Jump to content

UKU-020 labošana


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Gribu saremontēt veco ukuci, atcerējos, ka pagultē tāds stāv, tāpēc panēmuun mēgināšu dabūt to pie dzīvības. 1. jautājums- ar ko sākt? notestēju visus kanālus, lai pārliecinātos, ka nekas neskan. tad nonēmu koka kasti un ar puteklusūcēju izūcu visur, kur varēju tikt klāt.

 

Kad ieslēdz stiprekli, ik pa laikam pamirgo labā kanāla peregruzka. kreisajā kanālā nav spuldzītes. kad stipreklis ir izslēgts, kreisaā kanāla VU metrs stāv uz nulli, bet kad ieslēdz, tad nokrīt uz -20. AR Ko man sākt vinu diagnosticēt? kā uzzināt kur ir problēma?

Link to comment
Share on other sites

... es laikam ņemšu pauzi. :spiteful:

 

Nu vēl varu saprast te dažu biedru vēlmi ar BRIGU savas dienas vadīt, bet UKUci... gribi, pārdošu tev kādu no saviem nosvilinātajiem SONY TA-F470 vai 419R vai kas man tur vēl skapī mētājas, ja salabosi, būs vismaz normāls aparāts kas asenes līkas aizbļaus :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Brigam nav ne vainas. Vismaz ir aparāts, kuru ir vērts restaurēt un savest kārtībā. Pietam arī, ja ir tāda nepieciešamība, neslikti realizēt. Daudz kas atkarīgs arī no briga kondīcijas. Starp citu ss,.lv mētājās brig_001 (20Ls). Varētu paņemt, ja protams nav jau realizēts. Protams roka un prāts vēl jāpieliek, atrodas Bauskā.

Labots - Hot_dog
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Redzēju to brigu, palūdzu džekam bildes atsūtīt (šis bija tādu opciju pieminējis), tak nekādas reakcijas, laikam nopārdevis, ja nē tad pats vainīgs. Katrā ziņā, ja normālā kondīcijā, būtu aizskrējis uz Bausku pakaļ.

 

Lūk, "aparāts, kuru ir vērts... un kuru var realizēt" . Baidos, ka, man, pat ne trūcīgam pensionāram esot (nasing personal, Jāni ;-) ), nebūs šo pavilkt. Prognozēju cenu virs 300 naudiņām, ja ne ap 500...

Šīs firmas aparātus, tāpat kā Luxman pat nemēģinu solīt, viņi neadekvātās cenās aiziet...

Link to comment
Share on other sites

Es tikai cilvēkam ieteicu to brigu. Pašam nav vajadzīgs, ir jau savs brigs. Lai domā pats.

Bet drusku novirzāmies no tēmas, lieta tomēr grozās ap to ukuci.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

nē, jūs nesapratāt, ne jau es vinu klausīšos! stipreklis man jau ir, technics 7700! :D

 

es vienkārši mācos pamazām radioelektroniku, un šis būtu labs mācību līdzeklis! :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

A zja, bateņka, zrja. Es nupat piekurbulēju (un uzreiz atkal nosvilināju) HarmanKardonu ar paralēlajiem galeniekiem un Mosfet pre-drive stage, jāsaka, mani iecienītie ES SONY iet atpūsties... mans čoms paņēma visprastāko 190to Luxman - nu, tas bija uz ausi pie maniem Bowersiem ievērojami labāks par 606ES SONY. Tieši tāpēc gribas kādu 530/550/570 Luxman vai vismaz šādu 20gadīgu Accuphase paprovēt dabūt. Uz jauniem es i neceru.

 

Šīs firmas aparātus, tāpat kā Luxman pat nemēģinu solīt, viņi neadekvātās cenās aiziet...

 

Nezinīc, tas aparāts ir TIK murgains, lai piedod man Popovenes Konstruktoru Birojs, ka uz tā apgūt elektroniku nekādi neiesaku. Izvēlies ko vienkāršāku ;-) Vai ar normālu shēmu un normāli konstruētu.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

varbūt ir kāds tamīdzīgs aizkēries, ko par desmaizi varēru atdot? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu redzi, man jau arī vislaik likās, ka tie sony par daudz saslavēti, jāmēģina pa vasaru kāds vecs T+A nosolīt...

P.S. Neņemiet mani šovakar par pilnu - biju psākumā kas saucās bebru astu grilēšana/degustācija + liels daudzums ugunsūdens...

Link to comment
Share on other sites

varbūt ir kāds tamīdzīgs aizkēries, ko par desmaizi varētu atdot? :)

 

ja desmaize ir cena, ko pats eBajā atdevu un + vācu pasts + LBSS, tad pārītis-3-4-5-6 :-) ir. Pirmdien skapī uztaisīšu revīziju un ziņošu. Ir viens 7700 ar sudraboto paneli, vari to ķidāt, ja ir vēlme. Ir viens korpuss, kurā var čipampu iebāzt - Technics Su-V4 (galā tur oriģināli ir STK čipi , kas Donbergā tikai dabonami, pa 50+ eur gabalā); ir pāris SONY un JVC A-X4. Visiem gali beigti - sit drošekļus laukā.

Link to comment
Share on other sites

Es iepētīju jau agrāk to tavu Grundigu, smuks jau ļoti (vizuāli) un arī gals jēdzīgi uztaisīts, bet ir arī sliktā ziņa - komutators jātaisa no jauna un cits, jo esošo mikroshēmu, uz kā tas viss ir realizēts, nu nekādi es atrast nevarēju kur iegādāt. Visdrīzāk arī tas nemaz vairs nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

eu eu jums jau te beztēma aizgāja. man pat 5 latu par beigtu stiprekli žēl (varat saukt mani par santīmpi$ēju) un kāpēc gan nemēgināt ukuci labot? dabūju par velti, un ja salabošu kaut esesā par vismaz 10ls aizies ;)

 

mans tētis, kad reiz mācīja laukos braukt teica- ja vari novaldīt žiguli, novaldīsi tanku. te ir tas pats- ja salabošu ukuci, pārējos salabot būs vieglāk, ne? :)

 

tā arī ne neviens neatbildēja uz galveno- ar ko sākt, kad rokās nonācis beigts stipreklis?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Par to Grundig V8100:

Varbūt kādu jauno censoni ieinteresē- var takš salodēt kādu vienkāršu tembrobloku un ieeju komutatoru uz parastajiem pārslēgiem. Vismaz atkrīt noformēšana un visādi bleķeru darbi..:)

 

Bet ja par tēmu-

Jāsāk ar pamatu apgūšanu- fizika, utt utml...:)

Tev žēl 5 Ls par stiprekli, bet šejienes spečiem varbūt žēl pa baltu velti muti virināt- skola maksā naudu...:)))

Un Tu jau neprasi kādu konkrētu problēmu atrisināt- Tu prasi iemācīt saremontēt vispār- to takš nevar pāris frāzēs izdarīt!

Dažiem tas prasa nedēļas, bet daži i ar gadiem nevar riktīgi iemācīties (kā es, piemēram...:)))

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tā arī ne neviens neatbildēja uz galveno- ar ko sākt, kad rokās nonācis beigts stipreklis?

... ar shēmu. atrodi shēmu un saproti to līdz sīkumam - ko katrs elements tur dara un kāpēc. Pēc tam tikai lodāmuru ņem rokās.

 

Par tanku runājot - saproti sākumā, kā viens tranzistors strādā, ar ko kopemitera no kopkolektora un kopbāzes slēguma atšķiras, kas ir emitera atkārtotājs, kaskodes slēgums, diferenciālā kaskāde, strāvas ģenerators, strāvas spogulis, ... ar ko atšķiras sprieguma pastiprinātājs no strāvas pastiprinātāja...

 

sākumā derētu izlasīt tās divas grāmatas, kas mētājas uz uldis.info/jvc/ ...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Nebiedē cilvēku - ko katrs elements tur dara tikai retais saprot, bet nu vispārēja izpratne tomēr vēlama...

Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

ok, nolikšu malā to pastiprinātāju uz pāris gadiem :D

 

pagaidām zinu ko dara rezistors un kondensators un ko nozīmė cipari un burti uz tiem. tranzistori man ir pilnīgi nesaprotami. :( tagad jau arī nav tā laika mācīties kaut ko, jo eksāmeni ar baigo ātrumu skrien virsū... vasarā, kad būšu brīvs, tad arī mācīšos par un ap radioelektroniku :)

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Labākais mācību līdzeklis jau UKU020 nav, bet nu es vismaz ar šī aparāta brāķētām platēm no Prasmīgajām rokām sāku :sarkasms: Toreiz tas bija tā laika HI END Latvijā :sarkasms:

Jāsāk ir ar barošanas bloku un jāpanāk lai tas dotu tīrus + - 32V im 15V. Tālāk jāskatās pa kaskādēm, kur signāls pazūd. Kā to izdarīt bez oscilogrāfa un skaņu ģenerātora es gan nezinu, bet runā, ka var. Visgrūtāk būs tikt galā ar izejas pakāpi. Nesalīdzināmi vienkāršāk protams būtu uzlikt jaunu galu uz mikrenes, bet nu otģinālo arī var atdzīvināt. Tur tīrā skaņutehnikas klasika :sarkasms: Vispirma atvienojam izejas traņus un izzvanam. Gan jau būs nokauti. Tālāk visdrīzāk būs beikti KT807. Tie nu bija konkrēti sū** un es ieteiktu vietā likt KT815, bet tad nebūs vairs autentisks :sarkasms: Labus KT808 arī praktiski nav iespējams dabūt, bet no kaudzes jau ko nebūt var izlasīt. Kad viss pārbaudīts, tad šķiļam klāt galinieku bez izejas tranzistoriem, mēram miera strāvu un mēram režīmus uz KT807. Ja viss OK, tad var likt klāt izejniekus. Var jau šķilt uzreiz, bet es to vienmēr daru caur LATR autotransformātoru kontrolējot miera strāvu ar testeri. Baigi grūti gan divos vārdos aprakstīt metodiku. Būtībā jau tā visā radiotehnikā ir vienādāka :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

sapratu aptuveni pusi no rakstītā :)

 

laikam jāsāk mācīties ar terminiem. :D vēl apskatījos internetā radioelektronikas pulcinus- rīgas skolēnu pilī tāds ir man izdevīgos laikos, domāju, ka tas ir labāk, ja tur uz vietas ir kāds kuram var droši visu jautāt :)

Link to comment
Share on other sites

UKUcis pie pazemināta sprieguma baisi grib mesties ģenerēt. Labāk ielodēt pāris 40W lampas izejnieku kolektora ķēdēs - ja spīd, tad sūdi. :) 40w riktīgās kvēlspuldzes, ne kaut kādus ekonomiskihalogēnos sū... un lietot slodzes ekvivalentu - tas pašsaprotami. Tomēr - osciloskops, testeris, ģenerators vajadzīgs. Es bez šīs trīsvienības nemāku. ENTER! ;-)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Tā ir, lai salabotu UKU020 šis tas jāzin un ar tester jāprot rīkoties. Es jau nemaz nestātīju par slodzes pretestību, izejas jaudas mērīšanu, un izejas līdzstrāvas sprieguma regulēšanu, trokšņa līmeņa mērīšanu,u.t.t. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

sapratu aptuveni pusi no rakstītā :)

 

laikam jāsāk mācīties ar terminiem. :D vēl apskatījos internetā radioelektronikas pulcinus- rīgas skolēnu pilī tāds ir man izdevīgos laikos, domāju, ka tas ir labāk, ja tur uz vietas ir kāds kuram var droši visu jautāt :)

 

Sāc ar to, cik tev gadu. Savādāk onkuļi tevi te gruzī jau 20 pāri postos, bet izrādīsies, ka po vozrostu tev vēl tā ņepoložono...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Da kārtējais sviests! čalis osciloskopu dzīvē nav redzējis - sataisījies tagad ampus labot :D

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

man ir 15 gadi. UN? vai ir starpība, cik gados sāk mācīties par to, kas patīk? starp citu onkulīši 20+ postos man tiešām IR kaut ko iemācījuši! :)

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

nnē, tak 15 gados labāk būtu sākt ar multivibratora uzbūvēšanu uz maketplates, nevis ar UKUci. Daudz naudas nosvilināsi detaļās ;-) un pats teici ka esi skops :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Mācīties uz viņa tiešām nevar.

Vienā kanālā viens plecs izsists, bet

otrs varētu iet. Tikai elektrolīti jāmaina - vislabāk visi un varbūt arī pāris bīdamie ''poči''.

Ja viens kanāls iet, tad tos vienkārši ar testeri salīdzini.

 

Un vienkārši ciparu testeri tādu detaļu pielasīšanai neder.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

ukucis jau nolikts skapjaugšā, tūlin nemšu priekšā teoriju :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tīra teorija bez prakses jau arī ir bezjēdzīgs pasākums. :sarkasms: Varbūt ir kāds vienkāršāks verķis kuru nav žēl plosīt un uz kura bāzes var mācīties. UKU020 nav tas piemērotākais un vieglākais aparās uz kura mācīties pareizi lodāmuru turēt un ar testeri darboties.

Link to comment
Share on other sites

Testeris, saki ko gribi, tomēr ir daikts, ar kuru eglīšu lampiņas ērti labot. ;-)

Labs testeris IR vajadzīgs audio aparatūrai, bet bez osciloskopa ir pagrūti.

Link to comment
Share on other sites

Ja vēl gribēsi nocelt to UKU no skapja, iesaku pameklēt grāmatiņu "Augstākās klases stereoradiolas RRR" 1979.g. Diezgan smalki skaidri latviski aprakstīta uzbūve un regulēšana. Galīgā bezizejā varu kādas lapas ieskenēt.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

paldies par shēmu! :) grāmatiņu pameklēšu, kad būšu gatavs to stiprekli patiešām labot. tagad pliku pamatteoriju mācīšos.

 

jau ceturtais aplis pašlaik iet platei "moon river". 81. gada izlaidums, iekļauti tiešām labi jazz/blues skaņdarbi! Klausos uz krievu sonet 208 c-2 atskaņotāja ar sennheiser austiņām. Kā es gribētu kaut vienu reizi uz tiešām laba atskaņotāja paklausīties +vēl labu fonokorektoru un akustiku... :unsure:

 

neesmu pat īsti drošs, vai galva pašu plati nebojā, bet kas zin, pēc pases ir adata ar dimanta galiņu.. (G3M 105M vai GEM 105M kaut kā tā :D)

 

EDIT: Apskatījos rūpīgāk- galviņas modelis GZM 105M vai tas zinātājiem kaut ko izskaka?

 

EDIT AGAIN: aparāts ir sonet, tomēr pie plates daļas uzštancēts- ārija 2 epu 71sm

Labots - nezinīc
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

:whistle3: .... nezinu vai Tev noderēs - jānoskanē tā - RRR UKU-020 ( servisa manuālis ), tur sīki jo sīki aprakstītas lielākoties tā kaites kas tam aparātam parasti piemetas un kā viņu apārstēt. vismaz man noderēja.

- ja kas, visticamāk ka nākamnedēļ.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Oskar, bet tas jau ir tas izslavētais DIY, cilvēka zināšanas ir 0.0, ir tik kaut kāda vēlme tikt pie kaut kā ar vismazākajiem izdevumiem un piepūles ...

 

ukuča shēma:

http://karel.pri.ee/karel/pildid/tehnika/skeemid/scan/Voimendi-UKU-020-stereo-skeem.jpg

 

Pilnīgas glupības, pie elektronikas ar 0% zināšanām labāk nelīst vispār (tā vēl var ar strāvu nosisties...)!

 

Gribi darbotiies (DIY) ir jābūt 1-kārt zināšanām/smadzenēm, 2-kārt līdzekļiem, 3-kārt neatlaidībai

 

P.S. mans vārds nav Oskars. :)

 

 

Kas attiecas uz to RRR UKU - uz miskasti to hlamu, vienīgni noteikti var demontēt/atstāt jaudas transformatoru, jaudas traņu radiatorus (kādam čipampam noderēs gan jau).

Labots - Pioneer X800
Link to comment
Share on other sites

Paskatījos es pirmo reizi pēc 20 gadiem to ukuča shēmu un pievienojos - tās šausmas labot nav vērts. Tur tak P308 un GT402 pat vēl pielietoti. Es te par vecu SONY shēmu neesmu starā, bet UKUcis ir murgs kautkāds :)

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Kā mani sajūsmina šī attieksme - es esmu gudrs, bet neko neteikšu, jo tam esmu par krutu. Un viss ko es neatzīstu ir mēsls. Puika vēlas iemācīties elektroniku, un tas ir super. Lai mācās, un nevajag viņu noriet. Vairāk būtu tādu, kuri vēlas mācīties un saprast. Ja kas, tas nebija Tev Torni. :on_the_quiet2:

Labots - audio_spoks
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

nuuu... labot var visu ko, bet labojot UKUCi labošanas procesā var sanākt nosvilināt 3x vairāk detaļu, kā labojot ko sakarīgāku :)

Labots - Tornis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Tiesa jau ir, bet būtībā - manta (ukucis) viņa, ja grib lai plosās. Tā ir apsveicama vēlme. Nu ir jau kā anekdotē par ginekologu/automehāniķi - "Viss perfekti, tikai pirmo reizi redzu, ka motoru labo caur izputēju..." Bet principā, par ko tad ne??? Es par pašu domu, ka grib mācīties, grib saprast. Tas mūsdienās nemaz tik bieži nav novērojams. Un ja čalis vēlas darīt, lai dara.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...