Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

38.kanāls paredzēts izmantošanai Viesītē. Rīgā varētu atstāt, samazinot jaudu uz ~ 5 watiem, bet tam vairs nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Tad nu mans stāsts. Beidzot senčiem nopirku to brīnumu. Paņēmu zvaigzņu kastīti. Tad nu slēdzu klāt, bet nu piepildījās ļaunākais scenārijs. Tas "brīnums" vispār neko neatrod. Vienbrīd parādijās vidējs signāls(pēc indikatora skalas), izgāju pagrozīt antenu un viss pazuda uz neatgriešanos. Piemetu dekoderi pie drauga tv un pats dekoders strādā (ar vēl brīnumaināku un vecāku decimetru antenu!!!), atrada visu. Tad nu pagaidām norakstu uz to, ka manai decimetru antenas vadam jau kādi 20 gadi. Bet nu anologo rādīja bez problēmām. Nu atrodos ar ne īpaši labā vietā, pie pašas igaunijas robežas, netālu no valkas. Samulsināja, ka pat igauņus neatrada, jo kā te forumā pavīdēja, tad viņiem raidītājs ir valgā. Nu ļoti ceru, ka vadu problēma tikai. Tikai viens sīkums liekas dīvains. Kad to kastīti pieslēdz un palaiž tad kad nesen ir bijis iesprausts pie elektrības, viņš rāda, ka signāls ir, bet kā sāc meklēt tā vairs nekādas signāla dzīvības izpausmes. Tas kaut kāds gļuks zvaigžņu kastei??? Tad vēl vēlējos paprasīt lietpratējiem, kādus vadus izvēlēties vislabāk?? Un ja ir vēl ļaunāk, kādu antenu tiešām vislabāk ņemt?? Atrodos ~70 km no raidītāja. Paldies jau iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Tīri teorētiski - attālums līdz tornim liels, vēlams kabelis ar pēc iespējas mazāku vājinājumu ap 800 Mhz.

piemēram šis no Argusa

vai šo šis gan 2x ir dārgāks.

Link to comment
Share on other sites

Man bija tikko līdzīga probza. Izrādījās, ka konektori sūdīgi pielikti. Analogajam bij po, a šitam nea. Vienam centrālā dzīsla bija ļoti īsa un kārtīgi negāja spliterī iekšā, otrs vispār uz puņķiem turējās laugh.gif

Labots - tankalis
Link to comment
Share on other sites

38.kanāls paredzēts izmantošanai Viesītē. Rīgā varētu atstāt, samazinot jaudu uz ~ 5 watiem, bet tam vairs nav jēgas.

Vajadzēja jau tomēr atstāt 0,05kW, Didzim vismaz kāds prieciņš būtu - uztvertu raidītāja signālu vai nē? :D
Link to comment
Share on other sites

Nē nu jauda pirmstam bija lielāka, tā kā būtu interesanti redzēt cik tālu 0,05kW būtu uztverami. :D

Link to comment
Share on other sites

iz nozare.lv

Rīga, 6.apr., LETA. Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (PS) nosūtījusi vēstuli ekonomikas ministram Artim Kamparam (JL), lūdzot paskaidrot, kāpēc no jūnija "Lattelecom" saviem klientiem par brīvu piedāvās četrus Krievijas televīzijas kanālus, bet Eiropas Savienības (ES) valstu ziņas varēs skatīties tikai par papildu samaksu.

 

Vaidere atgādina, ka Latvijas valstij pieder 51% "Lattelecom" kapitāldaļu. Šī iemesla dēļ viņa pauž neizpratni par lēmumu par brīvu pārraidīt četrus Krievijas ziņu kanālus, bet prasīt papildu samaksu par ES valstu ziņu kanāliem, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

 

"Kā var būt attaisnojama šāda politika Latvijā, kas ir ES dalībvalsts?" vaicā deputāte.

 

 

izrādās ltc grasās krievu crapu laist pa free :aggressive: es ir gatavs no visiem rus kanaliem attiekties, bet ne, še tev vēl free craps :alcoholic:

Link to comment
Share on other sites

Kas tad tie kanāli būs?

PBK, NTV, RenTV un RTR?

Visai dīvaini.

Tad jau virszemē krievu bezmaksas kanālu būs vairāk, nekā Latvijas kanālu LATVIJAS VIRSZEMES TELEVĪZIJĀ!

LTV1, LTV7, LNT, TV3 pret TV5 un vēl 4 krievu kanāliem.

Pārsvars vēl lielāks, jo LNT un TV3 ļoti daudz rāda krievu raidījumus. :( Laikam sākam aizmirst kādā valstī dzīvojam un mums ir ļoti vajadzīgs, lai krievu auditorija redzētu PBK ziņas un krievu propagandu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tā iet, kad intelekta nesabojāti cilvēki izsakās par lietām, kuras nesaprot.

vaidere tur ir sajaukusi interaktīvo tv ar virszemes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baltkomā arī 42 kanāli iet FTA un, protams, lielākā daļa ir krievu, bet vismaz ir arī tādi kanāli kā Sky News, RTL2, Silver Baltic...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka Vaidere "nerubī fišku" :sarkasms: .Ies gan Lattekeoms translēt krievu kanalus par brīvu. Tie tak viņiem vieni no galvenajiem biznesa kanāliem. lattelekoms pilnīgi neko nedara par brīvu. Arī par LTV, TV3 un LNT tiek maksāts, tikai to dara TV kompānijas.

Link to comment
Share on other sites

0.005 ... un tagad HD tests bija, ja nemaldos, 150W raidītājs, bet ar izejas jaudu ~ 100W, nu, plus antenas decibeli...

 

Vajadzēja jau tomēr atstāt 0,05kW, Didzim vismaz kāds prieciņš būtu - uztvertu raidītāja signālu vai nē? :D

Link to comment
Share on other sites

Jā, interesanti. Es Lielvārdē(45km) brīvi ķēru to 100W 38 kanāla raidītāju, bet daudziem problēmas 5kW raidītāju signalu uztvert. Laikam jau arī signāla uztveršana ir "digitāla"- vai nu signāls ir un pofig, ka 100W jauda, vai nav un liec kaut 10kW :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Jap Torni, paldies par labojumu, kļūdījos par vienu ciparu aiz komata! :)

 

A Vaidere nezin ko sapņojusi vakar naktī...

Link to comment
Share on other sites

Virszemes Televīzija šobrīd piedāvā 32 televīzijas kanālus, no kuriem 31 ir Eiropā un Latvijā veidots kanāls. Tikai 5 kanālu oriģinālvaloda ir krievu, turklāt četri no šiem pieciem kanāliem ražoti Eiropā kā Krievijas kanālu starptautiskās versijas, un tikai nišas kanāls "Ohota i Rybalka" ražots Krievijā.

Ja Krievijas kanāli pēc LTC domām ir ES produkts, tad, iespējams, nav dūmu bez uguns...

Link to comment
Share on other sites

REn TV tikai valoda ir krievu, tur pat reklāmās gandrīz nav krievijas produktu

Link to comment
Share on other sites

Tā ir Baltijas versija, tāpēc produkti ir no LV/LT/EE. Tas pats ar PBK lokālajām versijām. Par RTR nezinu.

Link to comment
Share on other sites

RTR Baltijas versiju taisa tā pati (Latvijas?) kompānija, kas PBK/REN.

Kanāli PBK, "REN TV" un "RTR planēta" ietilpst mediju koncernā BMA.
Tā kā skaitās ES produkts, ņedokopatsa :) Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

http://www.skaitmenine.lt/lt/straipsniai/nemokamos_skaitmenines_tv_programos_kaimyninese_salyse.html

Leiši smuku rakstu uzcepuši par "ap Lietuvu" esošajiem raidītājiem, lai varētu šie arī ārvalstu bezmaksas kanālus skatīties saviem 14 vēl klāt!

 

Šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje galima priimti siųstuvo, dirbančio 60-uoju kanalu, signalus iš Viesytės (Viesite)
Tagad vismaz zinu, kā viņi raksta! :D Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Nu par raidītāju vietām un kanāliem skaidrs - bet kā ar raidītāju jaudu (laikam dēvē par ERP)? Pirms kāda laika šī infa arī pavīdēja, taču tagad ātrumā vairs nesanāk atrast :( Joka pēc varētu pabarot iekšā cipariņus iekš kāda vienkārša modelēšanas softa (piem. SPLAT!). Jāatzīst, ka sajēgas (pagaidām vēl) nav nekādas :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

Šodien LR1 raidījuma Krustpunktā otrajā daļā piedalījās Kerli Gabriloviča - Lattelekom komercdirektore un bez apgalvojumiem par to, ka VDTV ir būtiski labāka kvalitāte par analogo apraidi un TV Stars esot tik pat labs uztvērējs kā citi Latvijā pieejamie, pastāstīja arī šo to jaunu - pēc analogās apraides atslēgšanas tikšot daļa programmu pārvietotas uz zemākām frekvencēm, beidzot testus esot izgājuši divi HD uztvērēji, VDTV tāpat kā iTV tikšot ieviestas tematiskās pakas. Tā kā vasarā var atkal gaidīt pārmaiņas.

Link to comment
Share on other sites

Šodien LR1 raidījuma Krustpunktā otrajā daļā piedalījās Kerli Gabriloviča -

 

Kur var noklausīties šo ierakstu? Paldies.

Labots - Jonas
Link to comment
Share on other sites

Interesanti,kas notiks ar Rīgas raidītājiem. 28 kanals tak arī brīvs. Ja pierīgā notiks pāreja no 43 kanala uz 28, tad ir pipec :sarkasms: . Būs uz nedēļu jāslēdz telefons laukā. Mani tak noēdis visas tās tantes, kurām esmu noskaņojis zvaigžņu kastes. Nu kad vienreiz šitas bardaks beigsies? Tagad iestāsies pretējs efekts.Jaunās antenas sū** uztvers 28 kanalu. Piemēram, ja vēdekļveida natenai pastiprinājums uz 66 kanāla ir 18dB, tad uz 28 tikai 8dB un tas ir daudz sliktāk kā poļu režģim. Nu nav tādas decimetru antenas, kura ar vienādu pastiprinājumu noklāj visu decimetru diapazonu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

http://ltvzinas.lv/?n=zinas&id=1149

 

savukārt Viesītes apraides zonā 60. kanāla vietā tiks izmantots 38. TV frekvenču kanāls.

Visai intriģējoši. Tādējādi atkal Lietuvas 61.kanāls būtu pieejams uztveršanai, taču, 60.kanālā noteikti LTC laidīs savus krievu maksas kanālus? Ja tā, tad nē. Tikai haoss sāksies.

 

Torni - par Cesvaini lūdzu vari pateikt? FTA MUXis mainīs frekvenci? (41.kanāls iespējams)? Man jāzin, lai varu noziņot vectēvam.

Link to comment
Share on other sites

Vo vellos, tad jau "vecais labais" poļu režģis ar amputētu pastiprinātāju būs labu labais beigās :)

Link to comment
Share on other sites

Eurosport HD atslēguši, Discovery Showcase tagad tā vietā. Tik žēl, ka neverās vaļā. Tas Rīgā.

Link to comment
Share on other sites

bet jāatzīst, ka apollo rakstā ieliktā bilde ir pietiekami iespaidīga! tobiš - praktiski visiem būs piejami visi maksas kanāli. ltc varēs vairāk kasēt naudu un skapēt nevis 3.50 bet gan 6.90.

VIrszemes%20TV%20parklajuma%20karte_2010.png

bet nu baradks, tas toč ... tagad ņemt un bīdīt frekvences.

Labots - dadzis
Link to comment
Share on other sites

un kad viss būs norimies, tantiņas izbļāvušas pēdējo plaušu, un vēl visādi incidenti, tad gan jau vēl kāds iedzēris(tā labi) inžinieris izdomās vēlreiz "upgreidot" sistēmu  :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...