Jump to content

Videokamera


amatiere
 Share

Recommended Posts

Vēlos iegādāties videokameru, bet nezinu kādu. Varbūt varat ieteikt kuru - robežās līdz 700 Ls. Cik esmu pati dzirdējusi, tad labas firmas ir Sony vai Canon, ar ieraksts uz flash kartes, ar mikrofona ieejas ligzdu un iespēju stradāt ar manual režīmu un vēlētos, lai ir 24p. Varbūt kāds aprakstā atpazina savu kameru un nav noslēpums kāds ir tās modelis :wink:

Link to comment
Share on other sites

Paskaties Samsung HMX20 modeli, ir Full HD ieraksts, kompakta, un cenā pat lētāka. Video paraugus vari paskatīties vimeo mājas lapā, meklētājā ierakstot video kameras modeli.

Labots - Takeoff
Link to comment
Share on other sites

Nu pa 700 Ls kameru, ar kuru būs kaut cik ērti strādāt manuālajā režīmā - neiespējami.

Manualitāte izpaudīsies ar dažām dekoratīvām pogām uz korpusa (labākajā gadījumā priekš fokusa un framgas), bet baltuma balanss, gain, shutter speed u.c. fīčas būs jābaksta caur menu. Un tāpati manuālā fokusa un fragmas kontrole ir tikai uz rokas pirkstiem saskaitāmiem modeļiem.

24p - nafg? Šim režīmam jēga ir tikai ASV, Japānā u.c. NTSC valstīs. Eiropā vajag 25p.

 

Uz flash kartēm? Neesmu redzējis nevienu sakarīgu amatieru plaukstas kameru, kas rakstītu kaut ko sakarīgu uz ne-kasetes (flash/HDD/MiniDVD diski). Vai nu tas ir AVCHD, kas ir sūds uz kociņa - video formāts, kura montāžu atbalsta tikai daži softi + apvienojumā ar amatieru kameru spējām attēla kvalitāte nav tā labākā, it īpaši ja vajag montēt. Otrs vairants ir PAL/NTSC izšķirtspējas MPEG2, kas parasti ir ar tik zemu bitreitu, ka montāžai ir principā nelietojams.

 

Pagaidām amatierim, kurš grib filmēt + montēt, nekā sakarīgāka par veco labo MiniDV kaseti un DV/HDV formātu nav.

 

Protams, ja montēt safilmēto nevajag (vai arī esi gatava montāžā sadzīvot ar neērtībām + ne pārāk spīdošo kvalitāti), tad var pirkt arī HDD un DVD kameras.

 

Es iesaku Sony HDR-HC9. Principā pēdējā (diemžēl) plaukstas izmēra kamera ar kasetēm, ko Sony vēl piedāvā.

Ja var atrast, vēl vērts ir Sony HDR-HC1, bet tas ir vecs modelis, kuru jau pāris gadus neražo. Toties tai kamerai ir sakarīgs manuālā fokusa gredzens (kas ir reta parādība plaukstas handycamiem) un bilde arī ir ļoti ok. Principā, HC1 ir sakarīgākā plaukstas HDV kamera, kuru man nācies lietot un kuru es vispār zinu.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu tad labākais variants amatierim sanāk ar MiniDV kaseti, kuru var pēc tam viegli samontēt.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - iedzen materiālu datorā. Kasete paliek arhivēšanai.

Āber ar tiem HDD/Flash ierakstiem ir tā, ka tu visu samet datorā, no kameras/flash izdzēs un vienīgais izejmateriāls, kas tev paliek, ir tas, kas ir iedzīts datorā. Tur tu samontē - ok, tev paliek samontētais materiāls. Bet izejmateriālu gribās/vajag saglabāt. Ko nu? Var pirkt cietos diskus un kopēt masveidā uz tiem. Un tad tev viss materiāls mētājas uz viena kluča, kurš, ja nu nosprāgst, parauj sev līdzi visu. Var backupot uz DVD matricām. Ja nav slinkums, protams.

Ai, bet te jau uzreiz jāsāk filozofija par visiem datu nesēju ilgmūžības sūdiem utt... Slinkums :D

 

Karoče, patlaban nav izdomāta nekā sakarīga par magnētisko lenti elektronisko datu uzglabāšanai.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Vispār padomājot, labāk jau kasetes, jo pats esmu safilmējis ar ziepi visādus klipus un tagad uz HDD glabajas, gan samontētais materiāls un arī izejmateriāls. Būs jādomā par external HDD iegādi, jo pagaidām bez rezerves kopijām dzīvoju.

Link to comment
Share on other sites

Atkārtojos: Es saku, ka jāņem Sony HDR-HC9.

 

Un neaizmirsti piepirkt klāt arī vēlvienu akumulatoru, jo tas, kas nāk līdzi kamerai, turēs labi ja pusotru-divas stundas. (ja tev ar to pietiek, tad, protams, vari arī nepirkt).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Biku paskatījos mājas lapā šo video kameru, varu teikt ka iepatikās tas modelis, tikai jāpaskatās kāda sanāk galējā video kvalitate. Noteikti ka laba.

Link to comment
Share on other sites

Par bildi nebēdā. Visām HC sērijas kamerām bilde ir ļoti laba (cik nu laba tādam mazam verķītim viņa var būt).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Priekš mājas video labāku jau laikam nevajag.

Link to comment
Share on other sites

HC3 un HC5 labāk tomēr nē. Viņiem ir elektroniskā bildes stablizācija, kas ir sūdīgāka par optisko stabilizāciju.

Optiskā ir HC7 un HC9 modeļiem.

Link to comment
Share on other sites

Paldies Krishius, shis posts bij tieshi laikaa, jo man kaiminjsh ar veelas nopirkt kameru. Ko Tu domaa par JVC kameraam? Pats esmu saskaaries tikai ar profesionaalajaam.

Puisis it kaa ir vairaak ientreseets uz HDD kameru (veel nav nekaads konkreets modelis). Vairaak intresee UK tirgus, jo tiks tur pirkts... .

Pamaniiju te kaut ko par zemuudens akmenjiem ieksh HDD video formaata. Video noteikti tiks monteets ar Adobe Premiere, gan bez Matrix kartes :(.

 

 

P.S. Reku tikko apstiijos: http://direct.tesco.com/q/N.1999780/No.10/Nr.99.aspx

Puisis grib teereet tikai paaris simtus, bet nekas nav teikts veel. DVD kameras nteikti neintresee, miniDV vai HDD.

Labots - grisha
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Par MiniDV > DVD/HDD piekrītu, pats esmu redzējis, kādas kvalitātes atšķirības ir starp šādu kameru uzņemtiem materiāliem. Pamēģiniet palaist DVD/HDD kameras video uz plazminieka... Nē, nopietniem cilvēkiem joprojām ir paredzētas lentes.

Link to comment
Share on other sites

Par MiniDV > DVD/HDD piekrītu, pats esmu redzējis, kādas kvalitātes atšķirības ir starp šādu kameru uzņemtiem materiāliem. Pamēģiniet palaist DVD/HDD kameras video uz plazminieka... Nē, nopietniem cilvēkiem joprojām ir paredzētas lentes.

 

Nevajadzētu vispārināt. Tāpat kā ir labas un sliktas MiniDV kameras, tāpat ir arī labas un sliktas AVCHD kameras.

Ja saki, ka kaut kas ir slikts, tad uzreiz arī "modeli studijā".

Par 700ls jau var dabūt arī pieklājīgu kameru, kur kvalitāti nemaz tik viegli nebūs atšķirt no MiniDV.

Par montēšanu - ļoti daudz kas atkarīgas no konkrētā softa un uz kādu formātu/kādiem parametriem tiek renderēts.

 

Krišus - vai esi redzējis arī materiālu no šīm?

Sony HDR-SR12

Canon HF10

 

Cik ļaudis internetā testē, tad šīs esot pirmās AVCHD, ko var likt vienā līmenī ar MiniDV(amatieru) attēla kvalitātes ziņā.

Link to comment
Share on other sites

Atkal jau tas riko...

 

Neesmu redzējis.

Ja godīgi, tādu plaukstas kameriņu es rokā paņemu labi ja divreiz mēnesi un tāpat tikai, lai izmantotu kā maģi iedzīšanai datorā.

Un cik man ir nācies skatīties AVCHD materiālu, tad viņš ir normāls gandrīz jebkurai kamerai, ja ir bijuši pieņemami filmēšanas apstākļi un nav brutāls pārkinsons.

Bet kamēr AVCHD materiāls būs jādzen datorā caur pakaļu (kaut kādas sranas pārkodēšanas, sazin kas vēl - nu čakars tas ir), tikmēr tās formāts ir sūds uz kociņa. Kad AVCHD panāks kaut sprīdi tuvāk kaut tai pašai XDCAM vai P2 bezlenšu tehnoloģiju funkcionalitātei, tad arī parunāsim...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...