Jump to content

par videoprojektoriem


mazais-5
 Share

Recommended Posts

1. Kādu tehnoloģiju projektori būtu labāki LCD vai DLP? 2.Kādas atsauksmes par Epson projektoriem? (piemēram Epson EBX10,bet tas tikai ,ja kādam tieši tāds ir).3.Vai pie šīs digitālās ieejas (projektoram) var pieslēgt BluRay disku atskaņotāju,no HDMI izejas?( sk.pievienoto bildi)

post-59337-092363000 1287583030_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir sasāpējis jautājums par DLP vs LCD- vai ir jātestē katra ražotāja projektors, vai es redzu rainbow efektu, vai ja vienam ražotājam tādu redzu, tad redzēšu visiem?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cik lasīts, tad rainbow efekts ir tikai DLP projektoriem. LCD tas nav novērojams dēļ pavisam citādākas attēla veidošanas tehnoloģijas.

 

Un pie DVI ieejas varēsi spraust klāt savu BD caur HDMI, tik kādu 1$ pāreja jānopērk ebay.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par to varavīksnes efektu esmu dzirdējis arī.Šie projektori tātad atkrīt.

Labots - mazais-5
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tie par 400Ls ir biroju projektori. Normāls filmu projektors ASV sākas no 2500$, ko var aptuveni izteikt LVL, piemērojot Latvijas uzcenojuma koeficientu. Neesmu projektoru eksperts, savā dzīvē rokā kādus 3 esmu turējis un visi bija birojiem domātie. Nu nekāda blurej kruķīšana tur nebūs, jo vilšanās sagādās viss attēls. Šķiet, ka kaut kāds filmu projektors varētu ap latiem 650 būt, ķipa SONY VPL-BW7.

 

Sanyo neesot slikti, pat esot ļoti labi... Moš padalies ar modeļiem uz ko met aci.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tam Sanyo PLC-XW50 tak 1024 x 768 natīvā izšķirtspēja... Šis spēj downskeilot no tā 1080i uz 1024 x 768, vot i tev izšķirtspēja, turklāt 4:3 attiecībā.

 

Sanyo PLC-XW250 un arī Sanyo PLC-XR201

 

Native: 1024x768 Pixels

Aspect Ratio: 4:3 (XGA)

 

Kāds te video? Youtube var kruķīt, bet ne jau BluRay! Tie ir vistīrākie biroja prezentāciju projektori. No video tur nav ne smakas.

Labots - Žaks Kustō
modelis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No video tur nav ne smakas.

Dabīgi, ka nav, bet prasības pret video kvalitāti ir dažādas, ja apmierina, tad kāpēc gan ne? Djoševa i serdita, ka slāvi saka :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pag pag! Pirmajā postā teikts, ka gribās grozīt Blūreja ripuli. Ar šādiem projektoriem jau būtu žēl kārtīgu DVD apskatīt.

Link to comment
Share on other sites

Bet mazais pats rakstīja, ka ar Sanyo PLC-XW50 viss bija ūberlabi, tad ko vairāk vajag? :D

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ā, nu tad jau ņem tik ciet lētāko modeli ar HDMI un dzīvo smaidīdams! Tikai neej nekādos audio/video tehnikas salonos un neskaties ko spēj dārgākie projektori.

 

Nolādēts, ja gribi video projektoru, tad arī skaties uz video projektoriem! Par 400Ls nekas nesanāks, vismaz nekas labs... Kaut gan varbūt var BD ierakstīt 25GB ar prezentācijām un tās skatīt.

Link to comment
Share on other sites

Paldies .Tēma beigta.Bet lamāties jau nu gan nevajadzēja.Var jau paskaidrot godīgi,kas un kā.

Labots - mazais-5
Link to comment
Share on other sites

nu meklē kādu ar 720p un dzīvo laimīgs. lcd gan diz vai būs tai cenu kategorijā. nāksies iztikt ar dlp. varavīksne? mēģini tikt pie skatīšanās. pa lielai daļai tas ir smadzeņu skalošanas efekts. un vismaz 3/4 to pat neredz. un tā reāli traucē tikai īpaši piekasīgiem.

neieteiksu gan modeļus. visi skatītie ir bijuši citā cenu kategorijā, bet neieciklojies uz vieniem modeļiem. runā ka benq esot noko. skatīts gan ir tikai tāds 1,5 t latu dlp modelis.

p.s. šis izskatās tīri sakarīgs. http://m79.lv/BenQ-W600-White2600Lm-3000-1-720P1280-x-720DLP-230W-9H-J1U77-D7E_72845.html tavām vēlmēm un cenai.

Link to comment
Share on other sites

Salīdzināju dabā Mitsubishi 3800 (full HD) DLP un Epson EH - TW450 LCD 720p (HD redy) neskatoties uz to ka ekrāns tika izmantots diezgan liels 4,2m diogonāle un skatīts no 6m attāluma uz 720p pix tīkls saskatāms nebija, to atzina arī mani jaunoieši kuriem redze ir OK. T'atad līdz ar to arī detaļas filmās neviens vairāk nesaskatīja uz statiskas bildes(foto) jā Full HD varēja saskatīt vairāk detaļu. Par cik uz viņa paredzētas skatīt filmas tad šis parametrs atkrita kā primārais. Varavīksnes efektu DLP saskatīja no mums viens, tas manā gadījumā arī nebūtu šķērslis ja jāizvēlās DLP, bet par cik man telpa nav pilnībā aptumšota ( nav aptumšotas sienas , daļēja gaisma no blakus telpas) DLP mazliet pietrūkst gaismas , LCD Epsons savukārt jau normāli skatāms bija Eho režīmā . Dinamiskais diapazons pilnīgā tumsā labāks bija DLP Mitsubishi. Krāsas ..... Mitsu ļāvas vairāk konfigurācijai , savādāk +/- vienādi. Liels plus Mitsubishi bija dzesēšanas troksnis - ievērojami klusāks kā Epsons. Epsonam tas ir ciešams tikai Eho režīmā, šeit Epsons ir iekritis uz projektora iespiešanu mazā korpusā, jo vecākie modeļi ar lielākiem ventilātoriem bija ieverojami klusāki (ka ofisnieks man lietošanā vel ir 6X ). Vienīgais ieverojamais mīnuss saliekot visu kopā ir tas ka TW450 lai gan ir minets kā 720p tā patiesā izšķirstepēja ir 1280x800 nevis 720 kas pie filmu skatīšanās atstāj svītras, bet noder geimeriem. Saliekot visu kopā paliku tomēr pie Epsona + ND2 filtr un esmu apmierināts (470Ls). No svītrām atbrīvojos izmantojot 16:9 ekrānu ar melnām malām ko pats taisīju ar visu vadību - te dažas bildes - http://foto.inbox.lv/mongoose10/Kinozale

 

Vienīgais ko noteikti nevajadzētu ņemt priekš filmām ir ofisnieki , ko mineja Žaks Kusto , jo vislielākais mīnuss ir 4:3 , pašam ir arī ofisnieks un filmas uz viņa netiek jūzētas dēļ šī iemesla, sākumā protams skatijos, bet visu laiku domāju par cita projektora iegādi.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par vērtīgo informāciju.Es biju noskatījies Epson EB-X8,bet skatos ka cenas starpība nav milzīga starp šo un Epson EH-TW 450.Domāts būs filmām.Vienīgais -priekš kam domāts filtrs ND-2? Zinu ka tādu izmanto foto .

Link to comment
Share on other sites

ND2 pie normāla aptumšojuma panākams vizuāli lielāks dinamiskais diapazons, Bilde liekās dziļāka, bet tas nav sākumā primārais.

Ja skaties Epson virzienā 720p vari arī izvelēties EB-W8 , viņš no 450 atšķirās tikai ar krāsu , patiesība tas ir viens un tas pats dzelzis. EB-X8 gan jau ir tīrs ofisnieks 4:3

 

Un vēl ļoti svarīga lieta projektoru izvēlē - varam arī izvēlēties dārgu un atzīti labu HD projektoru, tikai viņš savas labās lietas parādīs telpā kura tam ir speciāli sagatavota - aptumšotas sienas lai natstaro gaismu no ekrāna - par logiem un citiem gaismas avotiem nemaz nerunāsim. Attiecīgs statisks ekrāns . Ja šīs lietas nebūs tad ūberkrutais rādīs +/- kā sākuma gals (es protams nerunāju par ofisniekiem) Tāpēc vajag piedomāt arī par pašu telpu un ekrānu , tā uz bildes kvalitāti atstās daudz lielāku ietekmi.Par cik es savā dzīvojamā telpā nevaru panākt ideālus apstākļus projektoram, jo nevēlos tādēļ dzīvot kapličā, tad labāka projektora izvēle man ir izgāzta nauda. Ja ir telpa kuru speciāli atvēlēt filmām. OK tad jautājums risinās savādāk.

Labots - Mongoose
Link to comment
Share on other sites

bobiksons

es personīgi pirktu FullHD 3LCD kādu no Sanyo (piem PLV-Z***/****, vai vecākas versijas). Jo tie ir lētākie FullHD LCD pie daudz maz normāla cipara (700Ls ebay var atrast).

Protams, kontrasts nav tāds kā dārgajiem fullhd DLP vai 1.5x/2x dārgajam 3LCD, bet tomēr FullHD projektori jau paliek pieejamāki.

 

Pa lielam, kad skatās filmas, pofig visi tie parametri (nelielas kontrasta atšķirības), galvenais lai pati filma būtu interesanta (nevis tā, ka skatās filmu lai pētītu tehnoloģijas iespējas :D)

 

PS: pašlaik gaidu kādu izsoli eBay, kur ir nobeigusies lampa, jo tad varēs ielikt iekšā LED-u. Nav tik liela nepieciešamība arī, tāpēc var pagaidīt :)

Link to comment
Share on other sites

Ar kādu LED taisies aizstāt 250w MH lai panāktu tos 2500 lumens? Vēl par plazmas lampām ir dzirdēts par LED tādos gabarītos gan vēl nē.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Nu vispār jau projektoros neizmanto MH lampas, un it īpaši >= 250W. Tā plastmasas kaste vienkārši izkusīs.

50W LEDs dos kaut cik normālu gaišumu. Un maksās tas viss mazāk nekā oriģināl lampas. Protams tur ir visādi sīkumi (skatās tikai tumsā un t.t.). tas ja runā par ekonomiski izdevīgi.

 

Čakarēties ar birojprojektoru protams nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Varu tikai labus vārdus teikt par Epson EH - TW450 projektoru.

Lietoju jau no gada sākuma un nekādas vainas, vienīgi kā jau Mongoose teica, pilnā jaudā tas ir mazliet paskaļš.

Tādēļ lietoju to Eco moodē, jo aptumšotā istabā bilde īpaši neatšķiras.

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār jau projektoros neizmanto MH lampas, un it īpaši >= 250W. Tā plastmasas kaste vienkārši izkusīs.

50W LEDs dos kaut cik normālu gaišumu. Un maksās tas viss mazāk nekā oriģināl lampas. Protams tur ir visādi sīkumi (skatās tikai tumsā un t.t.). tas ja runā par ekonomiski izdevīgi.

 

Čakarēties ar birojprojektoru protams nav jēgas.

 

Kādas tad lampas izmanto projektoriem ja ne gāzizlādes? Labi ne MH 250w bet 150-200w un 50w LED nekad neatdos to gaismo ko 180-200w gāzizlādes lampa. Ja skatamies uz ekrāna līdz 2m un tumsā OK redzēt varēs tikai dinamiskais diapazons un kontrasts zudīs jo bez LCD matricām vēl stāv filtri , reflektori, optika.... - tie visi ir paredzēti projektētajam gaismas avotam. Ja tas ir LED(kā gaismas avots) tad tas arī ir attiecīgi priekš tā izstrādāts un neviens noo LED esošajiem modeļiem vēl nepiedāvā pietiekošas jaudas projektorus - tikai ofisniekus mazām prezentācijām un arī tie ir brūķējami tikai tad ja Tev vajag ko ļoti mobīlu, vairāk labumu no viņiem nav. Ekonomiski izdevīgs vai neizdevīgs (elektroenerģijas patēriņa ziņā)ir cits jautājums > nav grūti parēķināt ja kaut pieņemsim katru vakaru noskaties vienu filmu ar 200w vai 50w, mēnesī ietaupītie ~0.70Ls (rēķināju ja filma vidēji 2h) nekad neatsvērs to mīnusu daudzumu, OK tā iespējams ir nākotnes tehnoloģija , bet pagaidām projektoriem vēl nē.

Labots - Mongoose
Link to comment
Share on other sites

viens no led projektora labumiem ir tāds, ka nespiež uz smadzenām fakts, ka ja projektoru ieslēdz, tad tas jādarbina vismaz 2 stundas, lai ātri neizdegtu lampa (gāzizlādes lampām nepatīk bieža slēgāšana iekšā/ārā). led-u slēdz iekšā/ārā, kā vēlies.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Pirmo reizi dzirdu, ka lampu nedrīkst izslēgt ātrāk kā pēc 2h, un ja arī tā, kādi vēl ir LED projektoru labumi? Un cik lampas ir nobeigušās pirms termiņa ja tās slēdz iekšā ārā? Es ofisnieku dragāju jau otro gadu kā vien prātā ienāk, jā, tai ir jāuzsilst un jāatdziest lai ieslēgtu no jauna. Gāzizlādes lampām nepatīk droseļu balastu starti , prof. elektroniskie neko tur nečakarē.

Labots - Mongoose
Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Mongoose, nu tu esi piekasīgs. Pieļauju, ja cilvēks skatās filmu - apsēžas vakarā, izslēdz gaismu un skatās filmu (lasi, bauda filmu, nevis pēta pikseļus un kontrastu).

Sīkas atšķirības nebūs pamanāmas.

Link to comment
Share on other sites

Taču nē! Nepavisam negribēju piekasīties. Es vienkārši gribēju zināt kur ir tā sāls. Kāpēc jāmēģina iespiest Lampas projektorā LED .

Tici man es arī nepētu pikseļus un gribu BAUDĪT filmu , tieši tāpēc bija mans posts par 1080 un 720 projektoru salīdzināšanu kur pats izšķīros par 720p. Ja Tev ir labi aptumšota telpa un skatīsies uz maza ekrāniņa būs skatāms. Tikai es nezinu kā var baudīt filmu kurai tumšajās ainās nav detaļu. Par pix te runa neiet. Un no pieredzes man ir tā, kamēr neko labāku neredz apmierina arī esošais. Es taču rakstīju ka skatījos filmas sākumā uz ofisnieka ātri sapratu ka tas nerullē galveno kārt dēļ sava 3:4 , iegādājoties to 450w ļoti pārsteigts par rezultāta atšķirību nebiju, tikai priecēja tas ka ir beidzot 16:9 , bet tagad ieslēdzot ofisnieku un uzliekot filmu negribās uz to vairs skatīties ne man ne pārējiem.

Tu raksti "sīkas atšķirības nebūtu pamanāmas" Vislabākais ir paņemt un salīdzināt , ja uzreiz neredzēsi tikai sīkas , bet gan lielas atšķirības tad protams neko vairāk arī nevajag.

Labots - Mongoose
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es arī nesaprotu! Kāda velna pēc ir jāsporto ar kaut kādiem paša lētākā gala projektoriem, iegūstot nebaudāmu attēla kvalitāti un rūkoņu istabā, ja par līdzīgām naudām var dabūt 42" plazmu un dzīvot laimīgs?!?! Ne tevi satrauks lampas noskrējiens, ne būs jāčakarējas ar televīzijas skatīšanos.

 

Ir piķis - pērkam attiecīgai darbībai domātu projektoru, atbilstoši sagatavojams telpu, izkarinām labu "palagu" attēla projicēšanai. Piķa nav - beidzam ķīmiķot. Nu nav jēgas iegāzt tos pašus 400Ls projektorā un pēcāk mēģināt sev iestāstīt, ka iztērētā $$$ bija to vērta.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Dzi

dziļi filozofisks jautājums - tieši tādu pašu jautājumu var uzdot jums, kāpēc jāsēž forumā, ja tai pašā laikā var dzert aliņu vai arī celt IKP...

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

Dzeru gan aliņu , gan pīpēju , gan .... gan IKP ceļu - laika pietiek. Kāpēc jāsēž forumā? Nezinu cik nu daudz es sēžu forumā , bet ļoti daudz vērtīga tieši esmu guvis no forumiem diskutējot un uzklausot dažādus viedokļus. Dažreiz tiešām risinot kādu problēmu ir vairākām dienām, nedēļām lasīts. Man forums vairāk ir informatīva rakstura avots, protams pie mums maz un diezgan virspusēji tas notiek. Ja kas dziļāk tiek rakts par BOOT.LV satura forumu tad AVS vai iXB, bet arī šeit ir daudz gudru un zinošu cilvēku , pats galvenais ar paša praktisku pieredzi.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiki!

Es arī sāku meklēt projektoru. Man vajag diezgan jaudīgu, jo nepieciešams projicēt uz 8.50 x 4.8m liela ekrāna. Neko daudz no šīs lietas nesaprotu, bet zinu, ka vajag FULL HD, HDMI, laikam vismaz kadus 4000 ANSI. Pagaidām esmu noskatījis Benq SP891. Latvijas veikalos, gan neatradu. Kāds varētu ieteikt vēl kādu? Budžets līdz 3000 ls.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
axel182

Sveicināti!

Manās rokās ir ticis šads te pavecs projektors- Sony VPL-VW10HT. Lietoju filmu skatīšanai mājās.

sony_vpl-vw10ht.jpg

 

vplvw10hti320.jpg

Sākumā biju savienojis to ar savu akmens laikmeta portatīvo, izmantojot s-video kabeli. Kvalitāte, protams, kā jau ar s-video, bet attēls parametri bija 16:9 - viss kā vajag. Dabūju pāreju, lai varu pieslēgt pie otra kompja. Realizējas šim modelim  caur vga--> 5bnc (rgbhv) pāreju- viss pēc ražotāja manuāļa. Attēls tīri ok, tikai vairs nav 16:9, bet laikam jau 4:3. Paliek tādas tukšās malas bildei sānos. Stulbums tāds, ka šim projektoram aspect ratio var mainīt tikai ja ir s-video; component video šāda iespēja diemžēl pazūd no menu. Pašreizējā rezolūcija ir 1024x768, bet projektora native rezolūcija ir 1366x768. Esmu izmēģinājis uz vairākiem datoriem un mainījis kaudzi ar settingiem, bet nekas nemainās.

Varbūt kāds zinošāks var pateikt kāpēc tā? Ja vaina ir kabelī un tur neko darīt nevar, tad jau nāksies samierināties, bet labāk jau gribētu 16:9 ja vien tas ir realizējams.

Labots - axel182
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...