Jump to content

Lossless audio glabāšana


Skull
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Gribētu parunāt par to kā Boot lietotāji glabā savas lossless audio kolekcijas. Internetā pārsvarā lossless ir pieejams divos variantos: image un tracks. Kādam formātam dodat priekšroku? Cik lielu uzmanību pievēršam vai tas ir "perfect rip". Vai paši graizat image pa trekiem?

 

Es personīgi visu glabāju FLAC tracks. Nekādu rakstīšanu diskos neveicu, klausos tikai uz datora.

Link to comment
Share on other sites

es glabāju tādi kā ir - daļu HTPC, bet vairums gadījumos, tos kuri patīk - rakstu CD ripuļos un klausos.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pārsvarā glabāju uz iPod, pirms tam konvertējot uz Apple Lossless. Bet tādu ierakstu nav daudz, manuprāt ap 30 diskiem. Pārsvarā pašrocīgi pārdzenu uz 320kbps mp3, jo neredzu baigo jēgu no FLAC, ja austiņas maksā ap 40Ls un arī mājas akustika nav nezkāda ūberkrutā.

 

Internetā īpaši neatlasu vai ir vienā imidžā vai daudzos atsevišķos FLACos. Parasti mani interesējošais ir atsevišķos failos.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti retos gadījumos iekrauju flac tracks serverī un tur arī stāv, parasti konvertēju uz 320kbps mp3. Lielākā daļa gan stāv CD (audio cd, oriģinālie, ne matricas) vai LP.

Link to comment
Share on other sites

Man visi ir kā APE, bet tas vienkārši tāpēc, ka tā iesāku. Toreiz vēl par FLAC nebiju dzirdējis. IMHO jau arī atšķirība nekāda, kā jau ar lossless.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Es savukārt, kopš pieejami pietiekami lieli cietie diski, neredzu baigo jēgu kaut ko vēl pārdzīt uz mp3. Tas tiek darīts vienīgi gadienā, kad tiek cepts ripulis mašīnas audio spēlmanim un tad šim nolūkam tiek izmantots Easy CD-DA extractor's un lieta izveikta uz 320kbps.

Un glabāju iekš .flac (pārsvarā) un .ape tracks, jo tā pierasts un tas image kaut kā nav iegājies.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Roberts71

Glabāju savu lossless kolekciju uz ārējā hdd, ir gan ape, gan flac pa trekiem un imidžiem, klausos no pc ar austinjām, vai no pc caur hdmi uz resīveri ar akustikām, spēlēšanai softs ir foobar :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vēl svarīgāks jautājums, uz kādiem vēl devaisiem, izņemot datoru, var atskaņot šos loseless materiālus. Neredzu jēgu svecei pūrā, ja vien to var baudīt tikai mājās vai katru reizi jāpārdzen uz morāli novecojošiem CD un DVD datu nesējiem, kur saiet iekšā dažas dziesmas.

  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir WAVos sadzīts, jo kaut kad domāju par Pioneer aparātu auto, un tas vienīgo no losless ņem WAVus. Citiem pat tas nav. Ir viens Ural maģis, kas lasa FLAC, bet tas nepiesaista. Var jau būt, ka šogad kas mainīsies, un iekš auto maģiem arī FLACi sāks parādīties, tad būs jāpārdzen viss uz to, jo FLACiem jau laikam tomēr ir tagi, kas nav WAViem.

Mājās laižu no datora, cau USB DACu, tā ka tam lossless ir jēga.

Auto patreiz viss ir sadzīts MP3 320kbs iekš vienas 16GB USB atmiņas, jo patreizējais maģis caur USB neko labāku nesparot.

Link to comment
Share on other sites

Ir viens failu serveris ar 7`iem diskiem un tur viss tiek glabāts, piekļuve caur vpn`u. Bet līdz staigāšanai ir telefons un mp3 plejeris.

 

P.S. Joptv, atkal miroņu spārdītāji, tiko reģistrējās un jau spamo pavecās tēmās jau.

Labots - H.Simpsons
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

tiko reģistrējās un jau spamo pavecās tēmās jau.

Nu, bet tas jau normāli, ja tikko piereģistrējies. Vot, ja vecpersiķi sāktu retro celt laukā, ta būtu jāsāk stersot :)
Link to comment
Share on other sites

Apple Lossless. Izmantojot feinu bezmaksas programmiņu xld. Tīri dēļ tā, ka ipod classic tiek lietots gan kā portatīvs atskaņotājs, gan kā mājas "mūzikas serveris".

Link to comment
Share on other sites

Man iemesls losslessam ir tāds, ka gribas backupot CD, bet negribas daudz vietas tam ziedot. Klausīšanās tā sekundāri, lai arī reizēm paklausos tos 3 CD, ko reiz sensenos laikos noripoju. :D

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu - diskus, kurus savā mūžā esmu noripojis, var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt. Un pēdējos 4 gadus laikam vispār nevienu. Pats klausos mūziku tādā formātā, kā dabonu. Pārsvarā MP3. :)

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Man arī viss ir mp3 un pilnībā ar to pietiek, jo nav sakarīgas atskaņotājsistēmas (ne skaļruņu ne, pastiprinātāja) uz kuras varētu klausīties lossless formātus - atšķirību nejustu!

Runājot par auto - vai tad vadīšanas procesā (uzmanība tomēr vairāk vērsta uz dalību satiksmē), kā arī dažādo trokšņu dēļ vispār ir iespējams klausīties kvalitatīvu mūziku? (zināms, ka cilvēki pako un vēl sazin kā tik nedarās, lai dabūtu ārējos trokšņus nost)

Link to comment
Share on other sites

tiss, saki man lūdzu, kādi apsvērumi tev liek no flac pārdzīt uz wav, ja klausies tikai no pc? esi dabujis kaudzi ar terrabaitīgajiem diskiem un nezini kā aizpildīt? :crazy_pilot:

 

bet par tēmu

savu kolekciju vācu no iespējami labākā ko varu dabūt un atskaņot: flac vai labi noripotus mp3, dažreiz iegādājos kādu fizisku CD (parasti LV taisītos), lai būt arī vāciņš ar artworku, ko pačamdīt klausoties...

flac nav nozīmes - atsevišķas diesmas vai viss disks vienā failā, galvenais lai cue lapa nāk līdzi...

no mp3 pašlaik pamazām atsakos, jo pie tagadējiem disku apjomiem nav īsti jēgas no apgraizītiem un sakompresētiem ierakstiem... protams ne jau visu kolekciju esmu sameklējis flacā, bet lēnām tas progress virzās...

klausos pārsvarā no pīšļa, bet tā kā ir tikai iebūvētā skaņaskarte, dažreiz kādu īpaši iepatikušos albumu iecepju matricā, lai paklausītos uz diskmašīnas, kurai ir klasi augstāks CAPs... :t_p_o_n_e:

Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Mana kolekcija ir gandrīz pedantiski veidota no "trackiem" + artworku katrā mapē, mp3 kā sugu esmu izkāvis no ikdienas,

iespējams skairdojams ar pāriešanu uz kvalitatīvāku atskaņošanas aparatūru gan mājās, gan iekš auto.

Gribu piebilst vienam no iepriekšējiem komentāriem par auto pakošanu, pats esmu nopakojis gandrīz visu auto divās kārtās ar skaņas izolāciju, efekts jūtams ļoti. Kāds sakars auto vadīšanas procesam ar kvalitatīvu mūziku?

Ja cilvēks ir "cikuliņš" pie stūres tad tāds arī paliks! :)

Link to comment
Share on other sites

Esmu sasniedzis laikam to marazma pakāpi, vecperdeļu vecumu un turīgumu, ka, gadījumos, kad gribas Ēriku Kleptonu paklausīties vai Marku Nopfleru, skatos, kur tuvākais koncerts un kad tas ir, tikai tad ķeros pie konservētās mūzikas.

 

Nu jā, ja gribas Hendriksu vai Lenonu, tad jāmeklē vien rokā CD / vinils. Ar koncertiem švaki.

Konstatēju, ka man ir gigabaitu gigabaitu mp3/flac/ape kolekcija, bet tos NEKAD neklausos. Gada laikā ja nu pāris reizes.

Tagad drīkst sākt mani lamāt par snobu ;-) un citos vārdos, kādus nu zināt! :jester:

Link to comment
Share on other sites

100debija

Vēl svarīgāks jautājums, uz kādiem vēl devaisiem, izņemot datoru, var atskaņot šos loseless materiālus. Neredzu jēgu svecei pūrā, ja vien to var baudīt tikai mājās vai katru reizi jāpārdzen uz morāli novecojošiem CD un DVD datu nesējiem, kur saiet iekšā dažas dziesmas.

 

Es izmantoju ļoti portatīvu atskaņotāju Sansa Clip + kurš supportē FLACus, kā arī uz ausīm Sennheiser HD 25-1 II. + Mašīnā Pionieram ir AUX, vienīgi skaļruņi vēl nav atbilstoši iegādāti.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Mana kolekcija ir gandrīz pedantiski veidota no "trackiem" + artworku katrā mapē, mp3 kā sugu esmu izkāvis no ikdienas,

iespējams skairdojams ar pāriešanu uz kvalitatīvāku atskaņošanas aparatūru gan mājās, gan iekš auto.

Gribu piebilst vienam no iepriekšējiem komentāriem par auto pakošanu, pats esmu nopakojis gandrīz visu auto divās kārtās ar skaņas izolāciju, efekts jūtams ļoti. Kāds sakars auto vadīšanas procesam ar kvalitatīvu mūziku?

Ja cilvēks ir "cikuliņš" pie stūres tad tāds arī paliks! :)

 

 

Skaidrs par to pakošanu. Citādi nezināju, vai tam ir tik liela jēga, lai atmaksātos to darīt.

Par to vadīšanu un kvalitāti - doma bija, ka intensīvas satiksmes apstākļos taču mūzika reāli paliek otrajā plānā, nedzird (nav laika piegriezt tik lielu vērību) visas nianses salīdzinot, piemēram, ar klausīšanos mājās! Bet tas ir sīkums.

 

Link to comment
Share on other sites

Man, piem. mājā iekšā normālu sistēmu nolikt nav kur, nu maza tā māja, arī istabas. Līdz ar to mašīnā man ir laba sistēma, un to arī attīstu. Un nav ja jāklausās braucot

Link to comment
Share on other sites

...Un nav ja jāklausās braucot...

Sēdi mašīnā tikai lai klausītos mūziku? :mrgreen: Ir arī piemērotas akustiskās sistēmas maziem mājokļiem :p

Link to comment
Share on other sites

Athlons, jo FLAC ver vaļā tikai daži pleijeri, bet man creative mediasource, to nevar vaļā un izmantoju šo pleijeri, jo tas ir labs, orģinālais pleijeris, kurš atbalsta dts, ķipa kodē uz 5.1, jo klausos galvanokārt uz 5.1

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

Glabāju visu iekš flac. Mājās PC-austiņas, vai PC- WD TV Live. To, ko bieži klausos, ierakstu Audio CD, tie arī mašīnā labi der.

Link to comment
Share on other sites

Glabāju ārējā HDD. FLAC vai APE formātos ir mīļākās grupas vai mākslinieki. Klausos datorā ar AIMP, ja gribu mašīnā, tad rakstu kā Audio CD. Pleijerīša ar austiņām, kurš supportētu FLAC man gan nav, ja metu pleijerī loseless, tas piedāvā pārkovertēt uz 320, tā arī klausos.

Link to comment
Share on other sites

Uz ārējā hdd glabāju, kādi 70% flaca un pārējais mp3, mp3 jau reizēm besīt, bet dēļ dažiem izpildītājiem nākas to klausīties, jo viņi nav un nebūs nekad kvalitatīvi ierakstīti, par koncertiem nemaz nerunājot, jo atrodas policijas meklēšanā :on_the_quiet2:

Lai nu kā, varu mierīgi arī savu kolekciju dzēst ārā, jo klausos to gadā reizes 3-4. da vispār vecs esmu palicis un tupu uz radio 101 :D

Link to comment
Share on other sites

Visus ogg. Ir tāda nianse - šis formāts ne tikai kvalitatīvāk spiež,

bet arī neatskaņo bojātus failus.

Ko ogg nesagremo (gadās tādas nianses), to FLAC.

Kas nu ļoti patīk - ISO.

Demo ierakstus waw.

mp3 ir ievazāti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
psihiatrs

Pašam FLAC formāta albūmu nav pārāk daudz. ( tikai tādi, kur specifiska mūzika balstīta uz vissīkākajām niansēm)

Taču runājot par devaisiem, lietoju pleijeri Cowon S9. Esmu pilnībā apmierināts. Skaņas ziņā perfekts aparāts. Vienīgi baterijas darbības laiks neatbilst papīram, bet tik un tā pietiek.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Kačāju no thepiratebaj 128 kbps mp3, pēc tam pārdzenu uz FLAC - un kvalitāte, it īpaši zemās frekvences ko rada ģitāras un bungas uzlabojas 10kārtīgi...

No youtubes kačātajam muzonam arī tas palīdz.

Lieki teikt ka flac uz logitech tumbām klausoties var gūt tāāādus audiogasmus ka maz neliekas...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labs joks :D:D:D

Kačāju no thepiratebaj 128 kbps mp3, pēc tam pārdzenu uz FLAC - un kvalitāte, it īpaši zemās frekvences ko rada ģitāras un bungas uzlabojas 10kārtīgi...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Gribētu uzzināt vai kāds no šejieniešiem ir lietojis FLAC stacionāro media pleijeri (ne WD Live tipa), es domāju tādu, kura interfeiss nav jāpārvalda caur TV?

 

kaut kas līdzīgs šim:

 

Marantz-NA7004-Front.jpg

Marantz_NA7004_6_050111.jpg

 

Vēlētos uzzināt atsauksmes, varbūt ir kādi līdzīgi brandi (+/- labas kvalitātes) , jo lēnām skatos uz šāda pusi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kā labākais bezzudumu spēlmanis tika atrasts Logitech Squeezebox Duet

 

http://www.logitech.com/en-us/speakers-audio/wireless-music-systems/devices/3817

 

Sorry, ka šodien tikai par Logitech, bet nu tā sanāca. Man ar šiem nekādas saistības nav!

 

Te gudri ļaudis runā

 

http://blog.bowers-wilkins.com/music/discuss-formats/how-do-you-play-24-bit-flac-files/comment-page-3/

 

Nu, protams, tas ir beziejaukšanās transportieris, vēl vajag failu glabātuvi, bezvadu netu un arī pastiprinātāju+ DAC vai resīveri. Beigu galā diezgan dārgs prieks. Bet ja ir mājās sakarīgs resīvers un dators ar bezvadu tīklu, tad gan sanāk pietiekami civilizēts cipars. Cita lieta, ka Szueezebox Duet ir diezgan vecs izstrādājums un tādu ar uguni jāmeklē. Ebay kādreiz bija drausmīgās cenās, ap 150% no veikala cenas. Kā tagad - neesmu pētījis.

Link to comment
Share on other sites

Ja domā tādu stacionāru flac spēlētāju, kurš arī pie sevis uzglabātu flac vai cita veida lossless failus, tad tādu ir ļoti maz. un par lielām naudām. Tā saucamajiem audiofīliem paredzētie gadžeti, tā teikt: :on_the_quiet2:

http://www.olive.us/products/music_servers.html

Mirstīgiem cilvēkiem ir paredzēti strīmošanas produkti. sākot ar lēto galu - ala wd tv live un turpinot jau ar nopietnākiem kā tas Marantz tīkla/radio atskaņotājs. Marantz gadījumā priekš pieklājīga audio skanējuma nebūs nepieciešams ārējs DAC, bet es šaubos cik ērti varētu būt operēt ar viņu cauri mūzikas bibliotēkai. it kā šamam ir Airplay suports un teorētiski var strīmot no Itunes pa taisno uz to, bet nu tad atkal to pašu var izveikt ar airport express + DAC par mazākām naudām. Tas, protams, ja nav alerģija pret apple produktiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Jazznfunk

FLAC. Vēl kādi 70 DVD ar TTA (http://en.true-audio.com/) Kādreiz, tagad pat vairs nezinu kāpēc, ļoti patika tas TTA.

 

Starp lossless formātiem kvalitātes ziņā nav starpības, savietojamības ar citiem devaisiem ziņā gan. Tāpēc FLAC. Patiesībā, FLAC un WV (WavPack) Pēdējam šad tad kādi jauninājumi, FLAC's aizmidzis.. Bija arī APE laiks, bet nez kā viņam ar hardware supportu.

 

Principā jau vienalga, ja kādreiz nopirks thread'ā augstākminēto marantz'u, tad jau "personālie kompūteri" būs tik jaudīgi, lai pārkodētu visu marantz'am tīkama formātā, ja nepieciešams :)

 

Par atskaņotājiem runājot.. Vai tik linux vidē nebija speciāli paredzēti mediju OS'i? Bet dzelzi uz sarkankoka kumodes marantz'a vietā turēt nebūtu smuki. Vēl būtu jācīnās, par remote control, klusumu, elektrības patēriņu PC gadījumā..

 

P.S. Ja konvertējiet lossless - lossy, iesaku AAC. MP3, neskatoties uz savu viennozīmīgo popularitāti var iet atpūsties. VBR Q6 (~250 kbps) un miers mājās, mašīnā, aipodā, e.t.c.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...