Jump to content

Skandu pretestības palielināšana


Powaaaaa
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Jautājums par diezgan aprunātu tēmu, taču konkrēti par manu jautājumu nekur atbildi neatradu...

 

Tātad ir pioneer pastiprinātājs un 2 rrr 90nieces 4omīgās! Skan ļoti labi un viss ir čībā, taču ir doma pieslēgt vēl divas. Taču pastūzim rakstīts ka A+B izeju režīmā drīkst slēgt klāt tumbas tikai ar 8 omu pretestību.

 

Jautājums:

Vai ir iespējams palielināt skandu pretestību vienkārši ķēdē ieslēdzot parastu rezistoru un kā tas ietekmēs/neietekmēs skaņas kvalitāti? Un vai vispār ir jēga to darīt?

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Nekādu rezistoru...

 

Ja tev bija divas 4 omu tumbas, tad slēdz klāt vēl divas (4 omu tumbas) virknē un būs tev 8 omi kopā.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

weld

Autors prasīja, kā mainīsies skaņas kvalitāte, a tu, iesakot slēgt virknē, nepaskaidroji, ka tādējādi jebkāda kvalitāte aizies podā. Fui!

Link to comment
Share on other sites

Visticamāk tās izejas ar to slēdzi slēdzas paralēli, līdz ar to katrai skandai vajag 8omus, un past. min. tur 4omus.

 

Pretestība virknē neder, tā totāli sabojās demfēšanas koeficientu, kā rezultātā bass būs nekāds. der tikai 8omu tumbas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā esmu mēģinājis slēgt virknē, kvalitāte tiešām ir drausmīga.

 

& vispārīgs jautājums: ja noliktu blakus 8 omu skandu un 4 omu skandu ar pārējiem parametriem tādiem pašiem vai atšķirtos skanējums jeb tas vienkārši ir standarts priekš dažādām sistēmām?

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu. Der tikai 8 omu skandas. Ja pieslēgsi 4 omīgās - iespējams , ka pastūzis pārkarsīs, nostrādās aizsardzība vai tas nokūpēs. Ja pastūzis nav projektēts uz 2 omu slodzi, tas to netur. logična. Jo 2 omu slodze nozīmē 2 xlielāku izejas jaudu, kuru tavs pastūzis nespēj uzturēt normālos darba režīmos....Vājie posmi - švaks baroklis, maz tranzistoru gala pakāpē ....mazi radiatori

 

par 4 un 8 omi :

 

skanēs aptuveni vienādi - jo 4 omi it kā var "paņemt" vairāk jaudas, bet mazāka jūtība. Ar 8 omi it kā jauda mazāka, bet skanēs labi, jo jūtība , ja nemaldos 8 omīgajām 89 db vai pat biku vairāk. Turklāt ar 8 omi pastūzis mazāk karst un THD i(kropļojumi) pie 8 omi ir mazāki. Es vien,ēr ņemu 8 mīgās skandas. Man viss skandu lērums ir 8 omi.

 

es to par S90.

Link to comment
Share on other sites

cilvēks prasīja ar ko atšķiras 4 un 8 omu skandas. Nu es tā īsumā pastāstīju par s90 4 un 8 omu.

 

nu ja abām jūtība vienāda, tikai R dažādas, tad protams atšķirība būs pievadāmajā jaudā un THD. tad ar jūtību nav sakara. bet tas neattiecas uz s90.

Link to comment
Share on other sites

ja pieņemsim, ka abām skandām jutība vienād, 4omi un 8omi

tad 4omīgai vajadzēs ~2x mazāku jaudu, lai sasniegtu to pašu skaļumu, līdz ar to no past. pie tā paša skaļuma būs mazāki kropļojumi

8 omīgai atkal demfēšanas koeficients sanāks labāks, līdz ar to bass būs precīzāks. Lai gan tranzistoriniekiem var arī nepamanīt.

Past. arī vieglāk būs strādāt ar 8omiem

8omu skandai, pie tām pašām dalījuma frekvencēm vajag mazākas spoles (laikam 2x) gan induktivitātes ziņā, līdz ar to fiziski, un līdz ar to tur īsāks vads spolē, līdz ar ko zudumi tajā

tas tā, kas pirmais nāk prātā

Link to comment
Share on other sites

un man vispār šķiet ka neesmu manījis identisku parametru (Josla , jūtība) skandas ar dāžādām R.

Link to comment
Share on other sites

dreamrider™

Njāaa, sensenos laikos risinājumu radām, vedot pārtīt lielos pļurņikus pie cilvēka, kurš nodarbojās ar tādu lietu. Estrādes muzikantiem aizvien ir kāds tāds meistars pazīstams. Nezinu, kā ir šaislaikos, jo sen jau vairs nemuzicēju, bet agrāk, skaļruņu deficīta laikos, tas bija parasts risinājums. Uztina tādu skaņas spolītes pretestību, kādu vajadzēja. Cik redzēju čomu darbībā - reizēm palīgā tika ņemta virpa... protams, nekādu pretestību - nav sevišķi runa par skaņas kvalitāti (kura, protams, pazemināsies), bet - kur rausi 4 Ohm preteni ar izkliedes jaudu ~35W? :D Jātin pašam vienīgi.

Link to comment
Share on other sites

"8omu skandai, pie tām pašām dalījuma frekvencēm vajag mazākas spoles (laikam 2x) gan induktivitātes ziņā, līdz ar to fiziski, un līdz ar to tur īsāks vads spolē..."

Tieši otrādi.

"tad 4omīgai vajadzēs ~2x mazāku jaudu, lai sasniegtu to pašu skaļumu"

... nu beidz, kāds vēl nodomās, ka tiešām tā

Link to comment
Share on other sites

Osscar - neesmu redzējis arī divus dažādus skandu modeļus ar vienādu pretestību, kuriem būtu vienāda afr.

 

Vēl joprojām taču nes skaļruņus pārtīt taču.

Link to comment
Share on other sites

dreamrider™

Nu re, pēc manām domām - labākais risinājums tā pārtīšana, ja meistars labs (parasti šie zeļļi zina, ko dara, daudzi paši bijuši mūziķi). Uztaisīs kādu vajag.

Link to comment
Share on other sites

Takš pirmajā atbildē jau pateica pareizo risinājumu - kāda tur vēl pārtīšana. Bez tam - parasti jau saka, ka pārtinot neiegūst to kvalitāti, kāda bija jaunam skaļrunim - dēļ švakākiem materiāliem.

Link to comment
Share on other sites

njā, man arī ir 4x 35AC212 un ir doma iehavot pioneer 6xx vai 7xx sērijas pastūzi un visiem jamiem A, B ir 4Ohm, bet A+B = 8Ohm, tad laikam visas četras pieslēgt nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

var sanākt - tikai vai varēsi tik mazu signālu ieejā padot ....teorētiski, ja pieņem B klases standarta ampu ar vienādu ieejas signālu - piem. 1V , tad izejā būs piem. 30V neatkarīgi no tā kāda slodze - 2,4, vai 8 omi. Mainīsies tikai strāva - attiecīgi - 10A, 5A, 2.5 , A.......Tāda lūk fiška. tātad , ja pie 2 omu slodzes ieejā būs 1/4 no Volta, tad jau izejā būs 2.5A......

 

Un jāņem vēra, ka skandu pretestība mainās atkarībā no signāla F.....tā ka tava pastūža izejas traņi var nonākt tranzistoru paradīzē :crazy_pilot:

 

Normāliem ampiem tik un tā būs V/I ierobežotājs izejniekiem, kurš pasargās traņus no sadegšanas....

 

Un par pārtīšanu es nepiekrītu - tad jau visi murmuļi jāpārtim ...nu nez disenēm tā var darīt - iereibušiem ļaudīm THD un AFR neinteresē...bet sev mājās ....nu nav tak kaut kāds auto sabs...

Link to comment
Share on other sites

Ak kungs, kur ir tie cilvēki visi palikuši, kas Oma likumu skolā mācījās?

 

1) 2 x 8Om paralēli ir 4 Om, 2 x 4 Om paralēli ir 2 Om. Uz 2 Om slodzi reāli netiek projektēts neviens no HiFi klases pastiprinātājiem. Ir daži izņēmumi, bet maz. 16 - 8 - 4, bet parasti 4 ir minimums.

 

2) Protams, ir iespēja katrai tumbai/skandai virknē ielikt pa 8Om pretestībai un tad to visu saslēgt paralēli, bet , saprotams, skaļāk no tā vis nekļūs , jo tieši puse jaudas siltuma veidā izdalīsies uz tiem R ...

 

3) Var salikt pa 2ām skandām virknē un pieslēgt, bet tad slodzes jauda būs 8Om bijušo četru Om vietā un attiecīgi skaļāk atkal nepaliks.

 

4) Var pārtīt skaļruņiem spoles, pārtaisīt filtrus u.t.t. es personīgi ieteiktu vienkārši nopirkt vēl vienu vecu pastiprinātāju un katru pāri darbināt ar savu pastiprinātāju. No kvalitātes, jaudas un marazma koeficienta vislabākais rezultāts ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu Oma likums nevienu neinteresē mūsdienās :mrgreen::D ka tik daudz smuku novelceņu uz aparāta virsū! Nez kāpēc vairumam cilvju elektrozinības iet baigi grūti ..laikam tāpēc ka nav taustāma lieta..tik pa nagiem dos...man vēl nesen viens kolēģis nu tā ap 40+- pilnā nopietnība prasīja kā strādā televizors un televīzija vispār , pats atzina ka viņam tie viļņi visi un strāva tumša bilde...tā nu viš ir. Pats jau arī es visu nezinu...bet nekad nav par vēlu kaut ko palasīt...

Link to comment
Share on other sites

apslkaties kā rēķina DF = Zload/Zout....sēdies 2.

 

Tas Ielejam.

Link to comment
Share on other sites

"8omu skandai, pie tām pašām dalījuma frekvencēm vajag mazākas spoles (laikam 2x) gan induktivitātes ziņā, līdz ar to fiziski, un līdz ar to tur īsāks vads spolē..."

Tieši otrādi.

"tad 4omīgai vajadzēs ~2x mazāku jaudu, lai sasniegtu to pašu skaļumu"

... nu beidz, kāds vēl nodomās, ka tiešām tā

 

1.paskaties, kas filtru aprēķinā ir dalītājā

 

2. runa bija par skandām ,kurām pie vienas nominālās pretestības ir vienāda jutība

 

ieleja - runa iet par past. demfēšanas koeficientu

Link to comment
Share on other sites

pareizāk būtu teikt 2x mazāku ieejas signālu....bet nu tas tā, ideja jau skaidra.

Link to comment
Share on other sites

Jeb vēl vienu pastiprinātāju - jāskatās, kas izdevīgāk .

Link to comment
Share on other sites

ja vienu nosvilina - paliek otrs. :)

man tieši laikam gribas dživiku tomēr pārdot... (A-X1 ~40Ls pirms esmu sācis to refurbišēt... pēc tam jau būs cita cena...bet strādā arī tagad)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
cibulis17

Ir 8omu rockford fosgate basa skanda un 4omu 2kanaalu ground zero pastuuzis. Kaa sasleegt uz 8omiem labaakai skanas kvalitaatei???

Link to comment
Share on other sites

Starp citu lielai daļai pastiprinātāju vispār tikai 8-16 Om tumbas paredzētas. Nesaprotu es tos ražotājus. Ne tos, kuri ražo 8 Om pastiprinātājs ne tos, kuri ražo 4 Om akustikas. Tak skaidrs, ka jūzeris parastais 90% gadījumu no tā visa neko nejēdz un slēdz kopā to, kas ir.

@cibulis - jautājums skaidrā nav saprotams. Slēdz klāt un nemokies, Tavā gadījumā tur viss būs kā nākas.

@tornis - ja tirgo to pastūzi, man ir atbilstošais tuneris, ja kas

Link to comment
Share on other sites

tornis to pastūzi tirgoja pirms 4+ gadiem, ja kas :sarkasms:

 

 

 

Nesaprotu es tos ražotājus. Ne tos, kuri ražo 8 Om pastiprinātājs ne tos, kuri ražo 4 Om akustikas.

 

8 omu pastiprinātāji ir parodija par nosaukumu, tā ka izbrīns nevietā, normāli ražotāji ražo tādus, kuri bez svīšanas var pavilkt arī 2 omus ja vajag.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir 8omu rockford fosgate basa skanda un 4omu 2kanaalu ground zero pastuuzis. Kaa sasleegt uz 8omiem labaakai skanas kvalitaatei???
Slēdz tiltā, t.i. viena kanāla plus, otra kanāla mīnus. Skaties ražotāja manuāli, pie kuriem tieši jāslēdz. Dažiem ir norāde pie klemmēm (BRIDGE). Lai gan, ja tiešām kvalitātei, tad slēdz pie viena no kanāliem. Otrs lai paliek brīvs.
Link to comment
Share on other sites

 

 

8 omu pastiprinātāji ir parodija par nosaukumu, tā ka izbrīns nevietā, normāli ražotāji ražo tādus, kuri bez svīšanas var pavilkt arī 2 omus ja vajag.

 

nu tas iesitīs pa kabatu ražotājam ( dārgie aparāti jau velk 2 omi piem. vismaz ja ne 2x jaudīgāk kā 4 , tad vismaz tajā pat līmenī). Izejas strāva ir 4x lielāka pie 2 omi nekā pie 8....tas labi iesitīs pa kabatu - dzesēšanai daudz niknākam baroklim...un neviens to nepirks, dēļ cenas.

Link to comment
Share on other sites

Es gan vairāk nesaprotu, kāpēc priekš tipa mājas kino vajadzēja tos 6omus ieviest. Vai arī tur ir vienkārši stabili 8omi, un ražotāji vienkārši sāka norādīt, ka 6omus ar tā kā tomēr turēs (līdzīgi kā ar papagaiļu jaudām), lai jau nebūtu tik slikti?

Link to comment
Share on other sites

imho 6 omi radās dēļ viādiem čipiem resīveros, mazajos centriņos  - tipa kompromiss..bļauj skaļāk kā 8 omi, bet nekarst tik traki kā pie 4.

Link to comment
Share on other sites

 

 

8 omu pastiprinātāji ir parodija par nosaukumu, tā ka izbrīns nevietā, normāli ražotāji ražo tādus, kuri bez svīšanas var pavilkt arī 2 omus ja vajag.

 

20V@8Ohm=50W&2.5A

20V@4Ohm=100W&5A

20V@2Ohm=200W&10A

 

Nodrošināt to, lai pastiprinātājs vienādi strādātu pie 2.5A, 5A un 10A izejas strāvas nav salīdzinoši sarežģīti, bet noteikti būs dārgi. Gan labvēlīgas termodinamikas nodrošināšana, gan arī parūpēties par iespējami mazāku raksturlielumu kritumu. Un tas viss tāpēc, ka 5% lietotāju ir nepateicīgas skandas. 

Link to comment
Share on other sites

Neesmu gan taisījis nekādu statistiku, taču man ir diezgan pamatotas aizdomas, ka normālas skandas, kurām pretestība pie zemajām frekvencēm nokrīt zem 4 omiem ir krietni lielāks % par 5, ja mēs protams līdzīgi izprotam jēdzienu "normālas skandas" :). Un nav jau pat jautājums, cik sadārdzina konstrukciju 2.5A izejas devaisu nomaiņa pret 10A devaisiem...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...