Jump to content

dinamiskā un statiskā IP adrese


sorotos
 Share

Recommended Posts

Sakiet lūdzu, ja man mājās ir galda dators ar statisko IP adresi, un man ir nobanota pieeja vienai vietai. Vai es varu nopirkt modēmu ar dinamisko IP adresi un iespraust tai pašā datorā kurā jau ir statiskā IP adrese, vai to var apvienot uz vienu datoru? Ja tas ir iespējams, tad kā tas ir jādara?

 

Paldies.

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Vispirms vajag pateikt, kas ir interneta pakalpojumu sniedzeejs/kaads piesleegums.

Ja rodaas tamliidziigi jautaajumi, tad visdriizaak nezinaasi ar ko atshkjiras statiskaa no dinamiskaas adreses.

 

IP adresi var nomainiit interneta pakalpojuma sniedzeejs (statiskas ip adreses gadiijumaa), vai arii pats - izmainot tiikla kartes mac adresi (dinamiskas ip adreses gadiijumaa).

 

Un kas taa par "vienu vietu", kam nobanota pieeja? Ja parasta web vietne, tad izmanto anoniimos prokshus (google: anonymous proxy).

Link to comment
Share on other sites

pakalpojumu sniedzējs ir Tele2.

 

tur ir liegta iespēja iet caur proxy.

 

doma bija tāda, ja man ir statiskais tele 2 pieslēgums datoram, vai es varu nopirkt modēmu ar dinamisko ip un bāzt iekšā tai datorā. ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dārgs prieks priekš viena nobanota saita :) Tev vajadzēs arī citu interneta provaideri, piemēram, LMT vai Bite, kuram ir citas IP adreses.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Eu, bet Tele 2 toč dod statiskās IP?

Autor, paņem Bites vai LMT modēmu un būs cita IP.

Link to comment
Share on other sites

bet kā var pateikt kāda IP adrese ir? Vaitad visiem galda datoriem nav statiskā IP adrese? Kā datorā var paskatīties ir vai nav statiskā?

 

>darklight

 

bet ja man tas dators ir pieslēgts pie tele2 tīkla, vaitad es viņā varu bāzt piemēram LMT modēmu iekšā?

Link to comment
Share on other sites

Vaitad visiem galda datoriem nav statiskā IP adrese?
Protams, ka nee.

 

Izpildi komandu:

ipconfig /all

 

Ja tur paraadaas taada rindinja, tad ir dinamiskaa IP adrese:

        Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

 

 

Ja paraadaas sekojoshais, tad ir statiskaa IP adrese.

        Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs viens - par statisko un dinamisko IP tev sajēga nekāda :sarkasms:. Lai dabūtu statisko, tā ir jāpieprasa un par to parasti jāpiemaksā. Kopš kura laika Tele 2 dod statiskās adreses? Nē, nu par papildus samaksu, iespējams, dod.

Sāc ar to, ka konsolē palaid ipconfig /release un tad ipconfig /renew . Vai arī uz kādu laiku (nakti) izslēdz savu modēmu.

post-602-046831000 1287056664_thumb.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

man nav modēms, man ir vada pieslēgums galda datoram .

 

nu jā neesmu jau nekāds programmētājs, tāpēc arī šeit prasu, es jau saprotu, ka šeit esošai publikai mans jautājums varētu šķist smieklīgs, bet ko darīt ja neesmu padziļināti mācījies pa datora progamēšanu.

 

Un ja pieņemsim, ka man ir dinamiskā adrese, tad kā viņu var nomainīt? kādas tur opcijas jāveic?

 

ps. Paldies veteranmemberam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dinamiskā adrese ir tā, ko tev automātiski provaideris piešķir. Nu nevarēsi ar rociņām iebakstīt savus ciparus, jo internets nestrādās.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

darklight

bet ja man tas dators ir pieslēgts pie tele2 tīkla, vaitad es viņā varu bāzt piemēram LMT modēmu iekšā?

Atslēdz esošo tīklu un bāz iekšā ko vēlies.

Vispār baigi interesanti - kas tas par Tele 2 pieslēgumu ar vadu?

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka nee.

 

Ja tur paraadaas taada rindinja, tad ir dinamiskaa IP adrese:

        Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

 

 

Gluži tā nebūs, piemēram MITS piešķir statiskās IP pēc MAC adreses, izmantojot DHCP servisu. Attiecīgi, pēc DHCP esamības nevar 100 % noteikt vai ir statiska vai dinamiskā.

Link to comment
Share on other sites

To sauc par adreses rezerveeshanu, bet tik un taa - IP, ko pieshkjir caur DHCP ir dinamiska, pat ja pashaa DHCP servisaa ir iekonfigureeta IP adreses piesaiste pie MAC.

Link to comment
Share on other sites

Un ja pieņemsim, ka man ir dinamiskā adrese, tad kā viņu var nomainīt?

Tu manā iepriekšējā postā rindu Sāc ar to, ka konsolē palaid ipconfig /release un tad ipconfig /renew . izlasīji ? Pat bilde pielikta.

Start > Run > cmd > tālāk vispirms ipconfig /release > Enter - nometīs esošo, tad ipconfig /renew > Enter - piešķirs citu (cerams).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tikai pa vidam starp release/renew ir MAC jaanomaina vai arii jaagaida, kameer saakotneejaa adrese vairs nav rezerveejama. Citaadaak dabuusi atpakalj to pashu veco adresi.

Link to comment
Share on other sites

Tikai, ja nejauši trāpīsi jau tajā pašā tīklā esošu MAC adresi - būs jautrība, pat iespējamas nepatīkamas pārrunas ar provaideru (jo traucēsi likumīgajam MAC adreses īpašniekam, kurš, protams, jautās provam, kas par lietu).

Link to comment
Share on other sites

Jaa - tikai dazhaado mac adreshu skaits ir ap 280 trilijoniem. Vari pareekjinaat kaadas ir varbuutiibas. :)

 

Principaa - uztraapiit uz esoshu var tikai, ja zin uz ko uztraapiit.

Link to comment
Share on other sites

Varbūtības teorija un Mērfija likumi darbojas un, parasti tad, kad vismazāk to gaida :D. Ir taču pat Latloto daži laimējuši lielo laimestu, kaut gan varbūtība tur arī niecīga :sarkasms:.

Link to comment
Share on other sites

Nē nu var jau uztrāpīt uz jau esošas mac, bet jāsaka tā tad esi dzimis ne īstajā krekliņā :D un tiešam noteikti ne laimes :D

Bet tu pasaki mums, kas tas par Tele2 vadu pieslēgumu tas ir kaut kas nedzirdēts.

Link to comment
Share on other sites

To sauc par adreses rezerveeshanu, bet tik un taa - IP, ko pieshkjir caur DHCP ir dinamiska, pat ja pashaa DHCP servisaa ir iekonfigureeta IP adreses piesaiste pie MAC.

 

Jā, nedaudz kļūdijos, nezināju, ka to arī sauc par dinamisku ip, bet būtība jau nemainās, IP var nomainīt tikai sazinoties ar provaideru, vai arī uzlikt kaimiņa MAC.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur ir teikts, ka ir runa par Latvijas T2? Citās valstīs arī telieši piedāvā "internetu ar vadu".

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...