Jump to content

Sirds pulsa monitors


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Tā kā ar nepareizām fiziskām aktivitātēm esmu pārpūlējis sirdi un gribot labu, esmu izdarījis tikai sliktāk, tāpēc meklēju kādu online sirds pulsa monitoru. Jo lētāk, jo labāk, bet lai tas būtu online. Man neder tie rokas pulksteņi, kur jātur pirksti 15 sekundes un tad pasaka pulsu.

Cik saprotu, tad reālākais variants ir tas, kuram sensrou liek apkārt krūškurvim un uz rokas pulksteņa var redzēt ritumu. Bet kāds modelis būtu izticams, lai tas rādītu vienmēr un visur, ne tikai ideālos apstākļos. Nekādas papildu funkcijas nav nepieciešamas. Pietiktu arī tikai 3 ciparu monitors ar sirds ritmu.

Ja tas viss vēl ir ūdensizturīgs (lai var peldēt baseinā), tad vispār būtu zašibis, bet cenā līdz 30 ls tādu laikam neatrast.

Ko forumieši domā par šīm iekārtām?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pavisam nesen iegādājos Polar FT80, dārgs maita, bet nu esmu protams apmierināt ar kvalitāti un preces izpildījumu. Dizains priekš sporta pulksteņa ļoti labs.

 

Vispār skaties uz Polar produktiem, gandrīz visiem viņiem nāk komplektā jostiņa ap krūškurvi, un šīs jostiņas perfekti strādā arī ar sporta zāles aprīkojumu.

 

http://www.polarusa.com/us-en/products/improve_fitness/fitness_crosstraining/FT80/

 

Ja necilā svarus, tad FT60 ir perfekts, bet nu var atrast arī kaut ko lētāku.

 

Skaties kādu funkcionalitāti vēlies:

http://exercise.about.com/od/cardiomachinesresources/tp/HRM.htm

 

http://www.consumersearch.com/heart-rate-monitors

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Polar, protams, ir labs, bet maksāt 240 USD es nevarētu atļauties par treknajos gados.

Vajag ko lētāku un vienkāršāku.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

tad neko arī labu nedabūsi.

meklē kaut ko no Polar - CS600, 720, 725 - tie gan ir velodatori, bet ir fiicha, ka var pieslegt ari - foot-sensoru (aatrums/soļi). Ja sportosi ar velo - loti noder ari. Tas viss ir tik universals, ka nevajadzes neko papildus pirkt klat (live-spiediena merisana ir mulkiga).

 

sat tad pardod lietotos. var ari tac panjem lizingu, pa daljam maksat. manta tomer laba (Polar pulkstenji)

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

labaa roka, seerkocinji(ja nemaak skaitiit) un pulkstens ar sekunzju raadiitaaju :>

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

drunk_lizard, tas nepalīdz pie pīķiem un sēdēšanu anaerobajā zonā... A pulkstenim uzliec zonas un pīkstienus, tad tas liks par sevi manīt, kad esi pārslodzē. [zinu, jo man ir 725x un uz 9h nepārtrauktas slodzes tas darbojās ar 100.1% atdevi]

Link to comment
Share on other sites

drunk_lizard, tas nepalīdz pie pīķiem un sēdēšanu anaerobajā zonā... ]

Kādus pīķus, kādu anaerobo slodzi!? Cilvēks ir pārpūlējis sirdi. Viņam pietiks ar fitnesa zonas aerobo slodzi. 120...140 sitieni/min. Atkarībā no vecuma. Es gatavojos Nordea pusmaratonam (veselīgi noskriet, nevis uz augstu rezultātu). 3x nedēļa pa 1,5 h skrienu ar pulsu ap 130. Un vienkārši ik pēc 3 km apstājos (skrienot neesmu mēģinājis skaitīt pulsu) un izskaitu 10 sekundēs, pareizinu ar 6, un pulss zināms. Pie tam, treniņa laikā pulss ir pietiekami stiprs, jūtams, lai sajustu tāpat, bez taustīšanas. Drunk_lizard, tā pulsa meklēšana uz apakšdelma vajadzīga, ja skaita pulsu otram cilvēkam. Intevālu treniņi un anaerobā slodze būs vajadzīga vēlāk. Un hobija limenim arī intevālus un anaerobo slodzi var bez pulsometra piemērot.

Link to comment
Share on other sites

Salmo - Tu i zvērs!

Es tikai 3x nedēļā pa 0.5 h skrienu (nu mazliet vairāk, ja nav slinkums)...

Ar manu ātrumu tas ir ap 5 km

Tev tad jau sanāk vismaz 15km!

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Knaabim. Tagad ziemā viss ir slidens. Pie līdzīgas slodzes tagad ziemā pa grubuļainu, slidenu trotuāru ātrums ir mazāks nekā vasarā pa gludu, neslīdošu skriešanas ceļu. tāpēc nesanāk 15 km, bet kādi 13. Es nesakaitu km, bet tikai treniņa laiku un pulsu, lai nebūtu pārslodze. Izturības bāzes tremiņa ieteicamais temps min/km (pace) esot sacensību temps (10..20 km distancei) + 60...100 sek, pulss ap 120...140 atkarībā no vecuma. Intevālu treniņi un ātruma treniņi man vēl nav vajadzīgi... :)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tad šito, citu variantu ar kvalitāte/cena nebūs. Jāsūta no ārzemēm un bišķi virs 30Ls.

http://www.consumersearch.com/heart-rate-monitors/timex-personal-trainer-heart-rate-monitor-t5g971

šis izskatās pavisam cerīgi. arī papildus tur pieminētais Omron HR-100C ir ar lābām atsauksmēm - lēts, uzticams un bez man nevajadzīgām funkcijām.

 

http://www.salidzini.lv/search.php?q=Sigma+Sport+PC+3

Pašam tāds ir - nesūdzos, darbojas perfekti.

šie nez vai derēs, jo tiem pulss jāmēra uzliekot pirkstu uz sensora un turot noteiktu laiku. Man vajag live/online rādījumjus.

Link to comment
Share on other sites

Tu kaut izlasīji par to pulsometru???

Šeku teksts no apraksta:

"Pulsa mērīšana, hronometrs, laiks 12/24. Viegla batareju maiņa. 100% ūdensnecaurlaidīgs. Komplektā ir ērts krūšu kardiosensors un stūres stiprinājums velosipēdam. Savietojams ar lielāko daļu kardiouztvērējiem - trenažieriem. Divrindu displejs."

Lasīt protam?!

Skaidri un saprotami uzralstīju, ka pašam tāds IR!!!

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

nu labi, es kļūdījis, jo to, ko aprakstā atradu, bija:

Profesionāls treniņu pulsometrs un ērts, izskatīgs, moderns ikdienas pulkstenis.

Virspuses poga vieglai vadībai

Jauns un progresīvs dizains

Skaidrs ekrāns

Pulsa mērījums ar attēla indikāciju

Hronometrs

Garantija 2 gadi

kur nevar redzēt, ka tam ir krūšu kardiosensors, un "virspuses poga" man uzreiz asociējas ar pirksta sensoru.

Link to comment
Share on other sites

Salmo, 120-140 nav nedaudz par maz? Formula jau ir elementāra 220-vecums, tas ir maksimālais līdz kam sirdi var dzenāt.

80% no šī cipara, liela slodze

70-80% optimāli ilgstošiem treniņiem virs 30 minūtēm.

Tātad 25 gadīgam gurķim iznāk, no 136 līdz 156.

 

http://www.polarusa.com/us-en/training_with_polar/new_to_polar/why_train_with_a_heart_rate_monitor

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr ieteiktu piemest un nopirkt Sigma Sport PC 9, 26Ls. Man ir līdzīgs vecāks modelis, tomēr tās papildu fīčas noder. Papildus parāda un signalizē kādā zonā atrodies un beigās var apskatīties cik kcal un kg nomesti. Tas Sigma 3 pārāk vienkāršs

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Salmo, 120-140 nav nedaudz par maz? Formula jau ir elementāra 220-vecums, tas ir maksimālais līdz kam sirdi var dzenāt.

80% no šī cipara, liela slodze

70-80% optimāli ilgstošiem treniņiem virs 30 minūtēm.

Tātad 25 gadīgam gurķim iznāk, no 136 līdz 156.

 

Nevienmēr. Tas ir stipri atkarīgs no fiziskās sagatavotības, un kā jau teici, vecuma. Man teiksim skrienot ir 160-170. Jo fiziski labāk esi sagatavots, jo mazāks būs puls. Ja cilvēks ir spējīgs noskriet 10+km ,tad 140 varētu būt normāli.

 

P.S. Salmo tu nopietni vari paskriet pat ziemā? Ir man ar tāda doma bijusi, bet nav dūšas pietikušas. Kā īsti ir skriet ~15 grādos, un elpot sasodīti aukstu gaisu?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...