Jump to content

Fotografiju attiistiisahana


Guest genesis
 Share

Recommended Posts

Vai kaads zin kur interneta ir kada pamaciba kaa jaattiista fotograafijas jo es beninos atradu pilnigi nelietotu attiistaamo aparatu un man ta ka ir velme iemacities attistit bildes.

Link to comment
Share on other sites

...oj, es jaunībā krāmējos ar filmu attīstīšanu un pēcāk vannas istabā cepu augšā bildes... romantiski... bet čakars BAIGS!!!

 

...eh, jaunība! Tad debesis bija zilākas, zāle zaļāka un putni dziedāja skaļāk...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikadze

Cakars Cakars Cakars Cakars Cakars un velreiz Cakars Cakars Cakars Cakars

Link to comment
Share on other sites

Vai kaads zin kur interneta ir kada pamaciba kaa jaattiista fotograafijas jo es beninos atradu pilnigi nelietotu attiistaamo aparatu un man ta ka ir velme iemacities attistit bildes.

 

Kāda vēl pamācība vajadzīga? Kāes pats kādreiz darīju:

1) ieliekam filmiņu tankā (tā sauc to attīstāmo aparātu). Tas tiek darīts pilnīgā tumsā. Ar laiku piešausies.

2) Sataisām attīstītāju no gatava maisījuma+ izlasām darba temperatūru.

3) Sataisām fiksāžu no gatava maisījuma. (Fiksāža ir nātrija tiosulfāts + reizēm vēl kādas figņas bez kurām var arī iztikt).

5) Ielejam attīstītāju tankā un laiku pa laikam pagriežam spoli, lai attīstītājs samaisās.

6) attīstām uz filmiņas kastītes norādīto laiku. Piezīme: ja attīstītājs ir par karstu, jāattīsta īsaku laiku + rezultāts būs kontrastaināks. Ja temperatūra ir par zemu, tad otrādi.

7) Skalojam ar ūdeni vienu minūti. Temperatūra tāda pati kā attīstītājam. Man sanāca vienu reizi pieliet tanku, pāris reizes pagriezt spoli un dabūt ūdeni ārā.

8) lejam iekšā fiksāžu. Fiksējam laiku, kas norādīts uz fiksāžas iepakojuma. Fiksāža neitralizē attīstītāja paliekas. Lieli noturēta minūte fiksāžā par ļaunu nenāk.

9) Skalojam pamatīgi.

10) izvelkam filmiņu no tanka un piekaram virs vannas žāvēties.

 

Kādi jautājumi?

 

P.S. Tas viss attiecas uz melnbaltajām negatīvajām filmām. Krāsu filmām un diapozitīviem ir indīgi reaģenti, nedrīkst izmantot krāna ūdeni un temperatūras nobīdei no nepieciešamās jābūt mazākai par 1C.

Link to comment
Share on other sites

veelviena lieta.

ja nav slinkums tad var no izlietotaa fiksaacijas skiiduma dabuut arii laukaa sudrabu.

ceru ka visi zin kaa to dara.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ko paraksta VIL, ir vēl tikai visa pasākuma 1. daļa. Pēc tam no gatavās filmas (negatīva) vajag iegūt bildi uz fotopapīra. Process ir tehnoloģiski līdzīgs, tikai vajadzīgs vēl šāds tāds aprīkojums: vanniņas attīstītājam, skalošanai, fiksāžai, fotopalielinātājs (tāds bundulis uz šarnīra ar lampu iekšpusē, rāmīti filmiņai apakšā un objektīvu bildes projecēšanai uz pamatnes). Ķimikālijas pēc sastāva nedaudz atšķiras (attīstītājs; fiksāža laikam derēja gan filmām, gan papīram). Pozitīvs moments - procesu var veikt sarkanā gaismā, pret kuru fotopapīrs ir mazjūtīgs. Parasti viss process tika veikts vannas istabā pārliekot vannai speciālu galdiņu bez kājām, uz kura tad arī visu saimniecību savieto. Gatavo produkciju met vanna (kurā ielaists nedaudz ūdens), jo pēc fiksēšanas bildes labi jāskalo, citādi fisāžas iedarbībā tās ar laiku sāk dzeltēt. Vai kautko no visa vajadzīgā mūsu digitālajos laikos vēl var iegādāties - to nu gan es nemācēšu izstāstī. Savulaik bija arī grāmata - visu fotoamatieru bībele "Praktiskā fotogrāfija" (autoru gan neatceros, bet,šķiet, tulkojums no krievu valodas un arī krievu autors).

Jā, bija tādi laiki kādreiz!

Link to comment
Share on other sites

"Praktiskā fotogrāfija" arī bija mana pirmā un vienīgā foto grāmata.

 

Teorētiski no bilžu taisīšanas var atkratīties, ieskanējot negatīvus.

Link to comment
Share on other sites

neticēsiet, bet man tas viss stāv mājās un putekļojas. Pat savulaik bija ieg''adāta apsildāma vanniņa attšitītājam.

Galvenā problēma, manuprāt, ir atrast reaģentus. Kad soc. laiki bij beigušies, veikalā (pie kino52(bijušā) bija vecs padomijas foto veikaliņš) vecos reaģentus nomainīja uz Kodak reaģentiem stikla kapsulās. Nu es joka pēc izmēģināju, jo ļoti vajadzēja bildes no veciem negatīviem. Kaut kādas jau viņas iznāca, bet ne jau lai cilvēkiem rādīt. Papīrs jau arī bija 3 gadu vecs ... tāpēc arī viss stāv un putekļojas - žēl. Žēl pārdot, žēl izmest, žēl, ka mētājas :) visu žēl :cry:

Link to comment
Share on other sites

. Papīrs jau arī bija 3 gadu vecs ... tāpēc arī viss stāv un putekļojas - žēl. Žēl pārdot, žēl izmest, žēl, ka mētājas :) visu žēl  :cry:

 

ui par to ka papiirs vec 3 gadus tiesaam nesatraucies, es esu taisijis bildes un 20 gadus veca papiira , ar nav nekada vaina...tik bisku ilgak japatur attiistitaja + ilgak jaapgaismo kad taisa bildi no negatiiba....

Nu jaa, bisku jau kvalitaate zuud, bet nav tik traki

Link to comment
Share on other sites

Jā tie bija laiki.

Bet vai tagad kautkur var dabūt visas tās ķimikālijas? un vēl fotopapīru.

 

Bet čakars bija pamatīgs. Ja neesi ar tām lietām nekad saskāries labāk nes uz salonu, kur tev uztaisīs pa lētu naudu.

 

Lielākās grūtības iesācējiem ir uztīt filmiņu tankā. Cik atceros es no sākuma baigi trenējos, lai viss izietu gludi.

Link to comment
Share on other sites

...

Lielākās grūtības iesācējiem ir uztīt filmiņu tankā. Cik atceros es no sākuma baigi trenējos, lai viss izietu gludi.

 

Jā, man pat tam nolūkam bija viena izgaismota filmiņa! Biju TĀ uztrennējies uztīt, ka varētu to izdarī kaut vai pa miegam! 8) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest garsis

Tie bija super laiki, kad paši provē, kas sanāks.

Es to visu atņēmu vecfāterim, kas ilgi nesaprata kur viņa krāmi palikuši.

Visvairāk man patika atīstīt bildes, tiesa tajās daudz nekā nebija, vienmēr

fotosesijā piedalījāmies 3 draugi un katram pa div trīs film. Kas tur var būt?

Eh atmiņas, atmiņas. 8)

 

genesis! Vai Tev nevajag FED 5 ar zibsūldzi? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nu bildes pasham taisiit ir sveetiigi , a to nevienaa darbniica jau bildes vairs no negatiiviem netaisa , nem skanee un tad digitaali stiiepj

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz
...oj' date=' es jaunībā krāmējos ar filmu attīstīšanu un pēcāk vannas istabā cepu augšā bildes... romantiski... bet čakars BAIGS!!!

 

...eh, jaunība! Tad debesis bija zilākas, zāle zaļāka un putni dziedāja skaļāk...[/quote']

 

...jā, un zāle bij' ne tik vien zaļāka, bet arī lētāka... :)

 

Uj, man pašam stāv kaudze ar paštaisītām filmām. Taisītas varētu būt ap kādu, 1993., bet izskatās pēc 1949! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Romis

Man no tiem laikiem palikusi milziiiiga negatīvu kolekcija.

protams, tagad daudz izdevīgāk ir iepirkt skaneri, nevis fotolaboratoriju :lol:

 

man personīgi daudz labāk patīk melnbaltās bildes !!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...