Jump to content

Kur var nopirkt normālas stilīgas mēbeles?


Krishius
 Share

Recommended Posts

Visu mūžu esmu dzīvojis ar vai nu padomju laiku, vai arī poļu skaidu plākšņu mēbelem. Noriebušās man tās lētās lamatas - atvilknes un eņģes visur sačakarētas, laminējums lobās nost un vispār, izskatās briesmīgi un bezgaumīgi jau modeļa līmenī.

 

Kur Rīgā vai Rīgas apkaimē var nopirkt normālas modernas un stilīgas koka mēbeles par normālām cenām? Gribās absolūtu minimālismu bez nekādiem truliem grebumiem/to imitācijām, utt. Pilnīgi minimālistisks funkcionālisms ir tas, kas mani interesē.

 

Aktuāli ir rakstāmgalds, plaukts (bez durvīm, atvilknēm - burtiski tikai horizontālas un vertikālas virsmas) un HiFi aparāturas plauktiņš.

 

Pagaidām kaut ko tādu, kas man patīk atradu veikalā Kate, bet tur pat vienam pašam rakstāmgaldam, kurš ir vienkāršāks par vienkāršu (stastāv no 3 taisnstūra elementiem un nekā cita) maksā četrciparu skaitli (tāpēc, ka baigais ūberbrends + noteikti taisīts no Luija XVI fekālijās 200 gadus izturēta melnkoka).

 

Interesē kaut kas šāds un tamlīdzīgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tagad lētāk sanāk pie kāda meistara pasūtīt pēc savām velmēm, izmēriem utt ..

Link to comment
Share on other sites

Tu domā, ka tās koka mēbeles būs labākas? Aizej uz "Čiekurs" (čiekurkalnā nevis spicē) - tur ir dabīgā koka mēbels no dažādiem Latvijas un ne tikai ražotājiem, bet neceri, ka tā kvalitāte ir izcila (cena gan būs labāka kā katē). Mūsdienu masovkas galdniecība balstās uz samoreziem. Es dalu viedokli, ka kaut ko labu var dabūt pie īsta galdnieka, bet tas nebūs lēti. Gribi lētu koku - konstrukcija būs pašvaka. Gribi labu mantu - taisi maku vaļā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu es saprastu 150-200 Ls par pieklājīgu un kvalitatīvu + pavisam vienkāršu kvalitatīvu koka rakstāmgaldu bez nevienas atvilknes - burtiski kājas un virsma.

Tas būtu ok.

 

Bet ja man par tādu paprasa 1000 Ls? Pašol bekot...

Link to comment
Share on other sites

Heh, kāpēc tu domā, ka dabīga koka mēbeles nevar nosaukt par normālām stilīgām mēbelēm?

 

Ok, šādas mēbeles es točna nespēju nosaukt par stilīgām. Pēc būtības tas pats JYSK un tml. bodēs pieejams krāms vien ir.

Bet no koka var visu ko citu arī uztaisīt... Turklāt tas ir daudz vienkāršāk, nekā frēzētt, grebt un virpot šitos banālos reljefus un dekoratīvās cakas katram mēbeles stūrim. Manuprāt, šādas (linkā esošās) mēbeles vairs piestāv mājoklī ar krieviski ornamentētām tapetēm + paklāju pie sienas.

 

P.S. Patlaban man mājās pa lielam visas mēbeles ir tieši šādā manierē - tikai no sūdīgā poļu lamināta. Diemžēl mēbeles izvēlējās mani vecāki pēc savas gaumes un maciņa biezuma 10 gadus atpakaļ un es tur neko nevarēju ietekmēt. Tagad gan es ar to visu labprāt nafig ārā izlidinātu (un taisos darīt).

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau IKEA ir vieglākais risinājums, tās mēbeles IR stilīgas Un lētas, un tāpēc pa 5 gadi reiz var mest laukā, jo ilgmūžīgas nav. Šis tas ir DOMINA pie ieejas PRISMA, ir arī cilvēki, kas ved pēc kataloga. Es īres dzīvokli iekārtoju TIKAI no IKEA, pasakiet vēl, ka nav stilīgi:

 

http://www.jonika.lv/lv/darbi/interjers/23/66/

 

(nu ok ok, gaumes ir dažādas..) ;-)

 

Priecīgus svētkus visiem!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Točna tas IKEA būs jāpačeko.

Torņa dzīvoklis ir diezgan gaumīgs.

 

Vienīgais - skatos, ka latviešu IKEA klāsts ir visai nožēlojams, salīdzinājumā ar citu valstu IKEA.

Link to comment
Share on other sites

Nu es saprastu 150-200 Ls par pieklājīgu un kvalitatīvu + pavisam vienkāršu kvalitatīvu koka rakstāmgaldu

 

Tev baigi vajag to koku? Var, piemēram, aizvilkties līdz kādai plātņu materiālu tirdzniecības vietai (uz Maskavas ielas viena ir aptuveni pie ZOOMa) un iehavo saplāksni - samaksā par materiālu, samaksā par zāģēšanu (pēc saviem izmēriem), par laminēšanu, aizskriet pakaļ kājām uz furnitūras veikalu (Gaujas ielā blakus Burusportam viens neslikts ir) un sastiķēt to visu kopā. Izbrauksi cauri diezgan lēti. Ja liels rakstāmgalds (liela virsma), tad koks vien jau bleķos. Priede, manuprāt, rākstāmgaldam ir sūdīga izvēle - ļoti mīksta koksne. Nākamais rindā ir kaut kāds melnalksnis vai bērzs, bet summa līdz ar to arī kāpj. Arī tā sauktie Latvijas dabīgā koka mēbeļu ražotāji mēdz šmaukties, un savās konstrukcijās izmanto saplāksni (tajās vietās, kas uzreiz acē nekrīt). Līdz ar to es tiešām neredzu iespēju, kā pa lēto var izbraukt. Var paprovēt kādu galdniecību, bet nu māc mani šaubas, ka par puslīdz sakarīga laukuma masīvkoka virsmu paprasīs mazāk par 200. Koks, apstrāde, kājas, darbs, laiks, beicēšana/lakošana.... Pajautā sev - vai es to darītu pa lēto (ņemot vērā tomēr arī materiālu pašizmaksu)... Kate šeit ārpus apspriedes.

 

Nu tā tīri pabubunot pārdomās pie sevis - lētākie bērza virtuves galdi (nu tādi ļurīgi diezgan, bet ar palielu virsmu) tajā pašā čiekurā iet ap 150-170 Ls. Droši vien tur uz vietas neko tik labu kā kulaku zem acs nevarēs atrast, tāpēc vajadzēs vērsties pie meistara (tipa galdnieka), un tad, manuprāt, tai summai droši var likt klāt vēl vismaz +100. Tā ka tās ir tās summas ar ko jārēķinās par plāksni ar 4 kājiņām.

Un vēl - mājaslapā viņiem nav vērts skatītis - jāiet ir dzīvajā. Šis tas askētiskās noskaņās no bērza tur arī ir atrodams. Vienvārsakot - ir tur arī mēbeles bez grebumiem.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ar galdniekiem jārunā - galdniecību Rīgā pietiek , pārslogotas nav un par katru klientu priecīgas būs , i kā gribi uztaisīs .

Link to comment
Share on other sites

IKEA ir mēslainas mēbeles, diži neatpaliek no JYSK, ELKOR utt ...Krishius atmet man vēstuli ar vēlamo koku, galda izmērus un mosh kādu sample skici vai bildi .. Moš varu izlīdzēt pa lēto ;)

Link to comment
Share on other sites

IKEA ir jābrauc pirkt uz ārvalstīm,ja kooperējas,tad sanāks visnotaļ lēti.

Bet par labām koka mēbelēm ir bijis jāmaksā vienmēr - masu ražošanā skaidene ir neaptverami lētāka.

Tā ka,zīmē ko gribi,pakonsultējies par materiāliem un dodies pie kāda galdnieka,lai taisa augšā.

Varēsi gan atrunāt visu līdz skrūvītei,gan pārliecināties par izpildi.

Link to comment
Share on other sites

Es meitai skolniecei istabā ieliku šo:

 

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/20116071

 

kā rakstāmgaldu, komplektā ar tiem plauktiem, plauktus var piepirkt vēl klāt un tajos var nopirkt un salikt gan skapīšus gan atvilktnes, skaties visu EXPEDIT sēriju;

 

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/categories/series/09064/

 

jāņem vērā ka dažādās valstīs sortiments atšķiras, esmu vedis gan no PL, gan SE un FI

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Nu, man ir pēc pasūtījuma taisīts rakstāmgalds.

 

Taisīts no 40mm priedes koka plātnes - gan virsma, gan sāni (sāni slēgti).

Un nav jau nemaz tik mīksta tā priede. Jāuzmanās ir, bet ir normāli.

 

Materiāls/beice/laka tam visam bija kaut kādi lati 60 (te gan jāskatās kādas ir prasības pēc koksnes kvalitātes).

Link to comment
Share on other sites

IKEA ir mēslainas mēbeles

 

Jā, redz, dinamiskai dzīvei un mūsdienām nav diez ko vērts taisīt ozola lādi vai oša ēdamgaldu. Es dzīvoju privātmājā un man labāk patīk mainīt 5 - 7 gados reizi interjeru, vecās mēbeles aizvedot uz vasarnīcu vai atdodot studentiem. Minēto laika periodu IKEA izvelk. Gultu gan es no IKEA neņēmu, kaut gan dārgie matrači tur ir labi.

 

Protams, ja es dzīvotu muižā, tad es bibliotēku vai cigāru pīpējamo istabu vai kabinetu ar IKEA neiekārtotu gan ;-)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Un nav jau nemaz tik mīksta tā priede. Jāuzmanās ir, bet ir normāli.

 

Priede ir pat ļoti mīksta .. Virsmas cietība lielākoties ir atkarīga no lakas izvēles un lakas uzklāšanas reižu skaita.

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Atkarīgs no tā, kam viņu izmanto.

Protams - ja salīdzina ar citām koksnēm, priede ir mīkstāko koku galā.

 

Bet te diendienā klabinot tastatūru - kas viņai var notikt?

Link to comment
Share on other sites

Nu es saprastu 150-200 Ls par pieklājīgu un kvalitatīvu + pavisam vienkāršu kvalitatīvu koka rakstāmgaldu bez nevienas atvilknes - burtiski kājas un virsma.

Pirms kāda laika JYSKā pirku no ozola gabaliem sastiķētu 180x90 pā 180Ls, tip skaitījās, laikam, saimes ēdamgalds vai kas tamldz. Nez gan vai tagad vēl ir. Blakus "stilīgajā" veikalā tieši tāds pats pa 600Ls :mad:

 

Izmantoju kā datorgaldu - esmu ļoti apmierināts (tolaik skraidīju pa visu Rīgu, vai nu mazi mēsli pa 80Ls vai kabineta rakstām galdi 800+). Stabils, nekā lieka, liela platība, 8 skrūves un gatavs. Pārnēsāt gan pa diviem, bet ja saņemās un ar dusmu, tad var arī pa vienam.

 

Eku, šāds: http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/312808107/Oak_Furniture_of_Dining_Room_Set_YBS.jpg

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Iepriekš minētajā veikalā Čiekurs ir līdzīgi.

Tikai - šķiet nebija ozola. Bet uzbūve tādi pati. Cena zem diviem simtiem.

Link to comment
Share on other sites

Protams - ja salīdzina ar citām koksnēm, priede ir mīkstāko koku galā.

 

Bet te diendienā klabinot tastatūru - kas viņai var notikt?

Man priedes koka mēbeles (vismaz tā, kā viņas taisa vairumā gadījumu) nepatīk.

Jau tā priedes faktūra pati par sevi nepatīk - un tas, ka tā koksne ir mīksta, vēl vairāk izraisa antipātijas.

Link to comment
Share on other sites

Man arī patīk IKEA kā laba cenas/kvalitātes attiecība. Labāka par JYSK mēbelēm ir noteikti. Un pieejamās mēbeles tiešām ir praktiskas, nevis izteikti stilīgas, kā lielākajā daļā mēbeļu veikalu (tā arī nesaprotu, kurš vispār viņos kaut ko pērk mūsdienās). Ja godīgi, neesmu vēl redzējis kaut kādu vidusposmu starp IKEA lēti-praktiskajām mēbelēm ar viduvējo kvalitāti, un citu mēbeļveikalu stilīgi-dārgajām (par kuru kvalitāti man nav ne mazākās nojausmas). Nu, varbūt tas pats augšupminētais Čiekurs, kas arī bieži tiek piesaukts, bet ar to man arī pieredze nav nekāda (divreiz esmu iekšā bijis), tā kā nemācēšu komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Zināmais kantoris LBSS ved IKEA no Vācijas un viņiem ir bezmaksas piegāde pa Vāciju līdz LBSS noliktavai tur.

Tā kā ir opcija izmantot to, ja vien piegādes cenas uz LV apmierina. Tās var ievērtēt lbss.de lapā

Link to comment
Share on other sites

Es pats esmu izmantojis IrIdeja, un arī biju ļoti apmierināts. Piezīme - pirms braukt savākt pasūtīto mēbeli, ieteicams noskaidrot, cik tā sver, un vai nevajadzēs vēl kādu cilvēku palīgā. #LFMF

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Čiekurā ir arī tīri neko sērijas. Pats sev iegādāju palielu divviru (gan jāatzīst, ka MDF) skapi. Ir gan no bērnistabas sērijas, bet nu smuks un ietilpīgs par cenu drusku virs 200Ls.

 

http://www.ciekurs.lv/index.php?cat=77〈=lv

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Es sev visu nopircis šeit [spama saits] cenas ir labas.

Labots - Mežavecis
Spamerisms
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Sheesh, nevarēja pagaidīt, kamēr tēma ir gadu veca? :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es domāju, ka nebija jēga piereģistrēties un iespamot gadu vecā topikā šo faktu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...