Jump to content

Padalies ar recepti: omītes klepuszāles


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Oficiāli rundens paziņots par atklātu - ofisā atkal puse kāsē un otra puse salvetēs šņauc degunu. Lūgums padalītes ar savām pretklepus receptēm!

 

Mana vakarvakar recepte:

* 1/2 litrs ūdens

* paštaisīts aveņu ievārīgums 2 ēd.karotes :pooh_lol:

 

Ūdeni uzvāra, pārlej pār lielā krūzē ieliktu ievārījumu. Satinās siltā segā un dzer tik karstu cik vien iespējams. Svimpis* nodrošināts un Vinnipuhs arī laimīgs. Var piešaut arī balzāmiņu pēc garšas :mrgreen:

 

P.S. pašā vakarā gan drošības pēc ieņēmu terafļū.

________________

Svimpis - sasvīdis **mpis

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

2 ēdamkarotes upeņu zaptes,un karstu ūdeni pa virsu, no klepus uz pāris stundām būs pazudis

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

neko klasiksu nemainam ...

šņabis - upeņu vai vīnogu sula

viena šļurka uz trejām sulas ...

Link to comment
Share on other sites

Mans universālais līdzeklis (palīdz jo īpaši pret apaukstēšanos, vēdera kaitēm (labāk par oglīti ) un pohām :D ) -

 

Piparu rūgtais, diemžēl labu grūti atrast , var pagatavot pats pieberot daudz piparus parastam degvīnam. min. deva - 50 -100 Gr.

Link to comment
Share on other sites

šitas (piparnieks) palīdz pašā sākumā, ja noķer momentu - tūlīt būs iesnas ....ja nokavē, tad vairs nav jēgas. Tad tautas metode - tēja/upenes/balzāms/ķiploki daudz (es ēdu tīrā veidā)/medus, piens/smērēt degunā vjetnamiešu zvaigznīti ut.t.Ja zaraza piemetusies, cenšos bez zālēm tikt galā.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds, pret saaukstēšanas - temperatūra, iesnas, krekšķis - nu vai ta viss kā bērnam jāskaidro? ;(

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

uz citrona šķēles medus,ķiploki, un otra sķēle virsū? hmm izsklausās labi

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

Paņemu pudeli "Kagora", leju glāzē, palpildus piemetu pāris karotes cukura un dajekāda citrusauga ripiņas, sakarsēju tuvu vārīšanās punktam un dzeru iekšā. Grūtākais ir izvairīties no "paprašaikām" :).

 

Dzeršanas process noteikti zem segas blenžot televizorā "Pubalka u Oxota"

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
nesaprotu kaa sēzot pie kompja/mašina/kompis/gulta var noraut tadas herņas.

Pats elementārākais caurvējš .

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ārstējot iesnas svarīgi nenokaut aknas.

 

Pareizi, pareizi!!! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Man kā copmanim ir visas iespējas dabūt iesnas (gadās regulāri copēt briesmīgos laika apstākļos), taču ar gadiem nāk rūdījums un iesnas nepiemetas+ apgērbu vajag pienācīgu, po ka rokas nosalušas un ārā mīnus grādi :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vēl jau ir visādi bērnības murgi - sīpols un medus; alveja un medus un karsts piens; karsts piens ar sodu; aptiekās nopērkamie Īslandes ķerpji novārīti pienā ar sviestu :pioneer::crazy::alcoholic:

Link to comment
Share on other sites

Islandes ķērpju tēja gan ir laba štelle klepus gadījumā, taču negaršīga...

Link to comment
Share on other sites

To Islandes ķērpi var dabūt aptiekās konču veidā. Nepateikšu vai palīdzēja, bet samērā garšīgi O_o

Link to comment
Share on other sites

Tēja ir iedarbīgāka, uzreiz atlaiž kaklu uz kādu laiciņu....

Link to comment
Share on other sites

300-500 grami jeegera kopaa ar kjirshu sulu. pec tam kartigs miegs ar shalli ap kaklu un vilnas zekjem kajas. pec 2 dienam ka gurkjiitis.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Pajem divas ķiploka daiviņas, galu šņikt nost un katru savā nāsī ar nosņāpto galu dziļāk - nemaz tik stipri nekož un lieliski palīdz pret šņupdegunu..

 

Kas par kaklu, kā jau te teiks, šķidrais medus ar citronu, ieskāba tēja/zapte.. Var arī C vitamīnu ar glikozi rīt kādu paciņu dienā (daudzās aptiekās pārdodas tabletēs pa kādi 10 iepakojumā) - ir jau trieciendeva, bet pāris dienas var atļauties. Un vienmēr kautkāda mīkstā pretklepus ķērpju konča vai kas līdzīgs, kas mutē paliek viskozs, pa ķepai - ja uznāk kāss, iemet vienu mutē un centies nekāsēt - tikai sakasīsi kaklu vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Varu padalīties ar savu recepti, kas palīdz tikt vaļā no visām drazām, kas mēdz piemesties.

 

Nr. 1 - Ja pieejams, izkarsējamies kārtīgi pirtī. Vislabākais, bez alus.

Nr. 2 - Kombinējam ar pirmo punktu, vai ņemam vienu pašu. 100 grami šņabja (kaut kas no piparveidīgajiem) vai balzams, un uzreiz zem biezām segām gulēt uz nakti. Nākamajā rītā zem dušas, un viss ir prom, kas vien varēja būt.

 

 

P.S. pats to pielietoju, max 2 reizes gadā, bet tā esmu ārstējies no visa. Man vismaz palīdz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Man tiešām būs omītes recepte.

 

Vajag daudz dzērvenes, paša vāktas piparmētru lapiņas, medu, ķiploku.

Medū samet dzērvenes, piekapā ķiploku, piparmētru lapiņas, to visu sapiparo un liek tumšā vietā kādu nedēļu pastāvēt. (parasti 3l burkā)

Pēc tam lieto pa ēdamkarotei dienā profilaktiskos nolūkos vai vairāk. Lielākos daudzumos mēdz piemesties skrejamais, bet tas ir to vērts, jo ar šito recepti pat miris un aprakts atdzīvosies.

 

Pirms nebiju pagaršojis, domāju ka garšos pretīgi, bet tā nav, garša ir diezgan patīkama.

Link to comment
Share on other sites

Mana recepte, jau pieminētais 'pipariņš', jeb piparu rūgtais - labi palīdz pie temperatūras un saaukstēšanās. Dzerot tējas klāt dašaut mazliet balzāmiņa.

 

Profilaksei - sports, piemēram skriešana.

Link to comment
Share on other sites

Nu tieši pret klepu laukos man Ome parādija labo prikolu kā tikt vaļā, variants negaršīgs, bet 3 reiz lietots(šovakar būs 4 reize jo arī esmu apslimis)

 

Vopšem recepte ir vārīts alus+saldais krējums, recepte vienkārši briesmīgi negaršīga ja godīgi, bet tikpatbiesmīgi iedarbīga, parasti vārijām tā lai glāze sanāk ~250ml un uz vakaru iepļauj un ir labi ;)

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Es ar diemžēl esmu pieskaitāms pie upuriem. Kopš svētdienas rīta jūtos kujova. Sencis ar apslimis, māsa izslimoja. Par metodēm... Triecu tik iekšā zaptsūdeņus ar medu un citronu, daudz jo daudz, lai filtrējas, uzņemu diezgan daudz vitamīnu dažādos veidos, kārtīgāk paēdu. Protams, upeņu (arī aroniju) sula + balzams karstā veidā ar citronu vēl, medu ar var pieshaut, lai izkarsētos pamatīgi, ir pirmajā vietā. Rīt jābūt uz strīpas, cerams, ka šovakar tas kaut nedaudz palīdzēs. No bērnības atceros medu ar sīpoliem, jāsaka gan, ka ienīstu to kombināciju tagad :D Par laimi, ar kaklu viss štokos, ir tikai galva kā spainis un deguns to aizsists, to tek uz nebēdu. Parasti arī pirts palīdz, tiesa gan, bez alko pirtošanās laikā. Pēc pirts, ja uzreiz liekas slīpi - tad gan, atkal var sulas un balzama krūzi izraut karstu. Atceros vēl, ka kāju izkarsēšana ar ūdenī ar sinepju pulveri ar defa labu efektu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Ar aronijām nepārspīlē - asinsspiediena problēmas garantētas!

 

Vēl var mēģināt piens (karsts) + sviests + medus + sīpols. Garša nepanesama. Ņemot vērā pārtikas rūpniecības attīstību, šī recepte derīga tikai laukos no pašu produktiem.

 

Iesnas pāriet nedēļas laikā, ja tās ārstē un septiņu dienu laikā, ja neārstē :sarkasms:

 

Bet, ja nopietni, tad vislabāk ir vienu dienu pavadīt mājās (lai neaplipinātu kolēģus) un dzert daudz šķidruma. Par cik pašam iesnas ir šausmīgs retums, nelietoju pilnīgi nekādas zāles. Vienu dienu (parasti nākošo pēc iesnu sākuma) pavadu mājās ar n-litriem tējas un n-paciņām salvešu.

Labots - Tā pat vien
Link to comment
Share on other sites

Svaigi govs mēsli ( nabaga pilsētnieki ,kur tādus lai ņem ) , tāšpašas govs piens un medus . Tā nav profilakse , pielietojams smagos gadijumos , ņem labāk par antibiotikām . 

Link to comment
Share on other sites

nu svaigo govs mēslu vietā labāk izmantot vecmāmiņas metodi kas paredz peldēšanu āliņģī, tiesa gan, savlaicīgu peldēšanu, pirms klepus, diendienā...

:)

Link to comment
Share on other sites

Man tiešām būs omītes recepte.

 

Vajag daudz dzērvenes, paša vāktas piparmētru lapiņas, medu, ķiploku.

Medū samet dzērvenes, piekapā ķiploku, piparmētru lapiņas, to visu sapiparo un liek tumšā vietā kādu nedēļu pastāvēt. (parasti 3l burkā)

Pēc tam lieto pa ēdamkarotei dienā profilaktiskos nolūkos vai vairāk. Lielākos daudzumos mēdz piemesties skrejamais, bet tas ir to vērts, jo ar šito recepti pat miris un aprakts atdzīvosies.

 

Pirms nebiju pagaršojis, domāju ka garšos pretīgi, bet tā nav, garša ir diezgan patīkama.

 

Šito metodi man nedēļu atpakaļ stāstīja vienas ārstes meita, kas tagad saviem sīkajiem arī barojot rudeņos šito zapti. Vienu karoti pirms miega un slimības iet ar līkumu.

Link to comment
Share on other sites

Islandes ķērpju tēja gan ir laba štelle klepus gadījumā, taču negaršīga...

 

Ir labāks variants - islandes ķērpi aplej ar verdošu pienu ( uz glāzi piena ēdamkaroti ar kaudzīti ķērpja ), sasedz silti silti un atstāj ievilkties uz apmēram 20 minūtēm.

Pēc tam nokāš un dzer iekšā kamēr silts. Garšo dīvaini, bet labāk par islandes ķērpja tēju ( apmēram kā piens ar sēnēm) Efekts ir un labs - kāss kļūs mīkstāks un vieglāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest bebrs

Divi olas dzeltenumi sakulti ar cukuru (kuļam tik ilgi, kamēr paliek balts tas pasākums). Uzvāram pus litru piena. Jaucam kopā. Un tad, kad esam zem segas ar sievišķi, metam to visu iekšā... gan garšīgi, gan iedarbīgi... No sākuma ļaujmies tam visam iedarboties, tālāk jau ārstē tā otra puse. Gan svīdiens garantēts, gan atbrīvo visus kanālus ļaunuma izvadīšanai....

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Heh, skatos citi arī dabūjiši no mammītēm sīpolus ar medu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Jā, Žaks Kusto, bija tāda lieta. Pēc šīm bērnības procedūrām sīpolus jebkādā pagatavošanas formātā neēdu gadus divdesmit. Ar medu vēl šodien esmu uz Jūs.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

 Tā pat vien, vot to gan es nezināju par tām aronijām..      Žak, varētu pay teikt, ka sīpoli un medus ir viena no bērnības traumām :D

Labots - divritenis
Link to comment
Share on other sites

Ko Jūs tā ārstejaties vai iesakat spīdzināšanas metodes? ;(

 

Vīrusus un infekcijas organisms apkaro tkai vienā veidā un tas ir temperatūra+imunitāte. Maz ko pats slimnieks tur var līdzēt, ja nu vienīgi nepadarīt visu sliktāk.

 

1. Dzert daudz ūdeni un C vitamīnu(trieciendevu), siltas tējas

2. Kārtīgi izkarsēties un izsvīst

 

Basta. No tautas metodēm varbūt tiešām 100g alko svīšanas pastiprināšanai un medus enerģijai palīdz.

 

Kaut gan tas man atgādina vienu poliklīnikas ārsti pie kuras visas slimības sauca par "vIrus" un izrakstīja universālo recepti "zaļu tejas, sinepju pļāksteri" :lol: Atlika tikai pie viņas aiziet un stāvot rindā saklepot sarkanu kaklu un skolā brīva nedēļa.

Link to comment
Share on other sites

divritenis

Kanibaals, arī tagad ir pilns ar tādiem ārstiem, tieši tāpēc ceņšo no viņiem turēties pa gabalu, ja vien nav sajūta, ka ir kas nopietnāks. Savādāk, cik vien atceros, aizeju - vīruss tāads un šitāds, vīruss, vīruss, še - receptīte ar tabletēm pa 7 LVL gabalā/paciņā..

 

Kanibaals, arī tagad ir pilns ar tādiem ārstiem, tieši tāpēc ceņšo no viņiem turēties pa gabalu, ja vien nav sajūta, ka ir kas nopietnāks. Savādāk, cik vien atceros, aizeju - vīruss tāads un šitāds, vīruss, vīruss, še - receptīte ar tabletēm pa 7 LVL gabalā/paciņā..

 

Kā efektīvāk organisms uzņem C vitamīnu vispār, ja kāds zina ? Tablešu veidā vai citrona un citu aguļu ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...