Jump to content

Par velasmasinam


Mefistofels
 Share

Recommended Posts

Sveicināti,

Ir pienācis brīdis, kad jāpērk jauna veļas mašīna. Gribās salīdzinoši labu, bet līdz kādiem max 350 LVL.

Electrolux un AEG subjektīvi nepatīk dizains.

Esmu uzmetis aci uz BOSH. Zinu, ka BOSH darba rīkiem ir ļoti laba slava, kā kvalitatīviem, ērtiem utt. Bet kā ir ar veļas mašīnām ? Kāds ir saskāries un lieto ?

Esmu noskatījis konkrēti šo modeli

Varbūt kāds var pakomentēt un padalīties pieredzē ?

Link to comment
Share on other sites

PTA Ganību dambī, pārdevējs apgalvoja, ka Vācijā ražotās BOSH ir labākā izvēle. Ne Vācijā esot kā visas. Būtu jau ņēmis, bet maksāja ap Ls 400, ne vācu ap Ls 350. Tā kā naudas bija līdz Ls 300, tad tas ko gribēju vislabāk atbilda Slovēnijā ražotai AEG. Pirku kādā interneta veikalā. Ir bijuši gļuki ar elektroniku, bet pārgāja paši no sevis.

Pirms tam godam 14 gadus nokalpoja korejiešu Supra.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Tieši šis BOSCH modelis vairākos veikalos maksā virs 400 LVL, internetveikalos var dabūt sākot no 275. Domā atšķirība cenā ir dēļ ražotājvalsts ?

Teorētiski taču tām veļas mašīnām būtu jābūt vienādām. Nu vismaz jāmazgā vienādi, atšķirība jau varētu būt tikai salikšanas kvalitātē ?

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Kā tiem LG ar mazgāšanas kvalitāti ? Tev ir šī veļasmašīna ?

Es no pieredzes varu salīdzināt Whirlpool ar BEKO, tur mazgāšanas kvalitātē ir atšķirība kā dienai pret nakti, BEKO skalo vienkārši nekā un mazgā arī nesalīdzināmi sliktāk par Whirlpool. Protams, ja nebūtu ar ko salīdzināt un pirms tam nebūtu lietojis whirlpool, tad liktos, ka viss ir normāli.

Man subjektīvi LG pēc zīmola kvalitātes gribas mest vienā grozā ar tādiem kā BEKO.

Link to comment
Share on other sites

Man LG kaut kāda ar to sensor-rulli un displeju ir lietošanā (mazā - 4gg laikam). kalpo labi jau gadus 5 - tiek izmantota praktiski katru 2 dienu. Patīk, ka nav balta, bet pelēk zaļa metālika

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Ar Whirlpol ir laba piereze, teorētiski nav nekāda vaina, bet konkrētais BOSCH iepatkās vizuāli. Izdomāju, ja nu arī mazgā tik pat labi, kā Whirlpool, AEG un Electrolux, tad varētu izmēģināt šo. Tāpēc man interesē lietotāju pieredze tieši ar BOSCH. Galvenais mazgāšanas un skalošanas kvalitātē.

 

Piemēram man liekas pilnīgi nepieņemami kā ir BEKO - izmazgā melnas zeķes vai džemperi, tad mazgā baltus kreklus un uz krekliem pēc tam vietām parādās kautkādi melni diega gabali, kas nav aizskaloti no zeķēm vai džempera un fig viņ zin cik ciklus tajā veļas mašīnā dzīvo.

Link to comment
Share on other sites

Man firmas Candy 6kG veljene jau ~gadu rukā, itkā viss ok, mazgā gan 30 gan 90 grādu, maxā ~200Ls ;)

Link to comment
Share on other sites

Pašam ir tāda, kā Tevis norādītajā linkā (modeli precīzi neatceros, bet vizuāli 1:1 kā bildē). strādā nu jau 4 gadus, neviena gļuka, klusa, ieslēdzu un mierīgi var iet gulēt.

Senčiem ir whirlpool, biki lētāka un no augšas krāmējama - nekad sev tādu nepirkšu. nežēlīgi skaļa, skalojot, jātaisa vannasistabā durvis ciet, lai var paskatīt TV. pirms tam senčiem 7 gadus bija bosch, tā kā taisija v-istabā remontu un vajadzēja no augšas krāmējamo, tad boschu pārdeva paziņām.

IMHO - ņem ciet to bosch

Link to comment
Share on other sites

maritis

nu jau 10 gadus lietoju Bosch maxx kautkāds,bet nu ražots Vācijā.Nekāda vaina,pirksts nav pielikts.2 sīkie,tātad mašīnu lietoju gandrīz pārdienām.Vienīgi pirku vecpuisī 40cm modeli,nākošo noteikti ņemšu visietilpīgāko.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Pašam ir tāda, kā Tevis norādītajā linkā (modeli precīzi neatceros, bet vizuāli 1:1 kā bildē). strādā nu jau 4 gadus, neviena gļuka, klusa, ieslēdzu un mierīgi var iet gulēt.

Senčiem ir whirlpool, biki lētāka un no augšas krāmējama - nekad sev tādu nepirkšu. nežēlīgi skaļa, skalojot, jātaisa vannasistabā durvis ciet, lai var paskatīt TV. pirms tam senčiem 7 gadus bija bosch, tā kā taisija v-istabā remontu un vajadzēja no augšas krāmējamo, tad boschu pārdeva paziņām.

IMHO - ņem ciet to bosch

 

Kā viņai tās tip sensoru pogas nosmāli spaidās ? Re kur youtubē atradu vienu video, kur īpaši ar spaidīšanu neveicas :

Itkā jau nekas traks bet varētu būt bik kaitonoši. Tev tāpat ir ?

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Senči deviņdesmito vidū paņēma fāterlandē ražotu bošu, iet aizvien, labots nekas nav bijis. Mazgāts viss ir nenormāli daudz + vēl visādas eļļainas vatenes un tādas lietas.

Link to comment
Share on other sites

Tev tāpat ir ?

sākumā bija grūti pierast, ka pogas nav fiziski jāiespiež. šīm pogām nevajag stipri spiest vai sist, kā to dara video, atliek minimāli pieskarties un viss ir ok.

un kad pirku, speciāli meklējo kko max klusu. pārdevējs ieteica konkrēti šo. nenožēloju, ka paņēmu.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Bošu jau nu jau 10 gadus, pilnīgi nekādu gļuku. Lietota tiek praktiski katru dienu bez apstājas.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

sākumā bija grūti pierast, ka pogas nav fiziski jāiespiež. šīm pogām nevajag stipri spiest vai sist, kā to dara video, atliek minimāli pieskarties un viss ir ok.

un kad pirku, speciāli meklējo kko max klusu. pārdevējs ieteica konkrēti šo. nenožēloju, ka paņēmu.

 

ok, skaidrs, paldies.

 

Tev arī ir 4.5 kg ? Nav lielāka ?

Link to comment
Share on other sites

Wheeler

Kautkas no BOSCH vai SIEMENS būs labākā un pareizākā izvēle.

 

Varu iedot viena laba un godīga pārdevēja kontaktus, visu labi apskaidros un iedos smuku atlaidīti.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, es iraid Candy fans. Iepriekšējā nokalpoja perfekti vairāk kā 10 gadus, akurāt pāris mēnešus atpakaļ atkal Candy paķēru. Bosch - labs, bet jebkurai viņu sadzīves tehnikai par vārdu vien neadekvātas cenas.

Link to comment
Share on other sites

WildGun

Vai nu par vārdu vien....

 

Kādus 8 gadus atpukaļam Siguldā sakarā ar veikala likvidāciju pa lēto paņēmu lietotu BOSH WFK 8010, kurš pirms tam lietots kādus gadus 10.

Sakarā ar palielo cilvēku skaitu (5 gab. + reizēm ķošķa ar savējiem) darba režīms - 1x...2x dienā. Pāris reizes esmu mainījis oglītes. 1400 apgriezieni vien ir ko vērts.

Beigās nosvila sildītājs.....

 

Secinājumus izdariet paši.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Kautkas no BOSCH vai SIEMENS būs labākā un pareizākā izvēle.

 

 

 

Par Siemens +1, pašam mājās nu jau 15 gadus darbojas. Pilnībā nekas nav labots.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Nu, ko paņemšu šo BOSHu. Vēlāk pastāstīšu kā patīk :)

Ja godīgi izturība man vis mazāk interesē, galvenais mazgāšanas kvalitāte. Līdz šim vēl nekad nēsmu saskāries ar veļas mašīnas saplīšanu. Pat BEKO iet jau 5 gadus no vietas un pat netaisās plīst :D

Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Es lietoju konkrēto BOSCH modeli, jāatzīst ka līdz šim esmu ļoti apmierināts galvenie trumpji:Bosch zīmols, ļoti klusa mazgāšana , ļoti ērta un saprotama vadība. Mazgāju visu MIX režīmā, ilgums ~ 50min

Ir vēl tāda ekstra kā ātrā mazgāšana 15 min, ja nu uz fikso vajag dabūt kādu veļas gabalu svaigāku :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

galvenie trumpji:Bosch zīmols

 

Ceru, ka pats vismaz pasmaidīji šo rakstot!

 

Te visi saka, ui, mazgā jau 15 gadus. Nu nevar mūsdienu techniku salīdzināt ar 90to gadu tehniku. Daudz ūdens aiztecējis kopš tā laika. Pat krāsa tagad ir 10x plānāka nekā toreiz lika virsū. Bleķi plānāki, stikls ar plastmasu aizstāts u.t.t. To gan kompensē ar klusāku darbību, mazāku vai vispār nekādu lēkāšanu, displejiem un elektrības patēriņiem.

 

Kopumā gan izskanēja arī viena laba doma - meklē, kura ražota Vācijā. Te gan jāatzīmē, ka tas pats Siemens būs vismaz 1.5x ja ne visas 2x dārgāks kā līdzvērtīgs Electrolux. Bet diez vai Siemens strādās 2x ilgāk. Nebūsim naivi! Vismaz es uz to neliktu pārāk lielas cerības :crazy_pilot:

 

Ieteiktu arī apdomāt lielo apgriezienu nepieciešamību, vieni draugi iegādāja Electrolux lielo mašīnu ap 450Ls dēļ tā, ka 2 bērni mājās, ķipa lai mazāku laiku jāžāvē veļa. Sūdzības, ka tie lielie apgriezieni staipa un papluina veļu, šī ir drīzāk tāda "1 tante teica" informācija. Bet pamatīgi pārmaksāt par baisiem apbriezieniem, tačskrīnu un zilu apgaismojumu ir debili!

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Žak ,Tu esi saklausījies basņas. Apgriezienu nekad nav par daudz. Tāpēc jau viņi ir regulējami, atkarībā no mazgājamās veļas uzliek cik grib, lai neplēš veļu.

Piemēram džinsiem jo lielāki, jo labāk, neko tur neplēš un ātri pēctam izžūst.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tiek lietotas 2 Samsung (tūlīt visi apstāstiīs). Pa šiem gadiem abām dažādu gadu ražojumiem bija viens defekts - nosprāga durvju slēdzis un parāva līdz shēmu. Pa 0.5Ls argusā sapērkot detaļas un sataisot pēc shēmas, veļas mašīnas atkal rūc jau vairākus gadus. Vienīgais slēdzis ir dārgs un ja mājās nav mazi bērni, tad tad pilnīgi vienalga, vai noslēdz vai nenoslēdz durvis mazgāšanas laikā.

 

Laukos tikai veļas mašīnai vienu reizi nosprāga sūknis, jo mājās kaķi, suņi un veļas aparādi ne sevišķi labi tiek ar spalvām galā.

 

Tā nav lietoti nekādi tur suņsūdi Calgon.

 

Man tām samsung patīk pilnīga elektronika uz podziņām, arī mazgā labi. Neciešu 100 slēdžus un kloķus, pēc kuriem jāzīlē, kas ir kas.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
aivars.m.

Sakiet lūdzu, ja Bosch mašīnai ir 1400 apgr., ir jēga ņemt 2in1 ar žāvētāju?

Link to comment
Share on other sites

Ir Indesit ar žāvētāju, godīgi sakot to lietoju tikai tiešām ja vajag ļoti ātri kaut ko izžāvēt. Nu bojā drēbes tas žāvētājs, bojā. Viss ļoti ātri izskatās sapūkojies un novalkāts.

Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

Man pašam bija Whirlpool, modeli neatceros bik pāri 2 sotakiem cena bij. Neko labu nevaru pateikt, drīz pēc nopirkšanas sagāja sagāja dēlī pulvera ieskalošana - nevarēja vairs veikt priekšmazgāšanu vai skalošanai kaut kādu figņu likt, jo visu kastītes saturu ieskaloja pirmajā reizē iekšā. Tā kā priekšmazgāšanu izmantoju ļoti reti un skalošanai figņas arī īpaši klāt nebāzām, tad varēja iztikt, bet defekts acīmredzams. Pēc kādiem 3 gadiem sāka regulāri vismaz reizi mēnesī sajāt kādu apģērba gabalu, kas iesprūda starp durvīm un bunduli. Ja apenes, tad po, ja labs krekls, tad jau bija dusmas. Bez tam augšā garām vāciņam sūcās arī ūdens kā rezultātā priekša mazliet ierūsēja. Sieva teica, ka 10-15 gadus veca pirkta lietota Miele bija N reizes labāka nekā jauns whirlpoolis.

Tā kā līdz Mielei nevelk un mammai bija laba pieredze ar AEG (nesalīdzināmi klusāks par mūsējo, nekad neko nav saplēsis un nekādu defektu pēc ~5 gadu lietošanas nav), tad nopirkām arī AEG, šķiet modelis L 74850 A. Pagaidām pēc ~pusgada lietošanas varu teikt tikai to labāko, sākumā skatījāmies, vai tā mašīna vispār strādā - tik klusa bija salīdzinot ar iepriekšējo :) Mazgā arī normāli, tiesa gan 1400 apgriezienus lietojam reti, lielākoties paliekam pie tiem pašiem 1000. Varētu būt gan ka dzīvoklī 1400 ir svarīgi, tā kā man ir iespēja iznest visu ārā žāvēties, tad apgriezieni tik lieli nav nepieciešami. No otras puses apgriezienus (vismaz ~800 vai 1000) jāliek arī, lai labi veļu izskalotu, jo citādi ar maziem apgriezieniem un to nožēlojamo ūdens daudzumu (jau tā ir uzlikts režīms nežņaugties ar ūdeni), ko modernās mašīnas lieto, pulveris netiek pietiekami labi izsists ārā.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zinu vienu Siemens vešmašīnu, kura darbojas jau 15 gadus, un tika pirkta jau lietota. Labots nekas nav.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

esmu dzirdējis pieminēto direct drive darbībā,nekā īpaši klusa tur nebija.

bosh pluss varētu būt tieši bošiem visbiežāk ir redzēti nerūsejošā tērauda mazgātuves korpusi lētās plastmasas vietā.

es izvēlētos ja iespējams elektromehanisko ,,tirkši,,bezjēdzīgās elektronikas vietā.

Link to comment
Share on other sites

Kā tiem LG ar mazgāšanas kvalitāti ? Tev ir šī veļasmašīna ?

Labi,pat ļoti. Kad griež ārā drēbes tad Direct Drive nemaz tik kluss nav, bet par AEG bija klusāks.

AEG bija kā tanks, varu teikt tikai to labāko. Bet LG bija divreiz lētāks - tad labāk ir nopirkt divus, mājās vienmēr būs jaunāka veļas mašīna.

 

+ Speciālisti man teica,ka tad ja LG noklāsies , Direct Drive motoru

:)
Link to comment
Share on other sites

Atdošu savu balsi par Elektrolux- 15 gadus un nekadu problemu, mehāniskais programmātors un nekādas krutas elektronikas, kārīigs betona klucis stabilizatoram, vienkārši un vešas tīrība vairāk ir atkarīga no veļas pulvera nevis no superprocesora veļekļa vadības smalki izkalkulētās programmas

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...