Jump to content

USSR_BRIG-001Stereo...Hi-Fi


Vitalii
 Share

Recommended Posts

- meklēju, nepieciešama šhēmiņa modificētajam BRIG'am traņi KT 818ГМ / KT 819ГМ gala modulim vai visa kopaina, ja protams kādam ir.

manim ir no pirmā modeļa - 001 ( bez mikrenes gala pakāpes modulī ) vajag reaminēt nokurinātu Brigu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)

A cik darba ierakstīt kaut Googlē Бриг 001 КТ818 КТ819 Te točna bija norāde uz Tev vajadzīgo shēmu, bet nu meklē pats tai forumā http://www.vegalab.ru/forum/printthread.php?t=196&pp=50&page=1 Ja grib remontet krievu mantu, tad viss jāmekle interneta krievu valodā un labāk iekš yandex. Brigam bija trīs modifikācijas. Pirma uz KT808, otrā uz mikrenes izejas pakapē un KT808 un trešā uz KT819, KT818 un mikrenes.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Vitalii

:good:

Kopējam ieskatam :

http://35ac-018.ucoz.ru/ar27.djvu

 

izskatās būs īstā...( eh, ir jau 2-vi aparāti nokurināti ) man personīgi nav trāpījies nokurināt to Brigu...laikam jau var - ja papūlas.

Link to comment
Share on other sites

Tornis
(labots)

Vai es pareizi domāju ka zinu, kurš ir kurinātājs? ;-)

Es kad sametu C ar B Harman Kardonam kopā arī priecīgs nebiju, bet izlidoja tikai viens no 4 galeniekiem...

 

Nu kā, uzliec to Brigu uz segas, lai sliktāk ventilējas, pieliec pie PC, piebaro ar pārstūrētu mp3, kur visiem sīnusiem augšas ir plakanas un kurini divas stundas. Rezultāts garantēts.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Man dzīvē vispār nav izdevies nokurināt nevienu stiprekli, bet ir "speciālisti", kuri to var izdarīt viena vakara laikā. Ja šmiga galvā un lācis uz ausīm bērnībā uzkāpis tā, ka kropļojumus nedzird, tad Brigs skan parklusu. Ručku grīdā un nabaga Brigs neiztur.Vēl krievulaikos regulāri laboju čomam pirmo Brigu. Pats čoms jau to aparātu nereizi nenodedzināja, bet viņam "plaša sirds" un regulāri aizdeva Brigu "draugiem" uz tusiņu. Kā tusiņš, tā man drbiņš :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

:unsure: ....labi vēl ka Brigam tikai viens pāris uz kanālu sēž - citādi būtu visai bēdēgi.

Latgalītē ar resurs uz beigām iet, KT 819...nesanāk kā labos laikos - paņem kasti, lēnām atlasi pa pārīšiem saderīgus traņus.

var jau salikt ko labāku, piem Toschiba's jaudas traņus, bet vai vajag?

 

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Var jau nez ko salodēt Brigā, bet tad tiek zaudēts autentiskums. Ar KT808 arī palicis švaki.

Link to comment
Share on other sites

Tornis

ne tikai var, bet vajag likt mūsdienīgākus tranzistorus, bet - pieredze rāda, ka rodas problēmas ar ģenerēšanu, ieliekot pāris MHz spējīga tranzistora vietā pārdesmit MHz spējīgu ;-)

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Vot, vot, tikai piedzīvojumos var iekļūt :sarkasms: Ja maini izejas traņus uz labākiem, tad jau arī mikrene gala pakapē jāmaina uz ko ātrāku, bet KT315 tak gadus četrdesmit veci un arī prasās modernākus. Beigās paliks tikai korpuss un tīkla trafs :sarkasms: Šai situacijā man patīk krievu teiciens, ka "vislielākais labi ienaidnieks ir vēl labāk"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vitalii
(labots)

>> večjuks BRIG - 001 Hi-Fi ar KT-808A traņiem...prasās pēc reanimācijas.

un jaut. sekojošs - lielās bundžas 15 000 Mkf_( el. kondensatori ) kā pareizi uztrenēt, atjaunot kapacitāti tiem...galīgi iznīkuši tie nav.

Ru_forumos bieži uzpeld šis jautājums, bet konkrētas abildes nav, atbildes tiek izsūtītas uz e-mailu.

 

http://www.vegalab.ru/forum/showthread.php/13736-Ремонт-или-восстановление-конденсатора

 

Ko iesakat, jaunus likt...tomēr negribas.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Vecos laikos kondensātorus zibspuldzēm speciāli "trenēja", lai kapacitāti nezaudētu. Mūsdienās viss tas sķiet jocīgi. Jā, var mēģināt lielos kondensātorus trenēt sakumā ar mazaku spriegumu un tad to pakāpeniski palielināt. Nedomāju, ka mironim dižu dzīvību iepūtīsi :sarkasms: . Tak jauni kondensatori nav tik dārgi, lai mocītos ar vecajiem. Es parasti saku, ka nevajag pilnīga bezjēgā mainīt visus vecos krievu elektrolītiskos kondensatorus, bet ja tas ir beigts, tad nav ko čakarēties un maini nost.

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

:unsure: - 15 000 Mkf vietā ir ~12 700 Mkf un ātrāk izlādējas salīdzinot ar otru bundžu...16 1000 Mkf , principā var jau atstāt.

Kādu laiku vēl kalpos.

Link to comment
Share on other sites

Brigos lika arī 10000 mikrofaradus un ar 12700 priekš 60w stiprekļa jau nu pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

10 000 mkf - par to es nebrīnītos, viss iespējams.

RRR_UKU-020 - arī nebij 10 000 x 50V, nevaru manuāli aplūkot. Da pacietīšos līdz vakaram.

Ja kas, ir 2x 22 000Mkf x 80V...tik biski gabarītos paliels ( vēl labs )

Link to comment
Share on other sites

AB/B klases daiktam, kā Brigs, 2 x 50 (reālie) vati - jau nu ar 10 000 būtu jāpietiek, normāliem low esr mūsdienu.

 

PS, Vitalij, tev kā Kenwood fanam nevajag vienu KA-7020 divtrafnieku, ~ 15kg, man ir viens lieks. ;-)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

- tev kā Kenwood fanam nevajag vienu KA-7020 divtrafnieku,

~ 15kg, man ir viens lieks.

 

>> :unsure: ... ir viena problēma - privātajā laukā ir karastāvoklis...vēl viens Krāms - un razvod po Italjanskii !!!

nju nevaru pagaidām to sievišķi kairināt.

 

Kenwood no 80-jiem patīk - kaut vai šis:

http://fotki.lv/?x=O...QjxIMSAj&size=1

Troksnim ir Denon POA-T10 ( divi trafi, divi mono bloki vienā korpusā )

Labots - Vitalii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

Nu, ja krāma dēļ sievišķis uzvelkas, tad nav kas lāga.

 

...skaidrs ka nav lāga lieta - indes zobs ta izrauts, a instinkts iekost saglabājas!

 

>> mazs jaut. pa tēmu - Конденсатор електролический = С. K50-18__15 000 МкФ...( дата изготовление - 10.91) ОЖО.464.127. ТУ

откл. +50 /_20%

U ном. 80 В

Jauni...( nosacīti jauni - nelietoti, kastē x 6.gab.) cik ilgs ir jaunu kondensatoru praktiskais_iespējamais uzglabāšanas laiks?

Ražotāja mājas lapā uzrādīts ne mazāk kā 15 gadi, kā ir reāli ar to uzglabāšanu.

Pagaidām kaste vēl nav atvērta un Kapacitāte nav uzmērīta.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

kaspich

Vitaalij.. aizmirsti par USSR elektroliitiem, pat, ja uz tiem rakstiits, ka [it kaa] izgatavoti 2010. gadaa. to kvalitaate ir zem katras kritikas [bet parametri - meeness attaalumaa no aarzemju elektroliitiem].

un te nav runa tikai par kapacitaati. visiem tiem K50 series ir/bija nekorekta/nepareizi nokopeeta izvadu kontaktu metinaashanas tehnologjija pie plaaksneem, pashas plaaksnes no suudiigiem materiaaliem, u.t.t.

tb, kapacitaate nenozimee neko, ja I netur, ja Z liels.

es jau vairaakkaart esmu izteicies par temu: Brig tajaa laikaa [uz RU suudu fona] bija pakaapiiti augstaak, bet tik un taa - suudiigi nokopeets amps.

no muusdienu viedoklja - bezceriigs gadiijums.

ok, veelies atjaunot - sheemu galdaa. njemam cita liimenja OPampus, tranjus, mainam shemu [kur vajag], visus elektroliitus aaraa, visus karodzinjkondensatorus aaraa, atbildiigaas kjeedeees - normaalas pretestiibas..

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

esmu izteicies par temu: Brig tajaa laikaa [uz RU suudu fona] bija pakaapiiti augstaak, bet tik un taa - suudiigi nokopeets amps.

no muusdienu viedoklja - bezceriigs gadiijums.

ok, veelies atjaunot - sheemu galdaa. njemam cita liimenja OPampus, tranjus, mainam shemu [kur vajag], visus elektroliitus aaraa, visus karodzinjkondensatorus aaraa, atbildiigaas kjeedeees - normaalas pretestiibas..

 

Jā...darbietilpīgs process. To varu atļauties ar personigo Brigu, bet ne jau ar klienta UM_Brigu...neatmaksājas un diez vai šim to vajadzēs ( cena..kvalitāte ) !

Ir vēlēšanas nomodificēt pēdejo no Brigiem...sliktāk jau nebūs salīdzinot ar konveiera modeli.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

nu pag, a ko tad sevi ietver 'modificeeshana'?

nee, ok, moska es neko nesaprotu, bet:

a) remonts. mainam to, kas nokauts un/vai nestraadaa kaa vajag;

b) remonts + profilakse. a punkts un piem., veco elektroliitu [visu] nomainja pret jauniem un kvalitatiiviem

c) modificeeshana. aktiivo elementu un shemas mainja - razhotaaja lazhu noveershana. shajaa gadiijumaa - po naucnomu, un panaakam rezultaatu [zemaaks fons, troksnis, labaaks THD spektrs, zemaaks kopeejais liimenis, novaacam faazu kropljus, u.t.t.]. tb, sasniedzam objektiivu un subjektiivu rezultaatu.

 

citaadi.. ir kaa vienaa piemeeraa, kur it ka tiek upgreidots amps, bet kroplju spektrs peec upgrade ir tik suudiigs [es te par nemuzikaalajaam harmonikaam], kaadu no SE kaskaades jaamak dabuut [moraale - labaak klaat nebuutu kjeeries]..

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

veco elektroliitu [visu] nomainja pret jauniem un kvalitatiiviem

 

citaadi.. ir kaa vienaa piemeeraa, kur it ka tiek upgreidots amps, bet kroplju spektrs peec upgrade ir tik suudiigs [es te par nemuzikaalajaam harmonikaam], kaadu no SE kaskaades jaamak dabuut [moraale - labaak klaat nebuutu kjeeries]..

 

Vai tagadējie Made in China būs labāki...

Link to comment
Share on other sites

kaspich

muusdienaas 99.999% pasiivo komponentu tiek razhoti sekojoshaas valstiis: Kjiina, Singapuura, Malaizija, veel paariitii liidziigu.

esmu nedaudz aparsteigts par shaadu teemu..

 

par teemu, vai buus labaaki.. jaa, nesaliidzinaami labaaki! njem kaut Ormixaa leetos NA vai Elite. nekaadu probleemu!

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

nadaudz ar atkapīti no tēmas.

Reizēm nākas apmeklēt dator_serviss centra specjukus pa sētas durvīm...ieraugot to brāķa procentu man elpa aizraujas.

Mātenes līdz griestiem nokrautas, da barokļi ne labāki....tādēļ ar jautājums par ELektrolītiem no made in china.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Ar kaspich par Brigu mums jau ir bijuši neauglīgi strīdi un mums katram ir savs viedoklis par šo aparātu. Vienīgi par rietumu analoga nokopēšanu kaspich nav taisnība. Skaidrs, ka tehnikas attīstība nestāv uz vietas un ap 1970 gadu konstruēts pastiprinātājs ar tā laika detaļām mūsdienās vairs neliekas nekas dižs. Pārbūvet uz mūslaiku detaļām Brigu ir vienkārši stulbi un bezjēdzīgi. Tad ātrāk ir savērt jaunu pastiprinātāju. Briga vertība ir tā autentiskumā. Interesanti kā reiz ir salīdzināt šī pastiprinātāja skanējumu ar modernu tehniku. kaspich ir taisnība, ka krievu elektrolīti, no mūsdienu skatījuma, ir sū**, bet tas pastiprinatājs tak ar tiem sū** darbojās un vēl tagat skan , ko gan nevar teikt par lielāko daļu ķīniešu "pareizi" uztaisītajiem kondensatoriem pēc dažiem gadiem :sarkasms: .

Par cik esmu gana daudz Brigus savā dzīvē saremontējis, tad varu tikai ieteikt, visu atstāt kā ir. Ja barošanas elektrolīti kapacitāti tur, tad lai tādi arī paliek, Vajag mainīt tikai bojatās detaļas un nevajag kasķi meklēt tur kur tā nav. Ja pirmajam golfiņam uzliks ABS, kruīzkontroli, apsildāmos sēdekļus, u.t.t. tad tas vienalga paliks golfiņš :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

kaspich

eu, vechi, kaut kaads suuds tiek dziits.

1. kaapeec lai pc maatenju defekti [pamataa] buutu elektroliitos? pat tie, kas ir - ir jaasaprot 'nelielas' atskjiriibas:

a) darba frekvence simtos kilohercu

b) nezheeliigas straavas [peak]

c) paaustinaata papildus karseeshana deelj cpu

 

par Brig. kopeehana: palasam taa radiitaaja atkalasmes.. palasi, Didzi.

pat lielaakos 'jauninaajumus' - diskreetos pochus: pats atziist, ka panjeemis no kastiites, kur DE iekaartu atlikumi meetaajaas. kad aicinu runaat konstruktiivi, un paraadiit inovaacijas: klusums. vienkārši klusums.

par autentiskajiem kondensatoriem. ja skan, 'kapacitaati' tur - ok. cik saprotu, tad 'netur'.

saliidzinaat skaneejumu? nuu, ja Tev 'skan' tas lampinieks, ko 'uzlaboji', tad toch - saliidzinaat nav jeegas. skanees i Brig, i rigonda, i Elektonika 403 :)

Link to comment
Share on other sites

kaspich, Tu būvē jaunas konstrukcijas ar krutām inovācijām priekš klientiem, es laboju vecus Brigus bez inovācijām priekš klientiem. Abi mēs maizīti pelnam ar to :sarkasms: . Ja mans klients grib klausīties A klases pastiprinātāju ar 3% kropļojumiem, tad tādu viņam arī uztaisu. Es tak pats vispār mūziku neklausos :sarkasms: . Nu grib cilvēki orģinālo Brigu sev mājā klausīties, Grib Simfonijas tumbas, grib lampiniekus un pofig viņiem Tavas inovacijas :sarkasms: Runa ir par to, ka nevajag vecos aparātos neko principā uzlabot. Saremontē Brigu, klients būs apmierināts un viņam pilnīgi pofog, ka "nepareizi nokopeeta izvadu kontaktu metinaashanas tehnologjija". Doma, ka 1936 gada VW vabolei baigas inovācijas konstrukcijā, bet pilna pasaule ar šīs mašīnas faniem. Tāpat ir audiotehnikā, tāpat mākslā, tāpat arhitektūrā. Lielai daļai cilvēku nevajag tās "inovacijas" :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaspich

es visu to saprotu, un praatiigi Tu runaa. tikai:

1. [es nerunaashu par pasha pieredzi] - netaa katrs otrais posts/teema skanjas jomaa ir par to, ka USSR apriikojumam fons, apakshas pazuud, un pirmais [biezhi arii vieniigais] ieteikums - mainiit elektroliitus. tad vajadzeetu tikt skaidriibaa:

a) elektroliiti ir lielaakaa probleema USSR elementu klaastaa

b) elektroliiti ir ok, nekaadu probleemu. pat paardesmit gadus veci kalpo godam

2. par kropljiem. kaa zini, arii es neesmu pret kropljiem [lineamp projekts piem.], bet - ja SE kaskaadei ir taads spektrs [3. u.c. nemuzikaalas harmonikas ar neadekvaati augstu liimeni] - tas liecina par nenormaalu mezgla darbu. un tas buutu jakorigjee.

3. par izvadiem/to probleemaam es mineeju nevis kaa pashmeerkji, bet - shiis lietas ietvaros ir sekojoshas probleemas:

a) paliels braakja %, jo vispaar pazuud kontakts

b) liels Z [arii rada chupu citu probleemu]

c) ar laiku metinaajuma vietaa buutiski pieaug paarejas pretestiiba

 

bet,kaa parasti. par galvenajaam lietaam [piem., Brig novitaati] - klusums. taa vietaa - apcereejums par auto u.c. industrijaam :)

Labots - kaspich
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

domāju, ka būs gan :)

 

Vai tagadējie Made in China būs labāki...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

kaspich, nu tak iejūtīs Tu Briga konstruktora un faktiski arī galvena tehnologa vietā tā ap 1973 gadu, kad visapkārt skanēja radiotočkas, koncertnij atskaņotāji un 10MAC-1 tumba jau skaitījās tā laika HI-END. Kad KT315 tranzistors bija baigais deficīts(es to atceros)un KT808 bija pats krutākais jaudas tranzistors. Paskaties ar tā laika konstruktora acīm uz Brigu, nevis no mūsdienu viedokļa.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

kaspich

Didzi, iejuutoties 73.gada liimenii, it viss ko es, Tu, vinjsh, vinja shobriid dara, chem vladejet, ir woow. bet. es iejuutos shodienaa un censhos skatiities uz riitdienu.

ok, es ar sajuusmu skatos uz atjaunotu VAZ2101, uz Esonia 001 CD atskanjotaaju..

manupraat, iespruustot pagaatnee, beidzas attiistiiba pretii naakotnei.

kaut, protams, savu veikumu meeriit peec 73.gada meerauklas - viegli. nebuus gruutiibu buut limenii :)

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vot - "Kaspich vs Didzis šovs" no Elfa foruma pamazām pārnāk šeit - varbūt vajag tam veltīt atsevišķu topiku?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

kaspich

Nu vot - "Kaspich vs Didzis šovs" no Elfa foruma pamazām pārnāk šeit - varbūt vajag tam veltīt atsevišķu topiku?

 

 

izraadi Tu vairaak sajeegas, gan arii ar Tevi kaads sagribees padiskuteet :)

 

ja par teemu. es ljoti atvainojos, ja mans turpmaakais texts kaadam liksies kaa skabarga dibenaa..

shie te 'autentisko' Brigu saglabaataaji man.. nez kaapeec atgaadina sho:

ienaak forumaa cilveeks, vinjam ar naudinjaam pasvaki. gribaas mashiinaa skanju. tad vinjsh katru ieteikumu par podiumiem, u.c. lietaam noairee - vajagot kaa stock, bet lai kruta skan.

ok, var kaa stock, tikai tas sanaaks veel 2X daargaak - visas paarbuuves nosleept.. oi, nee, tas neder, cilveeks pazuud.

mees jau varam uzspeeleet speeli. iedomaasimies, ka man ir Brig, un es neveelos autentiskumu, bet konkuretspeejiigu skaneejumu. ko viedie ieska uzlabot? ko paarbuuveet?

mums [ne krieviem, atvainojos par fashismu] bija Radiotehnika, Orbiita.. piemeeram. U101, UP001 u.c. razhoja.

kur ir sho specu upgreidotie U101, piemeeram? vieniigais sasniegums - pokemoni, kas nejeedz iisti neko, izravee in selektoru, izravee tembru plati un indikaaciju, un izejaas saliek 3886, vai kaa nu tos suudus sauca.

un es neemu dzirdeejis neko sakariigu par teemu.. man kaadreiz bija paarbuuveets U101 [pusliidz kaartiibaa savests], bet.. vai kaads veelaas saspringt?

un shoreiz pat nav tema par naudu, bet par sajeegu.

ar sho es neveelos visus noslaucit pagultee, bet mudinaat kaut ko gudrot, dariit, uzlabot. nevis kopeet. nevis gremdeties atminjaas. sore par palagu..

Labots - kaspich
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Kur nu man, lāmem, līdz jūsu pro līmenim ...

Bet ar uzmanības deficīta sindromu nesirgstu, lai raudātu ka ar mani neviens nediskutē :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

GRIBĒTOS ATGĀDINĀT CIEN kaspicham, ka ar elektrolītu problēmām vairāk sirgst 1990-2000 gada chaina un EU ''divaisi' ['nekā padomju mamuti... tas tā ...

Labots - snoopy1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...