Jump to content

rpg spēle


gircc
 Share

Recommended Posts

Tātad. zinu ka šeit apgrozās Latvijas gaišākie prāti datortehnikas un programmēšanas jomā. Es gan sevi pie tādiem nepieskaitu. Man ir ideja, izveidot Latvijā nebijušu online spēli. Tad nu ja kādam ir vēlēšanās piedalīties, tad tiešām vēlētos apspriest kā to var dabūt gatavu. Lielākā daļa Latvijas spēlē rpg spēles no Gameforge. Man ir ideja uztaisīt ko pavisam savādāku. Bet diemžēl esmu diezgan tāls no programmēšanām un visām pārējā lietām kas saistītas ar spēles uztaisīšanu. Tapēc varbūt varam apspriest šo tēmu šeit, beztēmā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kā taisies maksāt? Zinu tikai 1 labu projektu, kuru A-Z pacēla 2 čaļi

http://2dboy.com/games.php

Link to comment
Share on other sites

Žak.....es nevienam neko netaisos maksāt.......ja sanāk vajadzīgie cilvēki, un saprotam ka varam to lietu pacelt un izdarīt, tad tik cik nopelnīsim tik arī būs uz visiem. Tu tak saproti ka neviens darbā ne pie viena neiet, vismaz tie kas stāv pie pamatiem, tie visi ir projekta radītāji un tātad arī katram pienākas vienāda daļa no nopelnītā. Man ir pavisam cita veida biznesiņš, un es zinu kā sakārtot lietras lai visi būtu apmierināti. Ja tiešām izdodās uzmest maketu pēc šīs idejas, un saprast izmaksas, tad potenciālos sponsorus, kuri vēlētos reklamēties tādā vietnē, atrast nebūtu nemaz tik grūti. Man ir ideja, es to neprotu tehniski uztaisīt, un nesaprotu cik tas ir sarežģīti. Ja tiešām ir interese, tad ir meils. g.v2107@inbox.lv

Link to comment
Share on other sites

Nē, es neesmu meklējis nekur, bet manuprāt tieši šeit var sastapt gudrākos cilvēkus. Kuri varbūt arī domā kā nopelnīt, kuriem ir labas prasmes un iemaņas, bet nav impulsa. Izveidojot komandu ir vieglāk. Un motivācija ir pavisam vienkārša. Šis nav algota darba piedāvājums, tad tas būtu darba piedāvājumu sadaļā, šis ir piedāvājums samest galvas kopā un uztaisīt ko tādu kas nestu labumu mums. Cik Latvijā ir apsēsti ar Fermu? Murgs, cilvēki ceļās agri lai novāktu ražu, darbu pārtrauc utt......bet īsto ražu vāc radītāji. Mēs taču neesam sliktāki!

Link to comment
Share on other sites

Uzraksti savu ideju dokumentētā formā. Ar aprakstu, scenārijiem, formulām utt. Tad pārlasi, ja vēl tad liksies ok, tad parādi kādam.

 

Pie alus ne tādas vien "gaismas pilis" celtas, bet pa vakariem uzcept kaut ko pelnošu ir grūtāk kā ar zibeni atrauties. Sākotnēji, aptuveni pusgadu, sevi un vēl kādu vismaz pabarot arī vajag. Tā kā jāmeklē arī investors, lai sākotnējo cashflow nodrošina. Bet investors prasīs "biznesa plānu", respektīvi augstākminēto aprakstu.

 

Savlaik biju vesalas klades ar unitiem, algoritmiem un citu "drazu" piecepis, bet tāpat neredzēju ekonomisku pamatojumu to visu pārvērst produktā, kad tika piemests cik daudz darba stundu tikai māksliniekam vien būtu jāvelta šim projektam. Tad vai nu nepieciešami līdzekļi, vai arī projekts ievilksies tik ilgi, ka beigās būs jau morāli novecojis.

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

Mūsdienās monetizēt (nejaukt ar "izstrādāt") online spēli ir vieglāk par vieglu, ja pasos pamatos jau par to ir padomāts...

 

Facebook aplikācija. Draugiem aplikācija... Uz priekšu!

Labots - Smirnoff
Link to comment
Share on other sites

Es nesēžu pie alus, un neesmu tīnis. Es esmu uzņēmējs, kurš vienkārši vēlas sākt kaut ko jaunu. Un es ikdienā saskaros ar cilvēkiem kuri strādā birojos un 90% ja ne vairāk spēlē spēles.

 

Smirnoff. Šeit ir doma par ko nedaudz nopietnāku.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Paklau, uzņēmēj, spēles izstrāde nav stundas jautājums! Labai spēlei vajag inovatīvu (vai, kā patīk šitais vārdelis) ideju, scenāriju, baudāmu vizuālo un audiālo noformējumu, visa tā šļura pēcāk jāsaliek kopā, jāizdomā kā to visu nosargās vai laidīs online režīmā. Tur aiziet simtiem, pat tūkstošiem cilvēkstundu. Neviens nesēdēs un nezīmēs ķinķēziņus kompī tikai dēļ taviem skaistās dzīves solījumiem.

 

Ja labi pameklē, tad boot.lv šādi "projekti" jau bijuši. Kaut vai kvīnzzaalternatīvā superOS. Ceru, ka ar saiti nesamelojos!

 

Smirnoff. Šeit ir doma par ko nedaudz nopietnāku.

 

Nopietni? Tik pat nopietni kā tirgot putekļusūcējus par 2000Ls un notievēšanas kapsulas.

 

Kamōm; ir nauda - rīkojamies, nav naudas - čušš. Ar labdarību te nodarbojas tikai z-svētkos ar NC gādību un atbalstu.

Link to comment
Share on other sites

Nu es jau nevienam neko nesolu. Es itin labi saprotu cik ir vajadzīgs laiks un līdzekļi šādam pasākumam. Es piedāvāju ideju. Redzi, tā ir pamatīga problēma lielākai daļai darba ņēmēju, visi vēlas saņemt kaut kādu konstantu summu lai apmierinātu savas ikdienišķās vajadzības un tikai tad ir gatavi strādāt. Un tā ir vienaldzīga attieksme pret darbu. Normāli ir tā ka samaksa ir par rezultātu. Es jau minēju ka šeit netiek piedāvāts darbs, šeit tiek piedāvāta ideja. Un es ticu ka ir daudzi spējīgi cilvēki kuri nosit savu laiku pie datora kad tajā pašā laikā varētu strādāt, un nevis pelnīt naudu kādam onkulim, kurš pēc tam saņems 10 vai pat 100x vairāk, bet pats sev.

Link to comment
Share on other sites

Ja labi pameklē, tad boot.lv šādi "projekti" jau bijuši. Kaut vai kvīnzzaalternatīvā superOS. Ceru, ka ar saiti nesamelojos

 

Ar spēļu izstrādi REĀLI nodarbojas http://dev.gamez.lv/ dalībnieki.

Izstrādes piedalās ikgadējā konkursā http://www.indago.lv/

 

Tādēļ, manuprāt, pēc darbaspēka un pieredzē sakņotām idejām ir vērts vērsties tieši pie dev.gamez.lv speciālistiem.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Dumjš jautājums, bet tu neproti ne zīmēt, ne programmēt - kāda jēga no Tevis būs 'komandai'? Idejas var ikviens pasviest, un tādi 'ideju' džeki, kas nu tik visu stums un bīdīs ir jau, teiksim atklāti, pamatskolā visiem līdz kaklam apnikuši. Pagaidām iespaids, ka gribi savākt programmētāju un grafiķu bariņu, kuru izbosēt pēc visiem likumiem, un pats sev paraut lielo piķi par "ideju" un "koordināciju".

 

Varbūt es maldos - bet pagaidām tā neliekas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Redzi, tā ir pamatīga problēma lielākai daļai darba ņēmēju, visi vēlas saņemt kaut kādu konstantu summu lai apmierinātu savas ikdienišķās vajadzības un tikai tad ir gatavi strādāt. Un tā ir vienaldzīga attieksme pret darbu. Normāli ir tā ka samaksa ir par rezultātu.

Tā ir darbinieka privilēģija - saņemt algu. Atalgojumu par rezultātu saņem uzņēmējs. Iznākums var būt arī negatīvs.

Lieki noniecinām Latvijas uzņēmēju aktivitāti. Lielais vairums ir piedalījušies lielāka vai mazāka mēroga NĪ projektos un ir izbaudījuši vienu no uzņēmējdarbības iznākumiem: nesekmēšanos.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja noliek draugu un feisbuka API, tad tur būs uhhhhhhhh kāda spēle!

Link to comment
Share on other sites

Nē neesmu gan no kursiem.

Nu par ideju Mr.Nejēga, tā nemaz nesaki. Nemaz tik daudz to labo ideju nav. Un es teicu ka ka neko es netaisos piesist, tād''a gadījumā es tiešām solītu algu. Zini, visi daudzi cilvēki ir sākuši no idejas, daži ir atmetušies, bet daži ir izsitušies, baņķieri kuri tagad groza miljardus ir sākuši ar pirmo kredītu un valūtas maiņas punktu stacijas tunelī, un arī teiksim tas pats B.Geitss strādāja caurām naktīm kā students, jo viņam bija ideja, un algu viņš nesaņēma, jo strādāja priekš sevis. Uzņēmuma vadītājam nav jābūt profesionālim visās jomās kurās darbojas uzņēmuma darbinieki, katram ir sava loma, jo ja uzņēmuma vadītājam būtu jāparzin jurisprudence, grāmatvedība, sabiedriskās attiecības, un vēl pamatnozare kurā darbojas uzņēmums, nu kaut vai tā varētu būt galdniecība, tad viņš prātā sajuktu visus kontrolējot. Uzņemuma ideja ir izvedot komandu kurā ir profesionāli savā jomā, un pāri par visu ir uzticība, un katram sava daļa no tā ko nopelnam.

Link to comment
Share on other sites

Tikai viena problēma, idejai jābūt ļoti nobriedušai un unikālai, lai atrastos vismaz 3-4 (drīzāk jau ap 10) cilvēki, kas pamatdarbā var šobrīd nopelnīt 700-1500Ls/mēnesī, lai to visu pamestu ar pamatotu cerību uzlabot savu dzīves kvalitāti.

 

Šeit labi ilustrē "pliku" ideju vērtību: links

 

Tā kā varat aicināt mani pusdienās un izklāstīt savas dajebkādas idejas, ja būs ģeniāla rēķinu apmaksāšu (ja copyright un NDA parakstīsiet), ja ne tad tu/jūs. Ēdu steiku un dzeru dārgu vīnu :spiteful:

Labots - Hrjum
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja nav bijuši līderisma kursi, tad vismaz Miljonāra prāta ietekme ir pavisam noteikti jūtama!

 

Domā, ka te par tevi ņirdz? Nē! Vienkārši tu ar savu ideju (kura nav uzlikta uz papīra) paliksi viens pats! Ņau ņaudiņas ņau ņau! Vai kā nu tur bija.

 

Ko vari pats izdarīt - uzliec ideju uz papīra, satāmē, dabon kaut kādu starta piķi kaut vai dažu stundu autsōrsinga zinātāju pakalpojumiem, kuri tev iestādīs smadzeni vietā - šādi projekti bez laba budžeta nedzīvo!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Neesmu lasījis arī to Žak.......

 

Uz papīra ideja ir uzmesta, esmu parādījis dažiem kuri gan vairāk nodarbojās ar mājas lapu izstrādu un vienkārši skaidrā tekstā pasaka ka nespēj izdarīt to kas ir vajadzīgs šim projektam. Tā problēma ir tā ka es nedzīvoju Rīgā, un te kur dzīvoju es ir stipri mazāk augsta līmeņa speciālistu. Nav jau runas par finansu piesaisti, to var izdarīt diezgan viegli, bet ir jāzin cik tad viņas ir vajadzīgas.

Es nesēžu mājās pie kompja ar izmisušu seju un fantāziju pilnu galvu. Es strādāju un vienkārši tas ko redzu ikdienā liek domāt ka tas ir aktuāls temats.

Labots - gircc
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cilvēk, dārgais, tev pašam vajag sarēķināt kādi un cik cilvēki nepieciešami. Augstāk minēja algas, kuras nāksies pārsolīt. Turklāt tā pārsolīt, lai darbinieks zinātu, ka arī pēc 2 mēnešiem naudas plūsma neapstāsies. Vot tev i būs aldziņu izmaksas.

 

Tad vēl tikai divi štuki par SIA, kāda darbstacija, grāmatvedis. Faktiski nekas vairāk. Ar ne pārāk plašu vērienu rīkojoties mēnesī gan jau 10...15 latu štukas noēdīsies.

Link to comment
Share on other sites

Hmm... neko nesaku sliktu par Tevi kā cilvēku, bet MMORPG ideja... Zini tādu saitu, kā http://www.kongregate.com/? Es tur šad un tad iebāžu degunu kādu gāmīti paspēlēt. Ja godīgi, katru nedēļu pa jaunai Flash MMORPG tur uzrodas. Drūmā tonna ar viņām. Un tas ir tikai viens spēļu portāls. Joprojām domā, ka spēsi būt galvas tiesu oriģinālāks nekā simtiem un tūkstošiem citu cilvēku?

 

OK, varbūt, ka Tu mērķē tieši uz LV tirgu. Tas varētu būt interesanti, jo LV spēļu projekti ir reti (lai arī draugos, šķiet, situācija mainās). Taču... te tiešām būs gana daudz interesentu?

Link to comment
Share on other sites

Nu SIA tagad uztaisīt var par 200Ls.......nemaz tik daudz nevajag.....ir jau jauni laiki:D

Un man ir SIA, ir grāmatvedis,

Skaidrs tātad programmētāja alga tiek mērīta mēnešos? Tas skan diezgan jautri. Tad man ir jāalgo vēl viens cilvēks kurš sēž pie programmētāja un skatās vai viņš tajā laikā kad ir jādara darb netaisa kāda haltūras. Man uzņēmumā nestrādā daudz darbinieku, bet kad man kāds atnāk un vēlas strādāt, tad parasti pirmais jautājums ir kāda būs alga. Vai arī es bribu tādu un tādu algu. Nez kapēc man jāsola cilvēkam, kuru es nemaz nezinu, nezinu viņa darba spējas, attieksmi pret darbu, godīgumu, kaut kāda naudas summa, jāslēdz līgums par to par ko es neesmu pārliecināts. Tas ir vistaisnākais ceļš uz nelietderīgu līdzekļu izmantošanu. Naudu katrs saņem pēc spējām un padarītā darba, nevis par solījumiem ka es esmu labs darbinieks.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vot tikai nevajag! Cilvēks atnāk, cilvēks prasa. Ibiorio, domā tas cilvēks vasarā zāli ēd un ziemā grauž siena ķīpu? Atradušies gudrinieki darba devēju izskatā. Bija te stāsts par kārtidžu uzpildes kantori, kur 3-5 darba dienas tevi paņēma testam. Par nulles algu! Kā to kārto grāmatvediski, lai VDI nebūtu kur piesieties - nezinu. Bet darbinieks saņem algu! Viss.

Link to comment
Share on other sites

Iegūt augsta līmeņa tehniskās realizācijas arhitektūras dokumentu izmaksātu ~500-2000 Ls, tas dotu iespēju veikt augsta līmeņa darba apjoma novērtējumu.

 

Kvalificēta Outsource IT izstrādes izmaksas sākas ~200-300Ls/dienā par cilvēku.

 

Vai ir spēles specifikācija ar pamatprasībām pieejama. Apraksts, kādi logi, kā notiek interaction ar spēles vidi. Funkcionālie koncepti. Kaut vai 3D vs 2D, real time/turn-based, utt.

Link to comment
Share on other sites

Darbinieks saņem algu ar pirmo dienu, protams, bet par noteiktu apjomu noteiktu samaksu. Tātad šajā gadījumā es ar ideju griežos pie neatkarīga speciālista, jeb konsultanta, kurš man nezinātājam izskaidro cik tas LABAM programmētājam aizņemtu darba stundas. Es nezinu cik stundas dienā strādā programmētājs par 1500Ls mēnesī, bet darbs tiek sadalīts stundās, un tiek noteikta 8 stundu darba diena, izvilkts laika posms, un aprēķināts cik izmaksā konkrētais projekts. un noteikta summa kādu saņem par konkrēto darbu. Un es domāju ka ja piemēram tāme ir 2000Ls, tad katra interesēs ir pabeigt to teiksim divās nedēļās nevis vilkt mēnesi. Tas ir padomju sindroms, mēneša cietā alga:D

Link to comment
Share on other sites

Tava pieeja ir pareiza:

1) Tu sagatavo prasību specifikāciju (visu, ko esi izdomājis par šo spēli)

2) IT speciālists novērtē darba apjomu stundās/dienās/mēnešos atkarībā no apjoma

3) Tālāk jau notiek komandas komplektēšana, kur vecākie speciālisti varbūt apsteigs normu par 20%, bet jaunākie 2-3 reizes atpaliks.

Gabaldarbam darba stundu skaits dienā nav būtisks.

 

P.S. Savlaiks pats esmu strādājis IT kantorī, kas specializējas uz pasūtījumiem, bet pēdējos 10 gados esmu letes otrā pusē - pasūtītajs. Man ir izveidojusies laba pieredze darbā ar IT kantori TietoEnator Alise. To arī iesaku kā izpildītāju un/vai novērtētāju.

//nav slikta pieeja iegūt novērtējumu no viena uzņēmuma, bet dot realizēt citam.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Nu SIA tagad uztaisīt var par 200Ls.......nemaz tik daudz nevajag.....ir jau jauni laiki:D

Un man ir SIA, ir grāmatvedis,

Skaidrs tātad programmētāja alga tiek mērīta mēnešos? Tas skan diezgan jautri. Tad man ir jāalgo vēl viens cilvēks kurš sēž pie programmētāja un skatās vai viņš tajā laikā kad ir jādara darb netaisa kāda haltūras. Man uzņēmumā nestrādā daudz darbinieku, bet kad man kāds atnāk un vēlas strādāt, tad parasti pirmais jautājums ir kāda būs alga. Vai arī es bribu tādu un tādu algu. Nez kapēc man jāsola cilvēkam, kuru es nemaz nezinu, nezinu viņa darba spējas, attieksmi pret darbu, godīgumu, kaut kāda naudas summa, jāslēdz līgums par to par ko es neesmu pārliecināts. Tas ir vistaisnākais ceļš uz nelietderīgu līdzekļu izmantošanu. Naudu katrs saņem pēc spējām un padarītā darba, nevis par solījumiem ka es esmu labs darbinieks.

 

Tāpat kā tu nemaksā par solījumiem ka ir labs darbinieks, neviens nenāks pie tevis strādāt par nepamatotiem solījumiem, ka tavas idejas realizēšana uzlabos dzīves kvalitāti. Tāpēc arī jābūt sākotnējam kapitālam, kuru ir gatavs "noraut podā", lai vispār tikai veiktu izpēti un saprastu ir jēga ko tādu darīt vai nē. Ja ir nobriedusi ideja un ir ticība tai, tad jārēķinās ar iepriekšminētajiem ~2k Ls, lai noskaidrotu atbilstošo tehnoloģiju un iespējamo darba apjomu.

Link to comment
Share on other sites

Žak......krīzes laikā, kas bija pagājušajā rudenī un ziemā, man darbinieki saņēma savu algu, bet man nebija par ko bērnudārzu bērnam apmaksāt, jo uzņēmums gāja pa nullēm. Es saprotu ka man savs solījums jāpilda un alga jāmaksā, bet manu algu pelna šie 10-it cilvēki. Un ja viņi atnāk un uzprasa man algu, un pirmajā mēnesī mani iegāž, un neiekļaujas termiņos, man ir zaudējumi nevis peļņa, un es esmumīnusos, bet alga lūk man viņuiem ir jāmaksā.

 

Labi kungi. Ir arī tiešais darbs jādara. Bija veselīga un izzinoša diskusija, paldies visiem. Ideju es neatmetīšu, bet naudu "podā" es nu gan laizt netaisos.......tieši tāpēc es arī esmu ienācis šeit.

Lai visiem veiksmīga diena un patīkams vakars.

Visu cieņu!

Link to comment
Share on other sites

Par procentiem un nākotnes izredzēm strādā tikai studenti un jaune IT gurķi. Ap to laiku, kad IT speciālists kļūst pieredzējis un kompetents viņam jau ir ģimene/citas stabilas intereses un finansu stabilitātei ir nozīme. Respektīvi labāk bankā mierīgi gadiem kodēs par 1k nevis riskantā projektā par 400+% iesaistīsies. Tieši šadiem maziem projektiem ir nozīmīgi nodrošināt darbinieku stabilitāti un izvairīties no rotācijas. Bet praksē gan ļoti bieži finasu trūkuma dēļ nākas saskarties ar lielu darbinieku rotāciju un arī dokumentācijas un zināšanu pārneses trūkumu. Līdz ar to nav konsekvences izstrādē un projekts mirst dienas gaismu neieraudzījis.

 

Ja ideja netiek atmesta, tad tā ir jāatīsta un jāturpina aprakstīt. Iespējams beigās radīsies pietiekoši detalizēta specifikācija, lai arī varētu ieraudzīt pozitīvu "business case" izstrādes finansēšanai

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Es, protams, neesmu programmētājs, bet algotu darbu strādāju, tāpēc atļaušos nepiekrist Ž.K. izteiktajiem viedokļiem par to, kā un cik būtu jāsaņem algu.

Domā (Ž.K.) ka cilvēks darbu meklē tikai tad, kad vairs nav neviena graša pie dvēseles? (pēc Tevis teiktā #24 tā sanāk - truluma kalngals manā skatījumā)

Cilvēks darbu meklē pēc iespējas ātrāk, kamēr vēl ir no kā iztikt, protams, zinādams arī to, ka tikko iestājoties darbā alga nebūs uz "sitiena" .

Stājoties jaunā darbā/haltūrā vai, lai nu kas tas būtu, uzreiz Tev neviens algu nemaksās - piemērs tam ir šis

atnāk un uzprasa man algu, un pirmajā mēnesī mani iegāž, un neiekļaujas termiņos, man ir zaudējumi nevis peļņa, un es esmumīnusos, bet alga lūk man viņuiem ir jāmaksā.[/quote]

Vispirms jāpierāda sevi kā spējīgu darbinieku - ne velti ir tāds salikums "darba augļi" - tos augļus (algu) iespējams dabūt pēc kārtīga darba. download.gif

 

 

Pieraduši mūsu valstiņā, ka maksā vispirms - pēc tam izdara (kā nu kuru reizi, un tad vēl ar gariem zobiem) ! whistle3.gif

Labots - weld
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Pieraduši mūsu valstiņā, ka maksā vispirms - pēc tam izdara (kā nu kuru reizi, un tad vēl ar gariem zobiem) ! whistle3.gif

Nu jau Tu ar tufti lej, kur ir/bija tādi darbi? Nekad tādos neesmu strādājis un man pazīstamie arī nē. Visupirms norukā un tad saņem, tā visu laiku ir bijis.

Link to comment
Share on other sites

IMHO mēs visi te beztēmā lejam. :D

 

Cilvēks skaidri un gaiši pateica, ka nemeklē algotus darbiniekus, bet gan randiecīgas dvēseles-avantūristus, kas ir ar mieru riskēt ar savu brīvo laiku un, iespējams, mazliet naudu, lai pēcāk, iespējams, gūtu labu atlīdzību. Šāda veida riski jau ir uzņēmējdarbības pamatā; tā ir viena no lietām, ar kuru uzņēmējs atšķiras no algota darbaspēka - viņš riskē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par procentiem un nākotnes izredzēm strādā tikai studenti un jaune IT gurķi.

 

Ja tie ir gurķi ar smadzenēm, tad darba trigus trūkuma dēļ viņi uz ko tādu neparakstīsies.

Drīzāk jau fanātiķi, kuriem interesē pats process un kuri par minimālo algu un sakarīgu % peļņas gadījumā ir gatavi ko tādu darīt.

Link to comment
Share on other sites

šeit bija runa par to ka nav īsti skaidri noformulēts, kas ir sagaidāmais rezultāts. Tāpēc arī tika izteiktas bažas, vai kāds ar pietiekamu pieredzi parakstīsies iesaistīties par vēdera tiesu un nākotnes izredzēm.

 

Nedomāju ka kāds programmētājs piekritīs darbam, kur ir tikai ideja un visas izstrādes prasības ir iekļautas vārdos "konkurētspējīgas daudzlietotāju spēles izstrāde".

 

Jo detalizētāka un mazāka katra konkretā uzdevuma prasība programmētājam, jo ekspektācijām atbilstošāku rezultātu saņems pasūtītājs.

 

Dotajā gadījumā vēl nav veikta prasību specifikācija, bet to diezvai bez samaksas kāds veiks tikai nākotnes izredžu vārdā. Jo lai tā būtu derīga daudz darba un laika jāiegulda kaut vai pārrunās ar idejas autoru. Varbūt kāds entuziasts arī uzņemsies, bet tad laika faktors kļūs būtisks, jo IT vidē ātri lietas morāli noveco. Nekur no 3 faktoriem cost, time & quality neaizmuksi.

 

Un neaizmirsīsim galveno starpību starp darbinieku un uzņēmēju/vadītāju - darbinieki ir darbinieki pārsvarā tieši dēļ mazās riska apetītes un vēlmes pēc prognozējamas stabilitātes. ;)

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

weld, pats tu neko neesi saprati!

 

Te ir runa par:

* izdari darāmo, mēneša beigās pielīgtā naudiņa

 

vs.

 

* izdari darāmo, gaidi, gaidi, gaidi, tarakāni mājās apmiruši, gaidi, gaidi, O! Ir komisijas ir procenti! Oi, tikai piečuks. Šit!

 

Bez naudas šī pasaule negriežas!

Link to comment
Share on other sites

Ja gluži nepārprotu pirmo postu, tad autors vēlējās apspriest to, ko īsti nozīmē taisīt spēli, nevis to, kā dabūt darbiniekus... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Ok, par pašu procesu jau te atbildesi r vērtīgas bijušas - vajag 1. labu plānu, ar skaidru domu, funkcionalitāti, vēlams grafikas 'template', 2. skaidru domu, kur un kā realizēs peļņai. Tad var entuziastus meklēt droši.

Link to comment
Share on other sites

IMHO rpg žanrā grūti ko izdarīt. Tur vajag ļoti daudz darba ieguldīt, lai ko sakarīgu saveidotu.

Bet ir piemēri, ka ar ģeniālu ideju/noformējumu arī samērā vieknārši noprogrammējamas spēlītes "aiziet".

Piemēram zombji pret augiem. It kā no tehniskā viedokļa samērā vienkārša arkāde....

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

Par to, ka dotā ideja ir krutaka par FB vai draugiem aplikāciju, es īsti nesapratu....

 

FB un draugiem, jau, principā, ir peļņas instruments, kas piedzen Tavu aplikāciju (spēli) ar masām, nevis kaut kāda platforma, vai kas, kas ierobežotu aplikācijas tehnisko un funkcionālo potenciālu. :)

 

Tā kā, šajā aspektā salīdzinajums nav īsti vietā...

 

Mūsdienās, principā, ir grūti sākt fiksi pelnīt ar online spēli, ja neizmantos kādus no augstāk minētajiem vai līdzīgiem instrumentiem.

 

Par spēles unikālo pamat ideju...

Saproti... tas ir koks ar dieviem galiem.

Viens ceļs, par kuru izstrādātājs var iet - taisīt unikālu ideju. Taču - tas ir paaugstināts risks. Kas būs, ja ta unikālā ideja tautas masām nepatiks? nekas nebūs. Bankrots.

Otrs ceļš, ņemt jau esošu žanru (Ferma, Mafija u.tml), kas sevi ir pierādījis kā veiksmīgu, mazliet palocīt galotnes un laist vaļā atgremojumu par tēmu. Ja vizualais un tehniskais izpildījums būs pietiekami augstas kavlitātes, ja būs pieliktas kadas foršas rozīnītes klāt, tad, praktiski, ir garantēta izdošanās.

 

Un...

(it sevišķi, ja tā ir Tava pirmā aplikācija)

... nevajadzētu plānot izstrādi uz gadu... pat ne pus gadu.

Ja projekts ir tik nenormāli ietilpīgs, tad padoma, ko Tu vari nocirpt nost. Un pēc tam padomā vēl, un nocērp vēl kaut ko.

Tālāk, ja joprojam paliek darbs uz pus gadu - sadali relīzes pa posmiem. Sāc ar minimumu. Paskaties, kā tauta reaģē. Pielabo nākotnes plānus un turpini apaudzēt aplikāciju ar jaunām iespējām.

Divi zaķi ar vienu šāvienu - tiksi līdz relīzei manami ātrāk (2 mēneši - optimals rezultāts), otrkārt, būs ar ko noturēt lietotājus un piesaistīt jaunus, jo turpināsi viņiem dot jaunas un jaunas iespējas!

Treškārt, vienkāršā aplikācijā arī iebraukt ir vieglāk. Un ,amz ir to cilvēku (niša - gīki, fanāti), kas cenšas iebraukt sarežģītās aplikācijās...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...