Jump to content

Latvijā ražots, garšīgs siers


Didzis
 Share

Recommended Posts

Nu jau kādu brīdi esmu atteicies no Latvijā ražotajiem sieriem. Kādreiz bija garšīgs gan Krievijas, gan Holandes, gan Valmieras siers, bet tagad to tā atšķaidījušī ar "mērkaķu taukiem(palmu eļļu), ka nu tie sieri vairs nav ēdami. Nav svarīgs ražotajs- visi garšo pēc dzēšgumijas. Ķimeņu sieri arī vairs nav ēdami. Visi līp pie naža un mīksti kā biezpiens. Tagad pērku Rimčikā Polija ražotu sieru, jo tam ir vecā labā garša. Negribas jau maksāt savu naudiņu poļiem un varētu tak pirkt mūsu pašu sieru, bet es vairs nevienu garšīgu neatrodu. Varbūt ir kadi ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

Man no LV sieriem patīk mednieku, tie kūpinātie vai ari lapzemes siers.....

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Man no sieriem pēdējā laikā patīk tikai savējie - kā novelc no kājas, tā vecā labā izturētā siera smarža... Jāpiekrīt vien ir, ka ražotāju sākuši ziepēt pircējiem sūdus preces vietā, tajā pašā laikā stingri ieturot cenu politiku...

PS. Gardus mājās taisītus sierus var iegādāties Vidzemes tirgū un Centrāltirgus piena produktu paviljonā. Dārgi, bet labi.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Vot Jēkabpilī ir viena siernīca, kas sien labu labo sieru. Gan jau vietējie zin kā sauc to ražotni. Siers labu labais un vēl ir nosaukuma cienīgs, nevis tā pasta, ko tagad lielveikalos tirgo pa 2 ls kilogramā.

Link to comment
Share on other sites

Par cenu jau runa neiet- vienreiz tik dzīvojam :sarkasms: . Tagat jau es to poļu sieru pērku par 6-7Ls/kg.Vienkāršī es nesaprotu mūsu ražotajus, nu lai tak ir kāds garšīgs siers un lai tas attiecīgi maksā, nevis visi ražo palēto, bet sū**. Ar Lāču maizi tak nav problēmu- dārga, bet garšīga.

Link to comment
Share on other sites

Ja garšo siers, kurš smaržo smird pēc vecām zeķēm, iesaku Bakšteinas.

Labu labā manta :)

Labots - cash^
Link to comment
Share on other sites

Warriorr

labi sieri ir dabuunami tik tirguu ko kaada zemnieku ome ir maajas seejusi un iztureejusi kaa naakas ;)

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

A par skauģu maizi nepiekritīšu - ir nācies pāris reizes iegrābties, nav nekāda labā produkcija vairs jamiem. Ja esmu D-pilī, tad vienmēr sapērkos "Dinellas" maizi, man tā liekas labāka par Lāču un visām citām maizēm...

PS. Naz' vai Vidzemes tirgū vēl ir, bet bij' viena lauku sieviņ', kas itin labu un gardu zaļo sieru tirgoja, ot' ā bij' manta!

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

ko nu par sieriem...pa lielam ,viss ko edam ar laiku paliek lielaks un lielaks s***

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Mjā, ar sieriem Latvijā ir pasmagi. Pagaidām pie sirds iet tikai Brinzas sieri (mīkstais, sālījumā nogatavināts) ar labu devu pašmāju ķiploku uz lāču maizītes. Standarta Krievijas utml tiešām ir nebaudāmi. Mednieku/klostera agrāk bija labi, bet pēdējā laikā diezgan glumi palikuši.

Link to comment
Share on other sites

Edu Talsu rituli, un man vienalga citiem garso vai ne, vel Talsu Kefiru (labum labais )ari dzeru, nesudzos, katram garso savs un ieteikt kadu konkretu, vispar butu stulbi, ei perc pec kartas, kurs garsos to ed

Labots - mekto
Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

vienigais čedaras siers, tada sarkana iepakojumā.....

 

 

Bet pats tagat tikai eedu ''isto'' holandes sieru , tas ir ubersupergarshigs

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Neiet jau runa par garsas gaumi sierus ēdot. Skaidrs, ka katram garšo kas cits. Mani pilnīgi apmierināja Valmieras siera(apaļs siers ar sarkanu apvalku) vai tas pats Holandes, bet tagad tie vairs nav ēdami.Mani galīgi neinteresē visi tie pūdētie, smirdīgie vai kūpinātie sieri. Es brokastīs gribu klasisku sieru ēst ;(

Elvis_preslijs, ko nozīmē "īstais"Holandes siers?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

nu ir tādi pacietāki vakūmpakojumā, tā kā spics sektors no riņķa izgriezts, kaut ko tādu no LV ražojumiem esmu provējis, par klasisko nenosaukt, bet diezgan garšīgs, (arī padārgs relatīvi).

Link to comment
Share on other sites

Athlons

nē... vietējo sieru vairs nevar nopirkt ēdamu tas točno... pat uz jānīšsvētkiem standarta (lasi širpotreba) ķimeņu sieru nācās apcept, lai nebūtu jāmet ārā...

no klasiskajiem (tip krievijas, golandijas...) esmu iecienījis siera nama ievestās (drošvien jau no tās pašas polijas) siera šķēlītes - garšīgi un ērti...

sieri ir labi nogatavināti, piedevas... erm... mērkaķu tauki, nav pievienoti, vai arī tik maz, ka nebojā garšu, un nebojājas atvērti, ja gadījies izbraukt no mājas uz dažām dienām, atstājot iepakojumu pusizēstu... vietējie vai nu sapelē pēc dažām dienām, vai sakalst... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Tirgu jaa ir feini sieri 3 ls kg no lauku daaminjam tur ar kiplokiem, bazilikiem un tadaam visadaam shteleem ar, par 4 ls ir tas pac kupinaats sho nesmu iettesteeejis ah es. Siera nama polju sieri ir ok tur jau visss kas ir feins par lielaaaku cenu, bet garsiigi. No latvieshiem ir visadi smiltenes un daugavas sieri, mednieku siers ir ok, kadreiz edu valmieras kamamber bet tad baigi cena paceelaaas labajaa laikaa. Muchai vel te darbaa nes majas sieru shi tad paker shad tad un man ar tiek pa gabalam. Klostera siers bija ok bet to arii ieved siera nams. Tagad iecekoju trikaatas sierus pec ilgiem laikiem un ari ok ipashi viira prieks pikantaa apvilaajumaaa patureets siers.

Link to comment
Share on other sites

rabarbers

agrāk man patika "Blomes" siers bet tagad labprāt ēdu "Lapzemes" sieru.GODĪGI SAKOT KAUNS LATVIJAS SIERA RAŽOTĀJIEM.

Labots - rabarbers
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Lielajos un mazajos tirgos jau joprojām ir labu labie. Un vienmēr jau pastāv iespēja pašam apgūt to siera siešanas māku, nekāda raķešu zinātne jau naff. Ķimeņu sieram vajag labas izejvielas - īstu lauku pienu, olas, ķimenes, sāli un pāris reizes noķert pareizo procesu. Protams, citiem sieriem pie mēnešiem ilgās gatavināšanas pareizā telpā, rituļu grozīšanas, sālīšanas gan nāksies piestrādāt :)

Link to comment
Share on other sites

Man garšo Latvijas siers, vismaz agrāk tā jams saucās. Garša ir palikusi daudz sliktāka, bet vēl aizvien garšo. Daudzi gan saka, ka smirdot, bet nekas, man jau vairāk paliks.

Link to comment
Share on other sites

asaris555

Siers vairs netiek pirkts latvijā- tiek pirkts Lietuvā (vai arī maximā saucās "Rokiškis".

No latvijas sieriem bija ēdams Talsu ritulis.

Talsu piens/ kefīrs= 2 pakas nedēļā no katra.

Talsu krējums un biezpiens :)

Vēl man garšo latvijas siers un Baakšteins& lapzemes.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Par Latvijas sieru runājot, šamo 'pareizi' tagad gatavojot tikai viens ražotājs. Nepateikšu kur tas ir, bet topogrāfiski ņemot ražotne atrodas kaut kur ap Valmieru 100km apkārtnē nelienot uz Vidzemi.

Link to comment
Share on other sites

Mēs mājās, tāpat kā autors, esam pārgājuši uz Rimi 'pēc speciāla pasūtījuma' Polijā gatavotajiem sieriem - tie tiešām ir salīdzinoši garšīgi (nu vismaz galvastiesu labāki par vairumu līdzīgas cenu kategorijas Latvijas drazu).

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pie vainas varētu būt Eiropeiski pareizi izflīzētās telpas un supertehnoloģijas ar ķīmiskajiem siera masas recinātājiem un tamlīdzīgi. Vienā filmiņā radīja kaut kāda specifiska siera ražošanu, tad nu tur bija koka plaukti un ražotaji esot gadu gadiem smidzinājuši specifisko siera smaržu, kas bija sasūkusies tajos koka plauktos, kur ik pēc noteikta laika tos rituļus grozīja.

http://www.food-info.net/uk/e/e-alphabet.htm

Ir jau atšķiriba, vai sieram to dzeltenumu dabū no olas dzeltenuma, kurkumas vai kā cita.

Link to comment
Share on other sites

Man ļoti labi garšo šis te siers. Un arī cena pieņemama. Nopirks var iekš Stockmann un, manuprāt, bija arī iekš Prisma-s

Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laikā laimīgs par zemajām cenām pirku un ēdu sierus no Rimi un Mego. Salasījies šo forumu, šodien apskatījos šo sieru "ķīmisko" sastāvu. Aizdomas jau bija. Bet....

 

Jautājums man šodien uzpeldēja:"Kā siera sastāvā var nebūt piens?"

Link to comment
Share on other sites

binladens

Tu krievu raidījumu par gaļu neesi redzējis, tur studijā desu uztaisīja tikai no pulveriem un 50% skatītāju studijā nobalsoja ka tā ir īstā desa... vot i atbilde...

 

A no sieriem pagaidām kas garšo ir - Tilsit (hvz kas rašo) un Mednieku, jo cik es saprotu to parasto "ķīmisko pļuru" laikam nemaz nevar nokūpināt normāli, tāpēc kūpinātais taisās no normāla siera or im wrong :D?

Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laikā laimīgs par zemajām cenām pirku un ēdu sierus no Rimi un Mego. Salasījies šo forumu, šodien apskatījos šo sieru "ķīmisko" sastāvu. Aizdomas jau bija. Bet....

 

Jautājums man šodien uzpeldēja:"Kā siera sastāvā var nebūt piens?"

Latvijā likums nosaka, ja ir tīrs siers (ir arī vēl citi produkti) nav jānorāda sastāvs, pietiek ar vārdu siers, nu un % tauku. Ja pēc vārda siers seko sastāvs: bla, bla, bla; skaidrs ka tīrs siers tas vairs nav, dažiem tas sastāvs ir pat ļoti garš ar visādām figņām.

Jā, ir ražotāji, kam tik tiešām ir viens vienīgs vārds "Siers" vai Sastāvs: siers %. Ražotājus nekad nevaru iegaumēt, uz vietas cilāju un lasu. Nav jau arī izslēgts, ka nemānās!

Link to comment
Share on other sites

Pie vainas varētu būt Eiropeiski pareizi izflīzētās telpas un supertehnoloģijas ar ķīmiskajiem siera masas recinātājiem un tamlīdzīgi. Vienā filmiņā radīja kaut kāda specifiska siera ražošanu, tad nu tur bija koka plaukti un ražotaji esot gadu gadiem smidzinājuši specifisko siera smaržu, kas bija sasūkusies tajos koka plauktos, kur ik pēc noteikta laika tos rituļus grozīja.

http://www.food-info.../e-alphabet.htm

Ir jau atšķiriba, vai sieram to dzeltenumu dabū no olas dzeltenuma, kurkumas vai kā cita.

 

Ir tūkstošiem siera šķirņu un tā garša var patikt vai arī nē(attiecīgi-var pirkt vai nē),bet produktam ir jābūt patērētājam nekaitīgam,drošam un "Eiropeiski pareizi izflīzētās telpas un supertehnoloģijas" ir kaut neliels(100% nebūs nekad) pamats tam,ka pēc produkta lietošanas "neatsitīs kniedi" un nepļūtīsi pāris dienas vai vēl ļaunāk,bet šajā uzņēmumā ir ievērota visa ražošanas tehnoloģija(piena svākšana,pārstrāde,kontrole utt.),kā nolūkā tiek rīkoti auditi un uzņēmumi tiek sertificēti.Nebūšu naivs un zinu,ka dažreiz galvenais ir "papīrs" un "pokazuha",bet ar reālo dzīvi tam maz sakara,taču regulāras pārbaudes arī paceļ kopējo līmeni uzņēmumā.Ja ir runa par Latvijas uzņēmumiem,tad siera uzglabāšanu uz egles dēļiem veic "Limbažu piens" un katram siera gabalam ir pievienota ventilācija un to grozīšanu veic lai siers vienmērigi nožūtu un nogatavinātos(esmu bijis ekskursijā),bet par kādas siera smaržas smidzināšanu dzirdu pirmo reizi...http://www.leta.lv/foto/sources/leta/album/DEFC6DCA-6713-46EA-84E6-91D34EA99809/

Labots - doms
Link to comment
Share on other sites

Tad jau iepriekšējos gadsimtos mēs jau būtu izmiruši, jo flīzes laukos nebija. Bet šeit neiet runa par sanitārajām normām, kuras ir svarīgas, izplatot produktu pa visu valsti. Šeit runa iet par to, ka sīvas konkurences apstākļos, siera ražošanā tiek pielietota tehnoloģija / izejvielas, kuras siera garšu padara lūdzīgu sasālītai gumijai.

 

Pēdējā laikā Latvijā populārākās šķirnes : krievias, holandes, ja siers ir bāls, vai bāls vienā pusē, gaidi gumiju.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tagad ir tik daudz to garšas un smaržas pastiprinātāju, ko grūž pa labi un kreisi klāt (nesaku ka visur), ka bez viņiem sāk likties, ka produkts vairs nav īsts/dabīgs...!

Jā, ja desa, kas ir ražota no, nezinu, figņas, un nav pievienoti garšas pastiprinātāji, protams ka, garšos..., nē vispār negaršos. Un tad pievieno tos garšas un smaržas pastiprinātājus - "oo, vecā labā Doktordesa", šitie māk taisīt! Paskatieties sastāvu cik tur tās gaļas ir!

Pēdējā atkāpe ne pa sieriem sanaca. Sorr.

Link to comment
Share on other sites

nu ir tādi pacietāki vakūmpakojumā, tā kā spics sektors no riņķa izgriezts, kaut ko tādu no LV ražojumiem esmu provējis, par klasisko nenosaukt, bet diezgan garšīgs, (arī padārgs relatīvi).

 

Tie varētu būt cietie limbažu piena sieri. Arī vienīgie no latvijas sieriem, ko lietojam.

Ir labi, bet noteikti nav salīdzināmi ar holandes sieru, jo ir no pilnīgi savādāki pēc garšas un konsistences.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Visādas palmu eļļas nav pats trakākais! Mūsu sieru problēma ir to nenoturēšana. Man ir savējā pārbaudītā recepte, ļoti labi darbojas ar tiem Rimi sieru klucīšiem. Karoč izpako to klucīti no plēves un ietin 3 kārtās baltā ofisa papīrā no visām pusēm. Pēc tam iemet ledusskapī augšējā plauktā uz kādām 2 nedēļām. Bet nedrīkst likt iekšā plastmasas traukos! Vajadzētu jau ilgāk noturēt, bet Rimi klucīši ir par mazu. Sakalst. Faktiski, ja esi spējīgs noturēt sieru šādi pārtītu apmēram mēnesi vai pat pusotru, tad beigās ienākas diezgan labs produkts. Apkaltušo ārpusi nogriež un var ļoti veiksmīgi izmantot sarīvēšanai karstmaizēm vai kam tādam.

 

Šajā procesā papīrs izzīž ārā lieko mitrumu un taukus. Tik jāuzmanās no smirdīgajiem sieriem - sačakarēsi ledusskapi un pašu sieru. Ja ledusskapis sāk ost da jebnokā, tad vajag ielikt trauciņu ar kādiem 50g sodas.

 

Šī recepte darbojas ar mazaromātiskiem diezgan blīviem sieriem. Par krievijas sieru neko nezinu, negaršo, tādēļ nav eksperimentēts.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Tas pats - jau vairāk kā gadu esmu pārgājis uz Rimi poļu sieriem. Agrāk pirku Trikātas, bet tam tāda problēma - var gadīties tiešām garšīgs kā vecajos labajos laikos, bet var gadīties arī sālīta gumija. Nesen Prizmā nopirku Čederu, neatceros ražotāju, bet bija vietējais - kaut kāda bezgaršīga masa - tā arī sapelēja ledusskapī un tika izmests. Kauns Latvijas ražotājiem!

Link to comment
Share on other sites

ļoti liela vaina ir jāuzņemas tirgotājiem. Savulaik biju praksē vienā nelielā piena pārstrādes uzņēmumā, tad nu žīdu rimi un maksima precei uzlika apaļu 100% uzcenojumu. Neko nedarot, tikai pārdodot. Ja tāds uzcenojums attiecas arī uz citiem LV ražotājiem, tad varat parēķināt pusi no tiem 2,5 ls (vai cik tur ir tās lētās cenas tagad), sanāk 1,25 ls un tajā niekā ir jābūt iekļautai pašizmaksai un vēl kaut kādam peļņas procentiņam, kas atlec ražotājām/audzētājām/pārvadātājam - kas paliek pāri, lai sanāktu kaut kas labs? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Agrāk strādāju Rīgas piena kombinātā siera cehā. Un droši varu pateikt, ka nekādi citi tauki netika klāt, kā tikai no piena. Un katram cilvēkam ir savas garšas gaume. Ja es tev ieteikšu tos sierus, kas man garšo, tev tie noteikti negaršos. Tāpēc iesaku pašam sameklēt sierus, kas tev patīk.

Link to comment
Share on other sites

Vikings, man pilnīgi pifig, liek vai neliek sieram klāt "mērkaķu taukus", fakts ir viens, ka pedejos pāris gados visu ražotāju šīs klases sieri ir palikuši bezgaršīgi. Neiet jau runa par nez kadiem pūdētiem vai dūmotiem sieriem. Par tiem tā tiešām ir gaumes lieta. Man tīri labi garšoja kaut tas parts Holandes sier un cik es saprotu, ja tam ir tāds nosaukums, tad visiem sieriem ir jāatbilst kautkādām garšas normām(biespienmaizīte ta visās kulinārijās garšo vienadāk :sarkasms: ). Es par precīzi piefiksēju brīdi, kad sieri tika sačakarēti. Vinā brīdī cenas tikai auga un auga un sieru cenas sasniedza pat 5Ls/kg, tad pēkšņi visiem sieriem cena nokrita uz pusi un tie sāka čīkstēt starp zobiem un garšot pēc gumijas. Tātad, lai samazinatu cenu, ražotāji izmainīja tehnoloģisko procesu. Es esmu pietiekami vecs lai atcerētos kā garšo īsta doktordesa un īsts siers, tā kā nevajag.

Laikam jau jāturpina barot poļu zemnieki, ja jau mūsu govju pienu neviens ražotājs vairs neprot pārvērst sierā. Tikai lai zemnieki un piena pārstrādātāji negaužas, ka lietas neiet. Neba nu es viengais tāds "izvēlīgs" pircējs. Es gribu nopirkt tikai garšīgu Holandes sieru!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es gan nevēlētos apgalvot, ka Latvijā sērijveidā ražotajiem sieriem vispār būtu kāda īpaša pazīme, garša vai kas cits sierus raksturojošs. Ir viens izņēmums, laikam Piena Kombināta ražotais Monterigo

 

3733.jpg

 

Pats gāju tam ar līkumu, bet iedāvināja kolēģi 3 gabalus un esmu diezgan lielā sajūsmā. Uz sviestmaizes gan nelieku, jo siers tāds pastiprāks un ciets. Bet labi kūst un līdz ar to lietoju uz makaroniem un lielveikalu saldētajām picām :sarkasms:

 

Vēl lietojams ir Camembert veidīgais Latvijas ražojums, no Valmieras piena, to ir forši apcept uz grilla, līdz iekša kļūst mīksta un ēst ar brūkleņu zapti.

 

Pārējie sieri ir švakas viduvējības, pilnīgi nekādi.

Link to comment
Share on other sites

Es kulinārijā esmu pilnīgs nulle un netaisos ne sieru "gatavināt"ledusskapī, ne to rīvēt uz picas, vai piekost aliņam un makaronus es pat izvārīt neprotu :sarkasms: . Ar ēst taisīšanu lai ņemas sieva. Man gribas vienkāršī no rīta uz maizes uzlikt kārtīgu garšīgu siera šķēli. Skaidrs, ka var mājā uztaisīt garšīgu sieru un sieva arī to dara. Viņa, pēc mana pasūtijuma, taisa biespiena knapsieriņus. Maizi arī mājā cep. Tad vēl es pats gaļu žāveju, jo veikalā pirktie žāvējumi pa trim dienām pat ledusskapī sapel, bet mana žēvetā gaļa gadu var uz nagliņas paspārnē karāties un nekas tur nepelē :sarkasms: . Es tikai vienu nesaprotu, nu nafig man kā profesionalam elektroniķim ar visu to naturālo saimniecību jaņemās, ja visapkārt tik daudz profesionālu pārtikas tehnologu un dažādu ražošanu, bet sievai ar filologa izglītību sanāk garšīgāks siers :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es tikai vienu nesaprotu, nu nafig man kā profesionalam elektroniķim ar visu to naturālo saimniecību jaņemās, ja visapkārt tik daudz profesionālu pārtikas tehnologu un dažādu ražošanu, bet sievai ar filologa izglītību sanāk garšīgāks siers.

 

Tādēļ, ka lielražotāja pārtikas tehnologam aiz muguras stāv vesela peisainu līkdeguņu izmaksu optimizētāju armija.

 

Gribi riktīgu mantu - maksā par sieru ap 15Ls kilogramā un viss būs super. Vispār es nesaprotu, kā var pat par 5Ls/kg iegūt sieru. Pirms pāris gadiem bija doma uzsiet uz Jāņiem. Izmaksas - murgs. Lauku piens kādi 1.5Ls/l un vajadzēja ap 5 litriem, tad lauku biezpiens kādi 2kg, vēl olas, garšvielas, 2h darbs neatliecot muguru. Nākamajā dienā siers bija lietojams un garšoja super, bet izmaksas ir nežēlīgas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...