Jump to content

Kā ātrāk atbrīvoties no apdeguma?


Gatis33
 Share

Recommended Posts

Labdien.

Vienu vakaru mēs ar draugiem pasēdējām pie ugunskura, cepām desas un, protams, dzērām alu, beigās, bijām normāli ierejbuši un salikām iesmus ugunī :D

Pēctam izņēmām un pamēģinājam pielikt pie kājām, (lūdzu neapceļat mani, tas viss notika smagā reibumā, visi dara ko traku). Nākamajā rītā piecēlos un kājas surkstēja man ir uz kājām abām ir pa 3 apdegumiem un normāliem.

Man ir jautājums ar kādiem līdzekļiem ātrāk varētu sadziedēt apdeumus? Bez aptiekas apmeklējuma, kādu dabīgu veidu kā ātrāk izārstēt..

 

Paldies.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Forumisimus

Es ziedu skābo krējumu.

 

Ja nopietns apdegums - atklāta, pūžņojoša brūce, labāk ej pie ārsta. :nono:

Labots - Forumisimus
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pamēģināšu!

varbūt kāds zin vēl kādu efektīvu risinājumu?

Labots - Gatis33
Link to comment
Share on other sites

urīnterapiju mēģināji?

 

ja nopietni, tad krējumu neiesaka, infekcijas risks, iedzer pretsāpju tableti vai alko un kko no aptiekas labāk tomēr.

Labots - ozis
Link to comment
Share on other sites

Smiltsērkšķu preparāti ļoti labi darbojas - piemēram, ir tāds FaringoSpray, kas satur smiltsērkšķu eļļu, perfekts sāpošam kaklam, un cilvēki saka, ka arī cita veida brūces un apdegumus ārstējot. Aptiekāre vislabāk zinās, un bez aptiekas apmeklējuma diez vai iztiksi :)

 

Krējums tikai pēc saules apdegumiem tiek lietots, ja nekā labāka nav. Un arī tad daudz labāks būs "Dzintars" ražotais balzams pret apdegumiem pēc sauļošanās. Arī ar smiltsērkšķiem kā aktīvo sastāvdaļu.

Link to comment
Share on other sites

Ja struto, tad pie ārsta.

Ja tikai nedaudz sāp, tad gaidi un pāries pats.

Bet vispār protams Jūs esat progresīvi džeki. :D

Link to comment
Share on other sites

wussamatta

Pievienojos par smiltsērkšķiem.

Ja nav vaļējas brūces, iespējams, ka palīdzēs, ja apdeguma vietu nosmērēsi ar ziepēm.

Link to comment
Share on other sites

asaris555

Vakar vakarā sāpēja kakls, iepūtu to FaringoSpray un smiltsērķšus iekšķīgi un šodien viss bumbās.

Link to comment
Share on other sites

+1 par kreejumu. Tieshaam ir paliidzeejis pret saules apdegumu un kaajai,kad piecepinaaju pie mopeeda izpuuteeja beerniibaa.

Link to comment
Share on other sites

KAads jau laiciigi saacis svineet sveetkus :)

 

REiz beerniibaa apdedzinaajos, uzgaazu sevu verdoshu uudeni no katla. Tas bija ljoti sen, pa miglu atceros ka bija kaut kaadas putas. NEz kaapeec man praataa ir kaut kas saistiits ar medu, bet droshi vien jaucu.

 

NEz kaapeec nevar iet uz aptieku? TAgad kauns vai kaa? Aizej uz aptieku apvaicaajies par liidzekljiem pret apdegumiem. TEv tak vinjam nav jaastaasta ne ka Tu mazliet izklaideejies, ne arii ka vispaar tev probleemas.

 

Ja tomeer apdegums ir nopietns, kaa jau mineeja, dodies pie aarsta vai arii prasi kakjim aplaiziit tavas bruuces :) . TAs taa, smaidoshaakam noskanjojumam.

KAut gan kakji ta labi dziedee savas bruuces. MAns runcis naaca maajaas ljoti izbadeejies un ar ljoti sabojaatu fizionomiju. NEkaadu veterinaaraastu vinjsh neredzeeja, toties nodziivoja kakja cieniigu muuzhu.

 

 

 

P.S. Un kaads, ja tev veel kaads ir foruma tehniskais admins, salabojiet shito gljuku beidzot:

[#20310] Your secure key, used to verify you are posting the topic, did not match the one submitted. Please go back, reload the form, and try again.

 

Godavaards, ZB jau tas teksts.

Labots - Grisha
Link to comment
Share on other sites

Pirmais un svarīgākais apdeguma ārstēšanā ir auksts ūdens.

Pats svarīgākais ir neziest NEKĀDĀ gadījumā krējumus, smilšu ērkšķu eļļas un vēl visādus tautas brīnumus.

Ādai ir jāelpo un ziežot tautas brīnumus virsū, āda tiek jau aizķepēta un nenotiek dzīšana, var būt ka kautkāds tur krējums noņem sāpes jo atdzesē, bet tas arī viss.

Pēc iespējas ātrāk, 30 min laikā pirmā palīdzība ir auksts TEKOŠS ūdens, jo tas adzesēs iekšējos ādas audus un neļaujot apdegumam kļūt dziļākam.

Pēc tam vairs nu nekas izņemot medicīsniskie līdzekļi nepalīdzēs un arī nemaz nav ieteicami. Ja apdeguma brūces kopējā platība ir tavas plaukstas lielumā, tad nekavējoties jādodās pie ārsta. Un nevajag te meklēt ieteikumus no sērijas VIENA TANTE TEICA.

Ļoti labs līdzeklis apdegumiem ir aptiekās nopērkamās speciālās putas un ja brūces nedzīst un sāk iekaist, tad arī marš pie ārsta.

To es tev saku nevis no personīgās pieredzes, bet kā sertificēts pirmās palīdzības sniedzējs.

Labots - redkeny
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Pilnībā piekrītu redkeny, diemžēl es kārtējo reizi pārliecinos, ka PMP kursi ir jāsniedz obligāti un jau pamatskolas/vidusskolas programmās audzināšanas stundās, nevis izlases kārtībā, kad jāiegūst sertifikāts par PMP kārtošanu.

Laikus jāpiebilst tas, ka afekta stāvoklī cilvēka smadzenes bremzēti uztver kairinājumus, līdz ar to apdegumi var būt dziļi, un samērā grūti ārstējami, sevišķi smagos gadījumos tikai jau ar kosmētiskās ķirurģijas pielietošanu.

Ēdiet ar prātu, dzeriet ar mēru!

Link to comment
Share on other sites

Iesākumam varētu sākt ar to, ka dzert vajadzētu mazāk. 

 

Apjautājies aptiekā par tādu līdzekli, ko sauc par Comsi. Palīdz pret dažādām brūcēm un apdegumiem.. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Par to putu līdzekli - bija reiz šitāds: 3922332982_4af8bf0033.jpg

Esmu pārliecinājies, pat 15 gadus pēc derīguma termiņa beigām vēl arvien iedarbojas. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Par to putu līdzekli - bija reiz šitāds: 3922332982_4af8bf0033.jpg

Esmu pārliecinājies, pat 15 gadus pēc derīguma termiņa beigām vēl arvien iedarbojas. :pardon:

 

Pilnīgi pareizi ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

panthenols ir manta, kad applauceeju veederu ar verdoshu uudeni tad panthenols + balderjaanji un vareeju mieriigi guleet + peec paaris dienaam viss bija vairaak vai mazak ok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Labdien.

Pēctam izņēmām un pamēģinājam pielikt pie kājām, (lūdzu neapceļat mani, tas viss notika smagā reibumā, visi dara ko traku).

 

Pēc tam tādi sāk līst uz ceļa.

 

Jāsāk nevis ar kājās ārstēšanu, bet galvas ārstēšanu.

 

atceries to, ka alkohola reibums ir vainu pastiprinoša lieta. (Tas, ja dzīvē vēl kādi krāmi gadās)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesaku amputēt kājas...

ar tām vien būs par maz, jāsāk ar smadzeņu transplantāciju, bet šaubos vai kāds doktors uz to parakstīsies, pārāk nedziedināma slimība :t_p_o_n_e:

Link to comment
Share on other sites

šaubos vai kāds doktors uz to parakstīsies

Pareizi saliesi - parakstīsies :D

Link to comment
Share on other sites

Dziņča

laikam off topic bet pievienošos Grišam-par kaķi-pagājsgad bij lauzta kāja-to tik junkurs darīja kā vakarā kad es zem segas-lien uz lauztās vietas-ikdienā ciest viens otru nevaram :aiwa:

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ vajag lietot koka iesmus.

Aptieka droši vien neder tāpēc ka vecāki pizduļej izrakstīs par tādām aktivitātēm. Tak aizej labāk pats vai nu uz slimnīcas uzņemšanu vai aptieku, un paprasi māsiņai, vai ir traki. Ja atbild apstiprinoši- dodies vien pie ārsta.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...