Jump to content

Lattelecom Virszemes TV


Lattelecom
 Share

Recommended Posts

smartdevil

LTC vispaar rullee

:hi:

vieni lohatroni tur straadaa.

 

Man beigaas tas viss prieks buutu izmaksaajis ap 100 latiem vinju soliito "tikai 39"

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

selection

sveiki gribejas uzinat par radio kanaliem,tadi bus?,vai vismaz doma ir ieviest radio kanalus baltkoma laikos bij radio,cik aceros, :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

vakar skanējot Rīgas torni pamanīju vienu radio konālu. ja nemaldos LNT kaut kas

Nebija laika paklausīties.... Tā kā nav komentāru.

Labots - DreamMuca
Atbildot uz peedeejo postu tas nav jaacitee pilnaa apjomaa !!!
Link to comment
Share on other sites

selection

tagad jauw piem euronews kam tadu kanalu turet,pa satelit tv so var redzet free!un ļoti daudz tadu kanalu kas te galigi neder,cik tad radio aizņems daudz vietas tas tak radio,bildes naw tik skaņa taka uz pusi mazak vietas aizņems,es jaw butu par radio nevisas stacijas man laukos skan normali! :rolleyes:

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

selection - lūdzu raksti latviešu valodā, jau sāk kretinēt lasīt tos tavus postus. Un šitie w latviešu burta v vietā arī tracina.

Digitālā virszemes TV ir konkrētai auditorijai domāts produkts un neliks cilvēki dēļ Euronews (kurš redz ir pa FREE) sev satelītšķīvjus.

Un apgalvojums "uz pusi mazāk vietas" vispār ir perfekts.

Labots - Dexs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tur kur radio neķer, ar internetu visbiežāk arī ir kā ir.. Kautgan šaubos vai jelkad mēģinātu klausīties radio caur TV, ja nu vienīgi kautkādā virtuves TV.

 

Radio skan arī internetā.

Link to comment
Share on other sites

selection

cik man zināms tamdeļ jau forumi ir domatu lai uzinatu,iemacitos.utt.:t_p_o_n_e:

 

Man interese 2 kanali kurus redzu meklejot kanalus skatit atēla,kadeļ man viņi uzradas meklejot.bet pec meklesanas,nav šie kanali vairak! post-80632-12653795547_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Un ko tad jūs gribētu klausīties? Latvijā radiostacijas galvenokārt klausās automašīnās (to var redzēt paskatoties radiostaciju reklāmu izcenojumus rīta stundās un sastrēgumu laikos). Nu nemaksās radiostacijas vēl Lattelecomam, lai viņus varētu "klausīties TV".

FM ir ideāls priekš radio. Vēl jau ir DAB, bet tā ir cita opera un DAB by default ir sūds - skaņas kvalitāte ir atbaidoša.

Labots - Dexs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Nevaino LTC savā tupumā. Kāpēc tiem, kas domā ar galvu, izmaksas ir minimālas?

-1

 

Ko tur domaat. LTC piedaavaa pakalpojumu taatad vinjiem jaabuut speciem shajaa laucinjaa. Esmu 4km no tornja. LTC filiaalee pateica ka derees arii istabas antena. Nu tad arii iegaadaajos un aplauzos. Tad shie pateica ka ar vinju NLO 100% kjers. Njaa, jaapiekriit vien ir, ka nedomaaju ar galvu un paklausiiju cilveekiem kuriem nav nekaada sajeega. Ja mani var saukt par tupu deelj taa ka esmu atstaajis sho laucinju speciaalistu zinjaa. Lai jau tev tas prieks tiek. :D

Man tas shkjiivis un balkona tik vienaa vietaa kjer normaali un arii tad atteels uz jebkura kanaala briizjiem noraustaas. Tiem kas atrodas atklaataa vietaa vai signaals tiek atstarots tikai izmaksas ir minimaalas. Vienkaarshi esmu nochakareejies un shie biegaas piedaavaaja uzlikt antenu uz jumta pa ls50 tikai nopeerkot veel vienu antenu. Sviesc.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

DAB jau laikam nomirs dabīga navē tā īsti nesācies, vismaz Latvijā jā. Nevienam jau to digitālo radio nevajag, ja internetā var dzirdēt simtiem staciju vairāk un vēl labākā kvalitātē. Autobraucejiem pilnīgi pietiek ar FM diapazonu, kur signāls ir stabilāks par DAB. Caur virszemes TV translēt radio programas ir tikai naudas jautājums. Ja kāda radiostacija būs tik traka lai Lattelekomam maksātu neadekvāti augstu maksu par signāla izplatīšanu pa visu Latviju un būs tikai daži klausītāji kā Selection, tad jau nekādu problēmu. Es gan domāju, ka tas nenotiks. Ne visas DVB-T iespejas cilvekiem ir vajadzīgas :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

smartdevil, es te forumā daudzkur esmu skaidrojis par antenām. Ja būtu uzmanīgi lasījis, tad nebūtu ieberzies ar Lattelekoma "speciālistu"ieteiktajām antenām. Es gan ņemos ar antenu lietām vairāk ka trīsdesmit gadus, bet neesmu profesionalis šais lietās, kā Lattelekoma spečuki :sarkasms: Būtu nopircis nelielu jagi antenu bez pastiprinātāja zem 10Ls un viss darbotos ideāli.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

tas bija augusta meenesii un es to chakaru taalaak attiecos risinaat, bet tagad 2400 postus shkjirstiit buus par traku.

Vai tu nevareetu kaadu lv linku iemest kaada antena tad buutu ideaala. Njemot veeraa ka man virziena antena neder jo 5st. maaja priekshaa.

 

Boldriks

Un tu to sauc par tupumu ka es kaadu lietu nepaarzinu? Tad jau tu arii sevi tikko pasludinaaji par taadu pashu, vai tu esi kaut kaads superbalodis, kas visu prot?:)

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Varbūt esi iegādājies antenu ar šauru vērsumu, bet pagriezt pret torni nevari. Man akurāt 6,5km no torņa uztveršanai pietiek ar prastu 370mm (radio FM ceturtdaļvilnis) stieni.

Lai pieskaņotu DTV diapazonam pienāktos stieņa garumu pamainīt, bet rāda tāpat.

Ko tur domaat. LTC piedaavaa pakalpojumu taatad vinjiem jaabuut speciem shajaa laucinjaa. Esmu 4km no tornja. L

 

Man tas shkjiivis un balkona tik vienaa vietaa kjer normaali un arii tad atteels uz jebkura kanaala briizjiem noraustaas. Tie kas atrodas atklaataa vietaa vai signaals tiek atstarots tikai izmaksas ir minimaalas.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

P.S> sor man te gljuki :D

 

GinGG

es runaaju par sho antenu ko piedaavaa pashi LTC

Veel apstiprinot, ja ir kaads trauceeklis, tad shii buus kaa reiz.

http://www.latteleco...009738.5628.JPG

 

Boldriks

Ir kolektiivaa, ja domaa to kas katrai maajai uz jumta jau kopsh komunisma laikiem. Maajas paarvaldnieks teica ka ar to antenu neraadot virzemes TV. Ka itkaa jau ir meegjinaajushi.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Es sāktu ar prastu stieni. Pusviļņa garums uz 666MHz sanāk 214mm.

Par to antenu neko nevar pateikt - bildē plastmasa nosedz uztverošos elementus un par tās vērsumu pēc formas neko nevar saprast. Bet domāju ka stieņa variants tavā situācijā būs pat labāks.

Labots - GinGG
Link to comment
Share on other sites

Jau kopš televzijas pirmsākumiem nekas nav mainījies- antenai jātarodas uz mājas jumta, viss pārejais ir čakarēšanas. Vinā vietā rāda ar naglu antenas vietā un dzelzsbetona mājā, citā ar kruto Lattelekoma antenu nekā :sarkasms: . Es uzkatu, ka antena jāliek uz jumta un nav ko tur māžoties ar istabas antenām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Valsts analogos kanālus vēl vajadzēja darbināt vismaz piecus gadu, kamēr "nobeidzas" lielākā daļa televizoru, bet vecos analogos TV aizliegt ar likumu tirgot. Tad pāreja notiktu nesāpīgi.

 

Patiesības labad - Latvijā nav "valsts" bet "sabiedriskā" televīzija. Un, paredzot jautājumus, - juridiski tā ir liela atšķirība.

Un vēl - nenotika izsole (jo tad droši vien ciparu TV ieviestu kāds CNN, NBC, NewsCorp vai MTG, kam piķa pavairāk) bet gan konkurss, kurā uzvarēja Lattelecom. Tik liels pārsteigums tas nemaz nebija. Vismaz informētiem cilvēkiem ne ;)

 

 

Man interese 2 kanali kurus redzu meklejot kanalus skatit atēla,kadeļ man viņi uzradas meklejot.bet pec meklesanas,nav šie kanali vairak! post-80632-12653795547_thumb.jpg

 

DVB-H

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Tik liels pārsteigums tas nemaz nebija. Vismaz informētiem cilvēkiem ne ;)

Welcome to Latvia! :(
Link to comment
Share on other sites

selection

Patiesības labad - Latvijā nav "valsts" bet "sabiedriskā" televīzija. Un, paredzot jautājumus, - juridiski tā ir liela atšķirība.

Un vēl - nenotika izsole (jo tad droši vien ciparu TV ieviestu kāds CNN, NBC, NewsCorp vai MTG, kam piķa pavairāk) bet gan konkurss, kurā uzvarēja Lattelecom. Tik liels pārsteigums tas nemaz nebija. Vismaz informētiem cilvēkiem ne ;)

 

 

 

 

DVB-H

 

paldies kad atbildēja kāds zinošs cilvēks,tagad skaidrs :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

DVB-H ir priekš mobļiem un citām apkārtstaipāmām mazierīcēm: H=Handheld.

Bija kādas pāris Noķeles kas to varēja - SIMkarte darbojas kā abonēšanas "autorizācija". LMT tādu lietu organizēja. Bet vai patreiz - nezinu.

Tikai skatoties televīziju baterija izsīkst negantā ātrumā.

Vairāk būtu aktuāla autiņiem vai vilcieniem.

 

Ja kolektīvā antena palikusi no padomju laikiem tad tā decimetru antena varētu nerādīt visus decimetru kanālus, padomju laiku decimetrenes ķēra tikai līdz 43. kanālam, ne Didzi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja lieta Rīgā , tad ar vecajām kolektīvajām, tiešam , var būt problema. Tām mājām parasti Jagi uz diviem kanāliem kas bija metru diapazonā (otro un desmito). Bet , ieteiktu , pirms pērk kādu super-puper istabas antenu paprovēt prasto ts magnētisko antenu. Man radās vajadzība noprovēt to dekoderi. Nu prasts vads, nazis un vienā galā antenās štepselis otrā tā cilpa. Rezultātā dekoderis rāda gan signālu 2/3 gan bilde OK :).

post-277-126539743252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1 Oxygen, tikai esmu pakāsis link, kur bija doti cilpas diametri atkarībā no viļņa. Vispār jau EMS magnētiskā komponente ir pateicīgāka dzelzsbetona ēkās, arī zemūdenes u.t.t.

 

kad atskurbšu no hoķa būs jālien googlē

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Varbūt noder:

 

http://www.tvantennaplans.com/

 

Ja raidītājs nav tālu (daži kilometri), var iztikt ar istabas antenu. Vispār jau jāeksperimentē. Var pameklēt internetā vai, ja nav slinkums un ir iespējams, aiziet uz bibliotēku un dabūt kādu grāmatu par antenām. Tuvumā raidītājam varētu derēt kvadrāta vai zig-zag antenas, kuras var izgatavot kaut vai no vara vai alumīnija elektrības vada.

Ja attālums lielāks, tad jālieto āra antena. Pēc paša pieredzes, labākas ir Jagi vai logoperiodiskās antenas. Ne vienmēr antena jāpaceļ pēc iespējas augstāk. Man eksperimentējot, labs signāls bija no 2m līdz 7m augstumam. Es jau sākumā uzkāpu uz mājas jumta, domādams, jo augstāk, jo labāk, bet signāls bija pavisam vājš. Vēlāk pamanīju, ka kaimiņiene, kas dzīvo 1. stāvā mājas otrā galā, izmanto nelielu Jagi tipa istabas antenu un skatās uz nebēdu, kamēr es ložnāju pa jumtu.

Biju Rīgā Latgalītes tirgū. Tur tirgo dažādas Jagi un logoperiodiskās antenas par 6-10Ls. Tās antenas bija gan mehaniski izturīgākas, kā Lattelecoma piedāvātās. Var dabūt arī pastiprinātāju platītes, ja signāls ir pavisam švaks. Antenu un pastiprinātāju (arī platītes) var dabūt Argus veikalā, kas atrodas Ūnijas ielā.

Tā ka uz priekšu. Ja ir laiks, saprašana un vēlēšanās - varam antenu izgatavot paši, vai veram vaļā maku un pērkam tirgū vai veikalā.

Link to comment
Share on other sites

Eu, nu jau te panesās sķūnings antenu lietās. Atkārtot mājās poļu režģa antenu un vēl slēgt pie kabeļa bez salāgošanas un simetrizācijas ir vienkarši stulbi. Tak vismaz ir jāsaprot, kas ir kas. Pilns internets ar šitadiem šķūningotajiem pilns, bet tas jau nenozīmē, ka viss jādara pakaļ. Tak daudz prātīgāk nopirkt gatavu poļu antenu ar visu salāgošanas platīti. Ir jau tā poļu antena sū**, bet nu paštaisīts pakaļdarinājums un vēl no drēbju pakaramajiem ir vēl lielāks sū**. Ja runa par tiem rinķīšiem kabeļa galā, , tad tā faktiski ir tā sauktā rāmja antena, tikai rāmis nav kantains, bet apaļš. No ta gan nekas būtiski nemainās. Rāmaja antenas galvenā priekšrocība ir gabarīti, jo pusviļņa dipols uz zemām frekvencēm sanāca baigi garš. Uz decimetru viļņiem gan rāmim, vai rinķim nav nekādas baigās priekšrocības pret dipolu. Neiesaku aizrauties ar kuru katru interneta rakstu un truli taisīt pakaļ. Ja kāds džeks ko nebūt satjūnejis, tas galīgi nenozīmē, ka viss izdarīts pareizi. Ja nav aprakstīta metodika kā un ar ko mērīti antenas parametri, ar ko antena salīdzināta, kādos apstākļos notikusi uztveršana, tad viss tas ir fufelis un diļliterarūra par kāda amatiera piedzīvojumiem bezjēgā būvejot ko līdzīgu antenai :sarkasms:

Aras, ja signāls uz jumta švakāks kā pie zemes, tad jānoskaidro iemesls, jo tā principa nevar būt. Vai nu signāla ceļā ir kāds šķērslis, vai tuvumā kāds bleķa jumts. Tad tiešām ir problēmas, it īpaši ar modernajiem ranilas jumtiem, bet citadi, jo augstāk antena jo labāk. Tur gan ir nianse, Tiklīdz antena sasniedz tādu augstumu,ka ir tiešā redzamība uz torni, tā signāla stiprums no augstuma nemainās.

Atkal panesās teksts, ja signāls pavisam švaks, tad vajag pirkt pastiprinātāju. Nu nav Tev Aras taisnība. Es šai forumā jua nez cik reizes esmu teicis- pastiprinātājs neuzlabo signāla uztveršanu!!!!! Ja antena signālu nav uztvērusi, tad pastiprinātājs nevar principā neko glābt. Pastiprinātāju pie antenas vajag tikai tad, ja kabelis līdz televizoram ir garš. Tad pastiprinātājs kompensē zudumus kabelī un viss. Signālu uztver un pastiprina tikai un vienīgi antena! Nu jā, ko nu es te stāstu, tas laikam ir bezcerīgi. Pērciet tik Ladgalītē pašus "krutākos" poļu pastiprinātājus uz 38dB un vairak, būvejiet antenas no drēbju pakaramajiem un tad brīnieties, kur tie BER signāla rodas. Ak jā, BERus jau Lattelekoma kaste nerāda un par tiem nevajag uztraukties :sarkasms:

Es tiešām negribu atsist vēlēšanos pašiem mēģinat uzbūvēt TV antenu, bet ne jau nu kabeļa galā satīts rinķītis, vai no drēbju pakaramajiem salocīta antena būs tā īstā.

Link to comment
Share on other sites

Kā sapratu no literatūras, tas "riņķītis" - magnētikā antena kāreiz ir cerīgs veriants kā istabas antena pilsētā, kurā ir raidītājs (piemēram Rīga). Arī tāpēc, ka strādā uz magnētisko komponenti, kura labāk iet cauri dzelzsbetonam.

Link to comment
Share on other sites

Nesimetrizēts rinķītis nedos stiprāku signālu kā klasisks dipols vai tauriņveida dipols. Tak pieslēdziet mēraparātu un pamēriet. Ja uztaisītu rāmja antenu vai arī rinķa antenu ar pareizu izveidotu simetrizejošo tiltiņu, tad tāda natena dos kādu decibelu vai divus pastiprinajumu pret dipolu. Priekš istaba santenas tas vienkārši ir smieklīgi, jo pakustinot kaut roku antenas tuvumā signāls izmainās par 10dB un vēl vairāk. Nu nav iespējams uzbūvet "brīnumantenu" no plika kabeļgala :sarkasms:

Labi ka vēl nesākas runa spar dzīvsudraba antenām- tās tak ķerot pat Amerikas digitalo TV :sarkasms: :sarkasms: :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Digitālā TV dod lielas priekšrocības, jo tagad sliktas uztveršanas vietās pietiek uzstādīt vienu labu antenu. Agrāk bija jābūvē vairākas antenas. Sanāca sarežģīta konstrukcija. Jādomā bija, kā tās saslēgt pie viena kabeļa. Pēdējos gadus vairākums izlīdzējās ar poļu platdiapazona antenām, kas bija samērā efektīvas decimetru diapozonā, bet pietiekoši vājas metru diapozonā zem 8 kanāla. Šī iemesla dēļ lielai daļai iedzīvotāju bija liegta iespēja labā kvalitātē baudīt televīziju.

Link to comment
Share on other sites

Ja visas programas būtu raidītas decimetru diapazonā, tad jau arī pie analogās TV varētu iztikt ar vienu antenu :sarkasms: Tā sauktā poļu režģa antena nekad nav bijusi paredzēta metru viļņu uztveršanai(arī 6-12 kanālam). Visas tās garās ūsas poļu antenai ir poļu "izgudrotāju" šķūnings, kas būtībā izlago šo antenu decimetru diapazonā. Režģa antena ir laba decimetru antena, bet ne poļu izpildījumā. Nu jā, tada pati vācu antena maksā jau citas naudiņas un tapēc polenes bija tik populāras. Visa jau nelaime, ka cilvēki aci nemirkšķinot pērk televizoru par 500Ls un lielāku naudu, bet priekš antenas 30Ls ir žēl. Nu jā, uz televizoru jau skatās katru dienu, bet uz antenu tak nē. Skatīties TV bez labas antenas ir tas pats, kas braukt mersī ar krutiem lietiem diskiem, bet ar lisām riepām :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Šeit apspriestajiem jautājumiem sekoju neregulāri, tāpēc grūti aptvert visu to informācijas daudzumu. Labi, ka ir tēma, kur var publicēt tikai pārbaudītu informāciju par uztvērējiem. Tikko palasīju atsevišķo tēmu par antenām. Tur ir daudz vērtīgas informācijas, taču arī daudz spama. Nebūtu slikti, ja vērtīgāko informācija varētu izdalīt atsevišķā tēmā, kas netiktu piespamota. Iepriekšējo varētu turpināt piespamot. Ne jau vienmēr cilvēkus interesē patiesība. Dažreiz cilvēkus interesē izteikt emocijas.

Link to comment
Share on other sites

Atvaino, Boldrik, ka kārtējo reizi būšu neskaidri izteicies. Es domāju blakus tēmu "Lattlecom DVB_T antena, uzstādīšana, transcoders". Noteikti jautājumu par šo tēmu būs daudz. Lielā rakstu daudzumā var pazust vērtīga informācija, tāpēc katrs nākošais jautās to pašu, un lietpratējiem šajos jautājumos nāksies katreiz atkārtoties. Man pašam ir nācies dabūt brāzienu, ka esmu aizsācis tēmu, kas apspiesta "krustām un škērsām". Var jau būt, tikai tā varbūt ir izsmērēta pa tūkštoš rakstiem.

PS. Es negribu neko šajā jautājumā uzspiest, jo būšu tikai šīs informācijas patērētājs.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Boldrik, ja pareizi sapratu situāciju (blakus ar sveci nestāvēju, trolejbusa pieturā dzirdēju) tad epg bija citur Latvijā kādas 12 stundas, bet, līdz brīdim, kad tika konstatēts, ka citādi visādi labā jaunā galvas stacija, veicot statistisko multipleksēšanu, izrādās nekompatibla ar krietnu daļu tvzvaigznes dekoderu. Vai, drīzāk, otrādi. Man, personīgi, uz Philipsiem, bija ievērojami labāk. Tāpēc šobrīd ir izveikts rollback un problēma tiek risināta. Neaizmirsīsim, ka citās valstīs testi notika gadiem, mums - mērkaķa ātrumā, tāpēc dažreiz sanāk griezt dzīvu miesu ;)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

To "rollback" es aptvēru tikai pēc 2 dienām, kad, sēžot tikai ar brīvo muxu, iedomājos patstāvīgi veikt kanālu skanēšanu :blush:

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Didzi

 

Māju pārvietot citur nevaru, tos šķēršlus, kas ir priekšā, novākt nevaru. Pat precīzi apgalvot, ka tieši tas ir tas, kas traucē izplatīties decimetru viļņiem, arī nevaru un tas nav tik vienkārši. Man ir pieejama visai neliela jumta daļa un neliela teritorija pie mājas raidītāja pusē. Būvēt augstu mastu vai torni, kur likt antenu, nevaru atļauties.

 

Nu tikai no plika kabeļa gabala gan nevar uzbūvēt, bet izmantot kabeļa atgriezumus antenas izgatavošanai gan var. Protams, ka zemsprieguma kabeļa dzīsla, nav tas labākais antenas materiāls, jo ir liela masa, bet ir izmantojams antenas būvēšanai. Var izmantot arī cita veida materiālus: alumīnija skārda sloksnītes, vara ūdensvada caurulītes u.c. Kā jau minēju, ja ir laiks un saprašana. Didzi, pareizi esi ievērojis, ka tajā minētajā piemērā varētu būt slikta antenas salāgošana ar kabeli, bet neesmu apgalvojis, ka tirgū vai veikalā nevar nopirkt salāgošanas platīti. Kā pārliecinājos, tad Latgalītes tirgū, pārdevējas maz saprata par tām platītēm, ko tirgoja, bet tas neliedz pameklēt informāciju internetā. Man labākie rezultāti 11. kanāla signāla uztveršanā bija ar SWA-49, mazāki trokšņi. Bet tas tagad nav aktuāli, jo digitālā televīzija raida decimetru diapazonā. Varu gan piebilst, ka tālajos 60. -70. -jos gados antenas bija visai grūti nopirkt. Varbūt ka Rīgā bija savādāk. Televizoru nopirki, kabeli ar grūtībām nopirki, antenu būvē vai meklē, kas to var uzbūvēt. Bija vīri, kas to prata itin labi. Nav jau tik viekārši labu decimetru antenu uzvēt. Jāstrādā precīzi, ar lineālu un bīdmēru, lai izgatavotu antenas elementus, bet ne neiespējami. Esmu izgatavojis pat WIFI diapazona Jagi antenu, kas uzrāda labus rezultātus. Tas gan ir vairāk kā hobijs, pat azarts un ar antenu izgatavošanu nodarbosies retais.

Link to comment
Share on other sites

Parastu antenu jau krievu laikos varēja nopirkt diezgam brīvi, bet ja gribeja skatīties ārzemju TV programas, tad gan vienīgais variants bija būvet pašam antenas. Padomju vara jau nebija ieinteresēta pavērt "dzelzs priekškaru" :sarkasms: Nu nezinu, vai mūsdienās ir vērts ar to nodarboties. Esmu savulaik būvējis Spindlera 30 elementu decimetru antenu un zinu, cik to grūti noskaņot. Nē nu var jau neko neskaņot un cerēt, ka notiks brīnums, bet parasti paštaisītās decimetru antenas nedod lielāku pastiprinājumu par 10-12dB, bet tādu pastiprinājumu nodrošina poļu režis. Oi cik grūti nāk tie 6dB lai antena sasniegtu 17-18dB. Es tiešām negribu nevienu amatieri atrunāt no antenu būves. Es tikai brīdinu, ka ar precizitāti darbā vien nepietiek, vajag pēc darba antenu vismaz pārbaudīt un bez svipģenerātora to izdarīt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Tātad tā!

No rīta iepirku TV coacsial kabeli (tievo, teica, ka 75om - "skyflex R659 0.7-32 Cu") un štekerus.

Vakarā, pēc šeptēm, izvilku lodāmuru un pamēģināju uzlodēt magnetisko antenu priekš FM radio pēc šā ar perimetru 30cm priekš FM...

Šī cilpa uzmesta uz aizkarstangas bez problēmām tvēra visus VTV free to air 650mHz ar manu USB>DVBT MSI digivox miniII. Eksperimenta vieta - Latvija-Jūrmala-Kauguri, 35km no Rīgas, 9stāvenes, 7stāvs, logs dezorientēts 40grādi pret Zaķusalu.

 

BET!

 

Iekš FM radio diapazona šitais štrunts (kam arī viņš bija dezingnēts) mani pārsteidza. Tā tsūda cilpa tvēra FM rādžas stacijas uz nebēdu, nesalīdzināmi ar pliku vadu, novilktu tai pašā vietā...

 

Pēc nākamā 5L nākamais revjū...

 

Turpinājums!

 

Pie tā drapaka pieslēdzu TVSTAR, rāda visus kanālus, kuri paketē 6.90LVL

Pilnai laimei jāpamēģina iekš TVSTAR palaist skanu no tā drapakantenas. Baidos...

 

Turpinājums 2 !

 

Arī TVSTAR pārskanēšana notika bez zudumiem...

Link to comment
Share on other sites

Uztaisi tās surogātcilpantenas vietā rāmja antenu un rezultāti būs vēl labāki. Uzliec uz jumta piecelementu jagi antenu uz FM diapazona un varēsi dzirdēt gan lietuviešu, gan igauņu radiostacijas. Es tak visu laiku mēģinu ieskaidrot, ka vienīgais signāla pastiprinatājs ir antena. Antenas nesalīdzina pret vadagalu, bet pret dipolu. Nomēri, par cik decibeliem Tava cilpa dod lielāku pastiprinajumu pret dipolu un ka tik neizrādās, ka dipolam ir tāds pats pastiprināšanas koeficients :sarkasms: . Antenu lietās objektīvi ir tikai elektriskie mērijumi!

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs ka SAREŽĢĪTA antena ir labāka, BET ja ir gana labs signāls , tad kād vajadzība bliezt augšā Spindlera 40 elementu antenu? It sevišķi ja daudzstāvu mājā pārvaldnieks nelaiž/neļauj likt neko uz jumta. Tā magnētiskā antena ir ĀTRAIS variants ar minimālu darbu un saprašanu tur kur signāls ir gana labs. Citādi cilvēks saklausījies ka nu tik vajag antenu pa 20,.. ls , uz reiz , kopā ar dekoderi , pērk tādu. Bet kabelis arī ir jāpērk. Tad kāpēc sākumā nepamēģināt tik nopirkt kabeli un saliek to cilpu. Iet... nu ko vairāk arī vajag. Kādreiz, kad nebija kabeļtelevizija, tad vajadzēja dzīvoklī kaut kādu antenu. Bija tas brīnums, padomju izstabas TV antena . Lai cik nebūtu dīvaini, tad tā cilpa deva labāku rezultātu . Bet par to kas ir sarežgīts / labs mani nevajag pārliecināt. Pats esmu būvējis gan garās Jagi , gan rāmju antenu režģus kad bija vajadzība (kas atmira pateicoties satelīttelevīzijai). Lai gan šitais vairs nav par tēmu.

Ja kāds TAGAD skatās analogo decimetru diapazonā (nu no kaut kādas antenas) +/- normālā kvalitāte, tad arī ciparu jau arī rādīs. Laikam aktuāli tik tiem kas tikko ievākušies mājā/ dzīvoklī kur nekā nav vai grib atteikties no kabeļoperatora vai Viasata.

Protams , ja ir tipa privātmāja , kur pats vari noteikt ko likt uz jumta, tad labāk uzkrāmēt jumta antenu . Nu visām istabas ir kā ar bitēm - visu laiku labi , bet pēkšņi nu nekā. Vienkārši kaut kas pārvietots mājā un .... . Ja paprovē ar to cilpu (bez jebkādas lodēšanas ) un jau rāda, tad skaidrs, ka nav jāpērk priekš jumta super-puper antena pa 20-30 ls bet derēs prasta Jagi tipa šitā YAGI 21-69/06.TRIAX . Maza, lēta, i vārnas , i vējš negāzīs noost (kā tas var gadīties ar logoperiodisko) :) .

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...