Jump to content

[Raksts] Amazon Kindle 3 un Kindle 4


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

kukuruku

Reku links uz karti no Amazon uk - karte

Baltija ir. :wtf:

Nav dzirdēts, ka Eiropai un USA būtu atšķirīgas versijas. ??? Krieviskajos forumos lasīts, ka Krievijā darbojas (OK, Krievija jau arī ir tajā kartē...)

Varbūt kāds, kam ir tas 3G modelis, var viest skaidrību?

Labots - kukuruku
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andza

    15

  • gix

    23

  • androidz

    19

  • Žaks Noriss

    55

kukuruku

Nu tā.

Ir ienācies Kindle 3g no Amazon UK. 3G Latvijā darbojas... :yahoo:

(gan Amazon veikals caur 3G, gan arī web browsings (lēns gan kā piedzēries gliemezis, bet ir)...

Link to comment
Share on other sites

Gan jau tie Kindli kaut kā indetificējas 3G tīklā, tādēļ noteikti ir kaut kāds ierobežojums. Amazons veras tikpat lēni kā citas lapas? Ā un vēl gribeju jautāt vai 6 collu displejs ir pietiekami liels, piemēram, ja skatās A4 lapu, nav tā, ka burti baigi sīki?

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Šķiet, ka amazons īpaši ātrāks par citām lapām nav (visa browsēšana jau notiek caur amazon proxy, tāpēc arī ir tik lēns).

Burtu lielums ir regulējams, tā ka parastajiem tekstiem būs ok, jautrāk varētu būt ar pdf, bet arī tas ir mērogojams- zūmojams...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

A4 pliks teksts smuki konvertējas un burtu lielums nemainās (MOBI, AZW, DOC, TXT u.c. formāti ko Kindle pazīst). Cita runa ir par PDF, jo to attēlo kā 1 PDF lapa vienā 6" displejā un te jau gan burtiņi ir sīciņi. Tam vajag DX kindli ar lielo displeju. Bet tā kā DX neēd kirilicu, tad to nemaz neapskatīju kā iegādes objektu.

 

Vispār Eiropai un ASV ir gan dažādas versijas!

 

779435-627201191101pm.png

Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk tā, ja es ar savu Eiropai paredzēto Kindli aizbraucu uz ASV, tad 3G nestrādās?

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

USA versijai ir AT&T simkarte; UK versijai- vodafone simkarte...

fig viņu zina, vai strādās ,kaut gan itkā vajadzētu. Vismaz āmurkāņu versija Krievijā un Ukrainā strādājot.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kāda iksa pēc to 3G vajag? Netu brovzēt ar Kindle ir neērti, grāmatas salādē caur wifi vai USB.

Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Ņēmu 3G ar domu, ka esot kkur ārpus LV var savajadzēties kautko ielūrēt netā... Tas arī viss. Cenas starpība ap 30 Ls domāju ir tā vērta. Jā, ir neērti ,bet šad tad vajag.

Par LMT datu viesabonēšanas tarifiem neizteikšos.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Iepriekš biju iemetis skrīnšotu, ka UK nesūta uz LV. Kā tagad - slinkums čekot. COM savukārt jau uzreiz pieskaita +$35 par šipingu un pierēķina klāt +22%, līdz ar to cena sanāk ap $200.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Vai kāds ir lietojis Kobo eReader Touch? Vēlos iegādāties vai nu Kindle vai Kobo Touch. Abus it kā esmu turējis rokās, bet tikai īsu brīdi, un testi internetā gluži nepalīdz izvēlēties...

Teorētiski Kobo ir lētāks, ja ir kāds, kurš no UK atsūta uz LV, un Kobo atbalsta .pdf formātu.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Ja godīgi šos abus biju tikai redzējis pa acu galam, tādēļ sīkumos neko neizbaudīju. Visumā šķita identiski, protams, izņemot klaviatūras esamību/neesamību, Kobo ir biš biezāks un tā aizmugurīte tāda patīkama :)

Šobrīd cītīgi studēju testus un komentārus.... Esmu uzdūries komentāriem par dažādiem gļukiem Kobo lietošanā, tas arī mani nedaudz novirza Kindle virzienā, tomēr ir nedaudz brends.

Šeit apskati:

http://www.associatedcontent.com/article/5766560/kindle_vs_kobo_vs_nook_threeway_ereader.html?cat=15&com=2#comments

http://communities.canada.com/vancouversun/blogs/parenting/archive/2010/09/27/best-ebook-reader-ereader-review-kobo-kindle-sony.aspx

http://communities.canada.com/vancouversun/blogs/parenting/archive/2010/12/01/kobo-wireless-review-ereader-kindle-.aspx

http://www.buzzom.com/2011/05/nook-ereader-kindle-3g-or-kobo-ereader-touchwhich-one-would-you-go-for/

http://techlogg.com/2010/05/compared-kindle-vs-kobo/450

http://www.ereaderleader.com/borders-kobo-vs-amazon-kindle-2/

Link to comment
Share on other sites

Aizmugurīte... :)

Man interesē ekrāns... Kāds ir?- vai ass, vai kontrastains? Ja salīdzina ar Kindli, kura ekrāns ir smukāks.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Nu, identiski. Spriežot gan pēc manas nepiešautās acs, gan pēc apskatiem un kometāriem. Būtu liekāki līdzekļi, noteikti nopirktu abus un nomēģinātu... :)

 

P.S. šis ir labs tests!

P.s.s. sodība pirms dažām stundām vēl varēja iegādāties Kindle no UK with special offers. Nu vairs ne. No amazon.com sanāk ~100ls ar piegādi... :( varbūt jānogaida kāds brīdis...

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Color versija jau vairs nebūs e-ink tehnoloģija, bet prasts LCD. Uz "lasītāja" tagad visi sāks dusmīgosputnus dīrāt :fool:

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Bļoda! Tās cenas gan laikam svārstās, ja citi ir dabūjuši kopsummā Kindli krietni zem 100Ls. Man gan tā nesanāks, bet, nu, tomēr esmu pārāk nepacietīgs, lai gaidītu labākus laikus vai piedāvājumus... close_tema.gif

Link to comment
Share on other sites

zem simta bija iespējams dabūt pērn.

Es uzskatu, ka 100 lati par 6 collu iekārtu ir ok. Es savējo ieguvu par 200.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pirms pāri nedēļām labākais dīls bija Nook par 99$ iekš ebay.com, jo nāca ārā jaunais Nook ar tačskrīnu. Kā ir tagad - nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Ipeklofijs

Color versija jau vairs nebūs e-ink tehnoloģija, bet prasts LCD.

 

Pag, nu tak ir arī krāsainie e-ink lasīkļi! Vai tik pašā būtā nelasīju. Vienīgi laža viņiem, ka visas krāsas ir tipa tumšas, trulas - neko spilgtu vēl nevarēja uztaisīt. Kas bez apgaismojuma laikam ir visnotaļ loģiski :p

Link to comment
Share on other sites

paziņot ka nekad nebūs e ink ar color, gan ir skarbi, iespējams, ka tas nebus e ink, bet tas nebus arii LCD, jo tadi jau ir, laiks tik parādīs. Biju jau gatavs pērn pirkt kindli, bet tad nevarēja pasutināt, jo bija viss izpartots priekš eiropas, un tad valsts parupējās, lai paliktu pavisam neizdevīgs.

Link to comment
Share on other sites

Es ar iepirku kindli, tikai DX, jo man ir daudz PDF tehniska rakstura grāmatas (ar attēliem utml) kuras uz mazās kindles nav lasāmas. Es pirms tam lietoju iPad, bet spilgtā apgaismojumā tas nav īsti lietojams.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Spektators

Varbūt kāds zin, vai nav iespējams iegādāties tikai AmazonKindle 3 ekrānu? Sanāca šmuce... sxihctqdwplr746dwwgc_thumb.jpg

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

Es ar iepirku kindli, tikai DX, jo man ir daudz PDF tehniska rakstura grāmatas (ar attēliem utml) kuras uz mazās kindles nav lasāmas. Es pirms tam lietoju iPad, bet spilgtā apgaismojumā tas nav īsti lietojams.

 

Kā izskatās, pdf kas ir paredzēts drukāšanai uz A4 uz Kindle ekrāna? Es tieši domāju grafikus un attēlus?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vai nu viss ir ļoti sīks (portretā), vai arī sadalās pa 3 lapām (landskeipā).

Link to comment
Share on other sites

jarajara

kā PDF uztaisīts , tā rādās. minēšu piemēru - es braukājot savu NOOK izmantoju , kā biļešu uzglabātāju. norvēģu un zviedru vilcienu e-biļetes izskatās ok gan uz vienas lapas , gan divām. pārskatamas un saprotamas. vienas igauņu kompānijas ne uz vienas, ne uz divām , ne trijām. galīgi sķērsām.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Kā izskatās, pdf kas ir paredzēts drukāšanai uz A4 uz Kindle ekrāna? Es tieši domāju grafikus un attēlus?

 

Es saprotu, ka interesē vairāk DX attēlojums - manuprāt, nevajadzētu īpaši atšķirties no parastā 6 collu kindla - bildes tiešām smukas un detalizētas (gray toņos, protams).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ģenerālis

Parcik pāris dienas atpakaļ arī tika iegādāts šis aparāts un parcik manu lēmumu iespaidoja arī šis topiks, uzrakstīšu savu mini-apskatu par šo ierīci.

 

Pirmkārt, gribu pieminēt, ka pirkumu kavēja bažas par ekrāna izmēru. 6 collas uz papīra likās smieklīgi maz, bet paņemot pašu aparātu rokās šāds izmērs ir diezgan labi sabalansēts, lai viegli pārnēsātu un ērti lasītu. Parcik pats bieži no mājas ārā nenesīšu, kāda papildus colla tomēr būtu ērtāk.

Kā jau arī tika pieminēts, lietot ierīci bez "maciņa" var tikai mājās. šim nolūkam tika pasūtīts aizdomīgi lēts brīnums no ēbaja, kuru vēl gaidu.

Interfeiss ir ērts, par vārdnīcu esmu sajūsmā, un aparāta ātrums ir ļoti labs. Interneta brovseri izmantoju mobīlajās ziņu portālu versijās un wikipēdijai, citas lapas vainu lēni lādējas vai arī grūti tajās navigēt, kā arī "article modē" ir ērti internetā lasīt garus tekstus.

Tracina daži sīkumi, ka piemēram nevar izdzēst interneta grāmatzīmes, neparādās pulkstenis, kā arī bez "table of contents" ilgi un grūti atrast sev vajadzīgo lapu.

Pogu izvietojums uz klaviatūras ir, manuprāt, labāks nekā daudzi apskati to pasniedz. Ja neskaita to, ka nav ciparu un simbolu, rakstīt ir ērti.

Īsti nepiekrītu Žakam, ka ap displeju ir pārāk lielas plastmasas malas, tieši otrādi - ierīci ir grūti paņemt nenospiežot kādu pogu vai nenospeķojot visu ekrānu ar rokām.

Vēl var pieminēt, ka miega režīmā ekrānsaudzētāji, izskatās patiešām burvīgi.

 

Viena lieta, kurā patiešām esmu vīlies ir pdf lasīšana, kura šajā topikā tā īsti netika izskaidrota. Problēma tāda, ka lasot pdf viss vienkārši ir pārāk mazs. Nē ekrāna izmēram nav ne vainas, problēma ir .pdf formātā - burtu izmēru nevar palielināt. Protams, var izmantot zoom funkciju, bet tā vairāk vai mazāk ir parodija, kura neder, ja grib ilgstoši lasīt. Otrs variants ir landscape funkcija, kura dažus pdf'us padara viegli lasāmus, ja pdf teksta fonta izmērs ir liels. Bet lielai daļa pdf, pat landscape režīmā nav lasāmi.Teorētiski, ir trešā izeja, proti, pārkonvertēt pdf uz .mobi, bet tas der tikai ļoti primitīviem pdf'iem, kur pārsvarā ir tikai teksts, un pa retam kāda bilde. Tabulas un formulas tiek izjauktas, līnijas pārvietotas, parādas nevajadzīgas atstarpes un dažas bildes vispār mistiski pazūd. Parcik pdf konvertēšanai tika izmanotas dažādas programmas un dažādas metodes, šī ideja galīgi jāatmet. Ceturtkārt, var apgriezt pašam pdf failam visus baltās sāna malas, kas ļoti minimāli (bet tomēr) atvieglo pdf lasīšanu.

Var vēl pieminēt, ka lasot pdf nevar uzreiz izmantot vārdnīcu, saprotami, bet nu tomēr.

Labots - Kulakovs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Spektators

Par malām piekrītu. Pulksteni var redzēt, nospiežot ''Menu'' pogu. To jau drošvien visi zin, bet ir dabūjama arī latviešu vārdnīca, kuru viegli var uzlikt kā noklusēto...

P.S. mans pirmais Kindls tika fiziski iespaidots, tapēc šodien atnāca mans ''2nd Kindle'' (kā vēsta nosaukums augšpusē :) ). Uz kādu laiku novēroju līdz šim nemanītu gļuku, proti, 1. lapa Home ekrānā neparādās, it kā visas pogas un funkcijas strādā, tikai ekrāns ir tīrs, pārējās lapas strādā. Aizsūtīju Amazonei ziņu, pēc tam pamēģināju ar kursoru uz kādu brīdi apstāties uz katra lasāmobjekta, un kā par brīnumu - pamazām ar katru virsrakstu ekrāns atjaunojās, un gļuks pazuda kā nebijis... (lai gan uz brīdi arī pēdējā lapa tā uzvedās). Versija jau bija 3.2.1, tapēc arī neizdevās atjaunot programmatūru, un restarti arī nepalīdzēja, bet labi, ka viss tgd kārtībā.

 

Ā, un ko vēl gribētu minēt, ka lapu numuri parādās grāmatām, kas veidotas ar Calibre, ar to online convert lapu man neparādījās lapas (varbūt, ka ne visām grāmatām). Vienīgi man pati Calibre liekas ļoti neērta (interfeiss un tas, ka programma veido visādas mapes, kas sarežģī pārskatāmību Windows vidē, kas man liekas daudz tuvāka nekā Calibre).

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

par pdf. man jau nu liekas , ka tas ir atkarīgs no dokumenta. kā uztaisīts tā arī rādās, kā jau teicu iepriekš. nupat iemetu dažus dokumentus savā nookā. viens bija brīnišķīgs. divi mēsli - nelasāmi. pati nooka, piemēram, lietošanas pamācība ir vienkārši ideala, visi urļi, atzīmes un vārdnīcas strādā. atteli ok, gan zīmētie , gan foto. tātad var. cik tas prasa laiku un prātu?. esmu pats dažus mācību un lasāmgabalus taisījis. ir sanācis ar 2010 ofisu un online adobes (tur ir ierobežojumi, 5 pa dienu vai mēnesi, bezmaksas. nepiefiksēju.) ar šit pieminēto calibri un citām nekas lasāms vai skatāms nesanāca. pieļauju, līkas rokas, bet nav bijis laika čakarēties. lasāmie mani apmierināja ar ofisu. atvilku kaut kādu ofisa template, iemetu tekstu, un viss. sanāca smuka grāmata ar visu lapaspušu nummerāciju, rinkopām un nodaļu virsrakstiem citā fontā. jauki un ātri. labs pārbaudes rīks man ir adobe digital editions, ja tur ir ok, tad arī ebookā viss ir ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Žaks Noriss

Parādījušies jauni Kindle lasītāji!

 

Parastais Kindle (Eiropā cena būs 99 EUR, ASV cena $ 109, ar akcijām $ 79)

 

 

 

Kindle Touch (Eiropā nepiedāvā, ASV $ 139, ar akcijām $ 99)

 

 

 

Samazinātas cenas klasiskajam Kindle, kas tagad pārsaukts par Kindle Keyboard (Eiropā EUR 119 [no EUR 139] un ASV palicis $ 139 vai $ 99 ar akcijām).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Kusto.

 

 

 

Paldies par rakstu.

 

Līdz šim uz dažādām Tabletēm vairāk metu acis, kas pilda arīdzan Ereader funkciju.

Tagad Ir vērts arī padomāt par Ereader.

 

Tā kā pats neatrodos LV ,tad problēmu ar Shipingu utt ,nav problemu.

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

Sen jau skatos uz Kindli nu pat laikam būšu nobriedis... jāpagaida tik kamēr līdz eiropai atnāks Kinddle touch... hmmm... un nez kā būs ar to 3G lietojamību.... arvienvārdsakot gaidam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es uz to 3G neskatītos. Visu saturu ļoti elementāri var iedabūt pa wifi (ja nav mājās, tad kaut vai pastāvi 2 min pie wifi aprīkotas kafejnīcas durvīm) vai USB. Ja domā pārlūkot netu, tad būsi dikti vīlies Kindla performancē interneta aplūkošanai. Arī cenu starpība starp 3G un ne-3G ierīcēm ir ļoti nestimulējoša iegādāt 3G. Atsevišķus lasāmus liknus var apskatīt un tas pat ir diezgan ērti, bet neērti būs tas, ko apzīmē ar vārdiem brovzēt netu. Kopumā - apskatīt netu Kindlā ir tas pats kas apskatīt netu kalkulatorā.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs... nē nu man jau lasīša ir primārais... ir nācies paspaidsīt lēto ķīnīzeru ipadu... kopējais iespaids... nu es pat nezinu... lasīšanai noteikti nē, bet nu tā tīri kā mantiņa ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka ir nu jau ir samērā daudz pieejams lasīšanai latviski, tad ar pamazām sāk rasties interese par šiem aparātiem. Tā kā daži spēj atskaņot audiogrāmatas un mūziku, tad jautājums ir, vai kāds no tiem spēj padot ciparu skaņu caur usb uz ārējo dac. Varbūt šāda iespēja ir ar kādu trešās puses softu?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...