Jump to content

Vai boileris ir ekonomiskāks?


Fotomeistars
 Share

Recommended Posts

Man liekas ka 40'c jau ir tas slieksnis pie kura visu nākamo mēnesi vari teikt sievai lai netērē naudu pretapaugļošanās tabletēm...

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks, ja gribi vannā aliņu dzert nu ilgi plunčāties, tad baileris nav priekš Tevis :-D

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Ir laba "opcija" boilera cienītājiem.

Es tos saucu par "ekonomiskajiem" boileriem, JO tiem ir boilerī iebūvētā "čūska".

Tas ir, tos var pieslēgt pie apkures un izmantot apkures siltumu temperatūrsas uzturēšanai!

Ideāli ir tiem, kuriem ir centralizētais siltums, jo, nemanami pieslēdzoties, var panākt zināmu ekonomiju.

Link to comment
Share on other sites

Saules kolektors ir fishka, ziemaa vinsh var papildus pasildiit uudeni uz kadiem plus graadiem, lai bopilerim nav caurules dubaks jakarsee. Ja tak ponela.

Labots - 321
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza, nezin, vai šis ir labs ieteikums. Derīgs un ekselents, ja apkures sistēmā temperatūra pastāvīgi ir augstāka, nekā tā, kuru uztur boilera automātika. Citādi sanāks otrādi.

 

Der šis variants, drusku to pārveidojot. Papildus izdevumi gan radīsies. Fiška - vajadzīgs pods ar čūskiņu iekšā, caur kuru iet apkures ūdens. Tajā podā ūdens sasilst līdz apkures temperatūrai, tālāk tiek padots uz boileri jau silts.

 

P.S. Pārbaudīts, Līvānietē darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Vannā iešana ir reāli neekonomiska salīdzinot ar dušu. Dušā diez vai iztērēsi 100 L.

Lētāk ūdeni uzsildīt droši vien ir ar savā mežā cirstu malku - haljavno,kuru sakurina centrālapkures katlā.

Dabasgāze arī jau dārga ......

Vēl varbūt lēti sanāk uzsildīt ūdeni saules kolektorā - bet tā kā pie mums līst un tas pasaciens maksā $$$$$$$, tad mūsu grādos nespīd šis variants.

Link to comment
Share on other sites

Man ir privātmāja ar gāzes apkuri no gāzesvada. Caurteces katls kurš silda gan ūdeni gan apkures sistēmu.

Elektrības rēķins virs 30 nav uzlecis, tiesa es caurām diennaktīm nedzenāju dārza lampočkas kā dažs labs kaimiņš.

Gāzes rēķins mēnesī bija ap 33 Ls, tagad pēc oktobra pacēliena gan būs savi 50.

Bet rēķinot cik pilsētā plēsīs par apkuri šoziem, man šīs izmaksas šķiet tīri ok.

 

KinDzaDza - ar to nemanāmo pieslēgšanos var sanākt tā, ka kaimiņi tīri manāmi var Tev visus zobus pārskaitīt, jo šitādu gudrinieku dēļ pārējiem ir remdeni radiatori. Kā arī tie ģēniji, kuri dvieļu žāvētāja trubu izmauc pa vannasistabas grīdu lai silto grīdu iegūtu.

Uz citu rēķina protamska...

Link to comment
Share on other sites

Runājot par ūdens uzsildīšanu, man ar pēdejos mēnešus nomoka šis taupības jautājums, varbūt tiešām pāriet uz boileri.

 

Bet man tai pārspīlētajai cenai klāt nāk vēlviena sāpe, karstais ūdens nemaz nav karsts :(

 

Gribētu uzzināt kāda jums ir ūdens temperatūra tekot no krāna?

Kāds varētu izmērīt un pēc tam varētu salīdzināt.

Man nebūtu nekas pretī maksāt par to ūdens uzsildīšanu, ja viņš tiešām būtu silts.

 

Pēc darba ejot vannā, pat auksti sametas.

Dzīvoju Salaspilī.

 

EDIT: Tikko pamēriju tekoša ūdens temp - 41.1°C. Dušā ejot, tas ir normāli, bet man parasti patīk karstāks, bet ja dodies relaxēties vannā, kamēr ūdens satek tas jau paspēj krietni atdzist...

Ir tak jābūt kaut kādiem normatīviem?

Labots - Beau
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Normāls rēķins priekš hātes. Man dzīvoklim vien apkure pagājušo ziemu svārstījās 50-70Ls/mēn. Šogoda iespējams līdz 100Ls uzkāps. Tas tikai apkure nerēķinot īres, ūdeņus un citus sūdus.

 

Ar gāzes caurteces sildītāju sildu ūdeni. Par gāzi maksāju ~8Ls/mēn. Nu nav nemaz tuvu tiem 4-7Ls/m3, ko citi bleķo par silto ūdeni.

Gāzes rēķins mēnesī bija ap 33 Ls, tagad pēc oktobra pacēliena gan būs savi 50.

Bet rēķinot cik pilsētā plēsīs par apkuri šoziem, man šīs izmaksas šķiet tīri ok.

Link to comment
Share on other sites

Vasarā man uz ūdens sildīšanu aiziet kādi 30 kubi gāzes. Ne vairāk. Rēķinot uz 4 pieaugušajiem+sīci.

Vidējais izlīdzinātais gāzes patēriņš sanāk kādi 167 kubi mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Paceļu vecu topsi...

 

Pārvācos uz dzīvokli - te ir pilsētas (ne Rīgas) siltais ūdens. Nezinu vai apkures vai bezapkures sezona ko nosaka, bet gribētos, lai mazliet tas ūdens būtu siltāks. Turklāt vēl mīnuss, ka parasti kādas 3 minūtes ūdens ir jānotecina un tikai tad sāk tecēt siltais. Un vēl opcionāli vecais saimnieks lietoja un atstāja šādu Aristron SG15 boilerēnu. Cik papētīju, tad šam tikai 15 L ūdens var sasildīt. Baigi testējis vēl viņu neesmu, bet saprotu, ka vienam cilvēkam tie 15 l knapi pietiek. Kā izdevīgāk būtu rīkoties?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas jau tads izlietnes boilers vien ir, ko rokas un traukus nomazgat. Varbut rudits pilsetnieks, kurs pieradis ka udens tiek uzskaitits, ar tadu var nomazgaties :D lauciniekiem vajag vismaz 100L

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Gāzes caurcteces ūdenssildītājs, manuprāt, ir labāka izvēle par boileri, ja ar dušu/izlietni pietiek. Ja ieliek tādu ar termodinamisko aizdedzi, tad vispār nekādi izdevumi, ja nelieto.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Gāze sildītājiem ir tāda problēma ka viņus reti kur var uzstādīt. Daudzdzīvokļu mājās nav skursteņu un nepietiekami jaudīgs gāzes pieslēgums. Privātmājās nav gāzes un pieslēguma ierīkošanas izmaksas diezgan kosmiskas, ja vispār gāze ir pieejama. Bez tam caurplūdes gāzes ūdens sildītāji ir diezgan kaprīzi - ja vieta atļauj labāk likt uzkrājošo.

 

Kitai - ērtību palielināšanai vari ieslēgt to boileri pirms krāna siltā ūdens trubā - silts ūdens būs uzreiz. Bet sildīts viņš tiks ar elektrību. Tā ka vismaz kādi 20 EUR elektrības rēķinam būs klāt. Attiecībā uz nepietiekamo temperatūru - domājamas ka siltumnesēja temperatūra taupības nolūkos vasaras sezonā samazināta. Ziemā vajadzētu būt oki.  Un te ar 15l boileru neizlīdzēsies - jāliek lielāks. Bet atkal elektrības patēriņš.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...