Jump to content

DVB-T priekš portatīvā datora


Valco
 Share

Recommended Posts

RTFM parasti ir darbība, kas jāizdara pašam jautātājam :D bet nu, pirmajā postā ir dabūjami gatavie configi gan NewCS, gan OSCam

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

Es atkal vadījos pēc viena cilvēka ekrānattēliem, konfigurēju no GUI:

 

http://www.failiem.lv/down.php?i=ewxlon&n=manualis.zip

 

VLC vajagot vismaz 1.xxx. Man bija kaut kāda 0.9, uz tā nevarēja (vai nemācēju) kanālus pārslēgt. Uzliku 1.05, tai ir Playback-> Program, kas pāris sekundes pēc pieslēgšanās aizpildās ar kanālu sarakstu.

 

Laikam tad bandwidth nav obligāti, bet man ir 8 MHz ielikts.

Link to comment
Share on other sites

RTFM parasti ir darbība, kas jāizdara pašam jautātājam :D bet nu, pirmajā postā ir dabūjami gatavie configi gan NewCS, gan OSCam

 

Tas skaidrs un to jau centos darīt. Bet neatradu tādu smuku RTFM.

Pirmo postu arī redzēju, un NewCS config failu novilku un teorētiski pat nokonfigurēju NewCS un piestartēju uz Linux. Bet jautājums kā to visu tālāk ar MythTV sajūgt tā arī nav skaidrs. :)

Link to comment
Share on other sites

O, liels paldies par FAQ.

Jāatceras, ka nekorekti izmantojot viedkartes, tās var arī sabojāt!

uhh... nez vai Lattelekom piedāvā bojātu viedkaršu atjaunošanu :rolleyes: ? :D

Pagaidām pat tā:

andrievs

Lattelecom speciālists

Īsumā - viedkarte pilnīgi bez saistībām vēl nav iespējams iegādāties.

tā ka aktivizēšanu laikam tomēr veikšu dekoderī. Kaut gan

Vispār CONAX tehnoloģija paredz, ka visu laiku, reizi 5 vai 10 sekundēs, kartē tiek kaut kas rakstīts.
bet jo mazāk pats čakarējos ap karti, jo mazāks risks viņu sačakarēt.

Palika tikai sagaidīt to karti Rēzeknē, kur pirmās Starta pakas ir laimīgi iztirgotas pirms nedēļas un nākošais pievedums gaidāms nezinu kad.

 

Kāds netaisās masveidā no ebaya/dealextreme pasūtīt SmartCard readerus un no-name TV puļķus ar BDA draiveriem? Es pieteiktos uz vienu komplektu :good: .

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Nu nekā

 

Playback-> Program arī neko pēc parametru norādes un Play nepiedāvā

 

v.1.0.5

 

Uz WIN XP būtu kādi jociņi ar USB ????

Labots - E330
Link to comment
Share on other sites

Varbūt sākumā pamēģini iedarbināt ar kādu speciālu DVB programmu. Piemēram DVB Dream vai gb-pvr. VLC man reizēm neredz TV karti, citas programmas stabilākas. Uz Win 7 visērtākais būtu ar Media Center, uz xp tāda nav :(

 

Uz win 7 DVB Dream man atsakās redzēt kodekus un attēla nav. Bet citas programmas redz veselus 3 H.264 kodekus. Būs jāpačakarējas atkal...

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam pasūtīt masveidā kaut ko no ebay, ja gan readerus, gan TV kartes var dabūt šeit.

Ņemam kaut pašu lētāko Gigabyte vai KWorld USV TV karti, kuras specifikācijā rakstīts, ka ir atbalsts H.264 (lasi: ir BDA draiveri) + SCM SCR3310v2.0 + ProgDVB/DVBDream etc + NewCS + ACamD un skatāmies kodētos kanālus datorā.

Link to comment
Share on other sites

jautājums kā to visu tālāk ar MythTV sajūgt

tur viņa iestatījumos kaut kur bija konfigurācija Newcamd klientam? Ja atradīsi, tad dati:

server - 127.0.0.1 (localhost), port: 8081 (manā gadījumā)

user: user1, pass: pass1

key ir standarta - 010203...14

 

gribētos gan zināt, vai šo visu var sajūgt ar VLC? Viņam zem Linux ir, manuprāt, patīkamākais attēls

Link to comment
Share on other sites

Man vairāk interesētu, kā palaist maksas kanālus uz Windows Media Center, nekā VLC.

 

Es meklējot kāpēc DVB dream neredz manus H.264 kodekus (izrādījās tas ķēms ņem pretī tikai tos, kas ierakstīti guids.ini failā, pašam ar roku jāliek), uzskrēju tādam tekstam:

 

... you should also give Windows integrated WMC a try. You do this by installing dvblink - a program that bridges dvbdream and WMC. In esence you are doing the same thing as VLC streaming, but no network, and its a little trickier to setup 1st time around. Once integrated, your dvbdream runs in the background in renderless mode.

 

Once you have this going, you don't need to worry about h264 codecs, as WMC does a superb job of handling HD video. It also eats less resources so it may be relying on more efficent rendering technology.

 

Tātad, ja DVB Dreamam ar plaginu var iebarot maksas kanālus un izeju strīmot uz WMC - viss notiks :)

 

http://1geek1tool.com/dvbdream

 

Tikai problēma - tas dvblink nav oficiāli bezmaksas. Trial versija ir. Varbūt ir brīvas alternatīvas?

 

Pamēģināju sajūgt to dvblink - kaut kas uz win 7 nesanāca - neredz DVBdreams to server source, ko pievienoju :(. Vēl trakāk - tagad pat nevar palaist vairs TV karti noDVBDreama, kaut gan dvblink serveri apturēju. Atkal čakars :D

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Nu nekā

 

Playback-> Program arī neko pēc parametru norādes un Play nepiedāvā

 

v.1.0.5

 

Uz WIN XP būtu kādi jociņi ar USB ????

 

VLC iekš Advanced options varbūt ir nepareizi norādīts Adapter card to tune? Man ir viens USB TV puļķītis, un Adapter card to tune vērtība ir ielikta 0.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt vēl nav norakstāmi. Ar kādām citām programmām mēģināji? Ko rāda? Pamēģin ar DVB Dream un gb-pvr - abas legāli bez maksas, īpaši TV kartēm pielāgotas. Reģionu gb-pvr tikai norādi Germany - all. Ja neviena no tām neredzēs ne karti, ne kanālus - tad vēl var draiverus citus pameklēt. Var vēl GraphEditā pamēģināt apskatīt, kādi Directshow BDA filtri ir uzinstalējušies.

 

Kā Windows tos puļķus redz, kas pie device manager rādās? Varētu arī Hardware ID iedot, gan jau izpētīsim, kas tie par zvēriem.

 

Papēti šito:

http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showtopic=26671&view=findpost&p=264638

 

tur tauta ar A850 pinas kāreiz, ir viens posts par BDA draiveru dabūšanu no Avera.

Tur secina, ka priekš XP atsevišķi nav BDA draiveru, bet viņus var izvilkt no Aver softa un uzinstalēt ;)

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Ja izdodas dabūt to eksotisko RCA->VGA (un nesajaukt ar VGA->RCA< kas ir izplatītāki), tad gan jau ka ies. Un tas tajā dealextreme linkā nav RCA->VGA bet gan uz otru galu:

 

Converts VGA signals to S-Video and Composite for TV output

 

 

Pamocījos vēl ar dvblink, mēģinot straumēt no DVBDream uz Media Center. Pēc pārinstalēšanas ar atslēgtu UAC un Firewall, beidzot DVBDReam ieraudzīja dvblink serveri. Vienu brīdi gandrīz izdevās - WMC paziņoja, ka ir atradis jaunu TV iekārtu - dvblink virtuālo TV cauruli, bet tad WMC uzkārās. Un vispār tā procesa laikā gan WMC, gan DVBDream uzkārās neskaitāmas reizes, un vēl vairāk reižu paziņoja, ka vispār TV karte nav pieejama un jāpārstartē kompis. Vienīgā programma, kas kā par brīnumu rādīja TV it kā nekas nebūt, bija gb-pvr, pie tam pēc tās palaišanas un aizvēršanas, arī DVBDream atkal atpazina TV karti. Bet nu kopumā nekas tā arī nesanāca. Ja būtu USB TV puļķis, tad gan varētu piemest pie tīras win 7 instalācijas virtuālajā kompī un pārbaudīt, kā tas dvblink darbotos sistēmā, kas vēl nav apkrauta ar kodekiem un draiveriem.

 

Manas DVB-T izvirtības turpinās ar GraphEdit un C# :D Uz kanālu noskaņoties un skaņu dabūt jau māku, bilde tikai ne vienmēr atkodējas. Jāsaregulē MPEG-2 Demultiplexeris un MPEG-4 dekoderi pareizi, tad būs pašam savs minimālisma stila DVB-T pleijeris FTA kanāliem:

 

http://i283.photobucket.com/albums/kk308/progmars/filtrugrafsBDA.png

 

http://i283.photobucket.com/albums/kk308/progmars/bdagraph.png

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Runcio, gribi teikt, ka Tev snāks lētāk, kā šitais. Tiesa, ja grib skatīties maksas, jāpiepērk Conax pa 25LVL un viedkarte, kā arī jāpārliecinās, vai patiesība atbilst baumām tas, ka šā moņa DVB-T uztvērējs atbalsta MPEG 4.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

gribētos gan zināt, vai šo visu var sajūgt ar VLC? Viņam zem Linux ir, manuprāt, patīkamākais attēls

Nu Windows jau viss ir vienkārši, izmantojam NetStream pluginu priekš DVB Viewer un streamojam tīklā, pēc tam ar VLC streamu savācam. Varbūt uz Linux arī ir kas līdzīgs.

post-1146-126696488698_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

prātīgais

Vai kādam ir izdevies piedabūt USB DVB-T puļķa pulti darboties Ubuntā (9.10)? Man ir MSI Digivox mini III, firmvāris ir uzlikts un Ubuntā ar Kafeine, VLC un MyTV var skatīties. Bet nav izdevies piedabūt darboties pulti. Uz tā paša kompja Windowsā pults strādā, tā ka dzelžu vaina tā nav. Sagūglēju šito: digivox. Tur pašā apakšā par pulti ir links uz šo http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/torvalds/linux-2.6.git;a=commit;h=e1a7ff84a4c26893ffca19c1c35d008caa89bfde , bet kā to pielikt klāt, nav ne jausmas. Lūdzu, padalieties pieredzē.

Link to comment
Share on other sites

Taisos pirkt KWorld PlusTV DVB-T USB Stick vienīgā interese vai rādīs brīvos kanālus un vai varēšu ar karšu lasītāja palīdzību (tikai nezinu kādu man vajag) redzēt arī maksas kanālus.

Link to comment
Share on other sites

Pielikt tik normālu antenu, jaunākos BDA draiverus (samērā nesen ir parādījušies), un būtu jāiet.

 

Sarežģītāks jautājums tiem, kas Oscam/Newcs/acamd darbina - kā notiek tas dekriptēšanas process? Ja tas ir kā lokāls serveris, pieejams caur kaut kādu portu, tad cik sarežģītas ir tā servera komandas? Radās stulba doma - ja dešifrēšana būtu tik vienkārša kā padot video/audio semplu no directshow filtru grafa uz oscam/newcs/acamd servera portu, un saņemt atpakaļ dekodētu video/audio semplu, tad ir vērts mēģināt pieslēgties no C#. Ja tas ir sarežģītāk, tad gan laikam neķeršos nemaz klāt.

 

Šodien domāju panākt vismaz lai var pats sarindot savus audio/H.264 dekoderus un palaist kanālus. Ieinteresēja tā lieta no programmēšanas viedokļa, sen nebiju ko tādu programmējis :)

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

cik sarežģītas ir tā servera komandas?

ievadi googlē "newcamd" :) bet pa šo protokolu sūtītas tiek tikai atslēgas, ne pats video.

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

Tātad, vēl jāmeklē kaut kāda bibliotēka, kas šo atslēgu prot izmantot lai atkodētu video. Liels čakars. Pietiks man ar FTA pablēņoties no C#, maksas tad uzticēšos esošiem risinājumiem :)

 

Par antenām - man sanāca, ka saulainā laikā signāls izplatās sliktāk, bilde sāka klučoties, antenu nācās precīzāk noregulēt.

Link to comment
Share on other sites

Ofisā programmējot ikdienā visādas "uzskaites sistēmu uzskaites sistēmas" jūtu, ka smadzenes atrofējas, gribējās paprogrammēt kaut ko interesantāku :mrgreen: Bet nu labi, nav jēgas esošu riteni vēlreiz izgudrot uz C#.

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi EPG, tad es te pamazām kodēju augšā xmltv, proti, programmu sarakstu kanāliem xmltv formātā.  Jau kādu laiku ļoti veiksmīgi strādā uz mana HMPC...

 

Šo to var atrast - http://xmltv.pagezone.lv

Labots - iERiS
Link to comment
Share on other sites

Taisos pirkt KWorld PlusTV DVB-T USB Stick vienīgā interese vai rādīs brīvos kanālus un vai varēšu ar karšu lasītāja palīdzību (tikai nezinu kādu man vajag) redzēt arī maksas kanālus.

Par karšu lasītāju nezinu, šitas puļķis brīvajos kanālos uz Capital portatīvā iet, ka nemetas! Vienīgi stingri jāskatās, lai portablis atbilst prasībām.

Link to comment
Share on other sites

Latvijā izskatās, ka visvairāk izplatīts USB readeris ir tas SCM SCR3310v2.0, un tā kā tas jau ir pārbaudīts, tad varētu būt ieteicamais variants. Portatīvajiem ir gan vēl HP Expresscard variants, bet 2x dārgāks un laikam nav vēl izmēģināts.

 

Paložņāju pa xmltv failiem - šmuki :) No kurienes tā pārraižu sarakstu info nāk, kas ir oriģinālais avots? Domāju, vai slēgties pie xmltv vai arī izmakšķerēt EPG no TV kartes caur DirectShow.

Link to comment
Share on other sites

Es atkal vadījos pēc viena cilvēka ekrānattēliem, konfigurēju no GUI:

 

http://www.failiem.lv/down.php?i=ewxlon&n=manualis.zip

 

VLC vajagot vismaz 1.xxx. Man bija kaut kāda 0.9, uz tā nevarēja (vai nemācēju) kanālus pārslēgt. Uzliku 1.05, tai ir Playback-> Program, kas pāris sekundes pēc pieslēgšanās aizpildās ar kanālu sarakstu.

 

Laikam tad bandwidth nav obligāti, bet man ir 8 MHz ielikts.

 

Beidzot pierunāju lai VLC darbojas ar GT-U7200 :p

Bandwidth tiešām nav obligāti.

Bija jānomaina zem Advanced options - Adapter car to tune uz "0"

Tātad:

MRL dvb-t://frequency=650000000

Edit options :dvb-bandwidth=-1:dvb-caching=300 :dvb-adapter=0

 

Nekādas citas darbības neveicu (Win XP SP3, draiveri no līdzdotā CD, kodekus papildus neliku, citas DVB programmas neinstalēju, līdzdoto antenu noliku pie loga, atrodos Rīgas centrā).

 

Ja vēl zinātu kā EPG ieraudzīt ... :mda:

Labots - auzas
Link to comment
Share on other sites

Sorry - nepierakstiju ka uz Win XP SP3

 

Līdz Win7 vēl neesmu izaudzis, bet te ir pieejami atsevišķi pults draiveri, varbūt palīdz.

Labots - auzas
Link to comment
Share on other sites

Bija jānomaina zem Advanced options - Adapter car to tune uz "0"

 

Varbūt bija sainstalējušies draiveri priekš vairākām BDA iekārtām, kaut kur iepriekš teici, ka ir vairāki TV puļķi. Tad nu VLC nezināja, kurš ir default, un nepareizo lietoja. Man ir tikai viens BDA avots, un nevajadzēja to parametru mainīt.

 

Ja vēl zinātu kā EPG ieraudzīt ... :mda:

Nez, vai no VLC sanāks. Kaut kādai vecākai versijai esot bijusi iespēja Metadata information, bet jaunajā izņemta.

Link to comment
Share on other sites

Vispār to _Windows 7_ arī pašu vajadzētu pielauzt, lai strādā normāli. Nu baigi daudz nepatīkamu lietu izlien ārā katru dienu, pie tam visas ir mistiskas, ar random raksturu, nekad nevar zināt, kad kas notiks. OFFTOPIC: Domāju gandrīz atmigrēt atpakaļ uz XP (uzticīgi gaida mani uz otrās partīcijas), kamēr iznāks kāda servisa paka 7-tajam. Ir viņam arī vispārzināmi gļuki, dažus M$ solās labot. Un nežēlīgi apgraizīt audio hardware slāni (jau kopš Vistas laikiem) vispār ir liela cūcība no M$ puses :( Tagad kompim skaņa ik pa laikam sabremzējas vai nosprakst. Nu kaut atslēdzamu būtu uztaisījuši, bet nē - šiem vajag lai DRM advancētas fīčas strādā un katrai programmai skaņu var atsevišķi regulēt. Tfu...

Link to comment
Share on other sites

Daspēlēsieties vienreiz! Medus mīļotāji, ibio pooh_honey.gif

Mērķis ir legāli izmantot savu karti uz datora un šis mērķis ir panākts. Kam stiepjas tālāk (intereses), tam nav ko meklēt šajā forumā pooh_door.gif

 

 

 

A tam kam tās intereses stieptos tālāk, varbūt kāds var ieteikt kur ko un kā meklēt, kur atrodams kāds info, kāds cits forums, utt.. Gribētos par šo tēmu ko pastudēt no A līdz Z close_tema.gif:)

Ja šeit neviens negrib atbildēt var jau uz PM..

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Urā! Beidzot dabūju strādājošu vTV uz MythTV (mythbuntu) ar PCSC karšu lasītāju. Pavadīju daudz stundas, un galvenā problēma izrādādījās dvb-t firmware, kuras gļuks uz FTA kanāliem neizpaudās...

Link to comment
Share on other sites

"Daspēlējos" ar DVBDream. Nezinu, ko šis dara sistēmā, bet acīmredzot uzinstalē kaut kādus savus DirectShow filtrus, un tad VLC vairs nevar piekļūt TV kartei. Var to problēmu atkārtot uz Windows 7 (ja nav DVBDream vēl uzinstalēts, protams):

 

1. Atveram TV ar VLC, pārbaudām, ka viss strādā.

2. AR ERDNT utilītu uztaisām reģistra kopiju.

3. Uzinstalējam DVBDream - ja ir zip vai mapē, tad nevajag instalēt, pietiek tikai palaist programmu.

4. Pārbaudām, ka DVBDream visu rāda normāli.

5. Aizveram DVBDream.

6. Atkal atveram VLC un ar Media->Recent media atrodam frekvenci. Mēģinām atvērt un dabūjam (vai arī ne?) kļūdu:

Your input can't be opened:

VLC is unable to open the MRL 'dvb-t://frequency=658000000'. Check the log for details.

 

Logā atkal ir:

bda warning: SubmitDVBTTuneRequest: Cannot put the locator: hr=0x80020005

bda warning: DVB_Open: Unsupported Network dvb-t

main warning: no access module matching "dvb-t" could be loaded

main error: open of `dvb-t://frequency=658000000' failed: (null)

 

Kompja restarts nepalīdz. Palīdz atjaunošana no ERDNT. Tagad jāskatās, ko tas DVB Dream tur tādu izdara, ka nevar vairs piekļūt pie TV kartes ne no VLC, ne arī no programmēšanas rīkiem :(. Novērošu šo ar Ashampoo uninstaller.

...

Atradu gan - nez kāpēc VLC nepatīk TuningSpace, ko uztaisa DVBDream. Zāles arī vienkāršas - reg skripts.

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

jogijs
(labots)

Pārdošanā 1 gab. mājas apstākļos izgatavots Phoenix viedkaršu lasītājs.

Lasītājs ir iestrādāts plastikāta kastītē, no kuras iznāk datu un barošanas vadi.

 

http://img7.imageshack.us/i/img1503k.jpg/

^---Līdzīgs šim, bet diodes ir izvadītas korpusa sānā un kastīte nav caurspīdīga.

 

Īpašības:

Datu apmaiņa caur COM portu (zaļa diode mirgo, ja lasa/raksta datus).

Barošana no USB (sarkana diode deg, ja strāva pieslēgta).

 

Ierīce ir veiksmīgi pārbaudīta ar digitālās TV viedkarti.

 

Cena 15Ls (nerunājama)

 

Interesentiem - rakstīt PZ

Labots - jogijs
Link to comment
Share on other sites

dzeksis

Ir kāds slēdzis un lietojis Gigabyte U8000 , skatoties digitālo TV. Analogais viss iet, taču digitālo.. listu man parāda ar kanāliem, taču nevar pieslēgties.. tur vajag to Lattelecom karti likt, bezmaksas kanāliem... ??

Link to comment
Share on other sites

dzeksis

un kaa tos var savienot...?? nāk kaut kāda proga ar līdzi??

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...