Jump to content

Cik m^3 vidēji mēnesī iztērējat siltā/aukstā ūdens ?


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

NormaalsCilveeks

Šorīt piefiksējot kārtējos ūdens skaitītāju ciparus radās ziņkārība no sievieša puses

vai mēs terējam daudz vai maz ūdeni ...

 

kautka iegājies ka ikmēneša cipari ir praktiski nemainīgi :

2 kubi aukstā

3 kubi karstā

 

tad nu jautājums tiem kas divatā dzīvo - cik jumsim ir vidējais mēneša tēriņš ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    8

  • CAP

    10

  • Baigais Janka

    7

  • Bonifacijs

    12

Gestapo

Man tas pats uz diviem a/k 2/2 vai 2/3 vai 3/3 - atkarājās pārsvarā no veļasmašīnas kurbulēšanas reizēm.

Link to comment
Share on other sites

16-17 kubi aukstā uz 4 cilvēkiem privātmājā.

Silto ražo gāzes katls no aukstā.

 

EDIT: aizmirsu piebilst, ka vēl ūdeni patērē 2 filtri, kuri reģenerējas 1x nedēļā, katrs uz to apēdot 200l...

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Dzīvojot kopā ar pusotru sievišķi:

aukstais 1,5 - 3

karstais 2,5 - 3,5

 

P.S. Zh, mazgājas tie, kam slinkums kasīties.

Link to comment
Share on other sites

rūcot uz kārtējo ikmēneša skaitītāja rādijumu devu mājienu... sievišķis atbildēja: taupi, uz ko gribi, bet mazgāšos, kā baltais cilvēks... katru dienu... divreiz...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par pēdējiem 4 mēnešiem:

 

aukstais ~2-2.5 kubi

karstais ~2 kubi

 

Sievišķis aktīvi piemeklē visādas ūdens procedūras un pirtis, tā ka palieku prakstiski es viens pats. Apmēram 1 vai 2 reizies mēnesī sakārojas ieiet vannā, bet ikdienā tikai duša.

 

Trauku mašīna vienā ciklā izder 13l ūdens un veļas mašīna ap 52l pēc dokumentiem. Trauku mašīna griežas apmēram 1x nedēļā un veļas mašīna 2x. Ap 500l vien aiziet šajās izpriecās.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

2 pieaugušie, 2 pus-pieaugušie

Veļmašīna; vanna; pods

 

aukstais ~5

karstais ~3

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Gribu paskatīties acīs tam cilvēkam, kurš ikdienā iet vannā! Speciāli pirms kāda gada mērīju, ka vanna patērē apmēram 6x vairāk ūdens nekā duša (man paliela vanna). Turklāt novērots, ka vanna ir dubultneizdevīga, jo:

 

1. vannā ūdens ir stipri karstāks nekā dušā

2. patīk pa laikam vēl ielaist klāt karsto ūdeni, it īpaši ja vannā pavada stundu un vairāk (lasa grāmatas u.c.)

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nde, es ar vannā pareti eju, jo viņa ir 300 litrīga + man apnīk tur tupēt a mazgāšanās pēc ērtāka ir duša lol.

Link to comment
Share on other sites

iespējams patēriņš ceļas no karstā ūdens temperatūras, manējā variantā "karstais" ūdens ir "siltais" ūdens un mazgājoties auksto nemaz nevajag pievienot, tas takš nav normāli, ne?

Link to comment
Share on other sites

Man mājās kādu pusgadu bija skaitītājs nosprūdis. No sākuma nemaz i nezināju. Apakšējā man to grāmatiņu iedod reizi pa 3..4 mēnešiem, tad es aprēķinu un atdodu, lai iet maksāt, jo reģistrēta jau uz viņas vārda.

Šo pavasari biju nolēmis atjaunot ūdens padevi uz dārzu un pagrabā savienoju herceni ar gumijoto (zaļo šļūteni). Tai hercenei uztinu izolācijas lentu, lai resnāka būtu un iespraudu tai zaļajā. Novilku kārtīgi ar savilcēju, viss it kā ok. Vismaz pagājušo gadu arī bija ok.

Tad nu vienu rītu...kaut kā knapi pa krānu tek tas ūdens. Vēlāk jau vispār ne.

Pagrabā biju ievērojis nedaudz ūdeni uz grīdas, nodomāju, ka tas no lietus, kas lija iepriekšējā dienā. Nu mums tie pamati sūdīgi, nāk ūdens iekšā un regulāri jāsūknē (pavasarī rudenī it sevišķi).

Tad kaut kad vakarā nogāju un skatos - baigais līmenis (netieku līdz kartupeļiem), tas nevar būt no līšanas! Un tikai tad ieklausījos, ka pagraba dziļākajā telpā kaut kas čurkst!

Sūknēt dabūju stundu vismaz:/ Nez cik tur tie kubi...

Tā ir, pus gadu skaitītājs negriežas un te pēkšņi, nez cik kubu satek īsā brīdī :/ Skaitītājs jau labu laiku bija kā atsprūdis.

Nesen kā iegādāju kārtīgu pāreju un ar fum lentu notinu, noksrūvēju un tagad nekur nepil.

 

Kas attiecas uz temata jautājumu..sazin, 3 cilvēki augšā, viena lejā un viņai vēl 2 īrnieki garažas istabiņā. Neesmu pa mēnesi tā pētījis, kas tur sanāk.

Runa ir tikai par auksto ūdeni, jo karsto pa mūsu ielu neviens nav vilcis. Vismaz kanalizāciju saka, ka kaut kad vilkšot. Arī labi.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Shustrik

Ja ekonomē ūdeni, man vienam sanāk ap 1.3-1.5 kubiem karstā ūdens un ap 2-2.5 kubiem aukstā

Link to comment
Share on other sites

cik izpumpē spice tik arī noērē lim-> infinity

Gāzes katls aizgāja čau, mēsli visi tie cirkulācijas sūkņi, kas der visam neder nekam.

Link to comment
Share on other sites

3-4 kubi no katra veida ūdeņa mēnesī.

2 lieli, 2 bērnudārznieki

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Zh

 

tā nevar būt - ej razborkas ar apsaimniekotāju taisi

jo pēc HVZ neatceros kādiem tur Ministru kabineta normatīviem karstā ūdens temp ir jabūt 55-70C robežās - ja vien līguma nav atrunāta cita temp ...

 

70' jau ir par daudz, var apdedzināties. Man liekas, ka ES noteiktais ir 60' maksumums.

 

Izraku info par ES:

 

min karstā ūdens t' ir 50'C

max atkarīga no valsts, bet parasti 60'C, citur arī 65'C

 

Vairāk TE

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, neko sev, visiem tādi mikrodaudzumi :) Man i aukstais 10, karstais 4.

2 cilvēki + kaķis :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Un kaķis :lol:

 

Saprastu, ja būtu behemots vai zīnolis. Nu vismaz zirgs. Bet kādu ūdens daudzumu tērē kaķis? Vai arī tu viņu liec dušā un kamēr mēģini mazo sātana palīgu saķert pa māju, tikmēr ūdens no dušas līst aumaļām?

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

eba, 14 tonnas mēnesī, tas sanāk pa 470 litriem dienā, sanāk katram 200 litri un kaķim 70. Ko Tu dari ar to ūdeni? :D

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Mhm, dzīvoju, kā saka, sev neko neatteikdams :) Vot, ka daudz sanāk, tagad tik sāku štukot, a tā jau pieradis biju. It kā jau speciāli nekas tranžīrēts netiek. Nu tur - duša no rīta obligata, vakarā - ja nu prispičit :) Havaja, veša, ēšana - viss ka visiem.

Link to comment
Share on other sites

Jo karstāks laiks jo vairāk aukstais ūdens tērējas, cik tas ir, nezinu, bet zālīte tiek lieta katru dienu kad nelīst. :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

skaitītāju nav,bet domāju ka 2-3 kubi sanāk par auksto,jo silto ūdeni iegūt tik var iekurinot boileri

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS

Tāaks, dzīvoju es ar māti un vēl ir suns, kuram ķepas jāmazgā, un slaqpjā laikā, kad no pastaigas atnāk duša jātaisa... nu krč ir boileris, jo mums karstais ūdens neapmierināja, jo temp bij a zema, i togo sanāk mēnesī 7-8 kubi aukstā ūdens.

Link to comment
Share on other sites

Esam 2 1/2.

Uz vannasistabām sanāk 5-6 katra veida ūdeņi. Uz virtuvi, veļeni ap 2. Trauķene tiek darbināta praktiski katru dienu, veļene arī pietiekami bieži. Un vienmēr kārtīgi pilnas. Sievišķis dzīvojas ar sīci pa mājām un daudz trauku pa dienu sasmērē... Gatavo visas ēdienreizes...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tērējās kaut kur vidēji 3-4m3/mēn aukstā ūdens uz vienu purnu. Siltais ģenerējas ar gāzes sildītāju.

Link to comment
Share on other sites

Divatā +traucene un veļene 3 - 4 kubi aukstais, siltais caur el. boileri

Link to comment
Share on other sites

Man sanāk +- 6 kubi, vasarā vairāk. Sildās ar elektrību. Divi + študents brīvdienās un vasarā. Trauku mašiņa nav, vanna nav, tikai duša un veļene.

Link to comment
Share on other sites

vilnis04

3 aukstais, 4 karstais (Nu vecen, norausies!) . Tas viss 2 resni , viens tievs un garš.

Link to comment
Share on other sites

2 cilvēki ap 5kubi aukstais un 7kubi siltais... apmēram katru mēnesi... ūdeni īpaši netaupu... ja sagribas dušā stundu tupēt, tad tupu.... ir veļasmašīna, ēdienu gatavojam kādas max 10 edienreizes mēnesī...

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Mr.Sports

Tētis+Mamma+Mazulītis=3/3 kubi mēnesī.

Dzīvoklī lielākie ūdens tēriņi varētu būt no trauku mašīnas un veļasmašīnas ar žāvētāju (patērē uz pusi vairāk ūdens nekā bez žāvētāja), tādēļ no šīm ekstrām esam atteikušies.

Pa riktīgam mazgājos darbā vai pēc trenniņiem. Mājās pēc nepieciešamības. Mazulim izmantojam mazo vanniti, lai nav lielā vanna jāpilda.

Link to comment
Share on other sites

Varonis

kubikmetri ta viens, bet kāda tur ir cena par tiem kubikmetriem, cik mēnesī jāmaksā?

 

gribēju intereses pēc mērīt savu ūdens tēriņu, bet skaitītājs piķoja ap 10Ls un tāda štrunta kas pats sevi neatpelna dēļ bij žēl izdot naudu.

 

privātmājai uz 1 cilvēku par ūdens sūkņa patērēto strāvu mēnesī ir kādi 50-70santīmi. siltūdeni boilerī silda saule, vai malkas apkure. kad sildīja elektrība, tad 12Ls mēnesī noēda.

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Kubus neskaitām.

 

Maksājam katru mēnesi fiksētu mēneša maksu.

(nav skaitītāja).

 

Bet nu.

Aiziet jau daudz - it sevišķi vasarā, kad pagalmā zāle jālaista.

Kad pavisam sauss un karsts, tad bail iedomāties cik daudz te sanāktu ar skaitītāju maksāt, ja visu dienu divi laistītāji nonstopā strādā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...