Core i5-4460 procesors

Uzlabojums "spelem":
+32€ = Radeon R7-265 videokarte

Dargakam komplektacijam jau parasti naak individualas prasibas (vel jaudigaka videokarte, virstakteshana, SSD/lielaks HDD, ipashs USB/PCIe/PCI portu skaits, klusums utt.) un kadu visparigo risinajumu bus uzrakstit gruti.
 • serioussam909, emalja, Code un 32 citi iesaka


#1810563 Kaimiņš slēdz ārā elektrību.

Pievienoja versatile 09 June 2015 - 11:57

3os naktī uzbungā kaimiņu, dziļi atvainojies, un palūdz, lai krāc klusāk. Tu raksti maģistra darbu un nav iespējams koncentrēties.


 • VIL, Mezavecis, ju un 27 citi iesaka


#1539427 Dators iekritis vannā.

Pievienoja drunk_lizard 02 August 2012 - 07:46

iesaku veersties pie psihiatra.
 • VIL, wellstar, Mezavecis un 27 citi iesaka


#1452452 var uzklokot psu?

Pievienoja drunk_lizard 25 August 2011 - 14:51

Drīzuma iegādāšos jaunu vga, un tagadējais psu ir bik par vāju.
thermaltake 470w it kā labs, bet wati biš pa maz , tā nu domaju līdz ~650w ir reāli uzklokot? Cpu/vga uzklokot nav problēma, bet esmu dzirdējis,ka psu arī viegli padodas klokošanai, kāds var par to sīkāk pastāstīt?


avots

 • Zoom, serioussam909, DJWoX un 26 citi iesaka


#1840420 Sveiciens no Zonas

Pievienoja Destructo 04 October 2015 - 21:21

Hello, Forum,

 

daži no biedriem zin, ka es blandos pa Ukrainu jau kādu laiciņu, sveiciens no ATO, rakstu no Dņepropetrovskas rajona, "Netālu no DMZ", dzīve šeit ir visai raiba un galamērķi interesanti, tad nu viens no interesantākajiem bija vakar...

 

Vakardienu pavadīju Černobiļas AES, Černobiļas, Pripetes un tuvāko ciemu teritorijā.

 

Tad nu īsumā: Lielo fotoaparātu nometu uzreiz, jo pa brikšņiem līst visai neērti, tāpēc visas bildes no telefona.

 

 

Pievienotais fails  image.jpg   67.18K   38 Lejupielādēto skaits

 

Produktu veikals ciemā Zaļesja, viens no retajiem ciemiem, kas vēl nav noslaucīts no zemes virsmas, bet māte daba to šobrīd dara cilvēku vietā, ciemā dzīvo viena sieviete, apmēram 90 gadus veca, bijusī skolotāja. Pēc likuma atrodas tur nelegāli, bet nu pret "samoseliem" pēc Juščenko valdības attiecas visai demokrātiski.

 

Pievienotais fails  image_(1).jpg   87.26K   29 Lejupielādēto skaits

 

Černobiļas pilsētas "ģērbonis", pati pilsēta joprojām ir apdzīvota, šobrīd tur ir apmēram 2000 cilvēku, ir pat viesnīca un bārs, diemžēl arī sausais likums līdz 19:00, tai skaitā arī priekš tūristiem.

 

Pievienotais fails  image_(2).jpg   74.47K   23 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(3).jpg   39.58K   21 Lejupielādēto skaits

 

Slepenais projekts Černobiļa - 2 / Duga - 1, Sovjetu ballistisko raķešu radars, par laimi, nekad realitātē nav ticis izmantots. D_L šeit noteikti varētu paraustīt :>

 

Pievienotais fails  image_(4).jpg   47.63K   18 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(5).jpg   60.59K   20 Lejupielādēto skaits

 

Pirmā reāli radioaktīvā vieta Zonā - bērnudārzs ciemā Kopači, viss ciems ir jau sen zem zemes, bet tā kā toreiz īsti nebija tehnikas ar ko viņu nojaukt, ēka atstāta neskarta, radiācija 10 reizes pārsniedz normu.

 

Pievienotais fails  image_(6).jpg   17.44K   22 Lejupielādēto skaits

 

Protams, sami! Atdzesēšanas dīķi ir pilni ar šiem radījumiem, šie gan ir jauni, 2-3 gadus veci. 

 

Pievienotais fails  image_(7).jpg   44.73K   36 Lejupielādēto skaits

 

Tuvāk laikam nekad... Reaktora sarkofāgs, blakus ceļ jauno, nereāla būve. 

 

Pievienotais fails  image_(8).jpg   41.23K   24 Lejupielādēto skaits

 

Ceļā uz pripeti, fonā rudais mežs... Klaiņot apkārt nav prāta darbs, jo mazgāti ir tikai ceļi, lauki, meži sevī slēpj nereālu daudzumu Alfu un Betu.

 

Pievienotais fails  image_(9).jpg   80.63K   25 Lejupielādēto skaits

 

Par Pripeti teikšu tā - ir pēdējie 5 gadi, lai vispār šo vietu apmeklētu, šeit ir absolūts dabas triumfs un ilgi vairs šīs ēkas šeit nestāvēs. Jau šobrīd Pripetē likums aizliedz pārvietoties ēku iekšienē.

 

Pievienotais fails  image_(10).jpg   48.06K   23 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(11).jpg   104.56K   21 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(12).jpg   59.25K   21 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(13).jpg   35.13K   22 Lejupielādēto skaits

 

Bērnu gāzmasku plantāciju lauki, marodieri skrūvējuši nost filtrus

 

Pievienotais fails  image_(14).jpg   47.88K   25 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(15).jpg   52.27K   17 Lejupielādēto skaits

 

Pievienotais fails  image_(16).jpg   61.98K   23 Lejupielādēto skaits

 

Baseins strādāja līdz pat 1996. gadam. 

 

Pievienotais fails  image_(17).jpg   45.34K   35 Lejupielādēto skaits

 

Skats uz AES no Pripetes jumtiem, šis viennozīmīgi bija viens no sirreālākajiem skatiem manā dzīvē. 

 

Pievienotais fails  image_(19).jpg   33.11K   29 Lejupielādēto skaits

 

Vecākais kaķis Černobiļā (18 gadu), šī bilde jau tapusi pilsētas viesnīcā. 

 

Protams, ir kaudze video, kopsummā uz 4 stundām un 15 minūšu kopsavilkums, bet nu šeit izliku nelielu kodolu.

 

Ja kādām ir plāns kādreiz šeit doties, silti ieteiktu to darīt jau nākamajā gadā, vislabāk vasarā, vai vēlā pavasarī, ziemā ir visai grūti, jo dienas ir īsas un zonas kontrolpunkti ir jāpamet 19:00 strikti, līdz ar to ar vienu dienu var būt krietni par īsu.

 


 • ivo, Joiman, j@nis un 24 citi iesaka


#1804294 Iesakiet kuru spēļu konsoli labāk pirkt 5gadīgam bērnam

Pievienoja Domugrauds 13 May 2015 - 19:45

Krāsojamo grāmatu, puzli, bilžu grāmatu, izklaidi ar tēvu, māti vai abiem kopā, kādu neasiņainu multeni un nevajadzēs konsoles.


 • Zoom, Zuxters, Mezavecis un 23 citi iesaka


#1480677 bankas

Pievienoja drunk_lizard 11 December 2011 - 18:57

varu teikt vienu - ja riit bankas buus savaa vietaa, topicafftars atvadiisies no boot uz visiem laikiem.
un veel - baumas par patieso latvidzjas idiotisma liimeni nav paarspiileetas nemaz, driizaak otraadi...
 • wellstar, versatile, Mezavecis un 22 citi iesaka


#1400687 Muskuļu treniņš mājas apstākļos

Pievienoja Verneris 08 January 2011 - 22:18

a es esmu paalii!!!
 • jopciks, versatile, wxy un 26 citi iesaka


#1431099 Kur pazudis Fotomeistars?

Pievienoja Fotomeistars 20 May 2011 - 01:31

tik nevajag safanoties par mr. Fotomeistars, kā par ko ideālu - ne mazums klientu iesvīda, domādami, ka vairs savas kameras neredzēs ...


Neviens nav ideāls. Es savas kļūdas apzinos. Šiem cilvēkiem cenšos kompensēt manis sagādātās neērtības - neņemot neko par remontu (ja arī detaļu izmaksas bijušas 20ls) u.tml. Man ir kauns palikt parādā. Arī ja gadās kļūdīties remonta gaitā, kļūdas cenšos labot - pat ja eju mīnusos. Ir redzēti servisi, kuri atdod aparātu atpakaļ maisiņā - "mēs nevarējām, mums kaut kas nesanāca" vai tamlīdzīgi (reāli gadījumi iz dzīves) - man būtu vienkārši kauns. Esmu arī bez maksas konsultējis cilvēkus gan par aparātiem, gan remontiem utt, pat svētdienā plkst. 23.30. Domāju, ka nav daudz meistaru, kas bez maksas būtu ar mieru tā "tērēt" savu brīvo vai darba laiku (zvana kā uz veikalu, konsultējas pusstundu, kādu aparātu pirkt vai tamlīdzīgi). Arī parasti neņemu maksu par diagnostiku vai ņemu simbolisku samaksu par maziem darbiem, pretēji pazīstamo meistaru praksei "izspiest pēc iespējas vairāk sulas no katra remonta" un samuldēt dajebko lai tikai izspiestu vismaz 10ls par kādu sīkumu, jo itkā "esot jāizjauc viss aparāts". Var jau būt, ka savā ziņā tas ir pareizāk. Es vismaz cilvēkam sejā skatoties nestāstu pasakas, ka man tur būšot viss aparāts jāizārda un kas vēl, ja tā nav taisnība. Esmu arī taisījis tādus defektus, kurus citi nemaz nevēlas uzņemt labot (tikai mainīt konkrēto detaļu). Gadās arī ka nosēžu pāris dienas, bet remonts ir nesekmīgs - tādā gadījumā es arī neprasu naudu, bet ja cilvēks dod - neatsaku (lai gan ir izņēmumi).

Protams, ir noteikti kādi izņēmumi, lai gan uz sitiena neatceros. Iespējams, biju saguris no tā visa - vairāk kā divus gadus ar to visu ņēmos katru dienu. Darbnīcā, mājās, vakaros, naktīs, brīvdienās. Vislaik kāds zvana, vislaik kaut kur jāskrien, par kaut ko jāstreso. Nu nav tas darbs, kurā atsēdi astoņas stundas, ej mājās un atpūties. Vislaik kaut kas jādara un jāskraida apkārt. Bet kad vēl beigās saproti, ka esi kārtīgos mīnusos, saproti, ka ir kaut kas jāmaina.


Bet - katrs pats ir atbildīgs par savu rīcību, katrs pats izvēlas ceļu, ko iet. Pats pie visa esmu vainīgs.

Vēlreiz vēlos atvainoties visiem, kuriem sagādāju neērtības. Zinu, ka vajadzēja to visu teikt un rīkoties agrāk, bet kādu laiku biju noizolējies - vajadzēja pabūt vienam. Un vēlreiz - manas problēmas, kuru dēļ nevienam nebija jācieš. Bet ja kādam vēl ir kaut kas pie manis, lūdzu sazināties ar mani.
 • Peleecis, raiviic, Mezavecis un 21 citi iesaka


#1775379 Sūdzība par boot.lv forumu

Pievienoja drunk_lizard 21 January 2015 - 11:42

visvairaak priecee suudzambiibeles izveeleetaa sadalja "sievieteem>neraatnaas sarunas"


 • versatile, Mezavecis, ivo un 20 citi iesaka


#1435612 nozagta laptopa atrašana?!

Pievienoja Firza 11 June 2011 - 22:34

Šāda tēma ir gari un plaši apspriesta krievu forumos, un gala secinājums ir tāds, ka atrast un atgūt nozagto datoru ir tuvas nullei.

Pat, ja izdosies atrast nozagtā datora jauno īpašnieku, lai to atgūtu ir:
1) Jāpierāda, ka vispār ir notikusi zādzība, nevis vecais īpašnieks to pats pārdeva, uzdāvināja, zaudēja kāršu spēlē vai aizmirsa sabiedriskajā transportā
2) Jāpierāda, ka atrastais dators tiešām ir Tavs, nevis „ļoti līdzīgs tam, ko man nozaga”. Bet pierādīt to nemaz nav tik viegli kā pirmajā brīdi var likties. Tas, ka cilvēkam uz rokas ir datora pirkuma dokumenti un ražotāja dokumentācija, neko nepierāda, pat, ja pirkuma dokumentos ir ierakstīti datora numurs. Veikala pirkuma čeks, garantijas talons un citi papīri pierāda vienīgi to, ka cilvēkam uz rokas ir šādi papīri, bet tie neapliecina to, ka šis cilvēks ir datora īpašnieks (var taču, viens cilvēks pārdot citam cilvēkam datoru, vispār bez papīriem, bet tas nenozīmē, ka datora īpašnieks vēl ar vien ir cilvēks, pie kura atrodas datora pirkuma čeks un citi papīri).
3) Pat tad, ja izdosies atrast nozagto datoru un pierādīt, ka tas tiešām ir Tavs datoru. Lai to atgūtu būs jāiziet cauri tiesas procesam, un atgūt datoru varēs vienīgi pēc tiesa procesa beigām, jo, kamēr ilgst tiesa, dators ir lietiskais pieradījums.
4) Tiesas procesu var uzsākt vienīgi pret personu, kura ir izdarījusi zādzību. Ja zaglis datoru jau paspēja pārdot, tad atgūt to no jaunā datora īpašnieka to vairs nav iespējams. Labākajā gadījumā, tiesa datora zaglim var piespriest atmaksāt cietušam radušos zaudējumus, bet konfiscēt datoru no jaunā īpašnieka nav nekāda juridiska pamata.
 • VIL, Zoom, maize un 23 citi iesaka


#1368783 DIY 9 minūšu marinētājs

Pievienoja marciss 27 August 2010 - 21:35

Labs vakars!
Jau sen bija ieintereseejis shis 9 minuushu marineetaajs, bet 45ls par to izdot neeesmu gatavs. Patiesiibaa no fizikas viedokja tur parasts vakuums, kas galjas poraam liek "suukt" sevii iekshaa marinaadi. Tad nu jaarada pasham savs vakuums :) Uzreiz gribu piemineet, ka pashlaik pa fikso uztaisiiju tikai taadu kaa testa variantu, ja metode patiks, uztaisiishu gliitaaku. Atpakalj pie lietas.
Kas buus nepiecieshams:
Burka parastaa, man pie rokas bija 3L
Pievienotais fails  0318220.jpg   54.63K   109 Lejupielādēto skaits
Burkas vaacinjsh
Pievienotais fails  127969925940.jpg   9.09K   170 Lejupielādēto skaits
VacuVin viina vakuuma korkjis iegaadaajams viina veikalos, es pirku Gemossaa, 2gab pa 1.69Ls
Pievienotais fails  073200.jpg   7.76K   205 Lejupielādēto skaits
VacuVin vakuuma pumpiits Dabuujams arii Gemossaa, pats pirku saimnieciibas prechu veikalaa Briiviibas 100 pa 1,- Ls(skjiet, ka panjeemu peedeejo)
Pievienotais fails  vacu_vin_wine_pump_-_2_sealers.jpg   7.29K   297 Lejupielādēto skaits
+veel kautkaads nazis.

 • Njemam burkas vaacinju un apziimeejam korkjiisha kontuuru uz vaacinja.
 • Ar nazi izgriezham daudz maz regulaaras formas apliiti.
 • Spiezham iekshaa vakuumkorkjiiti, paaraak var neaizrauties ar to dziljumaa iespiezhanu, jo vakuums "iesuuks" to cik dzilji vajadzees.
Pa lielam arii viss. Tagad burkaa ielejam uudeni un uzliekam vaacinju. Vajadzeetu izskatiities shitaa:
Pievienotais fails  IMG_1018.JPG   96.09K   318 Lejupielādēto skaits
Kad uudens ieliets, ar pumpiiti izkachaajam aaraa gaisu un apgriezham otraadi, lai redzeetu vai ir hermeetisks (ja nav naaks burbulji). Lai gan ieprieksh uzskatiiju, ka shie vaacinji nav hermeetiski, man par briinumu gaisu nelaida arii peec 30 min.
Paraleeli gatavoju arii ar skruuveejamo vaaku citam traukam:
Pievienotais fails  IMG_1013.JPG   107.04K   305 Lejupielādēto skaits
Pievienotais fails  IMG_1028.JPG   69.4K   346 Lejupielādēto skaits
Bet te kaa jau metaals nav hermeetisks, jaanjem talkaa silikons, kas kaartiigi nozhuus peec paaris dienaam tikai.

Ok, metam galju iekshaa, klaat garshvielas utt, kaartiigi izpupmeejam gaisu un lai galja saak vilkt to visu iekshaa, varam paripinaat butku pa griidu lai vienmeeriigaak garsha tiek klaat:
Pievienotais fails  IMG_1019.JPG   106.56K   404 Lejupielādēto skaits
Peec minuuteem 10mit nolaizham gaisu un metam uz pannas virsuu (protams, ka uz grilla labaak, bet nu nebija man pie rokas grills tagad):
Pievienotais fails  IMG_1021.JPG   185.46K   483 Lejupielādēto skaits
Ko, cik ilgi un kaa cept, paliek katra pasha zinjaa. Manaa gadiijumaa sanaaca ljoti suliigs (kad paargriezu, sulinja krietni teceeja laukaa) un miiksts steika gabals:
Pievienotais fails  IMG_1023.JPG   179.25K   430 Lejupielādēto skaits

Nu luuk arii 9minuushu marineetaajs, ko censhaas mums notirgot pa 45ls, tikai krietni leetaak, ~3 LVL.
 • versatile, andza, Jeasus un 19 citi iesaka


#1909493 Izravu RAM

Pievienoja Tubus 11 June 2016 - 14:00

es domāju, lai būtu pilnīgs horizontāls orgasms, ir no ejoša PC jāizrauj procis


 • Lapais, versatile, ulcha un 18 citi iesaka


#1772679 Cik briesmīgs un slikts ir Intel core i5 4210U

Pievienoja drunk_lizard 12 January 2015 - 16:29

autors totaals cirvis.


 • Lapais, MIGs, maize un 18 citi iesaka


#1753637 Audists D_L aplika, gribētos kādu labu vārdu teikt, vismaz pirms...

Pievienoja Didzis 06 November 2014 - 16:11

Versatile, ne jau lieloties,kā trim runčiem slavenā dziesmā, jaunatni vajag mācīt, bet reālos darbos. Man pagāšgad bija jāstradā vienā lāpu gajienā un es pilnīgi atcerējos savu bērnību, kad arī lika ar ugunskokiem staigāt,kā Vācijā 1938 gadā. Nekas nav mainījies, tikai lāpas no konservu bundžām aizstātas ar ķīniešu bambusa lāpām.Stāvēja tie nabaga bērmi aukstumā , drebinājās, spaidīja savus Iphone un pilnīgi pie dibenss viņiem bija, ko tur no tribīnes runā. Nu tieši tāpat, kā man pirms vairāk kā četrdesmit gadiem. Tas tapēc, ka pie varas izlaužas visādi pseidopatrioti ar auseklīti pierē, kuriem gribās uz tribīnes, televīzijā un internetā zīmēties. Tad es labāk pastāstu jauniešiem, ko Latvijā savulaik VEFā taisīja un ka pirmā Spīdola bija daudz krutāka par japāņu tā laika Sony, ka arī tagad Latvijā ražo pasaules klases elektroniku. Vienā projekta filmēju nometni, kur bērniem mācija par latvijas zivīm un dabu. Nu cepuri nost organizatoru priekšā. Tā lietas jādara, nevis bezjēgā lāpu gājienos jāstaigā,  karogi jāplivina, vai ar seniem "varoņdarbiem" jālielās.. Ja katrs mēs savus bērnus un vēl kādus jauniešus pamācīsim, viss būs OK.


 • Lapais, Peleecis, Mezavecis un 18 citi iesaka


#1730435 Krievijas atbildes gājiens....

Pievienoja versatile 07 August 2014 - 12:24

-What is the purpose of your visit to the United States?
-...?
-Какая цель вашего визита в США?
-Макдоналдс, Кока-Кола и Шпроты Рижские

 

 

brat.jpg


 • andza, archs, wilz un 18 citi iesaka