Pālekt uz saturu

Foto

Pamācība LCD pie LPT

• Lūdzu pieslēdzies, lai atbildētu
43 atbildes uz šo tēmu

#1 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti
  • Atrodos:Rīga/Valmiera

Pievienots 04 January 2009 - 01:32

Labs vakars bootiešiem. Beidzot izdomāju uzrakstīt nelielu pamācību kā pieslēgt LCD pie LTP porta. No sākuma man likās, ka uzmeistarot LCD pie LPT porta būs grūti, bet beigās viss izrādījās vienkārši.

Sākšu ar to, ka pirms kāda laiciņa klejojot pa internetu uzdūros pāris interneta adresēm kurās ir parādīts, kā pieslēgt LCD pie LPT porta. Vienīgā problēma bija tā, ka man nebija LCD, un valmierā arī tos nevarēja dabūt. Tā nu vienu reizi, kad biju Rīgā devos uz latgalīti iepirkt diodes un pāris citus sīkumus, un vienā no tajām būdām pamanīju LCD moduļus. Uzreiz izdomāju, ka vajadzētu īstenot seno domu par LCD moduļa pieslēgšanu pie LPT porta. Tā nu spontāni nopirku LCD moduli par 7ls, sākumā man likās, ka tas ir lēti, vēlāk atkāju, ka tā ir normāla naudas izkāšana. Nu neko devos atpakaļ uz mājām un uzreiz ķēros pie darba. Pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs un savu 2x16 LCD moduli nosvilināju. Patiesībā problēma bija tā, ka LCD pinouti nebija standarta secībā. Tā nu LCD meistarošanu atliku uz nedēļu.

Savu jauno LCD pasūtiju Argusā Tas bija 4 rindu un 20 simbolu LCD modulis, ar zilu backlight un baltiem burtiem. Starpcitu ļoti lēts. Maksā 7,20 Ls un piegāde uz valmieru izmaksāja 2,50 Ls. Links uz LCD

Tad nu ķēramies pie lietas.

Paciņa
Ievietotais attēls

Un tās saturs
Ievietotais attēls

Un tagad pie sagatavošanas darbiem.

Mums būs vajadzīgs LPT kabelis

Šāds te:
Ievietotais attēls

Tālāk no šī vada mums ir jāiegūst pats štekeris, iespējams, ka viņu var arī atsevišķi kaut kur nopirkt tā pat būtu labāk, jo izdabūt šito štekeri ārā no izolācijas ir ļoti grūti.
Ievietotais attēls

Tālāk vajadzētu sākt lodēt. Par cik man nebija multimetrs ar ko pārbaudīt kurš vads ir pielodēts pie kura štekera, es vienkārši LPT vadam nogriezu abus galus un pārgriezu izolāciju visā garumā, un izņēmu visus tos mazos vadus ārā.

Ievietotais attēls

Tālāk pie shēmas.
Šajos abos linkos ir labi viss aprakstīts: links links2

Lūk pati shēma.
Ievietotais attēls

Man grūtības sagādāja noteikt LPT štekerim pinus. Shēmā it kā ir uzzīmēts, bet es nevarēju saprast no kuras puses tas ir domāts vai no tās ,kur lodē klāt vadus, vai no tās, kuru sprauž mātesplatē.
Izrādās no tās, kuru sprauž mātesplatē. Sākumā biju nepareizi salodējis.

Šai bildei vajadžetu ieviest skaidrību
Ievietotais attēls
Visiem pinoutiem nesaliku ciparus, bet domāju, ka sapratīsiet tāpat.

Tālāk atliek tik lodēt pēc shēmas.
Nezinu cik labi esmu salodējis, bet ši man ir pirmā reize, kad lodēju kaut ko pie kādas shēmas. Galvenais izmantot konofoliju, lai vadus smuki var pielodēt. Sākumā smuki jāapalvo vadi un tad jāpielodē pie shēmas.
Ievietotais attēls

Man tas viss galā izskatās apmēram šadi:
Ievietotais attēls

Laiks pirmajam testam:
Ja redzat šādu attēlu, tad viss ir kārtībā.
Ievietotais attēls

Tālāk ekrānam vajadzētu arī kaut ko iebarot. To ļoti vienkārši var izdarīt ar programu LCD Smartie
Novilkt viņu var ŠEIT Vai arī pielikumā.

Bet, lai šī programa darbotos ir vēl nepieciešams draiveris, kas ļauj kontrolēt LPT portu. To var novilkt pielikumā.

Tālāk jau atliek vizuālais noformējums. Es izdomāju LCD ekrānu ievietot paštaisītā panelī.
Paneli veidoju no 2 cd-rom vietu aizbāžņiem, tos salīmējot kopā, un vēlāk izveidojot tajā logu.

Ievietotais attēls

Līmēju kopā ar moment līmi un karsto līmi.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Par materiāla kvalitāti lūdzu nepiesieties. Logs tika izveidots precīzāks, tikai nav bilžu. Panelis tiks nošpaktelēts un nokrāsots, jo vienā vietā ar drēmeli ieskrāpējās robs.
Ievietotais attēls

Visbeidzot LCD moduli pie paneļa piestiprināju ar karsto līmi, BET ir jābūt uzmanīgam, lai līme nesabojātu ekrānu.
Ievietotais attēls

Lūk pāris bildes no iznākuma:

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Kopējais skats ar lcd korpusā.

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Piesaistītie faili(s)

• edd999 un Podzina iesaka

#2 Viesis_biivers_*

Viesis_biivers_*
  • Guests

Pievienots 04 January 2009 - 02:02

O, jau asj kādi 6 gadi kopš šādu pašu taisīju... foruma dzīlēs vēl mētājas :)
Prieks ka vēl kāds saprot, kurā galā lodāmurs turams un kādā virzienā smadzenes kustināmas...

#3 Takeoff

Takeoff
  • Biedri
  • 652 raksti
  • Atrodos:Salaspils
  • Intereses:Geocaching, velopedāļošana, IT

Pievienots 04 January 2009 - 02:37

Nice, un nemaz nav dārgi, varēji tik iemest attēlu kā izskatās tas LCD pie panelīsiem gaismā, uz kopējās kastes fona.
Cepums autoram, labi pastrādāts :good:

#4 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 14:59

Pievienoju bildes no gala iznākuma. :)

#5 Takeoff

Takeoff
  • Biedri
  • 652 raksti
  • Atrodos:Salaspils
  • Intereses:Geocaching, velopedāļošana, IT

Pievienots 04 January 2009 - 15:08

Nu re, super. Man patīk ka tiek attēlots procesora un ram noslodze un pārējās fīčas.

#6 Viesis_EnS_*

Viesis_EnS_*
  • Guests

Pievienots 04 January 2009 - 15:23

+1 pie REP. tiešām malacis...

Šo rakstu rediģēja EnS: 04 January 2009 - 15:35

#7 osscar

osscar
  • Biedri
  • 6839 raksti
  • Atrodos:Riga
  • Intereses:Gadžeti,Cope, DIY elektronika, Foto, Sports

Pievienots 04 January 2009 - 15:30

Labs darbs +1 !

#8 Nettwerk

Nettwerk
  • Biedri
  • 3912 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 15:31

Labs darbinjsh.

#9 binary

binary
  • Biedri
  • 2305 raksti
  • Atrodos:Rīga

Pievienots 04 January 2009 - 15:43

Nēnu skaisti :)

Btw, neesi meklējis, kā ir ar kaut kādiem krāsainiem LCD un/vai ar tādiem, kam pikseļi nav grupēti rindās/kolonnās (tb nevis "4 rindas pa 20 simboliem", bet, piemēram, 320x240 px)?

#10 itanium

itanium
  • Biedri
  • 3250 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 15:44

Tā poga nekādu lomu nespēlē, ne?

#11 martinno

martinno
  • Biedri
  • 4215 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 15:45

+1.
Izskatās interesanti, laikam ar būs jāpamēģina.... :)

#12 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 15:49

Aizmirsu piebilst, ka tā poga ir CCFL, jeb "neona" ieslēgšanai, izslēgšanai. Bet viņu varētu izmantot arī LCD backlight izslēgšanai. Citreiz gribas tam LCD izslēgt to spilgi zilo gaismu.

Binary, neesmu īsti interesējies, kā ir ar tādiem ekrāniem. Lai gan vienreiz youtube manīju video, kur čalim ir nekrāsainais LCD nevis rindu, bet ar izšķirtspēju. Varēja būt apmēram 320x240

#13 itanium

itanium
  • Biedri
  • 3250 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 15:52

Skaisti, vairāk nav vārdu :)

#14 dzhonsons

dzhonsons
  • Biedri
  • 455 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 16:12

Glīši, glīši.. Iedvesmoji.. Jāpārvar slinkums un jāuzrīko kas līdzīgs :) +1 rep.

#15 Firza

Firza
  • Biedri
  • 2555 raksti
  • Atrodos:Dobele

Pievienots 04 January 2009 - 16:37

Galvenais izmantot skābi, lai vadus smuki var pielodēt.

Te laikam ir ieviesusies drukas kļūda, jo skābi saturošu kušņu lietošana (ZnCl, salmiaks) elektroniskas lodēšanai ir nāvējoša.

#16 osscar

osscar
  • Biedri
  • 6839 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 16:41

es ar lodēšanai izmantoju veco labo konofoliju. skābe lai paliek spaiņiem.
p.s. lodāmuri made in china ir garām. pats izmantoju vēl no rūpnīcas VEF dabūtos 36 voltu lodāmurus ar vara uzgali.

#17 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 16:55

Kādā ziņā navējoša?

#18 osscar

osscar
  • Biedri
  • 6839 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 16:57

nezinu par nāvējošu, bet kādreiz stāstīja ka skābes lodējumi sairstot pēc kāda laika. (nu noteikti tie nav 5 gadi, bet vairāk)

#19 Firza

Firza
  • Biedri
  • 2555 raksti
  • Atrodos:Dobele

Pievienots 04 January 2009 - 17:11

Skābi saturošie kušņi vada elektrību, un veicina metālu koroziju. Ar laiku vara vadi un plates metalizētie celiņi, skābes iedarbībā noārdās un, ja tā skābe ir tikusi zem vada izolācijas, tad noārdīšanās notiks ļoti ātri.

#20 osscar

osscar
  • Biedri
  • 6839 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 17:13

es parasti lodēšanai nopērku alvu pildītu ar kušņiem + atsevišķi gabalus ar konofoliju. Pietiek ilgam laikam. skābi tiešām parasti izmanto saimniecības lietu lodēšanai nevis radioelektronikā. Nu jā tagad jau vēl tās zaļās tehnoloģijas - bezsvina alvas ut.t.

#21 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 20:33

Nu cerams, ka man nekas tur nesaēdīdies :) Nu ja tomēr arī saēdīs, tad būs mācība. Tūlīt izlabošu.

#22 roliss

roliss
  • Biedri
  • 228 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 21:01

Smuki, tik tam displejam nevar pielikt backlightam potenciometru, lai reguleetu?

#23 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 21:25

Diezgan labs jautājums. Ar parastu slēdzi visam būtu jāiet, bet kā ar potenciometru, īsti nezinu. It kā jau vajadzētu iet. Bet vai pašam LCD patiktu, ka viņam regulē backlight spriegumu nezinu. Kāds varētu pamēģināt.

#24 binary

binary
  • Biedri
  • 2305 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 21:46

Pašam par šādām rotaļlietām nojausma minimāla, vismaz pagaidām... Bet nu vēl jautājums - kāds ir skatījies, kā šitām rotaļlietām ir ar USB? t.i., cik reāli ir pieslēgt nevis pie LPT, bet pie USB?

#25 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 21:59

Jā, tiešī gribēju par to pastāstīt. Cik zinu jaunajām mātes platēm nav LPT porta. Tātad atliek 2 varianti:
1. Meklēt LPT PCI karti vai
2. Pirkt USB LCD Moduli

Ir iespējams nopirkt LCD moduli, kas darbojas no USB, latvijā neesmu manījis. Tur tā štelle ir bišku savādāka. Tur LCD modulis nāk gatavs, tik spraud iekš usb un gatavs. Tos LCD var mierīgi vadīt ar mans pieminēto LCD Smartie.

USB LCD moduļi

#26 tikai cilveks

tikai cilveks
  • Jaunbiedri
  • 10 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 22:06

Varbut šis noderēs..
USB

#27 Warriorr

Warriorr
  • Biedri
  • 449 raksti
  • Atrodos:Liepaja

Pievienots 04 January 2009 - 22:09

malacis tieshaam skaiti! un tie bishku ne par teemu ar ko graveeji organiskajaa stiklaa?

#28 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 22:19

Par to būs bišku cits stāsts. Gravēju ar parasto drēmeli. :)

Ps. Nevienam nebūs iebildumu, ja šito pielikšu pie PC Modding jautājumi un atbildes augšā pie citām pamācībām?

#29 binary

binary
  • Biedri
  • 2305 raksti

Pievienots 04 January 2009 - 22:28

Aha, nu skaidrs par to USB, paldies :) Jautājums bija ne "jaunas MoBo", bet gan portābļa dēļ :)

#30 Ģenerālis

Ģenerālis
  • Biedri
  • 611 raksti

Pievienots 08 January 2009 - 15:42

Patiešām skaisti. Noteikti izmēģināšu. Tik man pirmā dzirdēšana par tādu LPT kabeli. Cik es saprotu, vinš tika izmantots, lai pieslēgtu vecākus printerus utt. ?

#31 Viesis_EnS_*

Viesis_EnS_*
  • Guests

Pievienots 19 June 2009 - 18:28

Ha, šodien uztaisīju tādu mantiņu, bet aplauzos, kad bija gatava, un gribēju slēgt klāt... izrādās manai ASUS P5W paltei nav LPT porta... rofl... :D

#32 Лёха

Лёха
  • Biedri
  • 34 raksti

Pievienots 14 May 2011 - 10:27

Ļoti atvainojos, bet ir kādas iespējas pieslēgt tadu ldc displeju ( pie ltp, usb vai vga).
Viņam ir viens trūkums viņam nav tuchscreen bet pats displejs strada.

Piesaistītie sīktēli(s)

• ldc.png

#33 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 14 May 2011 - 11:39

Stipri šaubos. Tam displejam ko slēdzu ir iebūvēts kontrolieris, kas prot pievadīto signālu, tēlaini izsakoties 1 un 0, pārvērst grafiskos simbolos/ciparos/burtos.

Lai gan, zinu, ka daži krāmēja klāt 33. noķeļu (3310) displejus. Bet tur arī diezvai piesvieda vienkārši LCD matricu.

Šo rakstu rediģēja Dundurs: 14 May 2011 - 11:41

#34 edd999

edd999
  • Biedri
  • 366 raksti

Pievienots 14 May 2011 - 16:25

Malacis, skaisti uztaisji. Pats ar kādu laiku atpakaļ gribēju ko tādu uztaisīt, youtube liela izvēle ar dažādiem piemēriem, pārsvarā skatījos tādus variantus, kur pašam jātaisa kontrolieris, tādēļ rokas tā arī nepieliku, bet, ja jau argusā var dabūt gatavu, un softs ar pieejams, varētu uztaisīt.

Kas attiecas par apgaismojuma kontroli, varētu mēģināt ar PWM, vismaz lapšos ekrāna apgaismojums tā tiek kontrolēts.

#35 kaspich

kaspich
  • Biedri
  • 154 raksti

Pievienots 24 May 2011 - 16:06

apd%(^((& un nepiecelties..
nu, ja shaada liimenja 'konstrukcijas' bootaa izpelnaas plashu atziniibu un ir taa veertas, lai veidotu atseviskju teemu.. es esmu uz mutes.. skumji.. vienkārši skumji..
piedodiet, nenoturejos. vienkārši teema paraadiijaas foruma pamatlapaa..

#36 Mežavecis

Mežavecis

Pāķis

• Administrators
  • -967 raksti
  • Atrodos:Mežoņciems
  • Intereses:Zinātne, IT, CRM/ERP, bedru rakšana

Pievienots 24 May 2011 - 16:57

kaspich

Visas iespējas veidot labākas tēmas ar labākiem projektiem. Ja sākam apdirst, liekam savus garadarbus priekšā.

Labāk uztaisi statistiku, cik prot ar lodāmuru/elektroniku utt. strādāt un iespējams, nāksies tev uz mākslīgā zemes pavadoņa pārcelties uz dzīvi, jo kopējais līmenis galīgi neatbildīs tavam standartam. Rādās, ka arī tuvākos 100 gadus statistika nemainīsies.

Te tomēr ir tehnikas forums un maz no tevalo.lv pastāvīgā kontingenta.

Šo rakstu rediģēja Mežavecis: 24 May 2011 - 16:58

• Piits un viesturs0711 iesaka

#37 ggg97

ggg97
  • Biedri
  • 3372 raksti
  • Atrodos:Jūrmala

Pievienots 24 May 2011 - 18:23

Kaspish vienkārši ir ļoti sarūgtināts, ka vakar nolietais foruma biedrs pats kautko strādājošu salodējis un jau sen.

#38 Dundurs

Dundurs
  • Biedri
  • 1124 raksti

Pievienots 24 May 2011 - 18:31

Izskatās ,ka vienkārši biedram kaspich ir personiskas problēmas ar mani, kopš vakardienas topika par S90, kuru nācās slēgt. Sāks tagad meklēt katru manu rakstu un nod***t. Nav jau mana bēda, ka dažam te problēmas dzīvē. Lai vai kā visam ir savas robežas. Un ja tas tā turpināsies, tad nāksies kādam uz pāris dienām apdomāt savu rīcību.

Šo rakstu rediģēja Dundurs: 24 May 2011 - 18:35

#39 kaspich

kaspich
  • Biedri
  • 154 raksti

Pievienots 24 May 2011 - 18:54

neko nemekleeju. izleca 1. lapaa.
puis, man Tavi memmesdeelinja draudi - pilniigi paraleeli. uzskati, ka ir korekti uzsaakt monologu par manaam 'probleemaam' un tad nolokot teemu?
Tu raadi savu prasmi konkreetos darbos, nevis psiholohu teelo.
tikai smurguleenam jaaslepjaas zem 'moderators' pilnvaraam. ;)

#40 edd999

edd999
  • Biedri
  • 366 raksti

Pievienots 24 May 2011 - 18:58

Nu gan tu nesmuki uzvedies.

Serveris.lv

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)