Jump to content

Koka paneļu mājas...


Animal
 Share

Recommended Posts

Sākšu ar to, ka protams kāds teiks - tā nav māja bet kartons un ka tikai mūris ir māja, ir kas teiks, ka tikai guļbūves ir mājas utt... tas ir nosacīts gaumes jautājums, bet nu skandināvi koka paneļu mājās dzīvo uz urrā un ne jau pirmo gadu.

 

Tā nu arī es lēnītēm sliecos uz šo pusi.

 

Varbūt kaut kādas mistiskas sagadīšanās pēc kādam no būtiešiem ir bijusi/ir saskarsme ar šīm koka paneļu mājām?

 

Jo skaisti ir tā cena mājai 20-25k eur, bet vel jau ir pamati, komunikācijas utm. Vai kādam ir nācies redzēt gala tāmi ekonomiskai šāda tipa būvei?

 

Ir doma tā ap 170kvm kopējo platību... max 200

Link to comment
Share on other sites

paneļa summu reizini ar 2.2-3 tā iegūsi reālo +- summu, ja protams nebūs dārgqais marmor un melnozola mēbeles :jester:

 

man tieši krustmāte gatavojas somu māju ņemt... bet nu vēl tiek šķēpi lauzti, draugam senči uzcēla somu māju... jā ir labi, silti, bet skaņas izolācija pasūdīga + vajag izplānot labu ventilāciju....

 

vairāk neko nevarēšu pateikt... ā un jāseko,lai kopā licēji nehaltūrē ar paneļu savienošanu...

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Nu man jau arii viss ir idejas stadijaa pie kam plaanojos ne aatraak kaa peec 2 gadi saakt kaut ko celt. Lai gan kas zin...

Link to comment
Share on other sites

nu divi gadi ilgs laiks, te jau nevar mēnesi paredzēt uz priekšu, bet tu jau štuko par māju pēc divi gadi, tehnoloģijas mainās, cenas mainās, viss mainās.

Link to comment
Share on other sites

nekas nemainās, 3 galvenie veidi paliek.

1. paneļi

2. ķieģeļiveidīgie

3. guļbūves

Link to comment
Share on other sites

Mnjaa... es arii tieshi nodomaaju - nez kas mainiisies pa 2 gadi :D

piepuushamaas maajas kaut kaadas paraadiisies? :)

Cenas arii mainiisies uz taam kas bija pirms 2 gadi tikai taadaa gadijumaa, ja tauta buus idioti lai uzkaaptu velreiz uz taa pasha graabeklja :)

 

BTW... koleegjis sabuuveeja sev guljbuuvi... luuk kas kas.. bet guljbuuve man toch ljooooti nepatiik :o

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir "somu māja" - karkasene.

Jau 4 ziemas pārdzīvotas, ieskaitot 2005-2006 gada ļoti auksto ziemu.

Nesūdzos. Labi tur siltumu, maz jākurina.

No mīnusiem varētu minēt diezgan vājo skaņas izolāciju...

 

Pats necēlu, 186 kvm2 pilnībā ekipēta (bez virtuves iekārtas un žoga+bruģa) māja kopā ar 1204kvm2 zemes 2005. gada sākumā maksāja ap 89000Ls.

rēķinu, ka pašizmaksa bija apm. puse.

 

Trakajos gados par savu māju varēju dabūt virs 240K Ls :rofl:

Vajadzēja tirgot nost :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tas saistīts jautājums par skaņas izolāciju... pirms pāris gadiem izstādē skatijos tādas plāksnes no gumijas skaidām - tas laikam būtu risinajums vai ne?

 

P.S.

par siltumu... cik labi tās tur? Piem man dzīvoklis ir mājā, kur radiatorus turot uz minimuma logi vaļā jātur, jo majas labi tur siltumu... bet ir viens paziņa ar mūra māju, kuram katls apēd ap 120Ls mēnesī uz 180kvm māju :(

Link to comment
Share on other sites

ja mūra mājai apkārt putuplasts, ne vella neturēs, ja kārtīga akmens vate, tad itkā o.k. ir...

Link to comment
Share on other sites

Arī man ir gāzes apkure. Pēc jūlija - 41.xx Ls mēnesī.

Pirmajā gadā LG iešķieba nenormālu vidējo patēriņu - 300 kubi, no pirksta laikam izzīda.

Pēc pirmā gada mums bija tāda pārmaksa, ka otro gadu 9 mēnešus neko nemaksājām.

Patreiz ir 167 kubi mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

A cik tagad ir par kubu jaamaksaa?

Link to comment
Share on other sites

Normaljukas... nekaada vaina. Praatoju, ka pie shii virziena arii palikshu.

Link to comment
Share on other sites

ja mūra mājai apkārt putuplasts, ne vella neturēs, ja kārtīga akmens vate, tad itkā o.k. ir...

 

Pērle! :black eye:

 

To Animal. Nenozēļo ~20ls konsultācijai uz pirkumu, kas pārsniedz vairākus desmitus tūkstošus un ko ekspluatesi vismaz vairākus gadus gan savām vajadzībām, gan ģimenes. Pazvani kādam tāmētājam un izrunāsiet ~2h visu interesējošos jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Nu es jau ceru ka ekspluateeshu cik nu pats dziivoshu :)

Maaja nav taa lieta ko jaacelj ar domu paardot, tad tufta sanaaks :D

Taas taameeshanas utm ir viens, bet Tautas balss ir speeks. Tomeer vairaak info un viedoklju, attieciigi vairaak jautaajumu ko uzjautaas konsultaacijaa. Un protams ka taadu lietu nepeerk tjipa neatejot no kases.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur no buuvnieciibas forumiem, atskiriiba karkasa un bloku majaa m2 izbuvee sastaada apmeram 5 ls.

 

Karkasu maajai pamatus var liet stabinjveida ik pa 1 m - lej kartona caurulees - ja lielaaaka slodze tad monoliitie pamati.

 

Karkasa plusss - atra monteshana.

 

Siltinaajums sienaa vismaz 150 mm.

 

Pac paslaik esmu savedis buvmaterialus, celsu ar savaam rocinjaam no keramiskajiem blokiem (mals ar gaisa kambariem) un betona pamatu bloki.

 

Te viens links par majas buuvnieciibu - sameraaa skariigs - tur gan daudz saliets udens ariii - http://alturl.com/2753

Labots - 321
Link to comment
Share on other sites

Man tām karkasenēm šaubīga šķiet drošība. Tīri, ja kaimiņš pašaudās, bloki/mūris vismaz bisi/pistoli izturēs. Vai arī kāds aplietojies ar auto ienesīsies sienā...

 

Kā viesu/dārza/saimniecības būtu ok.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Rekur viena pieredze ar karkasnieces būvniecību nedaudz atraktīvā veidā: http://www.diena.lv/lat/dzive/blog/kristaps-ceplis

 

Ņem vērā ka karkass ir tikai 1/3-1/2 no visām mājas būvniecības izmaksām.

Lai pārliecinātos par montētāju darba kvalitati ir iesp'ejams veikt ekas trmografiju (kad ara temperatura ir vismaz ap nulli) vai ekas blivuma parbaudi (principa jebkura bridi).

 

P.S. Tie kas saka ka ar 150mm vati pietiek arsienai, tad ja vien nav sava mezha ko kurinat malka paklauj sevi ar garantiju lieliem rekiniem par energoneseju.

Link to comment
Share on other sites

Taa bloga maaja no Iesi liekas pati nak ar 100 mm vati.

Es vairak temeeju uz lielaaako tirgus dalju price:performance.

Link to comment
Share on other sites

Kāds var iemest kādu linku par šamām? Kas gatavo, izmaksas un so.

HighCastle piemēram...

http://www.somumaja.lv

 

Protams, atkarīgs arī no izvirtības pakāpes - kvadratūra, zeme, ekstras, attālums no Rīgas utt...

 

Un jā - konsultācija ir obligāta.

+Ja vēl pirksi zemi/māju uzreiz, noteikti nepažēlo kādus 50ls konsultācijai ar LABU juristu.

Link to comment
Share on other sites

Pērle! :black eye:

 

 

kāda pērle? pats labi zini, ka putuplasts nekam neder...

Link to comment
Share on other sites

Patreiz Ventspilī uzcelts liels šķūnis saliekamo māju ražotnei (daudzstāvu,kā Vācijā). Saucas BAU-HOW BALTIC. Taisās laist vaļā pēc mēneša, diviem. Redzēs, kas nāks ārā. Saka, ka ar visām komunikācijām - līdzīgi kā Līvānenēm, tikai lielākas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Visi tie staasti par kaiminju kas shaudaas (osb nu neizies cauri pistjika lode vai bises skrotis), kaa arii mashiinas kas ienesas maajaa... kaads baigi biezhi ar to ir saskaaries? :D Kaa arii sorry, bet Riigaa pie shitaa... kas nu tas par tiltu kuam viens nobrauciens ir uz baseina ielu... laikam Kalnciema, tur ienesaas viens vieklais gjiegjelju maajaa... iebrauca iekshaa maajaa :D un taa bija normaala muureetaa maaja ;) Taa kaa tad kad nesas maajaa mashiina, leetaak salabot buus panelju maaju ;) Un vispaar... tik pat labi jaabaidaas no taa ka meteoriits uzkritiis :D

 

Tas staasts par maajinjas buuveeshanu gan riktiigi feins!

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

Tas arvīda stāsts ir kā nevajag būvēt, tāpat kā veras stāsts par dzīvokļa remontu kā nevajag remontēties :) arvīds būvē knapinoties no sapelējušiem un izmirkušiem aeroc blokiem un beigās iemauc minerālplakšņu apdari puse mājas vērtībā.

 

eedis beidz irst, ka putuplasts netur siltumu.

protams ir otrs aspekts - koka karkass un putuplasts ir grūti savietojami jēedzieni.

 

par to siltinasanas biezumu - var jau nosiltināt arī ar vienu kārtu burbuļplēves un tad brīnīties ko tik auksti, bet normāli ir ka ārsienas tiek būvētas vismaz no 150+50mm vates.

Link to comment
Share on other sites

turēt jau tur, bet ne tik ļoti kā vate. pie kam izcile būvnieki to zieda plānā kārtā uz mājām, to var smuki redzēt, kura plika, tā uz pārdošanu taisīta, kura kā sniega čupa, to sev taisija...

Link to comment
Share on other sites

Materiâls Siltumvadîtspçja W/m K

Akmens vate 0,035-0,041

Putupolistirols 0,027-0,038

 

Jo mazāks cipars jo labāk.

Kā redzam, tad materiāli pēc siltumvadītspējas ir praktiski identiski un galvenais kas ietekmē cik labi tie tur siltumu ir biezums kādā ir iestrādāti un cik kvalitatīvi ir pielikti pie sienas.

Link to comment
Share on other sites

Nu kā jau tauta minēja, baigais mīnuss koka mājām ir skaņas izolācija.. Ja domā māju no koka- aizmirsti putuplastu. Kokam tas ir galīgi garām. Neelpo itin nemaz ar visām no tā izrietošajām sekām.

Kad pats štukoju par mājas celtniecību, tad viens no feinākajiem variantiem man likās no Aeroc blokiem. Ja ņem to biezo variantu(ja atmiņa neviļ- 37,5cm biezos), tad nav nekas jāsiltina. Dokors no ārpuses, izvelk iekšu un viss OK.

Link to comment
Share on other sites

Normālu māju būvē no 300nieka keramzīta bloka un 100nieceses fasādes vates, tagad cenas materiāliem ir stipri zemas, salīdzinot ar treknajiem gadiem, nu nevajag plānu karkaseni bliezt virsū...ja jau uz mūžu būvē, uztaisi vismaz kautko ,par ko bērni priecāsies.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mani drusku šitie pusgatavie varinati atbaida. Pirmā un gūtākā ir ražotāja izvēle. Turklāt jāskatās ne tikai no kādiem pīļu mēsliem karkasu uzbliež, bat arī kas nāk komplektā (jumts, logi, komunikācijas, uzstādīšana u.t.t.). Ir dzirdēti smieklīgi gadījumi, kad pamatus izbūvē 30cm īsākus nekā būtu nepieciešams. Un vienu reizi pat pamati bija ielieti sajacot Z un D virzienus. Tad nu gan garāžas vārti iznāca pret iekšpagalmu :crazy:

 

Ar siltināšanu un skaņas izolāciju viss būs OK. Vairkā satrauktos par mājas ārējo apšuvumu - šitiem lētajiem variantiem ir lēts apšuvums, kas saulē un karstumā vēpjas un stiepjas un rauj nost skrūvju galvas. Karoč ir redzēts viens šāds dīvaina paskata namiņš.

Link to comment
Share on other sites

Koka mājām ir viens būtisks trūkums - ugunsdrošība....

 

Tā kā mājas celšanai visticamākais tiks ņemts kredīts, tad obligāta būs ēkas apdrošināšana.

 

Un koka ēkām tā ir krietni, krietni dārgāka......

 

Man paziņa, kurš strādā apdrošināšanas kompānijā teica ka esot sekojoša formula:

 

Mūra mājas apdrošināšana = summa X ls, tad ja mājai koka pārsegumi - summa reiz 2, ja koka sienas - summa vēlreiz reiz 2, ja degošs jumts (visi modernie ruberoīda analogi) atkal x2......

 

Ja pilnīgi mūrētas mājas ar skārda vai dakstiņu jumtu apdrošināšana maksās ~100 ls gadā, tad eko mājas ar rubiroīda jumtu - līdz pat 800 ls... Es teiktu ka tā ir pamatīga starpība!!!

 

Iespējams ka kļūdos aprēķinos, tomēr apdrošināšanas izmaksas ir obligāti jāņem vērā....

Link to comment
Share on other sites

androidz

Cik no nostāstiem esmu dzirdējis, atzīšos pats nekur tālāk par Romu neesmu bijis, bet Norvēģi ar viņu sūro klimatu diezgan labi iztiek ar koka mājām. Energo resursi viņiem protams ir lēti. Bet man domāt, ka nav slikti materiāli/māju veidi, bet ir nepareiza vai biežāk nemākulīga pielietošana. Rezumējot koka paneļu mājas būs pilnīgi OK. Esmu arī no celtniekiem dzirdējis, kas tir lētāks un labs vieds.

Bet tas viss neko nejēdzot no celtniecības...

Link to comment
Share on other sites

Par savas mājas izmaksām ziemā jau izteicos. Norvēģija ir dārga valsts un tur neviens nešķaidās ar resursiem, lai cik lēti viņi nebūtu...

 

Un vispār - īsti letiņi dzīvo 600+ kvm2 3-stāvu mūra pilīs ar 5 ha zemes pie ezera.

Visi pārējie ir idioti. :jester:

 

rashns - pēc 30 gadiem parunāsim, par to no kā var celt mājas un no kā ne, labi? :)

Link to comment
Share on other sites

Normālu māju būvē no 300nieka keramzīta bloka un 100nieceses fasādes vates, tagad cenas materiāliem ir stipri zemas, salīdzinot ar treknajiem gadiem, nu nevajag plānu karkaseni bliezt virsū...ja jau uz mūžu būvē, uztaisi vismaz kautko ,par ko bērni priecāsies.

 

pastāsti cik lielu māju būvēt un cik lielas iespējas to pēctam pārbūvēt ja to būvē no 300mm keramzīta+100vate un ir šāda ģimenes situācija - šobrīd 2 vecāki un 3gadu vecs puika, pēc pāeis gadiem ir doma vēl par vienu sīko, pēc gadiem 20 abi bērni būs jau projām uz pilsētu vai tieši otrādi ar savu jauno ģimeni...

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Neliels domugrauds visiem, kas te grib akmenī kaltās mājas taisīt - vēl nekur nav teiks, ka klimats Latvijā nesaies grīstē un daudzas smukas zemienes nesāks konstanti applūst gadalaiku periodos.. Nav prātīgi taisīt māju uz fosilizēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu NC . Man viens paziņa jau padomju laikos uzblieza pamatīgu māju, jo bija četri bērni, bet, kad tagad aprunājos, šis novaidēja ka visi bērni prom un šie ar sievu divi vien (a apkuri tiem milzīgajie m2 neviens nav atcēlis). Nu riktīgu māju var bliezt tik augšā ja buvpleķis atrodās vietā, kur arī pēc 100 gadiem būs dzīvotgribētāji (tipa Rīgas pilsētā), bet tā... cilvēks visu mūžu nomocijies ( nu kredīti, vai , kā paziņa, baigi knapinājās , lai būtu kārtīga būve), bet beigās nevienam nevajag. Neba par velti pratiskie amerikāņi slien tik tās karkasu mājas un apšuj ar tie plastmasas dēļiem. Starp citu, ja apšuj ar plastmasa dēļiem, tad nevajag lietot tos kas domāti iekšdarbiem-gan jau normālie tipa šitie , http://www.saiding.lv/index.php/2009-06-03-21-02-35 savu nokalpos. Manā uztverē, tām karkasu ir tik viens trūkums-ja kas , tad nosvils baigi ātri . Atceros, padomlaikos, kad bija pažarnieku izsaukums uz Livānietēm, tad šie varēja nesaspringt, jo kamēr atbrauca, tikmēr vis jau bija galā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...