Jump to content

Lapene dārzā...


saimnieks
 Share

Recommended Posts

Sveiki, takā ir pienācis pavasaris ir doma uzbliezt dārzā lapeni. Varbūt kādam ir kādi padomi ierosinājumi? Internetā meklēju kādu projetu vai skices, bet ne vella neko prātīgu neatradu. Varbūt kāds ir taisījis un var padalīties ar skicēm vai kaut kā tā. Štuks ir celt sešstūrainu ~3,5-4,5m diametrā. ;)

Link to comment
Share on other sites

nu tu laid - netā nav! pilns ar labu labām. raksti tik googlē - lapenes, dārza nojumes,garden house, pergola, utt. spied uz attēliem un priecājis.

un šitas ir tas , kas iekš latviešu lapām ir vairumā. piem.

http://images.google.co.uk/images?tbnid=Qq1TofhqIO_IiM:&tbnh=0&tbnw=0&um=1&hl=lv&rls=com.microsoft:*:IE-SearchBox&imgtype=i_similar&tbs=isch:1&q=d%C4%81rza+nojumes&sa=N&start=0&ndsp=21

Link to comment
Share on other sites

Ar sešstūrainu baigais čakars būvēšanā. Es uztaisīju parastu taisnstūri. Galvenais jau lai ir jumts virs galvas un grīda apakšā

Link to comment
Share on other sites

saimnieks

Es meklēju kaut ko sīkāku nevis tikai bildītes. Kādu jau projketu vai skices un t.t. Cik man to mietu kādu dēli tur, kā tas viss kopā stiprinās un t.t.

Link to comment
Share on other sites

man pašam mājās arī viena tāda, kaimiņš gan palīdzēja celtniecībā,parasta ģeometrija, man zemē ir ierakti, seši betona bloku uz kuriem ir horzinotāli novietoas bruasas, pie kurām tad vertikāli stiprinās seši lielie brusi nesošās konstrukcijas, grīda, margas, uz brusiem jumts, nodērēs ripzāģis, urbis, no kaimiņa tika palienāts arī motorzāģis, uz jumta uzliku papi kuru nokrāsoju, bet vabūt pārlikšu uz šindeļiem, ar pinotex pārkrāsoju, kokmateriālus nepirkām bet salasījumā pa sētu.

 

galvenais ir lai viss ir līmēnī, jo savādāk var šķībi sanākt

 

papiknokot jau forši :)

Link to comment
Share on other sites

nu ja nav pieredzes darboties ar koku tad sešturaina būs pa sarežģītu, labāk taisi taisstūr veida ar vienslīpu jumtu, pašam būs mazāk galvas sāpes.

Link to comment
Share on other sites

Apraksti sīkāk ko tieši vēlies, varu uzskicēt visu, aprakstīt celšanas gaitu utt. Protams par pliku velti tas nebūs. :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

To Varonis:

Mamma mia!

..................

sert. būvinž.

energoauditors

bac.sc.ing.

1.k.mag.būvzinātne.

Link to comment
Share on other sites

..................

sert. būvinž.

energoauditors

bac.sc.ing.

1.k.mag.būvzinātne.

kas tas ir?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

runa ir par to, ka taas tavas buuves izskataas vienkaarsji drausmiigi un neatbilst nekaadiem koka buuvju celtnieciibas principiem :>

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Johaidī.. Nu nevar nepiekrist d_l, tās lapenes ir katastrofālas - vismaz no ne-lietpratēja skatapunkta. Viss līks, šķībs, sakrauts kā pagales ugunskurā, par aestētiku nav nemaz padomāts, skabargas pa visām malām, vispār paskats tāds, ka 50 gadiņi nokalpoti un saimnieki sen jau ānglijā rukā - un tagad vienīgā palieka arī pūst un lūst..

 

P.S. Guļvelosipēdi jau jauki etc., bet kur prāts veļukam koka dēļus par rāmi likt? Vispār pofig, kā izskatās?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kaads sens? o_O

pat tie greizi pienaglotie skjeerskoki un margas nav paspeejusjas nomelneet. pagaajusjajaa vasaraa sliets murgs :>

Link to comment
Share on other sites

labi, ko te lai piebilst, varbūt ziema nav īstais laiks kad fotografēt lapenes? :D

 

Visu paspēt cilvēkam parasti neizdodas, ir jāizvēlas, vai rakstīt nīgrus komentārus internetā, vai uzbūvēt sev lapeni :yes4:

 

.....P.S. Guļvelosipēdi jau jauki etc., bet kur prāts veļukam koka dēļus par rāmi likt? Vispār pofig, kā izskatās?

<-- šitais teksts gan labi smīdina :D ok, tā teikt, katram savs, par gaumi nestrīdamies, un humora izjūta te visiem pietiek atliektiem galiem :)

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

 whaahahaa kaa es rēcu par pēdējiem postiem, līdz asarām un tas cisku drillis vispār jumtu norāva... nekad nebūtu domājis ka spirts apvienojumā ar tosolu (iekšķīgi lietojot) var panākt tādu izdomu :D

 

 

Turpinot autora iesākto tēmu: vai tad tiešām ir tik grūti pašam pasēdēt un uz lapas uzmest kādu skici, kā viss varētu izskatīties? Un par tīri tehniskām lietām n'shit tālāk jau vari prasīt tajā pašā building.lv vai vēl kādā pūznī kur pulcējas attiecīgi cilvēki, kuri zin pie kura gala āmurs ir jātur...

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

jā, es nīgros komentus vairs neņemu nopietni, un savā ziņā - tas ir traģikomiski protams, bet neatsakos arī no humora ieraudzīšanas dažā labā komentārā :)

 

ir tomēr krietna atšķirība starp viesošanos un apspriedēm sēžot pašbūvētā lapenē (ta kaut ar visu lapenes aprunāšanu un kritizēšanu), un starp tukšpļāpāšanu internetā nepazīstamu cilvēku starpā, ar pārāk niecīgu informācijas daudzumu, lai par konkrēto priekšmetu būtu iespējamas korektas diskusijas.

 

vēl ir tāda filosofija - "ja vēlies gaismu - iededz lampu, ja gribi siltumu - iekurini - īsāk sakot - dari kaut ko, kas dod vajadzīgo rezultātu, kurpretim besīšanās uz tumsu un aukstumu labsajūtu nevairos. Tā pamazām var nonākt pie pārdomām par to ko ir vērts darīt un ko nav vērts darīt, un kā vispār pavadīt īso dzīves laiku :)

 

padevos daudzmuldēšanas lēkmei :D

 

PS - spirts un tosols - es neko tamlīdzīgu nelietoju, ja tas domāts par mani. un ja tas ir tā domāts, tad jāsecina ka cilvēks neatbild par savu sakāmo, runājamais dzīvo savu dzīvi bla bla bla :D un internets pildās ar bezjēdzīgu teksta daudzumu...

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

Pienjemu ka tas lapenes taisiitas no pieejamajiem materialiem, ja piedoma tad var piedziit esteetiku. Verizeproblem?

Link to comment
Share on other sites

kaads sens? o_O

pat tie greizi pienaglotie skjeerskoki un margas nav paspeejusjas nomelneet. pagaajusjajaa vasaraa sliets murgs :>

 

Tā ir ja cilvēki nespēj abstrahēties no perfekcionisma.

Nu nekas neliecina ka tā lapene stāvētu Versaļas dārzā, un dabīgā nekoptā (nav izlaizīts mauriņš/apstādījumi utt) vidē šāda

lapene iederas daudz labāk kā no frēzbaļķiem būvēta, kokgriezumiem daiļota "ideālā lapene".

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

oo, nu protams. katrs savaa plekjiitii ir tiesiigs bakstiit, ko jams grib.

bet lai piedaavaatu publiski sjaadu portfolio... nu tur ir jaabuut duusjai, mhhh

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nu protams amatciema 250+KLs guļbūves ir krutākas, bet nez ko tad bez spectehnikas, lielas naudas žūksnes d_l un kolēģi kritizētāji paši ir/būtu izdarījuši?

Varbūt ielieciet savus būvniecības šedevrus apskatei un tad nolieciet cita darbu gar zemi.

 

Starp citu, esmu apmeklējis šo lapu jau iepriekš un kaut arī par daudzām lietām šausminājies (kaut vai tā pati bloku līmēšanas kvalitāte, visā visumā daudzas idejas ir ilgtspējīgas un daži risinājumi pat lietojami plašāk. Piemēram šīs te piemērs - lai kāds pasaka ka šis ir galīgs sūds http://buildart.lv/wp/?page_id=498

 

P.S. Laikam "reģipša manjaki" ir aizmirsuši kā izskatās brīvdabas muzejā? Tur arī kautkā neredz ne taisnus stūrus ne gludas plaknes, bet nez kāpēc ir patīkami un iederas pakārtējā vidē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Latvijaa visam jabuut ideali gludam un par lielu cenu, citaats no buvnieciibas foruma)..

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...