Jump to content

Lietotāju Audio/Video sistēmas


osscar
 Share

Recommended Posts

Par cik te pēdējā laikā notiek cepiens par HI END, Vinilu, Hz , bitiem un bitreitiem kā arī pavīdēja viedoklis atrādīt savas sistēmas (kas palīdzēs lietotājiem uzlabot, izvēlēties, papildināt savas sistēmas)+ pats nobijos no vēja un neaizbraucu uz copi un ir laiks memuāriem. Protams tie būs subjektīvi testi un viedokļi.

Tātad manas sistēmas:

 

Pamatsistēmas pieslēguma shēma, kura kalpo audio un vido baudīšanai:

shema-HTPC.jpg

Signāla avots:

DVD pleijieris LGDVX382H: tiek izmantots reti , jo HTPC arī ir DVD draivs. Kādreiz kāds Audio CD vai AUDIO DVD tiek atskaņots. Filmas retāk.

HTPC ar iebūvēto skaņu + coax un optisko izeju.Tiek izmantots galvenokārt HD materiāla skatīšanai un klausīšanai (koncerti, filmas, flac, etc)

Resīvers: Sony STR - DG 520, sākuma līmeņa resīvers uz stk 350 čipiem, apmierina manas vēlmes pilnībā un veic dekodēšanas darbus no HTPC/DVD saņemot digitālu signālu. Supportē DTS un Dolby ar ko patreiz ir pietiekami. Patīk tas ka ir pasīvā dzese. Pults gan tāda nepārdomāta un sarežģīta, bet par cik izmantoju oriģinālo – tas neuztrauc.Kā mīnusu var minēt, ka nevar regulēt katram kanālam atsevišķi toņus.(tikai izejas līmeni var regulēt). Mūziku pamatā klauos 2.0 režīmā, ja vien nav oriģināls ieraksts vai koncerts 5.1 izpildījumā. Mākslīgo surroundu neatbalstu.

Kopskats:

IMG-0534a.jpg

 

DSC05927.jpg

 

Sabvūfers: RRR Rigonda-S ASW 1.8 (tā laikam pa jaunam saucas)- skan pilnīgi pietiekoši. Ar basiem nepārspīlēju.

Fronti : ART AUDIO (ala RRR 90F) H 150 8 omi;

Centrs: RRR SILWAY CS-2 – 8omi - savu darbu veic godam;

Surroundi – RRR BS 300 (ala S 30 ar jaunajiem pīkstuļiem) 8 omi:

IMG-0535.jpg

Skan ļoti labi, tikai jāsaregulē visi izejas līmeņi atbilstoši. Varbūt vienīgi pietrūkst dinamiskuma nedaudz, bet ne baigi izteikti. Par to cenu - labi. Mierīgi surroundus varēju izmantot mazākus – esošie šķiet biku par lielu :D Tāpat tie skan salīdzinoši reti un ne tik skaļi kā fronti – tikai filmās un audio DVD ar 5.1 vai DTS audio failus atskaņojot.

Galvenais uzsvars tomēr jāliek uz front skaļruņiem - jo pamatā klausos tos. 2.0 vai 2.1 režīmā ja iet filma pa TV.

 

Otrā sistēma, kura tiek beiži no rītiem klausīta , kāmēr taisos uz darbu:

Vecais , atjaunotais VEF 101 stereo ar oriģinālajām 4 omu vecajām skandām un KT 808 tranzistoriem izejā.

Signāla avots pārsvarā Creative ZEN Mozaic mp3/radio pleijieris.

Man ļoti patīk , kā šīs aparāts skan ar esošajām skandām. Super- ir gan bass gan augšas, gan papīrniekiem skaļruņiem raksturīgais vieglums – neskan tik smagnēji S30 jaunā kaluma., protams jāpiecieš tipiskais sprakšķis ieslēdzot un izslēdzot .

Vēl viens tāds pats kalpo vasarnīcā.Bildes:

DSC07004.jpg

 

DSC01322.jpg

(tur arī tā creative skaņas karte redzama)

 

Vēl viens mazais panasonic SA- PM4 centriņš stāv guļamistabā, gremo itkā mp3, bet neesmu ne reizes mēģinājis. Tiek izmantots reti. Rezumē – plastmasīgs , ar 0,5 cm skaidenes skandām. Hlams.

Vēl mētājas vecs 15 gadīgs panasonic centrs vasarnīcā ar kalpo godam, bet nelasa CD. Vecs, labi skan ar trīsjoslu skandām, ir aux ieejas + karaoke, tam arī ir tusiņos izmantots. Kā jau panasoniciem – aktīvā dzese.

Bilde no mikro sistēmas:

DSC01319.jpg

 

 

Pie galda datora , par klasiku jau kļuvušais Logitech x230, par savu cenu skan ok – un šim datoram ar iebūvēto skaņu – neko vairāk arī nevajag. Tāpat tās tiek ieslēgtas reti, kādu youtubes rullīti skatoties:

IMG-0521.jpg

 

Tad nepabeigtā sistēma :

Paštaisīts tranzistoru stipreklis, kurš pašreiz tiek barots no Laptopa caur USB skaņukarti (Creative X-fi surround 5.1 ar pulti) un klausīts uz tām pašām H 150. Ir plānots piepirkt sakarīgu CD atskaņotāju un skandas+ pats būvēju lēnā garā Preampu toņregulatoru. Skan ļoti labi, ar šo pastūzi var mierīgi iztikt bez sabwofera, bass ir ļoti sulīgs, kā arī augšas un vidi ir labi, bet tā subjektīvi , kad iepirkšu jaunas skandas tad ziņošu kā skan, jo RRR ir ”bassīgākas”, kas ne vienmēr ir labi. Šai sistēmai īsti vietas nebūs patreizējā dzīvesvietā, bet kaut kad noteikti tiks izmantota pilnvērtīgi.

 

Bildes:

 

DSC00918.jpg

 

DSC01294.jpg

 

Vēl ir doma iegādāt veco, pirmo krievu Brigu 100% uz traņiem. Ja protams tādu izdosies atrast.

 

Tātad , kā redzams nekāda HI FI man nav, bet skan pietiekoši labi manām ausīm un atskaņojamajam materiālam (Audio CD, DVD, DTS + retu reizi MP3 ja nevar atrast flacu).

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Man akadēmijas lektorijā ir tāds pats teļļuks (vismaz vizuāli identisks) - briesmīgs draņķis...

(sanāca uzbrauciens :D )

Link to comment
Share on other sites

nezinu - man patīk un HD ripus rāda labāk par lētajiem LCD. Protams, tagad jau var labākus nopirkt - šim jau 2,5 gadi.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Da labi, tādu aprakstu man nav iekšā taisīt. Priekā!

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Nemācēšu teikt, kā rāda lētie LCD teļļuki, bet nu šitajam bilde ir vienkārši graujoši pretīga - ekrānam ir diezgan smaga "atmiņa" - nedod dies' atstāt kādu DVD menu ilgāk - visi uzraksti vai kontrastainākas bildītes fonā šilierējas vēl kādas 20 minūtes. Un tas pats arī ar krāsām - jau pat līdzīgu toņu laukumi pat pie liganas kustības "netiek līdzi" un rodas diskomfortu radoša toņu laukumu staigāšana (atplikšana no kopējās kustības) - īpaši izteikta zemas tonalitātes kadros.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

tas ka statiska bilde kādu laiku vēl spīd ir taisnība, bet tas nav tik uzkrītoši + kustībā gan nekādu gļuku nav. Nezinu, man patīk bilde krietni labāk par LCD bildi jo īpaši pie SD signāla.

Link to comment
Share on other sites

Mana audio sistēma ir vienkārša - kompis ar X-Fi Elite Pro soundblāsteri (ar izslēgtiem vsiem efektiem, 96khz master sample rate), pleijeris Foobar 2000 ar SoX resempleri (96000 + aliasings) + ReplayGain albūmu līmenī. Foobar skanju izvada pa ASIO. Kartes ārējā bloka ausu izejā iespraustas Sennheiser HD 600 ausis. Muziku klausos tikai losslesa Audio-CD, SACD...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Labs soundblasteris ! :ok: es skatījos netā, ka dažām skaņukartēm opampi ir uzliktu uz "gultiņām" nevis ielodēti - kas dod iespēju viņus nomainīt pret labākiem. Tavai nav tāda ekstra ?

 

http://www.guru3d.com/article/asus-xonar-e...e-stx-review/16

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pats gan neesmu jaucis vaļā - http://www.ixbt.com/multimedia/creative-x-fi.shtml - te ir papētījuši kas tur iekšā. Konstrukcijā neko neesmu mainījis, visnaz pagaidām viss liekas OK. Ja arī ko gribētu mainīt, tad vienīgi - uztaisītu ārējo ausu pastiprinātāju, nevis labotu jau esošo kartes bloka konstrukciju.

Labots - Dzi
Link to comment
Share on other sites

Tad tev vajag ārējo ausu lampinieku - nav sarežģīti !

Link to comment
Share on other sites

Es zinu, elektronika, konkrēti Audio/ciparu lietas, ir sirdij tuvas lietas :)

Link to comment
Share on other sites

bildēt slinkums,da arī bardaks baiss...

Sistēma vienkārša.

Creative Audigy 2 karte datorā.

Yamaha AX-396 pastiprinātājs uz galda

RRR S-50 tumbas priekšā

RRR S-90 tumbas aizmugurē.

 

Vārdu sakot,dubults analogais stereo neplīst.

Klausīts tiek kaut kas tāds lielākoties: http://www.last.fm/user/tolx

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tev tās tumbas paralēli saslēgtas ? un kā ir šīm ar trokšņiem - reālajā dzīvē ? nenāk nekādas čarkstoņas etc . ? (kā iebūvētajām) .

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

es no fizikas pārāk maz ko atceros :D

pastūzis piedāvā slēgt klāt divus pārus tumbu.Sanāk uz vienu kanālu viena S-50 un viena S-90

 

Bija kādu brīdi jāpasēž uz iebūvētās (Giga-Byte P35-DS3 dēlis),nu,tad juta ka ir fons un tā... ar šito karti droši vien ka arī ir,bet es vismaz nedzirdu.

Labots - tolx
Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir pievienots pie A un B - tad tak skan tikai viens pāris - jo visas četras reizē nevar piešķilt.

Link to comment
Share on other sites

skanēt toch skan viss vienlaikus.

A ir viens pāris - priekšējās.

B ir otrs pāris - pakaļējās

 

un aizmugurē pieslēgvietas 4 tumbām tieši.

Link to comment
Share on other sites

jā paskatījos netā intereses pēc- tev aizmugurē ir slēdzītis ar ko tumbas saslēdz paralēli -, tā tev arī ir izdarīts - nu jācer ka tev viņas ir 8 omu visas :D ja ne - pastāv iespēja nokurināt stiprtekli.

Link to comment
Share on other sites

hvz,man liekas ka S-90 ir 4 omh

bet pa 2 gadiem vēl nav nekādu gļuku bijis,tā ka gan jau pardzīvošu.

Link to comment
Share on other sites

Man ir šādi audio verķi:

Pioneer VSX-AX3B resīvers

Pioneer DV-565AB DVD atskaņotājs

Echostar D-2510P Sat uztvērējs

Infinity Alpha 50 un RRR S-90 priekšā saslegtas bi-amp

Infinity Alpha Center

Pioneer S-CR50A Aizmugure

 

Priekš HD video ir LG W2600HP monitors (IPS tā ir LIETA)

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

man ir pavisam low end.

RRR SM1000 http://www.euroshop.lv/images/SM-1000_b.jpg

Panasonic SA-HE40 http://gfx.media-home-shop.ch/0453375%5B1%5D.jpg

Audigy 2 ZS

doma iepirkt RRR subi.

pārsvarā tiek klausīts flac.

dažreiz vecos ierakstus uzlieku uz RRR MP-7301 kasešu dekas. http://radi0tehnika.narod.ru/go/opisanie/foto/MP-7301m.jpg

 

Kā rezerve pie PC mētājās Creative inspire 2.1 sistēma, šad tad no PC barojās, šad tad no ipod shuffle.

http://www.interactivesmartboard.co.uk/ima...21_speakers.jpg

Labots - Exiic
Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

Integrētā AC97 skaņas karte + Panasonic SA-AK17, otrā istabā Horo dvd atskaņotājs + Kautkādas Eakan 2.1 tumbeles.

Labots - kristaps_83
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Skaņas karte: ESI MAYA44

Austiņas: Sennheiser HD555

Klausos caur Foobar2000 un lietoju DolbyHeadphone pluginu.

Klausos visu pēc kārtas un nepievēršu uzmanību kvalitātei, jo mūzikas baudījums, par laimi, no tās ir maz atkarīgs.

Link to comment
Share on other sites

eddyboi

Tātad manu sistēmu nevar nosaukt par 5.1, drīzāk 5.2 :D jo man ir 2 sūbji.

Front: Castle severn 2

post-70985-1243170183_thumb.jpg

Center: Yamaha NS-C515

post-70985-1243170190_thumb.jpg

Rear: RRR SAKTA-75

post-70985-1243170248_thumb.jpg

Subwoofer: RRR X-LINE ASW-1 un Pioneer TS-W307D4 12"

post-70985-1243170207_thumb.jpg

post-70985-1243170243_thumb.jpg

Radiotehnikas sūbis pieslēgts pie yamahas pastiprinātāja, tā kā sūbis ir aktīvais, tad viņam ir arī izeja, un pie tās pieslēgts Technics pastiprinātāja

s un pie tā Pioneer sūbis.

post-70985-1243170237_thumb.jpg

AV reciever: Yamaha RX-V463 (Redzams 2. bildē)

2 subvufera pastiprinātājs: Technics SU-A700

post-70985-1243170216_thumb.jpg

TV: Philips 32PF5331

post-70985-1243170196_thumb.jpg

Viss tas ir pieslēgts pie pc spdif izejas.

Skatos, ka visiem te tādas pieticīgas audio sistēmas :D

post-70985-1243170202_thumb.jpg

Labots - eddyboi
Link to comment
Share on other sites

(labots)

eddyboi - tavi kaimiņi noteikti starā par 2 sabiem :) tā jau labi aprakstīji ! Kā skan tie castle brīnumi , izskatās ka bez saba varētu bass pietrūkt ?

p.s. tās saktas skandas baigi plānās izskatās, pēc tava linka tā arī izskatās - 10cm ? kā jamās skan ?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

eddyboi
eddyboi - tavi kaimiņi noteikti starā par 2 sabiem :) tā jau labi aprakstīji ! Kā skan tie castle brīnumi , izskatās ka bez saba varētu bass pietrūkt ?

p.s. tās saktas skandas baigi plānās izskatās, pēc tava linka tā arī izskatās - 10cm ? kā jamās skan ?

Kaimiņi vēl nav nākuši. :D Sākumā, kad dabūju RRR sūbi un castle tumbas, ieslēdzu paklausīties, likās ka sūbis arī skan, izrādijās, ka nē :D tikai castle. Ar castle ir pietiekami labi ar basiem, tomēr biš sūbi vajag. Nu tās RRR saktas, normāli skan tikai augša un vidējie, a basi gandrīz nav, kad būs nauda, jānopērk normālas aizmugurējās. Starpcitu kādu tu ieteiktu likt crossover frekvenci uz resīvera, tagad stāv 120Hz.

Link to comment
Share on other sites

uzliec vairāk, tev tak sabam arī var regulēt - ja nemaldos līdz 150Hz. Man subam ir uzgriezts uz 150 Hz, un resīverim man tikai iespēja norādīt ir vai nav subs + izejas līmeņa regulācija. Man liekas 120 ir ok, vari uzlikt vairāk. pārējām skandām var regulēt dipazanu ar opciju small - large, uzliekot large - ir vairāk basa. Taču aizmugurēm jau bass praktiski nav vajadzīgs IMHO.

Link to comment
Share on other sites

eddyboi
uzliec vairāk, tev tak sabam arī var regulēt - ja nemaldos līdz 150Hz. Man subam ir uzgriezts uz 150 Hz, un resīverim man tikai iespēja norādīt ir vai nav subs + izejas līmeņa regulācija. Man liekas 120 ir ok, vari uzlikt vairāk. pārējām skandām var regulēt dipazanu ar opciju small - large, uzliekot large - ir vairāk basa. Taču aizmugurēm jau bass praktiski nav vajadzīgs IMHO.

Uz paša sūbja stāv max 200Hz, uz resīvera 120 hz, a tumbas man ir regulētas ar mikrofonu un stātīvu, izmantojot to auto setup. Skaņa uzreiz uzlabojās. Priekšējās jau ir large.

Link to comment
Share on other sites

tad jau viss ok! vēl par paspēlēties ar to surround tumbu novietojumu - ja ir opcija - side/back. Bet tas auto setups ir ok lieta ! man gan likās ka centru biku pa daudz nogriež - bet tas arī bieži vien katrai filmai ir savādākā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Piezīmjdators -> Beresford TC-7520 DAC/austiņu pastiprinātājs/priekšpastiprinātājs -> Sennheiser HD595 austiņas vai Rotel RKB-2100 jaudas apstiprinātājs ar Mission M73i skandām.

 

Starp citu, šim DAC arī var spēlēties ar opampiem, tie ir ligzdās.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

jā labs DAC ir svarīgs priekšnosacījums labai skaņai - tāpēc lētie DVD un resīveri skan biku plakani...manā skatījumā .....

Link to comment
Share on other sites

jā paskatījos netā intereses pēc- tev aizmugurē ir slēdzītis ar ko tumbas saslēdz paralēli -, tā tev arī ir izdarīts - nu jācer ka tev viņas ir 8 omu visas :D ja ne - pastāv iespēja nokurināt stiprtekli.

Inženieri jau nav muļķi :) un parasti šādā gadījumā tumbas slēdzas virknē, cik esmu novērojis. t.i., ja būs vispār vienas pieslēgtas, un pārslēgsi slēdzi stāvoklī, ka vajadzētu skanēt gan A gan B, tad nekas neskanēs.

 

Pašam galvenā audio sistēma ir iekš auto (Clarion maģis, Genesis past., Genesis un Morel skaļruņi), jo māja maziņa (lielākā istaba 11m2). Lai gan, esmu iepircis stereo resīveris NAD 320BEE. Ir plāns, kaut kad kaut ko saveidot mājā.

kaut kur mētājas RRR S-30 analogi, kas ražoti kaut kad ap 2000. gadu.

Vispār ir arī Philips MCD288, kas tiek lietots ļoti reti. No kura ir pat doma tikt vaļā.

Jo mājās DVD praktiski neskatos. Arī mūziku neklausos.

Kā jau minēju, pamatā tam ir auto.

 

jā labs DAC ir svarīgs priekšnosacījums labai skaņai - tāpēc lētie DVD un resīveri skan biku plakani...manā skatījumā .....

Lētie DVD vispār neskan, bet lētajoes resīveros ir primitīvi platjoslas ciparu pastiprinātāji (kāda T vai D platjoslas klase vai tml.), nevis vismaz AB klases.

Link to comment
Share on other sites

manā sapratnē auto nekad "neskanēs" tik labi kā māja/dzīvoklis. Kaut gan pats arī minimāli esmu uzlabojis auto audio sistēmu, taču pakot netaisos :)

Link to comment
Share on other sites

manā sapratnē auto nekad "neskanēs" tik labi kā māja/dzīvoklis. Kaut gan pats arī minimāli esmu uzlabojis auto audio sistēmu, taču pakot netaisos :)

Māja/dzīvoklis nekad neskanēs kā dzīvs ansamblis :)

Man vienkārši patreiz nav gandrīz citu varintu. manā mājā arī mājas sistēmai būtu maza jēga, tāpēc vairāk koncentrējos uz labu skaņu iekš auto.

Link to comment
Share on other sites

nu tad jāklausās kur iespējams !

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Heh, labs staipīšanas topiks!

 

Nu tad es ar'! Tikai nav vēlme bildēt.

 

Maniem CD un iPod priekiem stāv:

 

* resīveris Onkyo TX-SR505E sudraba. Ņēmu daudzkanālu, jo pamata ideja bija mājas kino vajadzībām, bet nolēmu ka nav baigā prieka rībināt filmas. Tā tagad stāv manā t.s. kabinetā kopā ar CD pleijeri un iPod doku.

* CD pleijeris ir aizvēsturisks Pioneer PD-S502, nekas īpašs, tikai diski liekami upside-down, ar nolasāmo pusi uz augšu.

 

 

 

* 80GB iPods

* Skandas tik pat vecas kā CD - Pioneer CS-301 uz kārtīgām kājām (60/120W, 90db, 45 - 20.000 Hz, 8Ohm).

 

 

 

Televizors LG 42PG6000, DVD Philips (modeli slinkums skatīties) un WD TV HD stāv citā istabā un tos pārsvarā lieto sieva.

 

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

nebija doma mērīties, bet reāli saprast - kā skan , protams subjektīvi, bez cipariem un mērījumiem. Citādi te izvērtās ticību kari , bez seguma dzīvē :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ah, kā skan - paldies, samērā švaki. Biju paķēris no brāļa palietot B&W mazo subvūferīti, šķiet ASW610 vai kādu vecāku ļoti līdzīgu modeli, bet kaut kā neizdevās novietot istabā tā lai skanētu un būtu ciešamā vietā (lasīt - lai nav jākāp pāri). Un domu par SW atmetu. Kaut kā tomēr neesmu tāds skaņas fanāts, lai ziedotu telpas komfortu skaņu sistēmai.

 

Bija doma paķert kaut kādas FocalJM vai B&W plauktinieces, bet tās jau bez SW ir tik pat štruntīgas kā esošās. Ideja atlikta līdz istabas pārkārtošanai.

Link to comment
Share on other sites

nezinu kā tavam resim - bet ceru ka opcijās norādīji, ka nav saba? lai dod bassu uz frontiem ?

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

:clapping:- neesmu tā riktīgi aizrāvies ar digitālo CD formātu, jo patīkama skanējuma CD Audio diski reti trāpās kvalitatīvs ieraksts, un tie kas labi skan...nav mans kumir.

- Ir analogā aparatūra un pat vairāki audio komplekti:

    JVC, Kenwood,Denon, Fisher 

    un ar USSR_bijušās Padomijas izstrādājumi: Brig-001, Korvet-028 -attiecīgajam muzikas žanram.
Patīk ie_baudīt kvalitatīvus mūzikas ierakstus, šam prieciņam nežēloju finanses un....brīvo laiku.


- neuzskaitīšu kas ir no dzelžiem, drīzāk ko patreiz meklēju eBay plašumos pa sakarīgām naudiņām:

Aktuāla ir akustika no JVC_ Victor Zero L10 vai Victor Zero-1000
...derētu ar CD atskaņotājs no Shanling CD-T100C

post-63199-1243266192_thumb.jpg

post-63199-1243266220_thumb.jpg

post-63199-1243266233_thumb.jpg

post-63199-0-76757700-1395416906_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...