Jump to content

Radiotehnika Ārija 102


Tomijs Verseti
 Share

Recommended Posts

Atdeva man RRR Ārija 102-1 Stereo vinila plašu atskaņotāju.

 

Problēma 1) Kad uzliku plati ārā nāca ļoti klusa skaņa(uz maksimālo skaļumu knapi varēja dzirdēt). Kas varēja būt pie vainas?

Problēma 2) Nolauzu adatiņu. Kur lai dabū citu? Šī derēs(http://www.radiotehnika.lv/product_info.php?cPath=674&products_id=2815)?

Problēma 3) Tad kad vēl nebiju adatu nolauzis, tā plates sākumā nevarēja aizsniegties līdz platei, vidū varēja bet nevarēja pāriet uz citu celiņu, bet plates beigās viss gāja normāli. Kāda problēma tur varētu(varēja) būt?

 

Shēma kā pieslēdzu: 3kyp0uhzyxokeqto4mf_thumb.png

Adatiņa: 4l40823y7ki5ybe7grie_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu par cik "Ārija" man bija kādreiz, tad varu pateikt ka viņai vajag pastiprinātāju(vai kaut ko līdzīgu) ar "phono" funkciju. Nekas cits nederēs, nav viņai sava iebūvētā priekšpastiprinātāja. Adatu arī tā brīvi nenopirksi, neražo vairāk. Parasti visi maina viņai to galvu uz citu labāku, tad arī nav problēmas ar kārtridžiem(adatām). Adatām ir savs resurss, kurš nav īpaši liels(mehāniskais nodilums dara savu). Parasti liek uz "Ārijas" Shure galvas, bet tas kā kuram patīk... :meeting:

http://www.shure.com/europe/products/phono/index.htm

http://www.ortofon.com/products/cartridges

Link to comment
Share on other sites

Ārija no paša laika gala ir totāls sūds. Labāk vispār nelietot to Āriju, ja negribi sabojāt plates. Viņai ir tā saucamā pjezo adatiņa, kas ir daudz sliktāka par Magnētisko MM vai MC adatiņu. Pašam arī mājās mētājās veca Ārija 102. Pate mirusi, bet adata varbūt vēl dzīva. Pašlaik klausos vinilu uz Technics SL - 3 ar T4P adatu.

Un vispār kā tev izdevās nolaust to adatiņu? Tas tiešām nebija prāta darbs. Piemēram es sava Technics SL - 3 T4P adatu uzpasu kā acuraugu. Jo zinu, ka jauna priekš mana aparāta, iekš ebay maksā kādus 20 - 30 Ls varbūt ka vairāk.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Lai man karstaissuns piedod, bet Ārijai jau nu gan bija parasta MM galva, pēdējā pjezo galva bija uz veca Akorda ar skaļruni komplektā, Iespējams, Melodijai 106 arī, bet nu jāskatās.

Link to comment
Share on other sites

Torni, sorry es kļūdijos. Bet vai nu šā vai tā var tomēr atrast kaut ko labāku par Āriju. Es savu Technics SL - 3 pirku protams, ka lietotu , ne jau no tā ss.lv vai no rokām, bet gan no zināma cilvēka, kas nodarbojās ar dažādiem vintage verķiem. Man no tā SL - 3 patīk visvairāk tas, ka atliek tik vien uzlikt plati un nospiest start.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Zinu no kā tu viņu pirki un piekrītu, ka tas Technics ir labāks par Āriju, bet normāli komplektēta pirmo sēriju Ārija ar normālu entry level galvu bija nebūt ne sliktāka par lētā gala buržuju attiecīgo gadu izstrādājumiem. Kaut kādiem Universumiem vai tml. 1000jam Technics vai Linnam vai Regai vai Deonam protams ka blakus nestāvēja, bet Pugačovu un REO klausīties nebija ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

Hot_dog, a kāpēc Ārija ir totāls sūds? Atceros savulaik miksēts tika uz tādām, jo gandrīz vienīgajām bija precīza ātruma regulēšanas iespēja. Protams neskrečosi uz tādiem, jo ātrumu viņa gausi atgūst, bet citādi bija nebija tik traki.

Autoram, uz Ārijām der Stanton adatas, pats tādas biju licis. Pašam mājās viena Ārija ļoti labā stāvoklī vēl mētājas, bet arī the same problem - pasēta adatiņa.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams es tā nicinoši runāju par to Āriju, jo man mājās ir tāds Ārijas modelis, kurai jau bija iebūvēts pastūzis. Jo tieši tāda man mājās mētājās.

Un vēl kāds būtu labākais risinājums, kā no vecām melodijas platēm noņemt antistatiku un tos neciešamos putekļus? Baigi līp tie putekļi pie adatas un līdz ar to ļoti pasliktinās skaņa.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Katram jau savas prasības pēc skaņas kvalitātes. Es arī uzskatu, ka Ārija nav tas aparāts, kura vajag likt nez kādu tur superīgo galviņu. REMR rūpnīca faktiski netaisīja nevienu labu atskaņotaju. Konkreti Ārijai ir viegls disks un vispār, ko var gribēt no pirmās klases atskaņotāja.

Link to comment
Share on other sites

Bet, ja cilvēks ir dabūjis par velti to aparātu, tad laikam nav ko daudz cepties. Piķis taču nav izgāsts nekāds.

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir- dāvātam zirgam zobos neskatās :sarkasms:

Problēma jau ir citur. Nu pagriež cilvēki, uz zeas klases plašu atskaņotāja, plates, paklausās trešās klases lampu radio un tad visur internetā bazūnē, ka štrunts vien no tās analogās skaņas un lampu pastiprinātājiem vien ir-MP3 tuc-tuc tak skan labāk :sarkasms:

Lietojot vecu zemas klases skaņu tehniku tiešām tā var likties. Ja salīdzina ar autiņiem, tad jauns golfiņs liksies kā super vāģis salīdzinājumā ar trīsdesmit gadus vecu moskviču, bet tik pats vecs mersis būs vienalga labaks par jaunu golfiņu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tomijs Verseti

Tā kā esmu nolauzis adatiņu, un tā vien 20Ls jauna maksā meklēšu citu atskaņotāju ar iebūvētu priekšpastiprinātāju vai pat pastiprinātāju. Paldies par palīdzību. :)

Link to comment
Share on other sites

A ko tad tu domāji? Kvalitatīva vinila plašu atskaņotāja adatiņa maksā labas naudiņas. Un nemaz nav tik viegli to adatiņu izgatavot.

Atskaņotājs bez iebūvēta pastūža ir labāks, kvalitatīvāks nekā ar iebūvētu pastūzi. No sākuma dabū kādu kaut cik normālu pastūzi ar phono ieeju (priekš LP atskaņotāja) un tad meklē kādu plašinieku. Ieteicams kādu ārzemnieku, nevis krievu variantus. Vēlams ar magnētisko galviņu. MM vai MC.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Long John

Tā kā esmu nolauzis adatiņu, un tā vien 20Ls jauna maksā meklēšu citu atskaņotāju ar iebūvētu priekšpastiprinātāju vai pat pastiprinātāju. Paldies par palīdzību. :)

 

 

Tālu nav jāmeklē (35 km no Rīgas..:))))

 

http://foto.inbox.lv/janisf/Turntables

 

Ar iebūvētu pastiprinātāju (2x8 W) man ir "Dual HS-132", bet tam ir pjezo galva un arī attiecīgi kvalitāte, vairāk domāta "Melodijas"& Co platēm.

Jāatceras arī , ka mūsdienu aparatūrai atskaņotāju ar pjezo palvu pa taisno arī nevar pieslēgt- signāla ta pietiks, bet būs bik kropļota skaņa- vajag salāgošanas kaskādi ar lielu ieejas pretestību!

Firmas platēm labāk tomēr aparātus ar maigāko un jūtīgāko magnētisko galviņu.

Adatas un galvas joprojām var nopirkt Ebay un pat kautko tepat uz vietas (discomania.lv utt), taču tās maksā tiešām padārgi- no 10-15 Ls par lētākajām un krietni uz augšu (nesen pirku pārtikušam cilvēkam Goldring galviņu ar adatu pa 200 Ls, un tā nebūt nav dārgākā. Apgalvojumi, ka Ārijai der tieši Shure jebšu Stanton adatas , gan nav visai korekts-šīs slavenās firmas ražo lērumu variantu un dažas, protams der arī "Ārijas" (padomijas) galvām, bet tikai DAŽAS.

 

Attiecībā par pastiprinātājiem- vismaz tajos laikos, kad biju jauns, kvalitatīvu aparatūru ražoja kā dekas- bez iebūvētā pastiprinātāja. Viss vienā taisīja pārsvarā lētučus.

Arī tagad var nopirkt jaunus elektrofonus (atskaņotājs ar iebūvētu pastūzi), taču tie pārsvarā ir briesmīgi plastmasas lētuči. Es tādu nepirktu.

Tad jau labāk nopirkt kaut nedārgu, bet pieklājīgu firmas atskaņotāju un arī pastiprinātāju. Reklāmās ir pietiekami daudz. Es arī varu piedāvāt- bet minimums 30+ 30 Ls par atskaņotāju un pastiprinātāju.

Pastiprinātāji un daža nedārga akustika ir šeit:

 

http://foto.inbox.lv...lifier-receiver

 

Visai tehnikai veikta profilaktiskā tehniskā apkope, tā ir pārbaudīta, darba kārtībā un vizuāli labā stāvoklī.

Var jau smīnēt par to "vintage" tehniku, taču jāatceras, ka ne visiem maciņš atļauj iepirkties šodienas audioveikalos, bet kasti ar uzrakstu RRR aparatūras plauktā likt negribas...:).

Un vismaz man tās vēl ir jaunības atmiņas, "kad zāle bij zaļāka un debesis zilākas"...:)))

 

Protams, var pirkt atsevišķi vinilatskaņotāju un priekšpastiprinātāju- fonokorektoru, lai pieslēgtu to pie esošā resīvera, mūz.centra vai datora skaņas kartes.

Taču tas priekšpastiprinātājs arī maksā- Ebajā sākot no 10-15 Ls, kopā ar sūtīšanu - vēl vairāk:

http://cgi.ebay.de/S...=item563f3c8804

 

Es kautkad pirku Argusā poļu "konstruktoru", laikam pa 6 Ls pliku platīti ar detaļu čupiņu, maksāja laikam 6 Ls. Tālāk par detaļu uzlodēšanu laikam netiku- kautkur mētājas. Vajag vēl taisīt korpusu un barošanu, tā kā finālā tie paši pārdesmit Ls sanāk. Vienkāršāk nopirkt. Pašam lodēt jēga kautkādas slavenas shēmas.

E-mail janisf@inbox.lv

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pie Jāņa tiešām ir laba vintage tehnika. Esmu jau ntās reizes pie viņa iepircies. Kā var teikt patstāvīga kunde.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

... pjezo galva un arī attiecīgi kvalitāte, vairāk domāta "Melodijas"& Co platēm.

Firmas platēm labāk tomēr aparātus ar maigāko un jūtīgāko magnētisko galviņu.

 

Var jau smīnēt par to "vintage" tehniku, taču jāatceras, ka ne visiem maciņš atļauj iepirkties šodienas audioveikalos, bet kasti ar uzrakstu RRR aparatūras plauktā likt negribas...:).

Un vismaz man tās vēl ir jaunības atmiņas, "kad zāle bij zaļāka un debesis zilākas"

 

>> da kāda tur starpība...firmas plate vai bijusī PADOMIJAS Vinillplate - Pjezo galva ir vinila killer's nokāvējs.

Buržujiem bij kvalitatīvāks pats vinilmateriāls no kā izgatavoja plates, vismaz melodijai nemaniju ko tādu.

Zinātāji var labāk pakomentēt par padomijas Vinilmateriāla kvalitāti ( balvanku_tukša matrica kurā tika stancēts audio produkts)

>> lētais buržuju vinilvertaks no 70-80. gadiem...tur ir tikai ciešams dizains un nekā vairāk.

RRR_Produkts nepatīk - kaut vai ЭПУ-1-073С bij visai sakarīgs, Angļi to iepirka jau par Valūtu!!!

Komplēktējās: ar šo vertaku Alegro-020, Akords-001, Viktoruja-003 un pat Melodija-106_Eksportam.

>> Esam piemirsuši pagātni...izskatās ka jā!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

ЭПУ-1-073С pirmajos modeļos bija 78 ātruma magnetiskā galviņa.Tas laikam bija vienīgais tāds aparāts krievu laikos. Citādi nekas labs no šī atskaņotāja nebija. Gultnis šausmīgi rūca un deva infrasakņu, disks viegls un līdz ar to detonācija, piedziņas siksniņa un rullis labi ja pāris gadus kalpoja.Protams, tā laika prasībām pret skaņu, tas bija pirmas klases atskaņotājs, bet ne augstākās.

Link to comment
Share on other sites

ЭПУ-1-073С pirmajos modeļos bija 78 ātruma magnetiskā galviņa.Tas laikam bija vienīgais tāds aparāts krievu laikos. Citādi nekas labs no šī atskaņotāja nebija. Gultnis šausmīgi rūca un deva infrasakņu, disks viegls un līdz ar to detonācija, piedziņas siksniņa un rullis labi ja pāris gadus kalpoja.Protams, tā laika prasībām pret skaņu, tas bija pirmas klases atskaņotājs, bet ne augstākās.

 

 

>> Didzi, esi gudrs cilvēks - bet reizēm raksti blēņas.

 

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/akkord001.html

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez2/1epu73s.html

 

>> šis Vinilgalds komplektējās Augstākās klassesizstrādājumos priekš tā laika

78 ātrumu neatceros...varbūt vēl jauns biju.

>> ko Tu sauc par gultni...tur bij tikai bukses_скальжения (gan Elektromotoram, gan smagajam ksilaluminija diskam)

Vertuška komplektējās ar ГЗМ_005 (80,0 Rbļ vai 60,0 rbļ) MM-standarts

 

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rprl_p/wiktorija001.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Sveiks,

 

Varu pa dažiem aliem atdot savu Āriju, citādi plauktā tik vietu aizņem. Kad pēdējoriez tika ieslēgta (hvz 10 vai vairāk gadus atpakaļ), tad strādāja. Savā laikā ieliku arī priekšpastiprinātāju iekšā (kastē brīvas vietas pietiekami :)), tā ka viņu var slēgt pie normāla stūža ieejas un klausīties. Adatiņa vesela :)

Link to comment
Share on other sites

Buržujiem bij kvalitatīvāks pats vinilmateriāls no kā izgatavoja plates, vismaz melodijai nemaniju ko tādu. Zinātāji var labāk pakomentēt par padomijas Vinilmateriāla kvalitāti ( balvanku_tukša matrica kurā tika stancēts audio produkts)

Gan Kalnciema ielas Melodijas spiestuvē (kas skaitījās viena no kvalitatīvākajām visā PSRS, izņemot "Opitnyj zavod gramplastinok", kur veči apguva arī pat DMM), gan Apreļevkas standartcehā visur izmantoja vienu un to pašu plastmasu, kuru, starp citu, gandrīz visu iepirka rietumos, jo PSRS nespēja nodrošināt kvalitāti. Kas attiecas uz disku kvalitāti, tad katra diska pirmā tirāža bija visnotaļ kvalitatīva un "pa blatu" aizgāja tuviem rūpnīcai vai sadales tīklam cilvēkiem. Problēma tur, ka PSRS laikos mēdza nopirkt, piemēram, licenci uz Boney M, 20 000 eksemplāri (tātad, īsta HiFi gadījumā 10 matricu pāri ar 2000 plašu tirāžu katram pārim (tika uzskatīts, ka no vienas presformas var iegūt ~ 2000 kvalitatīvu plašu), bet reāli šīs presformas sadalīja pa 2ām katrai rūpnīcai un uzštancēja pa 20 000 katrā. Kādas sanāca pēdējās 15 000 plates, paši saprotat...

 

PS Vinila klucis presformā galīgi neatgādināja "bolvanku", bet gan kartupeli, resnu pankūku vai suņa kaku - kā nu ceha strādnieki bija noregulējušu to automātu, kas dozēja. Pie viena, dažkārt, lai ar iedalīto vinila tonnāžu uzspiestu vairāk kreisās preces (ABBA, BONEY M, SMOKIE, Zodiaks), plates bija 60 - 100 g, ne jau 120 vai audiofīliskas 200g :) Maskavas Melodijas DMM "Virtozy Moskvy" izpildījuma Vivaldi Gloria vienu laiku rietumos tika uzskatīta par labāko klasikas vinilu, pārspējot pat JVC un DENON Classic series. Tai gan tirāža bija 5 000 un cena krievu laikam neticama - 4rub70kop

Labots - Tornis
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vitalii, ko tad es uzrakstīju nepareizi. Pirmajā Akordā 001(es gan vairs neatceros, vai sākumā bija 001, vai 101)stāvēja atskaņotājs ar galviņu ГЗУМ-73С, kura derēja arī 78 atrumam. http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/Iepu73s.htm

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/akord001.htm

Atskaņotājs atbilda tikai pirmas klases prasībām. Nepateikšu, kā precīzi nosaukt par gultni, vai buksi uz kā griezās disks, bet fakts, ka troksni disks griežoties taisīja.Par cik man jaunībā tāds verķis bija, tad tiku vel eksperimentājis ar trokšņiem. Pietika noņemt siksniņu, lai disks negriežas, uzlikt adatu uz plates un trokšņi no motora salīdzinoši bija ļoti mazi. Kā iegrieza disku, tā skaļruņi timbās uzreiz sāka lēkat infraskaņā. Korektorā jau bija speciāla korekcijas ķēde, kura gāza nost pašas apakšas, bet tas nepalīdzeja.

Vārdu sakot, skatoties no mūsdienu viedokļa, nekas dižs no 73 atskaņotāja nebija, ja nu vienīgi varēja vecās plates uz 78 ātruma pārrakstīt. Tiklīdz dabūju Elektroniku, ta vairs uz REMR aparātiem virsū skatīties negribejās :sarkasms: . Nu jā, man jau vēl pa vidu bija Radiotehnika 001 http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/rt001.htm kuru, prakses laikā, pa daļām iznesu no rūpnīcas. Par cik prakse biju pie regulēšanas, tad redzēju tās šausmas. Tonarmu regulētājs lieca "uz aci", un diska mešanu "pieregulēja ar āmuru. Uz REMR atpakaļ nāca konteineriem brāķētu atskaņotāju un visiem bija pofig- plāns ta tika pildīts :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vitalii, ko tad es uzrakstīju nepareizi. Pirmajā Akordā 001(es gan vairs neatceros, vai sākumā bija 001, vai 101)stāvēja atskaņotājs ar galviņu ГЗУМ-73С, kura derēja arī 78 atrumam. http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/Iepu73s.htm

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/akord001.htm

 

Didzi, pēc būtības jau pareizi raksti - es tik par to gultnīti iekarsu.

>> kad pirku savējo Akord-001, bij tikai 33,33 un 45,11 apgr.min. un bij rokas mikrolifts,

komplektējās ar galvu ГЗМ-005 цена: 45,0 руб.

 

>> liels rokots pie neprecīzi salāgotiem mezgliem - diska urbums bij kalibrēts ar speciālu rīvurbi un garantēja mikrona tukstošdaļas, ass augšdaļā bij ievelcēta rūdīta tērauda lodīte.

Vinilvertaks ar OTK_kontroliera zīmodzīņu garantēja noteiktās standarta normas, uztraukumam nebij pamata.

Sliktāk bij, nozaudēja vai pazuda tērauda lodīte, tad ardievas kvalitātei...trokšņi garantēti.

Siksniņa un piespiedējrullītis bij no dzeltenas Jēlgumijas, jā - tas kalpoja noteiktu termiņu (3-5) gadus un bij jāmaina obligāti. Bij pieejami remkomplekti.

 

>> kā dzīvoja un darbojās REMR, esmu lietas kursā...pats kādu laiku darbojos ka Elektro un Audio mēraparatūras kontrolieris-regulētājs.

:on_the_quiet2: Plāns bij sveta lieta un to tika ievērot!

 

Ārija-102 komplektējās ar vieglajām galvām, var meklēt no Ortofon, Technics, AKG, Shure.

eBay'a lietotas galvas var dabūt pa sviestmaizi un tām adatas jau var pasūtīt jaunas.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Jā par mikroniem taisnība, tikai, kapec tā ass trokšņoja, nezinu. 73 disks naca ar iepresētu asi un acīm redzot nebija iespējams to perfekti izsvarot. 82 atskaņotājam disks nāca tsevišņi un ass atsevišķi. Tur problēmu ar rūkšanu vairs nebija, toties elektronika ar sensoriem gļučija.

Link to comment
Share on other sites

Interesants tofiks :) palasot gribējās uzjautāt, ko labāk iesākt ar MR-5201 elektroatskaņošanas ierīci - vai tur var uzlikt kādu mudernu elektromagnētisko adapteru [un tātad laikam uzreiz pjezoelektriskajam domāto ieeju jāpārtaisa :D ], jeb varbūt visu elektroatskaņošanas ierīci jāmaina nost? Mājās, latvijā, skapī palika pusizjaukts MR-5201, pusizjaukts, jo sāku rūpēties par FM uztveršanu :D

Link to comment
Share on other sites

Interesants tofiks :) palasot gribējās uzjautāt, ko labāk iesākt ar MR-5201 elektroatskaņošanas ierīci - vai tur var uzlikt kādu mudernu elektromagnētisko adapteru [un tātad laikam uzreiz pjezoelektriskajam domāto ieeju jāpārtaisa :D ], jeb varbūt visu elektroatskaņošanas ierīci jāmaina nost? Mājās, latvijā, skapī palika pusizjaukts MR-5201, pusizjaukts, jo sāku rūpēties par FM uztveršanu :D

 

Šo ideju varētu salīdzināt ar piemēru no auto pasaules: "... man ir pusizjaukts Moskvičs, vai var tur iekombinēt BMW motoru?...:)

Protams, ka var, bet vai ir vērts?

Pirmkārt, tas iebūvētais 2.klases atskaņotājs ar rullīša pievadu (ja nemaldos) ir gana nekvalitatīvs , lai būtu jēga tieši viņu izmantot. Ja nu dikti gribas to visu aparātu (MR-5201) reanimēt. kaučkādu nostaļģisku atmiņu dēļ , var iebūvēt kautkādu to laiku "firmas" atskaņotāja paneli . Pa pārdesmit Ls tādu var nopirkt Ebay - vai nu kādu nedārgu, bojātu utml. ar visu kasti. Turpat var atrast arī visādas MM galviņas un adatas, ja nu dikti gribas kombinēties ar PSRS ražojumu.

http://audio.shop.ebay.de/Plattenspieler-/113420/i.html?rt=nc&LH_ItemCondition=0&_catref=1&_fln=1&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282

 

vai pat atsevišķi paneli atrast:

http://audio.shop.ebay.de/i.html?_nkw=einbau+plattenspieler&_sacat=10614&_odkw=&_osacat=10614&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

 

Ja pats neproti Ebajā nopirkt, varu palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Hey,

 

baigi daudz gudru te lietu, un es arī saprotu ka vecs posts, bet es tā arī nespratu kādu adatu/galviņu es tai Ārijai varu uzspraust!

Būšu ļoti pateicīgs ja pastāstīsiet.

Paldies!

 

P.S.
Diemžēl, vai par laimi, mani neinteresē teh spec sīkumi, man vienkārši gribas nomainīt to veco adatu, lai nav žēl jaunās plates.

Link to comment
Share on other sites

Ārija, ja nemaldos, oriģinālā komplektējās ar 2 tipu adatām. Adatas tādas tagad ar uguni nesameklēt, labāk mainīt visu galvu uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

Jautātājs jau neminēja, kāda viņam tagad galva virsū. Oriģinālā tika liktas ГЗМ-155, kas ir Ortofon VMS20 klons, un tādas savietojamās jau nu gan var brīvi nopirkt pat lv, būs labākas par padomju ražojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pēc posta var saprast, ka defaultā. Savādāk jau nejautātu. Un jā, ГЗМ-155I un ГЗМ-155II.

Link to comment
Share on other sites

Pēc posta nevar saprast neko kaut vai tāpēc, ka putro galvu ar adatu. I no II cik atminos atšķīrās tikai ar adatas profilu, abas bija paredzētas parastajām microgroove platēm. Dažādi tipi ir dažādu platumu celiņiem, ie 33/45 standarts, 78 šaurais ceļš pēckara platēm, 78 platais šellakam.

Link to comment
Share on other sites

Šito pieturiet, drīz 8 marts, būs ko uz Ārijām atkal normālu cepienu uztaisīt. Iepriekšēju, par 23-šo, daži vecpirži noraka savos mīzalos no DP.

Link to comment
Share on other sites

Paldiees, tiem kuri kaut cik atbildēja.

 

hmmm, kāda starpība kura galviņa man tur ir uzlikta? Un, jā, vecā, "soviet times original" vai tad tas maina kaut ko?

Es vienārši gribu uzlikt jaunu galviņu vai adatu, priekš manis nav īpaša nozīme, un jā es saprotu, ka starpība ir liela starp vecajām un jaunajām galviņam.

 

Bet pamata jautājums ir saglabājies (precizējums) - Kādu/kuru/modelis/ražotājs/izplatītājspiekuravariegādāties? Un vēlams tādu kas nemaksā 12x vairāk par pašu aparātu, jo nevēlos Rudaku izspiest no plašu DJ biznesa.

 

Piemēram, kāda no šīm derēs? https://www.salidzini.lv/search.php?q=atskaņotāju+adata

P.S.

Long John - Original būtu nice, bet šaubos ka viņas ir labi saglabājušās, bet tāpat paldies.

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu neizgudrot velosipēdu un papriekš praktiski pārbaudīt manis ieteikto sludinājumu. Kā jau rakstīju, - vecai precei noteikti var sarunāt pārbaudes vai money back termiņu.

Un galu, galā tas cipars nav tik milzīgs, lai dikti vajadzētu baidīties noriskēt.

 

Ja tomēr gribi uzlikt "firmas" adatu, kuru katru adatiņu oriģinālajai krievu galvai nevar uzlikt- precīzi jāzin modelis.

 

Bet, ja tomēr spītīgi gribi uzlikt vecam padomju mēslam jaunu firmas galvu (nu tjipa- moskābelim ieriktēt jaunā BMW motoru), to var izdarīt vienkārši , ja uz esošās galvas turētāja ir paredzēts standarta 1/2" stiprinājums (attālums starp stiprinājuma skrūvītēm uz headshella un arī uz pašas galviņas).  Es vairs īsti neatceros, kā Arijai tas izskatījās, bet bēc bildēm šķiet, ka tas pats vien ir:

 

  https://www.google.lv/search?q=arija+102&biw=1745&bih=868&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjOpMPkkpXLAhWlJ5oKHfMSDtsQsAQIGQ#imgrc=w4uMZM2duog5-M%3A.

 

Daudzmaz pieklājīgs un mēreni dārgs variants varētu būt "Audio Technica AT-91" galviņa ar visu adatu "Lemona.lv"

 

   http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=131895

 

Kaučkādas nedārgas galvas ar adatām ir arī discomania.lv nopērkamas, bet tur pašam jāpagoglē kas ir kas- viņiem tomēr pārsvarā piedāvājums ir priekš īpaši sadistiskiem plašu izvarotājiem- dīdžejiem, tātad daudzas galvas/ adatas, kā tanki.. :yahoo:

 

       http://www.discomania.lv/8055

 

Un tomēr jāatceras, ka mūsdienās vinil-būšana ir diezgan ekskluzīvs pasākums un tādēļ lēti/labi būs pagrūti atrast.  :beee:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

hmmm, kāda starpība kura galviņa man tur ir uzlikta? Un, jā, vecā, "soviet times original" vai tad tas maina kaut ko? Es vienārši gribu uzlikt jaunu galviņu vai adatu, priekš manis nav īpaša nozīme, un jā es saprotu, ka starpība ir liela starp vecajām un jaunajām galviņam.

 

Sasodīts, tiešām tik grūti saprast, ka nevari uzlikt jebkuru adatu jebkurai galvai? Kaut vai pēc tā salīdzini linka un adatu bildēm? Starpība tāda, ka ja no tevis varētu izvilkt patreizējās galvas modeli, tad varētu arī ko konkrētu ieteikt, tagad tikai tāda ļurināšana sanāk.

Link to comment
Share on other sites

paldies, long jonam. Būs japaņem šī "Audio Technica AT-91"

 

 

nnoname, hmm, es saprotu ka nevar, tāpēc jautāju.

un kāds te jau atbildēja par modeli, ne?

 

bet nu lai jau

 

f499b534b3ac4b6eb9af242a2b423034.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...