Jump to content

Skandu izvietojums


ghvilks
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Problēma tāda, ka sēžot dīvānā pretī TV, skatoties kādu filmu vai klausoties mūziku, basus tā īsti nevar ne dzirdēt, ne just, savukārt sēžot pie datorgalda basi ir ievērojami lielāki. Izvietojumu skatīt fotogrāfijās pielikumā.

Skandas RRR SAKTA FS 9.1, resīvers Pioneer VSX 415. Attālums no skandām līdz sēdēšanas pozīcijai ir ap 2.5m. Cik lasīju pa forumiem, ja pareizi sapratu, telpa veidojas stavviļņi, kas slāpē basus.

Vai šai problēmai pastāv kāds risinājums? Un vai ir kādi speciāli priekšnosacījumi izvietojumam skandām, kurām zemo frekvenču skaļrunis atrodas sānos?

 

 

post-268-1229695067_thumb.jpg post-268-1229695073_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Risinājums diemžēl tikai viens - staipi to subi pa visu istabu. kamēr atrodi viņam īsto vietu. Stulbi, bet pati īstākā vieta var nebūt pie sienas.

 

Par skaļruni sānos - pilnīgi pofig, kur jams ir, kaut augšā, kaut apakšā..

Link to comment
Share on other sites

Bass nāk no skandām vai no ''tā nesaprotamā'' pagaldē?

 

Es sabu (kad skatoties Salu vai Gredzenu pavēlnieku gribu ''pabaidīties'') pabāžu zem avīžu galdiņa uz kura lieku kājas :)

K-ku bija topiks par programmu, kas palīdz noregulēt tehniku.

Attālumu vajadzētu lielāku starp priekšējām skandām, bet aizmugures nolikt uz dīvāna atzveltnes ar skaļruņiem uz sānu (uz ausi).

P.S. L.A. Confidential ir laba Surround noskaņošanai. Tur izcelti visi skaņas efekti. Apšaudes aina zem mājas vispār labā pārbaudei!

Labots - Tonco
Link to comment
Share on other sites

Subwoofera nav, ir tikai gridinieces, centrs un surround. Vadi arī ir pareizi saslēgti.

Link to comment
Share on other sites

tumbas ir saslēgtas pretfāzē un Pioneer resīves ir galīgi garām, vajadzēja tev labāk Yamahu paņemt. būtu basiņš un būtu prieciņš. :D

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzākais, ka tomēr nē- tumbas strādā pretfāzē.

 

 

- iespējams ka pretfāzē saslēgtas...saliec abas līdzās (0,5m attālums starp skaļruņiem - skaļrunis pret skaļruni kopā, pamaini vienai akustikai pieslēguma vadu vietām (+ vietā _ un _ vietā +) - pārliecinies no jauna)...un ja skan bass vēl sliktāk ar jauno pieslēgumu, tad ar fāzējumu viss kārtībā.

 

- reiz man trāpijās akustika no rūpnīcas ar nepareizu fāzējumu pie zemo frekveņču škaļruņa un šāda taustīšanās deva pozitīvu rezultātu.

Labots - Vitaalijs Kalninsh
Link to comment
Share on other sites

no pieredzes, sākumā darbināju H 150 (ala 90nieces) bes suba, bass bija , bet lai to panāktu nācās norādīt resīverim lai LFE efektus met uz Front tumbām + basu uzgriezt uz max. Bet tāpat bass bija ne pārāk izteikts fimās. Nopirku subu - pavisam cita lieta filmām.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

teļuku jānovieto gar garo sienu (kopā ar frontālajām tumbām, starp kurām būtu vēlams vismaz 2 m). Dīvāna sekcijas vietā. Sekciju gar īso sienu (ja lien; ja ne - mistkastē). Ieteiktu pamainīt istabu/dzīvokli vai iegādāties mazāku akustiku. tik mazai istabai plauktinieces max

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Un ja godīgi, tad šitā saspiest visu tehniku vienā lielā čupā, kā silķes mucā ar nav nekas labs, taču saprotamu iemeslu (vietas) trūkuma dēļ ir jāiziet no sekojošās pozīcijas.

Neesu dzirdējis šitos RRR saktu brīnumus, grūši spriest par basīgumu pie citiem novietojumiem, taču ja tā gribās basiņu, tad tiešām varbūt vieglāk piepirkt aktīvo RRR subīti un miers mājā?

Link to comment
Share on other sites

Nu nez par to nepareizo saslegšanu. Vadam veina dzīsla ir marķēta ar sarkanu strīpu un tā pie skandu klemmēm pie plusa pieskruvēta un resīverim arī pie sarkanās klemmes.

Par Yamaha resīveri arī tiek domāts. Tai sakarā vēl jautājums vai Yamaha RX V463 būs gana labs? Negribētos tērēt vairāk par 300Ls.

 

Pamēģināsu to ieteikumu fazēm.

Labots - ghvilks
Link to comment
Share on other sites

Nu nebūs tev laba basa bez subwoofera, yamaha neglābs IMHO.

Link to comment
Share on other sites

...der padomāt par akustiku izvietojumu - Jūsu variants neder (bassinieki akustikām sānos - rezonēs CD_DVD lasītāji un ienesīs kopējā traktā nepatīkamus blakus-Efektus, kuri ir vismazāk vajadzīgi)

- pie šāda tipa akustikām piederas ar...X-Line 10.1 un akustikām starp bassiniekiem (2-3,5m) zonai jābūt brīvai no rezonējošiem priekšmetiem un visāda veida skapīšiem, plauktiņiem - kas pamatīgi sēdina (slāpē) zemās frekvences!

Labots - Vitaalijs Kalninsh
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
teļuku jānovieto gar garo sienu kopā ar frontālajām tumbām,...

Pilnīgi nepareizi, tad basu būs vēl mazāk. Bet brīvai vietai ap tumbām gan jābūt.

Link to comment
Share on other sites

Guest abc

Samaini tumbas vietām. lai sānu basinieki ir uz ārpusi, man no bildes izskatās, ka tie ir uz iekšpusi. Iespējams, ka tie viens otram spēlē virsū un pie tik tuva novietojuma slāpē viens otru (pie pretfāzes tā nebūtu) Nopietnākas skatīšanās vai klausīšanās laikā tumbas vienkārši mazliet jāpavelk uz āru.

 

Vēl tomēr ir jārēķinās ar to, ka mazā istabā daudz basa nebūs nekad.

Labots - abc
Link to comment
Share on other sites

Guest abc

nevar, skanējums tikai būs mazliet jocīgāks. Droši var izmēģināt, lai zinātu, kā tas ir.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau daudzi minēja, skaļruņu izvietojums ir diezgan nesekmīgs. pamēģini tumbas pabīdīt tālāk no sienas un novietot platāk. Saprotams šaurības dēļ tā iespējams nevarēsi turēt visu laiku, bet vismaz varēsi mēģināt saprast iemeslu.

 

Iespējams basus labāk dzirdēsi, ja mēģināsi klausīties ar pilnībā aizvērtiem aizkariem aiz muguras.

 

Es noteikti nepirktu jaunu resīveri, pirms nebūtu sapratis vai tiešām problēma nav istabas akustiskajās īpatnībās.

Link to comment
Share on other sites

q64silver
Pilnīgi nepareizi, tad basu būs vēl mazāk. Bet brīvai vietai ap tumbām gan jābūt.

 

Manā gadījumā tas strādā teicami. Esmu mēģinājis vairākas istabas. Novietojums gar īso sienu - zemo nav.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt pie viena varat man ar kaut ko ieteikt sakarā ar izvietojumu, man gan mazliet cita problēma, bass paliek jūtams pie diezgan liela skaļuma, bet tā nu jau kādu laiku esu izaudzis no rībināšanas priekiem, tad gribās to bassu dzirdēt arī negriežot skalu līdz pusei. Vai to varētu ietekmēt izvietojums? Vai rējējs ir efektīvs arī pie nelielas noslodzes?

p.s. Ir tikai attēlos redzamās tumbas bez citiem skaņas avotiem.

post-69711-1229972679_thumb.jpg

post-69711-1229972703_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gestapo, man šādā attālumā ir divas SM-1000 un lai kā neregulētu, pie maza skaļuma nekas iespaidīgs nesanāk. Visu atrisināja subs, kas nolikts aizmugurē. Pie pie minimāla skaļuma ir dzirdams patīkams bass, jo reti jau tais dzīvokļos sanāk uzgriezt tā pavairāk.

 

Nāksies vien vien domāt par subi.

Link to comment
Share on other sites

subi tak parasti ir +- kubikveidīgi, ja nu vienīgi lētajām mājās kinozālēm ir taisnstūraini, tos man liekas var likt da jeb kā, ka tik bass reflex caurums vaļā :)

Link to comment
Share on other sites

dreambox500
subi tak parasti ir +- kubikveidīgi, ja nu vienīgi lētajām mājās kinozālēm ir taisnstūraini, tos man liekas var likt da jeb kā, ka tik bass reflex caurums vaļā :)

 

Jā +- ir kubveidīgs. Tikai viena mala ir par apm 5cm garāka. Manā gadījumā šie 5 cm ir ļoti būtiski. Nezinu kā subja iekšpusē viss ir nostiprināts (25kg tomēr).

Link to comment
Share on other sites

60% no skaņas iespaido skaļruņu novietojums. Grīdeniecēm jābūt maksimāli tālu vienai no otras + vēl tas 5+1 resīvers viņas fiziski nespēj pavilkt. Man bija līdzīgas konfigurācijas RRR grīdenieces - arī ar lielo basinieku sānos - Stereo NAD, kas ir strēķīti jaudīgāks, knapi viņas spēja kustināt.

 

Jā, jā un telpa ir par mazu.

 

 

Un subwooferu vajag 100% - tās grīdenieces, lai dabūtu basu, būtu papildus jāslēdz pie kaut kā šāda. - tad bez subja vēl varētu iztikt.

 

 

 

 

Re kur btw par labu naudu atdod kvalitatīvu surround komplektu...

 

Nebūtu esošā komplekta, 100% paņemtu.

 

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio/...kJH0llSFk=.html

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...